Niestety

Obrazek użytkownika Zawiedzony
Kraj

 

 

 

Niestety ale przyjdzie nam prawej stronie mocy przeżyć gorycz porażki.Będzie to minimalna przegrana ale jednak. Pierwsza od 2015r.
Na pocieszenie (niewielkie ale jednak) to utracone mandaty PIS-u przejmie Konfederacja. Fatalna frekwencja na ścianie wschodnie,zerowe zainteresowanie na wsiach i małych miasteczkach taką sytuację spowodowało.Widać naszym rodakom na wschodzie wszystko pasuje i są szczęśliwi..
Ale czy tylko to?
Myślę że do czasu kolejnych wyborów o wszystko czyli wyborów prezydenckich za rok, musi nastąpić potężny wstrząs w decydentach i kierownictwie PIS.
Wiemy że dzisiejsze zwycięstwo Tuska spowoduje iż dostarczono mu kolejnej dawki paliwa(czyt.wścieklizny) by od jutra przystąpić do ataku na Polskę i Polaków.
Musimy to przetrzymać i natychmiast przystąpić do wielkiej reformy obozu PIS-u.Czas tłustych kotów się właśnie skończył.Ciężko będzie  z nimi sklecić na kolejne lata poparcie pow 35%.To już minęło.. Ludzie są jak boty przez to uzależnienie od telewizji. Zero refleksji. A młode pokolenia to już w ogóle dramat
Proszę ich by sami odeszli i dali szansę młodym.
Inaczej PIS będzie już na zawsze partia opozycyjna

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)

Komentarze

Przecież to Konfederacja przysłużyła się do przegranej PiS, a teraz gra na lirze patriotyzmu aby wsadzić siebie do lukratywnej władzy i wszystkich swoich pociotków. Jeśli PO reprezentuje gospodarczy antypolski  liberalizm, Konfederacja jest liberalizmem w wersji turbo. 

To nie jest wina Tuska. On jest tylko wybrańcem ciemnych polskich mas. Tych mas, obawiam się, jest więcej niż osiemdziesiąt procent. 

Vote up!
2
Vote down!
0

AgnieszkaS

#1661054

Moja prognoza sie sprawdzila

Niestety

Wbrew pozorom, wyniki sondażowe exit poll są bardzo dobre. Bo koalicja trzyma się już tylko na plastelinie. I może się długo już tak nie utrzymać. Przewiduję szybsze wybory parlamentarne.Będę szczerze zdziwiony, jeżeli ten rząd nie upadnie do końca roku. 

Polska przegrała w Polsce. Jest nadzieja, że w innych państwach europejskich lewactwo przegrało

Vote up!
3
Vote down!
0
#1661055

To tylko pobożne życzenia, bo komuna właśnie wygrała w Meksyku wybory prezydenckie, a to dopiero początek sukcesów. Siły działające przeciwko rządom narodowym, takim jak PiS, mają globalne zaplecze finansowe, nieprawdopodobne możliwości polityczne, przerastające możliwości średnich państw i media w swoich rękach.  

Vote up!
3
Vote down!
0

AgnieszkaS

#1661056

Prawda jest taka, że niezdecydowanie PiS wykorzystała Konfederacjak tóra była bardziej wyrazista. To nie Tusk wygrał wygrała Konfederacja której udało się osłabić PiS i przejąć część elektoratu.
PiS ma problem z Konfederacją a nie z Tuskiem.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1661057

I tak dochodzimy do ostatecznej konkluzji, iż Konfederacja i inne jeszcze bardzie ultraprawicowe polityczne kartele, działają w tym samym klubie, co światowa komuna. 

 

Vote up!
4
Vote down!
0

AgnieszkaS

#1661058

Macron rozwiązał Zgromadzenie Narodowe po porażce w eurowyborach

Vote up!
1
Vote down!
0
#1661059

Myślę, że rzeczywiście Konfederacja odebrała PIS-owi kilka procent. Nie powinniśmy teraz iść na walkę z Konfederacją, bo przecież przez 8 lat traktowaliśmy ich nie lepiej niż oni nas teraz. Czy widział ktoś kogoś z Konfederacji w TVP przez 8 lat?

Konfederacja i PIS są obydwie partiami prawicowymi. Mam nadzieję, że Konfa nie popełni błędu i nie zacznie współpracować ze zdrajcami Polski. Ja wierzę, że uda nam się kiedyś stworzyć rząd koalicyjny, w którym Konfederacja będzie PIS odrobinkę hamowała w wydatkach społecznych. Ja chwaliłam dotąd program socjalny PIS, na koniec już trochę przesadzali.

