Zrozumieć aberrację Putina...

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Świat

Konflikt na Ukrainie był do przewidzenia kilka miesięcy temu: trwały przygotowania a później Igrzyska Olimpijskie i każdy, kto choć trochę znał W. Putina, to mógł przypuszczać jego reakcję po Olimpiadzie na to, co od listopada działo się w tym kraju. Przecież od zawsze uważał on Ukrainę za sowiecką strefę wpływów. Nie piszę o rosyjskiej, ale o sowieckiej (moskiewskiej) strefie związanej dalej li tylko z władzą na Kremlu.  Z władzą polityczną, ekonomiczną i społeczną...

Dzisiejsza konferencja prasowa Prezydenta W. Putina jednoznacznie wskazuje, że po raz drugi boi się upokorzenia związanego z Ukrainą. Pierwszym upokorzeniem pułkownika KGB/FSB była Pomarańczowa Rewolucja, która dla Ukraińców była początkiem ich wolności. Niestety imperialne zapędy Moskwy nie pozwoliły jej na wybicie się na prawdziwą suwerenność i niepodległość.

Dziś jest na to szansa jak nigdy dotąd.

Chyba rzeczywiście W. Putin stracił "kontakt z rzeczywistością" i podjął się najbardziej ryzykownego w swojej karierze przedsięwzięcia polityczno-militarnego. Jego dzisiejsza mimika twarzy, sposób zachowania, mowa ciała, werbalna napaść na Polskę i Litwę świadczą jedynie o tym, że traci on grunt pod własnym i zbudowanym symbolem własnej mocarstwowej i mitomańskiej nieomylności.

 Czyżby więc prawie zwariował w swojej pysze i przeświadczeniu o rosyjskiej pozycji na świecie? Niestety nie... To człowiek wyrachowany i zimny... i nawet jeżeli wydaje nam się, że utracił (jak to powiedziała A. Merkel) kontakt z rzeczywistością to... zapewne tak nie jest. A jeżeli nawet po części tak jest w rzeczywistości, to tym bardziej winniśmy się go bać... Nigdy nie wiadomo, co przy takiej aberracji może przyjść do głowy człowiekowi mającemu przy sobie atomową walizeczkę...

Jedno jest pewne... W 2008 roku śp. Prezydent L. Kaczyński miał rację mówiąc, że imperialne zapędy Moskwy zaczynają się od Gruzji a potem może będzie Ukraina i mój kraj...

Musimy się tremu przeciwstawić jak najostrzej i mam nadzieję, że obecne działania polskiego rządu są naprawdę nie tylko pozorne, ale wynikają z troski o zachowanie naszego państwa...

Aby zrozumieć W. Putina należy koniecznie obejrzeć dwa o nim i jego systemie filmy. Zrozumiemy wtedy dlaczego jest taki jaki jest i dlaczego jest jednym z najgroźniejszych międzynarodowych, politycznych terrorystów...

http://www.youtube.com/watch?v=FwWhNPGlEuw

http://www.youtube.com/watch?v=kc4citui9FQ

Doprawdy... jego życiorys jest bardzo zbliżony do Stalina i Hitlera. Surowy ojciec i dobroduszna matka... to sytuacje, które upodobniają ich dzieciństwo. Czy wobec tego jest on zdolny do takich okrucieństw? Może i nie (w co oczywiście mocno wierzę), ale wykorzystuje on nacjonalizm rosyjski i trzeba zawczasu reagować... I należy o taką reakcję domagać się od światowej demokracji: ONZ, NATO, UE i innych. Nie możemy pozwolić na drugie Monachium...

Na koniec jeszcze słowa śp. Prezydenta L. Kaczyńskiego w Gruzji.

http://www.youtube.com/watch?v=ZAI7Yym9dvY

Pozdrawiam

P.S.

Jakim wszakże upokorzeniem W. Putina było jego upokorzenie przez naszego Prezydenta w Gruzji i jakie w nim musiały targać nici nienawiści wobec naszego śp. L. Kaczyńskiego?

