Życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia

Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Kultura

.....Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan.

 

Życzenia rodzinnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2022 zasyłają Sławek i Marysia Roch z Glasgow City ze Szkocji. Podobnie jak ubodzy pasterze chciejmy przyjąć ten znak Dziecięcia leżącego w żłobie w miłości i w prostocie serca. Dostrzegając niezwykłą pokorę Boga otwórzmy się na radość, iż Bóg jest obecny i troszczy się o nas. Zanieśmy tę prawdę innym. Niech to świętowanie Bożego Narodzenia prowadzi nas do wewnętrznej  wolności, do żywej wiary i pokoju serca. Nadto jak zawsze życzymy Wam w te dni siarczystgo mrozu, sianka pod obrusem, tradycyjnych potraw wigilijnych na świątecznym stole, rodziny z bliska i daleka oraz gorącej, głośnej kolędy.

 

......A to będzie znakiem dla was: Znajdziecie Niemowlę, owinięte w pieluszki i leżące w żłobie. I nagle przyłączyło się do anioła mnóstwo zastępów niebieskich, które wielbiły Boga słowami: Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania.

 

A oto i nasz prezent pod choinkę, przepiękna kolęda pt. „O Holy night” w wykonaniu grupy Celtic Woman. Opublikowana 11 listopada 2009 r. przez Infinite Ridge:

Another marvelous rendition of a timeless Christmas tune sung by the Irish group Celtic Woman. They have the most wonderful voices which captures your heart and filling it with love and joy. Maybe they are really Angels who descended from heaven just to sing us these songs. Listen carefully with your eyes closed and you will feel a warm feeling of love and joy washing all your troubles away.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)

Komentarze

 

Vote up!
6
Vote down!
0
#1639124

Święta Bożego Narodzenia z rodziną i przy choince. Kolęda. Łamanie się opłatkiem, prezenty i te cudownie zastawione polskie stoły z naszymi potrawami wigilijnymi. To kochamy! Dzięki Husky i wzajemnie wszystkiego co najlepsze. Pozdrawiamy Sław i Marysia. I jeszcze kolęda dla Ciebie i Twoich blliskich, opublikowana 15 listopada 2008 r. przez danusia23:

 

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1639139

 - "Jest taki dzień" - Czerwone Gitary: https://www.youtube.com/watch?v=_sqfBMN48S0 

 

 

Vote up!
6
Vote down!
0

***** tvn.
Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1639127

 

Vote up!
8
Vote down!
0
#1639129

- kiedyś (za komuny) - przez ten sowiecki syfilis zwany socjalizmem wszystko co zachodnie wydawało mi się lepsze.  Dziś już tak nie uważam i oceniam tylko czynnik artystyczny a nie cywilizacyjny i materialny. 

 

Vote up!
3
Vote down!
-1

***** tvn.
Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1639142

Witam zwykły polaku. Czas Bożego Narodzenia usposabia nas do miłości, do radości, do piękna muzyki, a przecież każdy śpiewać może trochę lepiej, trochę gorzej. Tym razem wdzęcznie i świątecznie śpiewają dzieci o tajemnicy narodzenia Pana Jzusa w stajni w Betlejem. Polecam gorąco na dziś i na jutro (Official Music Video), kolęda opublikowana 12 grudzień 2020 r. przez One Voice Children's Choir:

This is the Official Music Video for "Mary Did You Know?" covered by One Voice Children's Choir, featured on The More You Give EP! Our lives often turn out in different ways than we plan. While this year has been difficult with its unique challenges we are hopeful that a bright future lies in store. This song helps us remember the great potential inside of each one of us.

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1639215

W 2018 r. w UE wyprodukowano ok. 61 tys. ton karpi. Polska dostarczyła na rynek ok. 16,5 tys. ton, Czechy ok. 18,5 tys. ton, a Węgry - ok 11,5 tys. ton. Aż 87 proc. polskich rodzin w roku 2020 zamirzało kupić i przyrządzić karpia jako jedną z wigilijnych potraw.... . W tym roku będzie pewnie podobnie!