Vote up!
1
Vote down!
-1

Gosia

#1661083

Pisanie, że tłuste koty PISu spowodowały poważny przegraną lub upadek w sondażach to tak jakby powiedzieć, że Tusk wygrywa w tak wielu miastach ponieważ ma świetny program dla Polski.

A czy on naprawdę coś ma lub miał kiedykolwiek w swoim programie dla Polski?  

Poza pustymi frazesami i kłamstwami nic nie ma dla Polski. Jego program to upadek Polski. Zawsze gdy był u władzy to wszystko sie waliło.  

Największym problemem Zjednoczonej Prawicy i PISu jest to, że media w niemal 80% nie są polskie i nadają na fali Koalicji Obywatelskiej. Największym problemem Polski jest to, że nasi liberalno-lewicowi dziennikarze to zwykłe szambo, którym wystarczy zapłacić i będą nadawać tak jak chce szef ich koncernu. Popatrzmy ile zła już wyrządziła GW, der Onet, TVN i przypomijmy sobie np. Lisa czy Kraśko - jacy to są oni praworządni. Dalej nadają na tej samej fali dla tych samych skompromitowanych politykow z lewa, dla wielu tłustych kotów, ale lewackich  - a to różnica.   

Atak na Zjed. Prawicę/PiS można porównać do nagonki na Kościól katolicki. Znajdzie się jeden ksiądz i drugi, i nasze "polskie" media będą tak nadawać przeciwko KK, że człowiek dojdzie do wniosku, że wszyscy księża to pedofile a nasi celebryci to same matki Teresy. tak zatroskane o bandytów czy morderców na granicy.polskiej. A młodzież za młoda i naiwna aby zrozumieć co sie dzieje i łyka to czego jest dużo w powietrzu - a jest najwięcej nagonki na KK i Zjed Prawicę.  

Pisanie, że młodzi muszą wejśc do PISu - tak jakby starzy tak bardzo zawinili, to tak jakby powiedzieć, że Tusk wygrywa bo on i reszta to sami młodzi. Konfederacja ma tylu młodych   a nie możę sie regularnie wspiąć powyżej 10%. To chłopcy w krótkich spodenkach lub nawet bez spodenek.  

Zjednoczona Prawica ma pod górkę ponieważ nie ma wielu i więcej mediów za sobą. Numer dwa: zaczeliśmy produkować słaby ludzki material na dziennikarzy głównie i ogólnie (zanik wartości i cnót) . Dlatego należy docenić mocniej tych patriotów polskich w TV Republika, wpolityce.pl, niezależna.pl i w TRWAM. Ale to stanowczo za mało.

Polsce potrzeba bardziej światlych ale bogtaych ludzi, którzy zainwestuja w media prawicowe a także nowe prawo gdzie powinniśmy mieć zero % kapitału zagranicznego w mediach. Bo inaczej Soros i reszta tej lewackiej bandy nas kompletnie zniszczy. A nie trzeba teraz wiele. 

Polacy sie dziwią, że Rosjanie wspierają Putina. Tak to morderca - ale dla Rosji to swój człowiek co walczy o Rosje. My mamy POlaków co wspierają pół Niemca co wyśmiewał reparacje od Niemców (raport Mularczyka)  i pobieral miliony euro od Niemców na swoją działalność polityczną w Polsce i szedł na czełu Marszu Miliona Serc w Warszawie - doszczętnie zniszczonej przez Niemców. I tyle Warszawiaków go dalej wspiera. Każda jego decyzja wspiera Niemiecki interest narodowy, ale nasza lewica ma to do siebie, że jak szef działa przeciwko Polsce to nie wypada mu szkodzić, bo samemu sie wypadnie z koryta (jak w PRLu). I mają prasę a prasa to tlen. 

Warszawa upadła. Teraz to stolica lewaków i LGBT. UW ma coraz gorszą reputację - jako siedlisko lewackiego zła. Strach posyłać dzieci na Universytety w Polsce.  Zło, tzn, lewactwo znacznie szybciej się teraz rozprzestrzenia.

Jak? Dzięki lewackim mediom, do których dopadli się postkomuniści i resortowe dzieci.  A młodzież łatwo ogłupić - najszybciej w mediach. .  

Bez odsunięcia POlaków od TVNu, od der Onet (tzn zmiany prawa aby te anty-polskie media  wyrzucić z Polski), będzie jeszcze gorzej. Tłuste koty to znak rozpoznawczy rządów PO-PSL i czy one im zaszkodziły tak jak powinny? Nie - lewackie tłuste koty są nawet w Parlamencie Europejskim, Senacie i dalej nie zrzekły sie immunitetu. Dlaczego? Ponieważ 80% rynku medialnego w Polsce, tzn. tych "polskich mediów," tego nie wymaga. 

