pacjenci...ogłupieni medialnymi opowieściami o dżumie XXI wieku.

Obrazek użytkownika wilre
Nazwa serwisu: 
[TWITTER]
Cytat: 

Paweł Basiukiewicz

@PBasiukiewicz

Nasi pacjenci. Wystraszeni, sponiewierani psychicznie, ogłupieni medialnymi opowieściami o dżumie XXI wieku. Kto tę spiralę rozkręca??? Lepiej porównać do grypy i uspokoić czy do eboli i zastraszyć ? Ja mówię dość. Dość straszenia społeczeństwa.

KardioPrewencyjna

@KardiolPrewenc

Obecnie nawet połowa osób z zawałem serce nie dociera na czas do szpitala. Powoduje to cichą pandemię niewydolności serca - cichą, bo ludzie zaczynają chorować i umierać w domach. Prof. Tomasz Zdrojewski

Ocena wiadomości: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.6 (głosów:6)

Komentarze

CYTATY:

Paweł Basiukiewicz

W szpitalu w Skierniewicach kardiologia się opróżnia, pediatria stoi pusta, w innych szpitalach są miejsca, gdzie hula wiatr. Po co to wszystko ?

NASZ WYWIAD. Dr Basiukiewicz: Obserwuję epidemię „od środka”. Mamy do czynienia z efektem „bomby na stadionie” i paniką  https://twitter.com/wPolityce_pl/status/1329166212237037568?s=20

 

etc  etc  etc

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0


„Jedyną rzeczą potrzebną Złu do zwycięstwa jest bierność dobrych ludzi” – Edmund Burke
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#1652409

no to jak w końcu, uspokajać porównaniem do grypy czy też jest zupełnie nieuzasadnione a ludzie umierają. bo wypada sie zdecydować, albo ściągnąć krzyżyk albo spodnie założyć

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1652574

CzarnaLimuzyna

18 listopada 2020 godz. 16:11

Jeszcze jedno. W tym tygodniu dowiedziałem się z pewnych źródeł o dwóch przypadkach umyślnego spowodowania śmierci. Ofiary nie miały covida, a tak zostały potraktowane i tak wpisano w kartę zgonu. Jedna miała zawał serca, a druga udar- nie otrzymały pomocy na czas, bo covid. (zwłoka 48 godzin wystarczyła, aby ich zabić). Dowiedziałem się też o przełożeniu o kilka m-cy planowanych hospitalizacji innych osób. Jedna osoba onkologiczna, aktualnie nieprzytomna, leży w domu pod kroplówkami, prywatna opieka lekarska. SORy zabarykadowane, przychodnie pozamykane. Na teleporadę czeka się kilka dni!

etc  etc  etc

BiałyKabriolet

21 listopada 2020 godz. 15:59

My to wiadomo: zawstydzeni jesteśmy. Ale czy może jest na sali ktoś zdolny i chętny by wytłumaczyć naszej chodzącej inmensum stultitia jak się tworzy zatory w służbie zdrowia? Bo na Fb i TT chłopina (i to lekarz!) się produkuje nie od dziś, a nasz lokalny tenor intelektu nie jarzy różnicy między przymiotnikami samoistny a intencjonalny.

Mamy wojnę. Wojnę toczymy na oddziałach szpitalnych zmagając się z nawałem chorych SARS2+ i nawałem niemocy z powodu braków kadrowych i traktowania tego wirusa jak ebolę czy ospę prawdziwą. Przeciętny obywatel tego nie odczuje, gdyż kontakt z wirusem zakończy się dla niego w większości przypadków przebiegiem bezobjawowym lub skąpoobjawowym. Ciężej zachoruje mniejszość. Naprawdę ciężko (postać COVID-19 z zespołem ciężkiej niewydolności oddechowej) zachoruje bardzo niewielki odsetek, z czego część niestety umrze. I teraz ważna rzecz: paradoksalnie – wirus SARS-CoV-2 nie jest ani nadzwyczajnie śmiertelny ani nadzwyczajnie zakaźny. Jest to, ośmielę się ponownie napisać, wirus wywołujący zupełnie przeciętną chorobę (mająca oczywiście swoją specyfikę i zdarzające się ciężkie postaci), która poprzez traktowanie jej nadzwyczajnie całkowicie sparaliżowała system opieki zdrowotnej. I teraz do meritum: problemem w Polsce w tej chwili jest paraliż służby zdrowia potęgowany (jeśli nie wywołany) przez brak kadry medycznej. Wyspecjalizowana kadra przebywa na izolacjach – osoby tylko z dodatnim testem bez objawów lub skąpoobjawowe przebywają na co najmniej 10 dniowych izolacjach nie będąc w stanie leczyć pacjentów. Jeszcze rok temu większość osób poszłaby do pracy mając niewielki stan podgorączkowy, pokasływanie, katar czy utratę węchu i smaku. Dzisiaj są traktowane jak osoby trędowate – natychmiast kierowane na test PCR i w przypadku dodatniego wyniku – ściśle izolowane. Ściśle izolowani są także pacjenci SARS2+, co potęguje paraliż.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0


„Jedyną rzeczą potrzebną Złu do zwycięstwa jest bierność dobrych ludzi” – Edmund Burke
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#1652571

no i po co to biedaku przytaczasz? jeden to świr i sekciarz, całkiem paskudna postać. odpowiada mu drugi, który chętnie by bagatleizował chorobę, bo narzeka na jej poważne traktowanie. czy świr, to osądźcie sami. bo ciekawe czy sam z poważną chorobą grożącą śmiercią poszedłby jakby nic do pracy i czy ma za normalne, by zarażeni pracowali. gdzie są tacy cwaniacy, co daliby się zarazić i z chorobą sami szli do roboty za grosze? może ty, wilre? wyduś z siebie, że to taka grypka po czym bądź konsekwentny i poobcuj z zarażonymi, przydaj się światu. najwyżej kipniesz, co grypki się boisz?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1652572

Liczba ukrytych zgonów osób, które ze strachu przez wirusem zaniedbały swoje leczenie to już tysiące...niestety panika wywołana wirusem zbiera żniwo w niewydolnych całkiem szpitalach...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1652712