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... http://krzysztofjaw.blogspot.com/ kjahog@gmail.com

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.1 (głosów:7)

Komentarze

Ukraina niewątpliwie już zdobyla. Ma nawet swojego Mazowieckiego za premiera. Co to znaczy  "Nie piszę o rosyjskiej, ale o sowieckiej (moskiewskiej) strefie związanej li tylko z wladzą na Kremlu"?

Czym sie rózni moskiewska od rosyjskiej strefy (wpływów)?  Mimo wmawiania nam ciągle, przez tych którzy i Hitlera i Stalina wykonczyli, ich zyciorysy byly calkiem odmienne. Dziwne, że ktoś kto chce zostawiać po sobie ślad dobra milości i mądrości, tak dobrze zna sie na nienawiści.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

cui bono

#419430

Napisałem tak, jak wygląda to w rzeczywistości. Zarówno Hitler jak i Stalin miel;i wielke wspólnego w dzieciństwie.... które ich ukształtowało. To samo ukształtowało Putina... Oczywiście, że są to tylko pewne psychologiczne podobieństwa, ale one wpływają na życie totalitarnych przywódców. Ja osobiście uważam, że Putin jest totalitarystą i wszelkie z nim negocjacje są w długiej perspektywie czasu bezzskuteczne. On ma na celu odnowienioe mocarswowej pozycji Rosji i to mu przesłania rzeczywisty ogląd teraźniejszości. Przeszłość już nie wróci i trzeba mu to uzmysłowić!!!!

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6

krzysztofjaw

#419433

Zacznę od cytatu.''Pomarańczowa Rewolucja, która dla Ukraińców była początkiem ich wolności ''. Czyli Majdan był wolności tej końcem. :)

Jedynie prawdziwe są ofiary w ludziach,reszta to ustawka, nie ukywam świetnie zorganizowana.

Skoro Ukraińcy mają już tę wolność to dlaczego się nie cieszą? Może dlatego,że nie zasiedli do okrągłego stołu,który im proponowano? Ale cała reszta prawie jak u nas w czasach ,gdy Szczepkowska ogłosiła koniec komunizmu.

No tak Krym,to nie jest powód do radości.

Pisze Pan Puin to wariat i trochę wariat. To tak jak z szklanką i wodą. :)

Putin z żelazną konsekwencją realizuje swoją politykę w zasadzie bez przeszkód.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

markiza

#419437

Ja tylko zastanawiam się nad tym, czy Putin jest wariatem i odpowiadam, że niestety nie. To wyrachowany KGB-sta i należy się go bać....również u nas w Polsce (Polszy?P

Pzdtr

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

krzysztofjaw

#419439

„oderwany od rzeczywistości”...  Zupełnie takie same stosujemy przecież względem Tuska. O polityku, który podejmuje zupełnie samodzielne decyzje i działania  mówić, że „boi się” czyli jest tchórz itd. nie pasuje, zwłaszcza w przypadku gdy takie samo określenie stosuje się względem innego polityka, który od lat nie zrobił nic samodzielnie, tylko zawsze pod czyjeś dyktando, na czyjeś polecenie, w obcym, nie polskim interesie ... Jeśli jest polityk, który zawsze wie co robi, to moim zdaniem jest to właśnie Putin. Jeśli jest polityk, który  nie pójdzie na żadne ryzyko, to właśnie Putin. Taka już natura KGB-isty – wszystko na chłodno i z zimną krwią... Z góry zaznaczam, że nie jest to żadna „obrona Putina”, a zwykłe porównanie dwóch polityków.

Coś mi też podpowiada, że Ukraina to scenariusz Putina – o olimpiadzie w Soczi wiadomo było od dawna. Co wiąże się z takiego kalibru międzynarodowym przedsięwzięciem w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa jego uczestników i gości, też wiadomo. Od Soczi do Ukrainy – rzut beretem. Dlaczego nie przyjąć wariantu  - korzystając z okazji Putin pod płaszczykiem olimpiady, bycia jej gospodarzem itd., na kilka miesięcy przed olimpiadą robi na Ukrainie „coś”, co dla obserwatorów wygląda na spontaniczny akt Ukraińców? I piecze sobie kilka pieczeni przy jednym ogniu.  Tym bardziej, że np. :

 http://mim24.pl/tasowanie-kart-w-rzadzie-nowi-gubernatorzy-obwodow-jak-bardzo-sa-nowi/

W tej ukraińskiej układance brak jeszcze wielu puzzli. Będą wypływać z biegiem czasu. I wg mnie wszystkie mają na odwrocie literki „W.W.P”.