Karpie hodowane są na dużych obszarowo stawach towarowych, które mają nawet to kilkudziesięciu hektarów. Potem są łowione i transportowane są do mniejszych zbiorników, gdzie są magazynowane przed świętami, a potem na ryneczek i na nasze stoły.

Jak wybrać świeżego karpia? W tym filmie znajdziecie też sprawdzony i pewny przepis jak przygotować karpia? Dorota opowie zarazem w jaki sposób i jak długo go smażyć. Filmik opublikowany 20 grudnia 2018 r. przez Menu Dorotki:

 

Vote up!
5
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1639130

dzięki za Wszystko i zdrowia,zdrowia i dalszych pieknych wspomnien 

Pięknie piszecie,piekne wspomnienia nam przyblizacie,.dzięki

Bóg się rodzi ,kolejny raz a Swiat czeka jak niegdyś ,2000 lat temu

Vote up!
6
Vote down!
0

gość z drogi

#1639134

Gościu z drogi gorąco dziękujemy z żoną Marią za Twoje życzenia świąteczne i za to że jesteś od lat z nami nieporawnymi, to szalenie ważne, gdyż razem łatwiej iść przez świat, zawsze w stronę słońca.... .

 

Gdy nadejdą te piękne święta,

każdy o bliskich swoich pamięta.

Przesyłam gorące życzenia.

Niech gwiazdka pomyślności

co zabłyśnie znów o zmroku,

zaprowadzi (Nas wszystkich niepoprawnych) do szczęścia

w nadchodzącym Nowym Roku

 

I milusiński prezencik muzyczny opublikowany 2 grudnia 2012 r. przez Ewa Piechocka:

 

Vote up!
5
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1639137

Góralska kolęda dla naszej umiłowanej babuni Julii Marut z d. Nowak (15 kwiecień 1922 Chłopówka k. Chorostkowa na Ziemi Tarnopolskiej -15 luty 2017 Piotrowice k. Jawora na Ziemi Legnickiej). Dla Bolesława Roch, syna Antoniego (17 czerwiec 1920 Zastawie k. Kohylna na Ziemi Swojczowskiej – 25 marca 2002 Zamość). A także dla Michała, Wacławy, Zdzisława, Jana, Rozalii i Eryki.

Na zawsze pozostaniecie w naszych sercach! Wierzymy b. głęboko z synowską ufnością, że często Jesteście blisko nas w łasce Pana! Ta kolęda jest dla Was! Kolęda dla nieobecnych. Pastorałka Zbigniewa Preisnera,w wykonaniu zespołu regionalnego z Ustronia:

 

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1639138

"Polskiemu" prezydentowi życzę szybkiego powrotu do władzy 

Vote up!
7
Vote down!
0
#1639143

Dziękuję! Niech Malutka Dziecina Tobie i Żonie oraz całej Twojej rodzinie błogosławi! Zdrowych, spokojnych i ciepłych Świąt!

Vote up!
6
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1639151

Przyjmij od mojej rodziny życzenia z okazji Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2022. Niech Dzieciątko Boże błogosławi wam.

Vote up!
5
Vote down!
0

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

#1639156

Piękna, mądra, stara i tak polska kolęda w wykonaniu ZPiT "Krakowiacy". Nagranie wykonane dzięki uprzejmości krakowskich Ojców Jezuitów w Bazylice Najświętszego serca Pana Jezusa w Krakowie. Kolęda opublikowana 14 grudnia 2015 r. przez ZAPRASZAeu:

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1639235

Do takich rzeczy już doszło za pontyfikatu papieża Franciszka! Abp Marek Jędraszewski w homilii, wygłoszonej podczas pasterki w sanktuarium w Ludźmierzu powiedział: „W swych najbardziej głośnych tendencjach dzisiejszy świat nie tylko coraz bardziej żyje, etsi Deus non daretur – ‘jakby Boga nie było’ i jakby nie było wydarzeń Nazaretu i Betlejem, ale coraz usilniej dąży do całkowitego wymazania Go z ludzkiej pamięci i świadomości.”.

