Do czego prowadzi bezsilność?

Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Kraj

Na „Niezależnej.pl 17 II 2017 pojawił się taki wpis i fragment rozmowy obu panów w nim wymienionych.  Należy zwrócić uwagę na język i świat pojęć rozmówców. Brak tam jakichkolwiek rzeczowych argumentów usprawiedliwiających ich wypowiedzi. Zatem miast nich musi być język pełen fekaliów. A może innego wyjścia po prostu nie widzą?

 

„Brudne, śmierdzące gnidy”, które „piją albo jedzą odchody” – takimi słowami określił dziennikarzy Telewizji Polskiej Jakub Wątły z Superstacji. TVP natychmiast podjęła działania prawne w tej wyjątkowo bulwersującej sprawie. Uznała również przytoczone na początku słowa za przykład mowy nienawiści. – Mamy do czynienia z degradacją godności człowieka – skomentował skandal Tomasz Sakiewicz i dodał, że tego typu język doprowadził już do tragedii, kiedy członek PO zamordował działacza PiS.”

 

A oto fragment rozmowy obu panów.

 

„Co pan myśli o tych brudnych, śmierdzących gnidach, które nazywają się dziennikarzami, a firmują ten rynsztok w telewizji publicznej – pytał Wątły.
Jastrun odpowiedział: „Jakoś nie ma tak dużo we mnie gniewu, chociaż trochę jest, ale jest dużo współczucia. To znaczy ja uważam, że trudno o coś bardziej podłego niż nakłaniać ludzi do podłości, czyli obwiniam głównie szefów”.

 Ale część z tych gnid, kończąc tę część programu, twierdzi, że mają swoje pięć minut w tej chwili. Nigdy nie chciałbym, i pewnie państwo też byście nie chcieli przeżywać pięciu minut, podczas których pijecie albo jecie odchody, co dzieje się wśród prawie wszystkich tak zwanych dziennikarzy telewizji publicznej”.  

 

            To, co wyżej czytamy nie jest jakimś szczególnym ewenementem w naszej obecnej polskiej rzeczywistości. W podobny sposób mówią i piszą inni – nazwijmy ich – skrybowie, bo jakoś słowo dziennikarz jest tu nie na miejscu – wieszający się przy tzw. opozycji totalnej. Może jednak nie wszyscy mają aż tak rynsztokową retorykę, jak ów „Wątły” (nomen omen). 

            Takie wypowiedzi warto jednak rozpowszechniać, także za granicą, gdyż tam wielu poczuwających się do etatowego wspierania tejże opozycji nie wie, co wspierają. A może nawet są przekonani, ze pan Wątły zwalcza język nienawiści, jak n. p. pan Niesiołowski?

            Dlatego powiedzmy coś więcej na ten temat. Pominę tzw. demonstracje uliczne, bo to jest teraz taka moda, a demonstrują ludzie różnego pokroju i różnie motywowani. Najwięcej jest popłuczek starej nomenklatury esbeckiej, ormowskiej, dlatego tyle tam  ludzi starych, leciwych; dalej są to zawodowi zadymiarze, którzy na stadionie, czy na ulicy, często nie wiedząc o co chodzi, idą „bo będzie ciekawie”. Część jest opłacona, ale niewielka. Wreszcie jest sporo anarchistów, którzy, gdyby ich spytać, wcale nie wiedzieliby co to jest anarchia. To ci, co piszą na samochodach policyjnych: „j…bać policję”, gdyż policji nie lubią, podobnie, jak żadnego ładu. W sumie są to ludzie w dużym procencie przypadkowi, a takich jak Mazguła jest pewna ilość pełniąc rolę instygatorów. Ich działalność i obecność  to oznaka fikcji, jaką była w Polsce w 1989 r. tzw.  transformacja. Doprowadziła do ukształtowania się państwa teoretycznego i dziś rożnego rodzaju męty  mogą sobie pozwolić na takie właśnie demonstracje.

