KÓŁKO GRANIASTE

Obrazek użytkownika jazgdyni
Kraj

 

Cóż za symboliczne widoki. Niewątpliwy Palec Boży.


 

Białystok... Lublin... Warszawa...

 

Tysiące dzieciaków kręci się w kółko na newralgicznych rondach miast. Wyraźnie cierpią. Brak im drogi. Brak im celu.

Miotając się wykrzykują najbardziej wulgarne i obelżywe słowa jakie znają – wypie*dalać... pi*da, je*ać... . Jak opętana 12 - latka Regan, grana przez Lindę Blair w Egzorcyście.

Ona była opętana. A ci są zakręceni. Opętanie... zakręcenie... zło?

Skołowani.


 


 

Nie ważne jakikolwiek byłby powód, życie od marca na krawędzi zdrowia psychicznego domagało się przesilenia. I to chyba właśnie następuje.

To arystotelesowskie katharsis - "uwolnienie od cierpienia, odreagowanie zablokowanego napięcia, stłumionych emocji, skrępowanych myśli".


 

Zajęci własnymi strachami i narastającym ogólnym niepokojem, nie zwróciliśmy dostatecznej uwagi na dzieci, a w szczególności na przeżywające burzę hormonów i tworzenie się własnego ego i własnej persony, nastolatków.

Oni w końcu nie wytrzymali. Nie z powodu kościoła, nie przez Trybunał Konstytucyjny, czy Kaczyńskiego – te cele ataku im podrzucono. Równie dobrze celem mogły być ogrody zoologiczne, lub galerie handlowe.

Oni załamali się po kolejnym zamknięciu szkół. Znowu pozbawiono ich stabilnego ładu. Niezbędnej do życia harmonii.


 

Już dawniej pozbawiono ich także powodów do dyscypliny, umiejętności przyczajenia się i przeczekania najgorszego.

Bo kto niby miał to zrobić? Kto, komu ufają i jak to dawniej mówiono – kogo się słuchają, miał nimi pokierować?

Rodzice? Nauczyciele? Wolne żarty. Stare autorytety wyginęły. A nowe się jeszcze nie narodziły.


 

A te, dzisiaj zakręcone dzieciaki, wraz ze swoim ojcem i matkę, wraz z nauczycielami, pedagogami i trenerami przez dziesięciolecia były tresowane w anarchii – braku dyscypliny, braku szacunku i najgorsze – w braku miłości.

Czysty, nieskalany egoizm.

Po homo sovieticus nastała era róbta-co-chceta. Więc robią... Wypie*dalać!


 

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie." Kiedy to było? 1600, czy 1787. Kto to mówił? Jan Zamojski, lub Stanisław Staszic. Nieważne.

Przez 30 lat doszczętnie rozwaliliśmy edukację i wychowanie. Na każdym szczeblu – od przedszkoli do uniwersytetów. Symbolem dla mnie w tym temacie pozostanie protestująca na czworakach nauczycielka, przebrana za krowę.


 

Ktoś powie: - Ale wśród tych protestujących byli też dorośli.

Jacy dorośli?! Połowa ludzi po czterdziestce, a nawet po pięćdziesiątce nigdy nie dojrzewa. To ciągle umysłowe dzieci. Egoiści, co dbają wyłącznie o swoje, a gdy ktoś inny ma ładną zabawkę, to ją pragną i zrobią wszystko, by ją zdobyć.

A gdy już mają te 50 lat, to dobrze pamiętają nauki Gieremka, Tischnera, Balcerowicza i Michnika. A także Owsiaka... Nadal podziwiają spryt Kwaśniewskiego i Wałęsy.

I modlą się nie do Boga, Jezusa i Maryi – gdzie oni tam są? – modlą się do bogów Tu i Teraz. Dzisiaj do Putina i Merkel. Bo w ich rozumie, to ci własnie są panami ich naziemnego losu. A wkrótce może także do Xi Jinpinga – Przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej...