Nam potrzeba więcej prawych (i bogatych prawych) ludzi w polskich mediach i wiecej polskich mediów. Ale jak wielu jest bogatych,  prawych i polskich patriotów? 

Potrzeba Polsce takich panów Obajtków - oby on zaczął inwestować w polskie media. Tak to pobożne życzenie dlatego, że - między innymi - bo on ma SSDT (Szcerbowate Standarty Donalda Tuska) już chyba mocno dosyć.  A byłby bardzo dobrą przeciwwagą dla Sorosa - choć nawet nie ma 1/100 pieniędzy Sorosa. Jednak jest po stronie Zjed Prawicy. Powinniśmy go mocno wspierać. Może kiedyś powróci do Orlenu zanim ten rząd go sprzeda. 

Potrzebujemy więcej "tłustych kotów," ale prawych ludzi na wspieranie polskich mediów. Może zacząć zbiórkę na jeszcze jedną prawicowa Telewizję, bo to co jest to stanowczo za mało. A może PIS zdecyduje sie na własną TV? Chętnie płąciłbym abonament.  

I - może potrzeba wiecej REGULARNYCH protestów przed siedzibami anty-polskich, tzn. polskojęzycznych mediów. Zbyt dużo im uchodzi na sucho. Dlaczego? Ponieważ prawica nie ma tej wulgarnej mentalności kilku gwiazdek lewactwa.

To też ma swoja zaletę - wiemy co białe i czarne. I dlatego na co warto i trzeba stawiać, choć to zajmię więcej czasu.  .   

Vote up!
5
Vote down!
0

P55

#1661060

Trafny komentarz, a i ten plan działania napisany naprędce. Obawiam się jednak, że autor tego bloga już przeszedł na stronę Konfederacji.

Działania PiS były odważne i dalekowzroczne, a przede wszystkim propolskie, jednak PiS popełnił błąd w jednym, otóż zaczął konkurować ideowo z Konfederacją zamiast przesunąć się do umiarkowanego środka politycznego spektrum.

Zamiast być reprezentantem większości poglądów, interesów większości obywateli, w tym kobiet,  wyrazicielem politycznego rozsądku i umiarkowania, dał się poszczuć i zaczęło rywalizować z ultraprawicą o palmę pierwszeństwa. Równie dobrze mogliby rywalizować z islamistami  (połączenie ekstremalnej lewackości ze skrajną prawicowością).  I tak oto PiS położyło głowę pod topór. 

Zauważyłam, że polskie społeczeństwo charakteryzuje niewypowiedziana ignorancja, gdyż nie jest ono nawet świadome politycznych powiązań i zewnętrznych obcych presji na sprawy polskie w ich najbardziej rudymentarnym zarysie.

PiS-owi brakowało też ekspertów dobrze zorientowanych w sytuacji politycznej Zachodu i Wschodu i brakowało mediów na poziomie, bo Niezależna to nie są media. To były poważne i kosztowne braki. 

 

Vote up!
4
Vote down!
0

AgnieszkaS

#1661061

DO AS:

Dziękuje za komentarz, ale to zdanie " ... jednak PiS popełnił błąd w jednym, otóż zaczął konkurować ideowo z Konfederacją zamiast przesunąć się do umiarkowanego środka politycznego spektrum" to działanie ludzi z mentalnością Tuska, który nie tylko przesunał PO na lewo tak bardzo, że to już jest partia radykalnie lewacka, ale pokazuje, że tak postępuja ludzie bezideowi, którzy zrezygnują ze swoich wartości, aby za wszelką cene dojśc do koryta (KO = 11 partii).  Nie tędy droga, bo to jest droga do autodestrukcji. 

Przesunięcie PISu na lewo, aby być w centrum  to jest sprzedawanie siebie i wartości jakie sie reprezentuje i w które się wierzy. Bo co to może w praktyce oznaczać? Pozwolić na zwiazki partnerskie tak jak Trzecia Droga, któa siebie uważa za partię Centrum? Zwiększony akces do aborcji? Pozwolenie, z restrykcjami na migracje nielegalnych imigrantów? .

Mamy szacunek do tej parti i Zjed Prawicy, bo oni siebie tak łatwo nie sprzedają. Tak myśla głównie młodzi co nie rozumieją wagi wartości.