            Te „spacery” uliczne są zresztą jedyną podporą „opozycji  totalnej” będącej ewidentnym dowodem na deracjonalizację tejże opozycji, która z braku programu politycznego posługuje się  populizmem najgorszego gatunku, gdyż pozbawionym podstawowego elementu rzeczowości, zastępowanej krzykami rozhisteryzowanej, przeważnie żeńskiej, populacji tworzącej owe pochody.

            Niekiedy jednak „naczalstwo” tej opozycji – dodajmy jej drugi, trzeci lub dalsze garnitury, rzadziej wodzowie – wkracza do akcji. Nieważne jaki jest powód. Wypadek samochodu pani premier. Czegoż tam dociekać? Na zdrowy rozum  wiadomo, że młody kierowca wykonał manewr niedopuszczalny, a  kierowcy limuzyny pani premier chwała niech będzie, bo mógł go zabić, a tego nie uczynił. Otóż tacy luminarze prawa, jak pan Budka, były minister sprawiedliwości, ale jaki minister, taka i była pod jego berłem ta sprawiedliwość   w sojuszu z niejakim panem Sową, należącym do zaplecza intelektualnego opozycji totalnej skupionego w partii Nowoczesna.pl, wzięli się za fabrykowanie z wypadku drogowego – przyznaję budzącego różne skojarzenia – aferę polityczną, marząc o wpędzeniu rządu w kryzys, jeśli nie samounicestwienie. Ileż przy tej okazji napłodzili kłamstw, trudno się w tym połapać. Najdziwniejsze jest jednak to, że z punktu widzenia strategii opozycji totalnej – o ile ona takową w ogóle posiada – takie rozdmuchiwanie wypadku drogowego, jakich codziennie zdarza się wiele, musi nawet najmniej pojętnym przeciwnikom obecnego rządu uświadomić, jaką plewą chcą ich karmić tacy budkowie, sowy czy ktoś w tym guście. Gdybym chciał uprawiać opozycję totalną – co z natury nie jest możliwe, gdyż pochlebię sobie, że nie jestem idiotą – nigdy bym nie sięgał do takich chwytów, ze względów wyżej wyłuszczonych;

            Jest jeszcze jedna sprawa. Nie chcę bagatelizować winy sprawcy wypadku, ale kara nie przekroczyłaby większego mandatu, najwyżej grzywny. Toteż nie dziw, że ów młody człowiek, wiedząc najlepiej kto zawinił, uznał z miejsca swój błąd. Jakiś kauzyperda wytłumaczył mu jednak, że  powinien przeczyć oczywistości. I ten poszedł za tym, aż trudno   uwierzyć, że podjął się takiej roli w zamian za cinquecento? A w ogóle ta zbiórka i ta cała heca wokół wypadku, w taki sposób artykułowana, ma charakter określonego podtekstu samego wypadku. Ma stwarzać wrażenie, że jego sprawca jest ofiarą, a dla co głupszych, być może pojawi się jakiś strzęp teorii spiskowej. Młody człowiek urósłby w niej do rangi bohatera, który życie swe stawił, by uwolnić naród od znienawidzonej pani premier Szydło. Tak to wygląda i tylko nie wiem co w tym wszystkim robi celebryta mino woli, kierowca cinquecento. Ja na jego miejsce pieniądze zebrane na nowy pojazd przeznaczyłbym na leczenie w określonym zakładzie organizatorów i ofiarodawców tej imprezy.

            Wszystko razem jest i głupie i podłe i nie liczące się z żadnym dobrem człowieka, a  już całkowicie bezwzględne wobec tego młodego człowieka, który jeszcze winien dłużej jeździć z zielonym liściem na szybie, a przede wszystkim dziękować Bogu i kierowcy pani premier za ocalenie mu życia. I pamiętać, że człowiek ten uczynił to, narażając własne.  I tyle, nic więcej. Czyż nie jest to w jednym gatunku z retoryką pana Wątłego? A może w ogóle z klasą polityczną, która o władzę dobija się podobnie, jak gang o teren swych wpływów, czy jak dzieci walczące w piaskownicy o łopatkę czy wiaderko. Tylko, że raz chodzi o gang, kiedy indziej o dzieci, a tu…?