 

Krótkowzroczność, klapki na oczach, ciasnota umysłowa, oraz nędzna wyobraźnia, podpowiadały, że nieformalnym Władcom Wszechświata zależy tylko, by wdeptać w ziemię Kaczyńskiego, tak by została tylko mokra plama. Rozpędzić wszystkich PISdzielców, aby do końca już żyli w mysiej dziurze. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego zrobić szybko świętym męczennikiem, niech te kato-po*eby, zepchnięte do katakumb, gdzie jest ich prawdziwe miejsce, mają kolejną figurę kultu po błogosławionym Popiełuszce i świętym Janie Pawle II.

A to nieprawda. To są okruchy rzucane mściwym lokajom i fornalom, którzy Władców wspierali od wewnątrz. Rzucone jak psom pod stołem. Niech się nażrą.


 

Celem tych, co do Rzeczypospolitej mają swoje, odwieczne plany, jest zawsze to samo – unicestwienie państwa, z jednoczesnym przejęciem wszystkich zasobów i potencjalnych możliwości – zarówno ludzkich, jak i materialnych.


 

Po co się turbować i chandryczyć ze Zjednoczoną Prawicą, z PiSem, z Kaczyńskim. Strata czasu i energii.


 

Wystarczy tylko przejąć młodzież i dzieci. Kupę roboty już wykonano.

I są dobre i solidne doświadczenia. Był przecież Komsomoł i Hitlerjugend. Oni są tacy plastyczni. Tak łatwo nimi odpowiednio pokierować.

Budujmy więc na własną modłę.


 

A na razie, niech się kręcą w kółko na centralnych rondach polskich miast.


 


 

Ps. Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie.*****

 

Czym są ruiny miasta

W porównaniu z kikutami

ludzkich myśli?

Płakać nam, płakać,

Nad zburzonymi myślami,

Nad zasypanymi uczuciami,

Nad spaloną wyobraźnią,

Nad pustymi oczami,

Nad obojętnymi wargami.

Rozpacz i zło są jak dwie dłonie.

Czy można tymi dłońmi

błogosławić świat?

W sądowych zwojach

Znajdziesz odciski upadającego

pokolenia,

Którego nie nauczono mądrości i serca.

Młodzieńcy polują w puszczy nocy

na złoto i krew.

Dziewczęta pomagają młodzieńcom

w rzezi

I milczą, gdy słyszą krzyk padającego

człowieka.

Jak mogą karmić piersi, w których jest

jad?

Jak mogą budować mózgi, w których

jest noc?

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:13)

Komentarze

Byłem zmuszony ponownie umieścić mój felieton.

Administracja nie panuje nad portalem. Nowe teksty lokowane są na dole strony w dziale nazwanym <Wpisy Chronologiczne>. Zazwyczaj mieści się tam 16 tekstów. Lecz cóż z tego, jeśli napiszesz coś i opublikujesz, gdy po chwili kolejny bloger zajmuje trzy pola, bo publikuje on jakąś powieść w odcinkach, co przecież żadną blogerską działalnością na portalach społecznościowych nie jest. To zwykły spam. A twój tekst natychmiast spada na czwarte miejsce. Po niedługim czasie prezentuje się kolejny bloger, tym razem taki, który ma kłopoty z publikacją, w rezultacie umieszcza swój tekst trzykrotnie.

Ani się nie obejrzysz, a twoje dzieło znika ze strony, a w archiwum rzadko kto grzebie.

To są codzienne utrapienia na niepoprawnych.pl, bo administracja nie ma dyscypliny, by odpowiadać za portal.