Polska bez prawych wartości upadnie i już zaczała iść w tym kierunku. Centrum w obecnych czasach to dalsza grawitacja w kierunku lewactwa. Nie - trzeba twardo obstawać przy wartościach prawych i z tym sie kojarzyć aby być wiarygodnym. W polityce to też tlen tak jak media. PO ma media a PIS jest propolski i jest wierny swoim wartościom. Polacy są powolni, ale z czasem doceniają tych co są propolscy i nie handlują swoimi wartościami dla koryta. To jest to co odróznia PIS od lewactwa. I chwała im za to!   .   

Vote up!
5
Vote down!
0

P55

#1661063

To zdanie, które Pan zacytował jest najbardziej istotne. 

PiS nie był ekstremą reprezentującą krańcowy margines społeczeństwa polskiego.

Wystarczyło aby odseparował się od konfederackich skrajności na rzecz swoich  pierwotnych poglądów. Proszę sprawdzić poglądy PiS na temat  fundamentalistycznych ustaw antyaborcyjnych. Zapatrywania zarówno Kaczyńskiego jak i Morawieckiego były zupełnie inne. Wściekłe szczucie szło od Konfederacji i innych skrajnych oszołomów, którzy teraz wspierają Białoruś przeciwko Polsce, a objawiało się to agresywnymi atakami nawet na Niepoprawnych.  

W ten sposób globalistyczna lewica przejęła tych odizolowanych przez PiS i ukierunkowała poglądy większej części polskiego społeczeństwa za pomocą zachodnich i wschodnich konglomeratów medialnych, a Tusk wygrał wybory. Ci, którzy popierali PiS do tej pory, a teraz popierają Konfederacje są tylko chorągiewkami na wietrze. To właśnie oni dostaną za kilka lat porządnego kopa na otrzeźwienie, a wtedy znowu się przekręcą w jakąś inną stronę. 

W PiS są ludzie inteligentni, a więc uważam ze wyciągnęli właściwe wnioski ze swoich politycznych pomyłek, a jeśli nie, to jest już za późno na nauki.

Vote up!
2
Vote down!
0

AgnieszkaS

#1661064

AS

Dziękuje za odpowiedź, ale trudno mi sie ustosunkowac w pełni (choć mógłbym spróbować) ponieważ bardzo ogólnikowo Pani pisze. A i nawet z tym co Pani pisze widzę poważny problem. Ale powstrzymam się i zapytam: jakie  to są - dokładnie - fundamentalistyczne poglądy Konfederacjii (nie chcę nic zakładać, że wiem co Pani ma na myśli) jakie PIS przejął, np. odnośnie aborcji i innych tematów? Prosze podać chociaż dwa, które ma Pani na myśli. 

Dziękuję z góry. 

P.S. Zgodzę sie cześciowo z tym zdaniem: "W PiS są ludzie inteligentni..,." ale inteligencja nie polega na porzucaniu wartości w jakie się wierzy dla korzyści materialnych. To raczej brak inteligencji i czyste kunktatorstwo przez które ludzie przejrzą szybko tak jak z III Drogą. W polityce trzeba sobie radzić, ale nie za cenę bycia  falszywym faryzeuszem czy katolikiem jak Tusk, Hołownia, Kamysz czy Wcisło. Bo wtedy sie idzie jak dzisiaj III Droga... , która tak właśnie się do tej pory przedstawiała jak Pani proponuje - Centrum. Ludzie od nich właśnie uciekli .... bo uznałi, że to są polityczne prostytutki.     

 

Vote up!
3
Vote down!
0

P55

#1661079

AS

Dziękuje za odpowiedź, ale trudno mi sie ustosunkowac w pełni (choć mógłbym spróbować) ponieważ bardzo ogólnikowo Pani pisze. A i nawet z tym co Pani pisze widzę poważny problem. Ale powstrzymam się i zapytam: jakie  to są - dokładnie - fundamentalistyczne poglądy Konfederacjii (nie chcę nic zakładać, że wiem co Pani ma na myśli) jakie PIS przejął, np. odnośnie aborcji i innych tematów? Prosze podać chociaż dwa, które ma Pani na myśli. 

Dziękuję z góry. 

P.S. Zgodzę sie cześciowo z tym zdaniem: "W PiS są ludzie inteligentni..,." ale inteligencja nie polega na porzucaniu wartości w jakie się wierzy dla korzyści materialnych. To raczej brak inteligencji i czyste kunktatorstwo przez które ludzie przejrzą szybko tak jak z III Drogą. W polityce trzeba sobie radzić, ale nie za cenę bycia  falszywym faryzeuszem czy katolikiem jak Tusk, Hołownia, Kamysz czy Wcisło. Bo wtedy sie idzie jak dzisiaj III Droga... , która tak właśnie się do tej pory przedstawiała...jak Pani proponuje - Centrum. Ludzie od nich właśnie uciekli .... bo uznałi, że to są polityczne prostytutki.     