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (22 głosy)

Komentarze

Czy działania obecnej totalnej opozycji wynikają rzeczywiście z bezsilności? Pozwoliłbym sobie na odmienne zdanie. Dobrym porównaniem służą wszak lata 2007-2015, kiedy to Prawo i Sprawiedliwość również nie posiadało żadnej mocy sprawczej. Wszelkie inicjatywy legislacyjne PiS były odrzucane w pierwszym czytaniu bądź nawet nie trafiały pod obrady zalegając w zamrażarce któregoś z PeOwskich marszałków. Inicjatywy obywatelskie lądowały w koszu, Najbardziej podłe działania władz, jak akcja "Widelec", lewe prywatyzacje, podsłuchy dziennikarzy, uchodziły PO bezkarnie.

A przecież ze strony PiSu nigdy nie doszło do takich zachowań, jakie obecnie demonstruje Schetyna, Petru i kompania. Przeciwnie, organizowano cykle publicznych dyskusji o koniecznych zmianach systemowych państwa z udziałem wybitnych specjalistów, ale też z dostępem szerokiej publiczności. Uczestniczono w społecznych obchodach wydarzeń odnawiających pamięć historyczną Polaków. Nie posługiwano się jednak cynicznym kłamstwem, podłością, nie kwestionowano podstaw funkcjonowania państwa. Skutki tych działań fair pokazały wybory 2015.

Dlatego obecne zachowania opozycji należy chyba tłumaczyć brakiem pomysłu na Polskę, pomysłu lepszego niż to co robi PiS. Oraz wściekłością wynikającą z demaskacji wyłudzeń, zachowań przestępczych, zawłaszczania majątku narodowego i grabieży majątków prywatnych (jak w sprawach reprywatyzacji). Do postkomunistycznej oligarchii dotarło wreszcie, że takie działania już nigdy nie będą możliwe. Stąd chwilowa utrata rozumu i odreagowanie wścieklizną. Nie łudźmy się jednak, że to koniec, że nie stać ich na nic więcej. Ludzie faktycznie kierujący .Nowoczesną i PO, pociągający z cienia za sznurki, wkrótce ogarną się i możemy oczekiwać znacznie bardziej niebezpiecznych akcji. Oby władze były na to przygotowane. A może wszyscy będziemy musieli zmobilizować się do obrony wolności którą czerwoni kolejny raz będą próbowali nam odebrać.

Vote up!
10
Vote down!
0

WL

#1533300

nie mam żadnych złudzeń,co do ich zamiarów,to otwarta wojna mająca doprowadzić do obalenia rządu legalnie wybranego przez Naród,który "oni" cynicznie nazywają suwerenem wykorzystując to słowo do swoich niecnych działąń... zero złudzeń,zero nadzieji,ze będzie lepiej ,bądzmy więc  gotowi na wszystko

czas robić zapasy żywności,leków  ,i nie tylko ...

pozdr

Vote up!
6
Vote down!
0

gość z drogi

#1533302

mam wrażenie,ze słowa,które wylały się z ich otworów gębowych ,są obrazem tego co mają w głowach 

ukłony z najwyższą notą,nadal nie umiem /po nowemu/ stawiać oceny :)

Vote up!
8
Vote down!
0

gość z drogi

#1533301

... pomóc Tobie w stawianiu ocen.

Otóż przy ocenianiu musisz się posłużyć słowem "NIEPOPRAWNE", które w kolorze czerwono-zielonym widzisz pod każdym blogerskim wpisem, a ja dodałem do niego przedziały punktowania, które wyglądają tak:

 

Dla przykładu:

artykuł wybitnie nie spodobał Ci się i chcesz go ocenić na jedynkę w skali ocen od 1 do 5 punktów, – co przy uwzględnieniu Twojej wysokiej (purpurowej) rangi komentatora NP – ocena 1 pkt. przekłada się na minus 24 punkty, które otrzyma autor artykułu na swoje konto blogerskie.

Zatem oceniając – ustaw myszką strzałkę na przedrostku „NIE” w wyrazie „NIEPOPRAWNE”. Strzałka zamieni się w „paluch” z informacją w prostokąciku: „Oceń na 1/5”, tak jak przedstawiłem to poniżej.
A po kliknięciu ukaże się animowany „zegar” po lewej stronie wyrazu „NIEPOPRAWNE” w kolorze niebieskim. Kiedy zniknie, – Twoja ocena zostanie zapisana w systemie.