Nie ma przypadków. Zwłaszcza u Putina.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#419442

Faktycznie Putin to jak dotąd wytrawny dobrze wytresowany kagiebista,ale on nie działa racjonalnie.Popełnia bardzo dużo błędów co prawda w wypowiedziach.Myślę ze jego najwiekszym błędem było stwierdzenie że nie ma na Krymie rosyjskich żołnierzy a jest tzw krymska samoobrona.Według mnie to jest w Rosji podobna siła polityczna,jak na utopijnej zielonej wyspie która steruje tym zatwardziałym kagebistą i stara się trzymac go na krótkiej smyczy.Jest mozliwość że sie z niej urwie a wtedy bedzie koszmar.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Jeszcze zaświeci słoneczko

#419451

Witam serdecznie

W swoich odręcznych zapiskach napisałem też: "Tusk rozgrywa pod dyktando różnych innych sił Putina w celu zwiększenia swojego poparcia i odwrócenia sondaży w Polsce. Później wszystko wróci do swojego poziomu, czyli porozumienia USA, UE i Rosji pod auspicjami NWO"...

To być może daleko posunięta refleksja, ale trzeba pamiętać, że mimo niej Putin jednak ośmieszył USA i UE a one... chyba tego nie lubią...

Pzdr

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

krzysztofjaw

#419457

Dla mnie tragedią dla USA  - a częściowo i reszty świata - był wybór kogoś takiego jak Obama na stanowisko prezydenta. Aby dostrzec kto go lansował, wystarczy wspomnieć o błyskawicznej nagordzie Nobla dla niego.

Wartość tej nagrody przypomina mi inne dziwactwo - tym razem w polskim wydaniu - czyli nagrody Kisiela dla ludzi z których on  gdy żył, kpił.

Moim zdaniem Putin bezbłędnie wyczuwa sytuację i gra tak jak mu na to przyzwala UE wraz z USA. Czy my, w głębi ducha, nie zazdrościmy Rosjanom takiego przywodcy? No, odważnie proszę spojrzeć w lustro.

Korupcja w Rosji? Rządzący oligarchowie? Rozwarstweinie społeczne, a wreszcie bieda? A czego z tych spraw które wymienilem nie ma w naszym życiu codziennym? Czy Rosjanie zaakceptowali by premiera który rozwala i ośmiesza ich kraj? Czyżbyśmy lubili być poniewierani?

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#419469

Co do Putina mam to samo odczucie,ale bałam się o tym wcześniej napisać.

Obama pupil artystów-lewaków,kochających inaczej i im podobnych odmieńców.

Ameryka już dawno zeszła na psy.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

markiza

#419472

Że też udało Ci się coś dostrzec pod grubą warstwa botoksu i kwasu hialuronowego...

Przy całej mojej do niego antypatii, kiedyś wyglądał jak facet, teraz jak manekinowa lala.

Niby drobiazg, ale wiele mówiący o jego próżności...

PPzdr.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#419471

A to jest proszę Pani bardzo trafne stwierdzenie z tą "mimiką twarzy" :)

To pewnie w odróżnieniu od mimiki innej części ciała :)

Pzdra

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#419476

proszem Pana. ;)

Ale całkiem możliwe, że Vladimir kompensuje sobie brak mimiki w miejscach, do których jad kiełbasiany jeszcze się nie dostał.

Wolę sobie jednak tego nie wyobrażać! ;)

PPzdr.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#419488

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika tańczący z widłami nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

A jednak czasami warto puścić wodze fantazji, tym bardziej, że nie wiadomo, która "mimika" u tego osobnika jest piękniejsza :)

Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#419498