A my po prostu piszemy sobie a muzom.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1649994

A gdyby tak zatrudnic zawisze

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1650014

   Witaj! Janusz, przeglądając dzisiaj, już bez oczywistych emocji,  migawki z "marszów", dostrzegam o zgrozo, że tam idą całe "szkoły" młodzieży szkolnej, która powinna uczestniczyć w zajęciach zdalnych. Oni to traktują, jak wagary,  postrzegając to, jako przyzwolenie na rozrywkę i zabawę, na które im przyzwoliło prawnie państwo. To jakaś tragiczna czarna komedia w dobie Covida. Chyba czas, to towarzystwo wycofać z powrotem do szkół, bo paradoksalnie będzie dużo mniej zakażeń. Chyba rodzice z tymi dzieciakami nie rozmawiają, puszczając ich w samopas, kupując następne gadżety, aby mieć swój ułudny "święty spokój" Młody wiek, jest najbardziej podatny na wszelkie manipulacje etatowych kłamców. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1650107

Cześć

 

Nie dość, że szkoły zachęcają małolaty do manifestacji, co samo w sobie jest haniebnym i karygodnym przestępstwem, bo dane pod opiekę dzieciaki pcha się ku niebezpieczeństwu, to tak samo robią prezydenci miast, czy rektorzy uczelni.

Mam chyba głupią nadzieję, że te antypolskie działania są udokumentowane i ci lewaccy szefowie będą surowo ukarani.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1650270

Wczoraj w Warszawie.

Brakuje dopisku ... w każdym wieku

Smutne..... jakie wartości mają przekazywane te dzieci. Ot miłość matczyna w lewackim wydaniu.

Czy tylko ja mam wrażenie że te dziecko wygląda jak prowadzone na szafot.

 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1650001

Dobrze, że zdublowałeś tę notkę, bo poprzednia umknęła mi (i pewnie nie tylko mi). Pozwolę więc sobie na podobny ruch.

Wczoraj zamieściłam poniższy komentarz w innym wątku, wątek zdryfował w osobiste pyskówki i mój komentarz w nich "zaginął". A że to, co tam przytoczyłam dobrze obrazuje tematykę powyższej  notki, to pozwolę sobie tu powtórzyć (mam nadzieję ,że nie zostanie to uznane za spamowanie portalu):

Tik- tok to takie  medium dla nastolatków i nieco starszych. . Czasami zaglądam, bo  moja nastoletnia córka tam wstawia swoje taneczne filmiki. Przy okazji  oglądania zdarza się natrafić na coś zupełnie nietanecznego.  Pod  jakimś filmikiem z demonstracji (pojawiły w ostatnich dniach) przeczytałam  takie mniej więcej komentarze:

- Dziewczyny, jutro wszystkie idziemy na kolejne  demonstracje !!! 

-A o co chodzi?

- PIsowcy wydali taką ustawę, że jak kobiecie umrze dziecko w czasie ciąży , to nie ma prawa tego martwego płodu usunąć tylko ma donosić ciążę do końca i własnymi siłami urodzić to martwe dziecko!! I wszystkie kobiety idą protestować przeciw temu!!

- Coś ty, poważnie każą rodzić martwe dzieci??!!

- Tak! Wczoraj taką ustawę Kaczyński wydał!. J***ć  PIS!  J***ć Kaczyńskiego!!! 

- Jak tak to ja też idę! J***ć PIS!!

- Jakie to wspaniałe, że tak potrafimy się tak zjednoczyć, prawda??

- Cudowne uczucie, że walczysz w słusznej sprawie :-) I że wszystkie tam będziemy :-))

- Zwyciężymy:-)

- Zwyciężymy. Kobiety górą :-)

 -To do jutra, będzie fajnie :-)

- Jesteście wspaniałe  :-) 

Pewnie przekręciłam parę słów i kolejność wypowiedzi (no nie uczyłam się tych komentarzy na pamięć), ale generalnie treść rozmów 16-latek była jak przytoczona powyżej. Te panienki na ogół nie chcą żadnego seksu,, one wcale nie wiedzą czego chcą. One w ogóle  bardzo niewiele wiedzą. ...