 

Identycznie postępuj przy ocenianiu na 2 pkt, które przełożą się na minus 12 pkt. dla autora.

Oceniając na 3 pkt. – autor otrzyma plus 6 pkt. 
Jeśli oceniasz na 4 pkt. – zasilisz konto blogerskie autora plus 12 punktami.
Natomiast jeśli dajesz maksymalną ocenę 5 pkt., to autor otrzyma plus 24 punkty.

Myślę, że od czasu zapoznania się z techniką oceniania – nie będziesz już miała kłopotu.

 

Pozdrawiam,  

Satyr

Vote up!
10
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1533329

nie zauważyłam  tego najważniejszego, tzn ,,że nie chodzi o zadne logowania  w różnych fejsach ,czy im podobnych,czego nie robię,bo nie ,tylko że to Niepoprawni jest tym magicznym guzikiem o naciskania :) mam nadzieję,że pojęłąm i niczego nie zepsuję :))) stokrotne dzięki

 ukłony dla Małżonki 

Dobrej Nocy i pięknych snów o Naszej Polsce :)

Vote up!
7
Vote down!
0

gość z drogi

#1533375

Łżennikarze Wątły ( umysł?) i Jastrum to po prostu funkcjonariusze przemysłu pogardy   płacą to i szczekają jak każe oficer prowadzący, mniej we mnie gniewu, wiecej wspólczucia. A że zajmuja sie odchodami - no cóż - zyją tam od lat...

Vote up!
8
Vote down!
0

Yagon 12

#1533319

Vote up!
10
Vote down!
0
#1533336

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika mikolaj nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Osoby wypowiadajace sie publicznie - wiec przede wszystkim politycy i dziennikarze - powinni reprezentowac pewien poziom.

Niestety - jest pewien procent ludzi w tych obu zawodach, ktorzy powinni pozostac przy dotychczasowej profesji (wydaje sie, ze przyszli do polityki czy mediow prosto z pastwiska, lub kopali wczesniej rowy?).

Dobry Pan Bog stara sie jak moze - ale jak widac - kultury osobistej brak wielu obywatelom... i nie tylko tym krytykujacym dzisiejsze wladze - co mnie zasmuca jeszcze bardziej...

Zeby nie byc goloslownym przytocze tu wypowiedzi - a czytelnicy niech poszukaja, kto to powiedzial:

- "zaprawszam cie "na solo" bydlaku";

- "plonie pedalska tecza na Placu Zbawiciela... bufetowa wydala na jej renowacje 100 000;

- "zespol kolesi" w wypowiedzi o sedziach sadu Najwyzszego;

- " glowa najwiekszego na swiecie mocarstwa zostal kumpel terrorysty williama Ayersa..."

to tylko kilka przykladow. Mozna sie zgadzac - lub nie z krytyka - lecz bedac poslem, senatorem czy... dziennikarzem w wypowiedziach publicznych nalezaloby zachowac podstawowa kulture slowa. 

Zle wychowanie jest ponadpartyjne... a odnosze wrazenie, ze dzisiaj najszybciej kariere robia dziennikarze uzywajacy na codzien slow ogolnie uznanych za obrazliwe i nieparlamentarne.

Vote up!
2
Vote down!
-6

mikolaj

#1533359

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1533361

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika mikolaj został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Dlaczego komentarz "wilka na kacapy" zostal "oceniony negatywnie" choc ma tylko dwa minusy i jeden plus?

Czyzby jednak i na tym portalu dominowala cenzura?

Nie wchodze w slusznosc - lub nie - jego wypowiedzi - ale cos jest nie tak skoro duzo bardziej chamskie sa propagowane ...

Vote up!
0
Vote down!
-6

mikolaj

#1533377

Ta lewacka kanadyjska telewizja wypaliła ci całkowicie mózg i szare komórki.

Więc nie kozacz i nie zasmradzaj portalu NP, Nigdy ci nie ubliżyłem, ani nie nazywałem cię jakimś agentem.