 

Vote up!
1
Vote down!
0

P55

#1661080

Jest mi najzupełniej obojętne, czy Pan się zgodzi z całym moim zdaniem, czy z połową albo wcale!

 

Vote up!
1
Vote down!
0

AgnieszkaS

#1661086

Droga Pani AS,

Nie chodzi o to czy Pani zależy czy nie czy ja sie z Panią zgadzam. Przecież nikt tutaj nie wymaga tego od nikogo, ale dzielimy sie wszyscy naszymi punktami widzenia. Troszke zbyt emocjonalnie Pani do tego podchodzi. A szkoda. Cieszy mnie to, ze - na podstawie tego co Pani napisała, jest Pani raczej (zagorzalą?) przeciwniczką lewactwa, a to cieszy.... 

Zatem bez Pani jasnej odowiedzi odpowiem króciutko coś w odpowiedzi na Pani poprzednią uwagę, ze PIS powiniem bardziej skręcić w centrum.  W PiS jest bardzo wielu ludzi, którzy utożsamiają się z wiarą katolicką a która wymaga od nich aby nie było żadnych kompromisów np, w sprawie aborcji  - bo to jest też kwestia sumienia. Tak też jest z tymi klauzulami sumienia dla lekarzy w szpitalach. Dla tych ludzi to jest podstawa - nie można godzić sie na użycie własnych  rąk i wiedzy do zabijania niewinnych istot ludzkich, bo tak chce lewica lub fałszywi katolicy w celach politycznych. Takie stawianie sprawy to - moim zdaniem -  jest pójscie w kierunku dawnej PO - zanim skręciła tak bardzo w lewo.

Fałszywi katolicy teraz kojarzą sie z Kamyszem, Hołownią   (co jeździł po seminariach i zbierał poparcie a później dokonał tej wolty i teraz opowiada sie za np. aborcja i zwiazkami partnerskimi). W USA Joe Biden jest nazywany fałszywym katolikiem, bo działa podobnie a jest wręcz orędownikiem aborcji. To dla chrześcijaninia i polityka straszna łatka na całe życie i brak wiarygodności bo sprzeciwia się sam wartościom, które oficjalnie głosi (odnośnie tego kim jest). Ale nie chodzi tylko o stłumienie sumienia i epatowanie tym. Patrząc na to z praktyczno-politycznego punktu widzenia są również słuchacze i widzowie Radia Maryja. A to jest potężny elektorat. Cóż można zyskać tracąc ich, aby zyskać fałszywych katolików z Centrum? Ci pierwsi są stabilni, a ci drudzy to tacy ludzie jak ci z PSL - ze straszną reputacją. 

Wspomnę tutaj o Konfederacji - jak oni np. sprzeciwiają się aborcji!   A Robert WInnicki w wywiadzie na Onet powiedział - jeszcze przed wyborami - że Konfederacja powinna zawrzeć strategiczny sojusz z Koalicja Obywatelska, aby odrzucić PIS od władzy. Dla tych, którzy wspierali Konfederacje jak i innych to był i szok i skandal. Wyszło bowiem na to, że można zawrzeć pakt z diabłem, aby osiągnąc większe korzyści polityczne - choć raczej na krótko. Wielu co wspiera tę partie onuców pro-ruskich o tym nie wie. A szkoda. Dlatego - mam wielką nadzieje, że PIS nie zrobi tak fałszywego kroku w lewo w kierunku centrum, bo wtedy utraci wiarygodność i się skompromituje jak ta banda z Konfederacji.A w centrum jest raczej ciasno. 

To wszystko. Nie będę tego już kontynuował. Przepraszam jeśli napisałem coś co Panią zraziło. Pozdrawiam i życzę efektownego sposobu na zwalczanie lewactwa w Polsce na pomoc Polsce prawej i suwerennej. Dziękuje  serdecznie za wszystkie odpowiedzi! 

 

 

Vote up!
1
Vote down!
0

P55

#1661113

Nie ma takiej opcji

Konserwatywny pisior jestem

Vote up!
3
Vote down!
0
#1661073

 Przeciętni Polacy przestali wierzyć że są w stanie cokolwiek zmienić.

 Że jakieś tam marsze, ankiety, głosowania...

 Wszystko chuj- jak śpiewał pewien rockman.

 A inny tekst był o tym że wszystko gnije.

 Czy mamy się przyzwyczajać do smrodu jako normy?

 Rozkład miarą postępu?

 

Vote up!
3
Vote down!
-1

brian

#1661062