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1650075

Gdy mowa o tych nastoletnich dzieciakach tak wykorzystywanych, to zaraz nasuwa mi się obraz tych biednych malutkich, przez barbarzyńców przywiązywanych do wierz oblężniczych.

To także teraz niewinne mięso armatnie.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1650093

przez ukraińskich bandytów na sztachety i widły to już się tobie nie nasuwa? Przypominanie o tych dużo późniejszych czasach to wg. ciebie czym jest?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1650109

Wiesz, jak oni teraz wołają?

WYPIE*DALAJ !

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1650132

kółko graniaste?

 

balowników sprasza

wodzirejem wierci

czy to kółko graniaste

czy taniec śmierci?

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1650089

To racja - dzieciaki pogubiły się zupełnie, a brak szkoły i róbta co chceta - dołożyły swoje...

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1650122

felieton "BORYSOWI BUDCE CHCĘ PRZYPOMNIEĆ".
Pisząc ten tekst powtarzam zgubione z naszej rzeczywistości informacje o narzędziach, którymi posługują się politycy totalitarnej opozycji, realizując "Poligon walki z Polakami", albo "Antypolskie Ludobójstwo Borysa Budki". Prezentuję tam hipotezę o tym, że ta fala protestów wcale nie jest zjawiskiem spontanicznym, lecz jest bardzo starannie przygotowaną polityczną kombinacją operacyjną i realizowaną przez wyspecjalizowaną "służbę specjalną". 

Nie przesądzam tam, ani nawet nie sugeruję tam niczego w sprawie tego, jakie służby specjalne realizują zadanie antypolskiego ludobójstwa roku 2020. I tak każdy wie, że w ten sposób realizowany jest interes zarówno niemiecki jak i rosyjski. Zabić Polskę. Dosłownie. Zabić pandemią.

Jedno jest pewne albo bardzo prawdopodobne. Totalitarna antypolska opozycja działając wspólnie i w porozumieniu z międzynarodowymi siłami antypolskich interesów politycznych czynnie uczestniczą w podżeganiu, inspirowaniu i realizowaniu programu ludobójstwa 2020 roku w Polsce. 

PS:
Dobry opis tego zjawiska oraz sposób działania zauważyłem w komentarzu "Czego chcą 16-laki po raz drugi (i ostatni)" (wiesiolek65). Krótka i zwięzła informacja o tym jak jest realizowana operacja manipulowania rzeszami polskiej młodzieży, by sama sobie układała swoje własne głowy na szafocie. 

Ludobójstwo przez zbiorowe samobójstwo.

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

michael

#1650187

Cześć Michaelu

Jednym z tych precyzyjnie zaplanowanych przez neo-marksistów poczynań, jest obecna kolejna Krucjata dziecięca.

To jest uderzenie z góry i z dołu. Nie dość, że wkłada się młodym ludziom konieczność "aborcji na każde żądanie", to poprzez masowość tych protestów, które nudzące się w domach małolaty odbierają jako "fajne imprezki", powoduje przenoszenie wirusa do domów, gdzie można go dostarczyć rodzicom, oraz babci i dziadkowi. Czyli nic nie da się izolowanie w mieszkaniach, jak ma się tak rozrywkowe dzieciaki i wnuki.

Taki prosty trik spowoduje, jeżeli się uda, że za jednym zamachem załatwi się wzrost niepotrzebnych urodzeń (bo nas jest dosyć), oraz pośle się na cmentarze tych niepotrzebnych, bezwartościowych staruchów.

Tak oto Polska staje nie polem doświadczalnym do dokonywania światowych przemian, zgodnie z lewacką ideologią nowego porządku.

Pamiętajmy, że Klub Rzymski skalkulował, że Polaków ma być tylko 15 milionów. A mamy blisko 40. Więc szybko trzeba coś zrobić.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1650269