Jak walczyłem w Solidarności przeciw komunie, to ty srałeś w lasach Kanady i wyłeś jak hiena, bezpieczny i daleko od Polski, bo żadne ZOMO czy SB tobie nie zagrażało, ty kacapski tępaku i ignorancie.

Twoja zasrana odwaga polegała na tym, że napisałeś parę hieroglifów, trudnych do odczytania, a gdy ktoś zwrócił ci uwagę, to zaraz nazywasz ich ruskimi agentami.

Nawet nie powinienem takiemu łgarzowi odpowiadać. Masz ty łachudro i kmiocie dowody, że byłem w PZPR czy SB? Nawet łachudro nie wiesz jak się nazywam, a już stawiasz wyroki, że ktoś był czy nie był agentem.

Co? Czy teczki TW sam robiłeś?... Czy je zakładałeś z towarzyszami, skoro taki dobry jesteś w temacie? Skoro tak uważasz, to widocznie mówisz za siebie, bo siebie znasz najlepiej.

Vote up!
7
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1533423

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1533449

Gdy cię ktoś obraża to pod niebiosa wołasz że nikt nie reaguje, ale jak ty obrażasz innych to jest dobrze.

Powiem ci jedno "Zesrała się bida i płacze" W twoim wykonaniu

Vote up!
8
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1533469

Napisałaś:"Oni mają władzę"  Czyli i TY jesteś przeciwna tej legalnie wybranej władzy, przywracaniu porządku, dyscypliny i odpowiedzialności za oszustwa, złodziejstwa,itd .  Całe szczęście że nie masz NIC, i pewnie nic nie osiągniesz. Nie daj Bóg takich do władzy dopuścić. Lepiej chodź dalej s... z tymi KOTami po kątach ze swoją racją.. 

Vote up!
7
Vote down!
0

Kolejorz

#1533478

Z przykrością i pewnym zażenowaniem obserwowałem wczoraj, jak w telewizyjnej dyskusji u Michała Karnowskiego, kś, Zieliński i panowie Semka, Pospieszalski i Zaremba nie potrafili znaleźć odpowiednich słów, by ocenić rozmowę Wątłego z Jastrunem.

Po prostu inne światy, które do siebie nie przystają. Jednak uważam, że to u dziennikarzy spora wada. Łatwo zajmować się salonem, a trudno rynsztokiem. A rynsztok zawsze istnieje. I trzeba umieć go napiętnować.

Natomiast władza, w tym wypadku Krajowa Rada RiTV powinna natychmiast wypieprzyć (słów ostrych używam świadomie) z wizji, a Polsat, właściciela tego paskudnego kanału, którego nigdy nie oględam, ukarać wielomilionową grzywną.

Innym problemem jest pan Jastrun, którego śledzę od paru lat. Niewątpliwe dobre pióro, tylko dokładnie, jak powiedział Piotr Semka: - on pisze żólcią. To prawda. Wyraźnie widoczna depresja ma charakter obsesyjno - kompulsywny z dominantą nienawiści do konserwatywnej prawicy, rozpoznawanej przez niego, jako śmiertelny wróg. Cóż, mogętylko współczuć człowiekowi bez radości w życiu.

 

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1533389

właścicela Stacji,inaczej nieczego się nie nauczą i nie oduczą

Vote up!
8
Vote down!
0

gość z drogi

#1533392

Sprawa jest "arcyboleśnie" prosta. Kurski won. Do grona dziennikarzy komentatorów zaprosić między innymi: Michalkiewicza, Brauna, Kokoszkiewicza, Hałasia czy Żygadłę i po zabiegu. Po prostu. Jeszcze zamist ks. Zielińskiego, którego bardzo szanuję należałoby zaprosić ks. prof. Zwolińskiego - mistrza diagnostyki pojęcia "cywilizacji idiotów". W zasadzie to wszystko.

Vote up!
1
Vote down!
-2

marekwu

#1533484

Krzysztof Medyński.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1533541

czy to zwyrodnienie,czy obce "zielone ludziki"

Vote up!
4
Vote down!
0

gość z drogi

#1533558