Naturalnie przywołał tu opublikowany niedawno przez Komisję Europejską tzw. „wewnętrzny przewodnik komunikacji inkluzywnej”, w której KE zalecała, aby nie używać wyrażenia „Boże Narodzenie”, ponieważ ktoś mógłby poczuć się urażony takim sformułowaniem.

Dlatego metropolita krakowski.pozwolił sobie rozwinąć ten temat: "Wobec głośnych protestów Komisja wycofała się z tej propozycji, twierdząc, że przewodnik domaga się jeszcze pewnych korekt. Czym się to zakończy? Tego dzisiaj nie wiemy. Rodzi się jednak jeszcze bardziej istotne pytanie: w jaki sposób prawda o Bożym Narodzeniu, głoszona w Europie od prawie dwóch tysięcy lat, która tak głęboko wniknęła w jej tkankę kulturową, że w pewnym sensie bez niej Europa nie jest w stanie siebie do końca zrozumieć, może kogoś urazić?”

I dalej już nie owijał w bawełnę: "Jeśli ‘Boże Narodzenie’ zostanie wyparte z naszego kontynentu, to wtedy nie będzie już więcej Europy w jej kulturowym, a więc najgłębszym znaczeniu, lecz tylko skrawek Eurazji zamieszkały przez ludzi pozbawionych swych duchowych korzeni”.

A o samej KE UE dodał już jasno i klarownie: „od jakiegoś czasu coraz bardziej widocznie uzurpuje sobie władzę nie tylko polityczną, ale także kulturową wobec wszystkich swych członków”.

Czytaj więcej na stronie: https://niezalezna.pl/423914-mowienie-o-bozym-narodzeniu-to-cos-zlego-abp-jedraszewski-ke-uzurpuje-sobie-wladze-kulturowa

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1639248

Pięknie zaśpiewana kolęda w Bazylice Archikatedralnej w Warszawie p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście, podczas radosnego kolędowania w 2016 r. . Niestety niektórych artystów z tej grupy już dziś nie ma z nami, występują: Ewa Farna, Grzegorz Hyży, Krzysztof Ibisz, Krzysztof Krawczyk, Piotr Kupicha, Margaret, Katarzyna Stankiewicz, Natalia Szroeder, Urszula, Zbigniew Wodecki, Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej Orkiestra pod batutą Tomka Szymusia. Gorąco polecam! Kolęda opublikowana 20 stycznia 2017 r. przez ZPiT PW:

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1639249

To się już dzieje za pontyfikatu papieża Franciszka. Na szczęście brytyjski sąd stanął po stronie logiki. Otóż Sąd Najwyższy Wielkiej Brytanii jednomyślnie odrzucił w środę 15 grudnia 2021 r. skargę na brak możliwości wydawania paszportów neutralnych płciowo dla osób, które nie identyfikują się ani jako kobieta, ani mężczyzna. Skargę wniosła Christie Elan-Cane, opisująca się jako "osoba niebinarna", która twierdzi, że wymóg określania płci przy składaniu dokumentów paszportowych narusza jej prawa człowieka i oprócz istniejących oznaczeń "M" i "F" powinna być do wyboru opcja "X". Elan-Cane stara się o to już od 1995 roku, jednak sądy w kolejnych instancjach przyznawały rację ministerstwu spraw wewnętrznych.

W wydanym orzeczeniu Sąd Najwyższy wyjaśnił, że płeć osób ubiegających się o paszport jest: "szczegółem biograficznym, który może być wykorzystany do potwierdzenia tożsamości poprzez sprawdzenie go z dostarczonymi świadectwami urodzenia, adopcji lub uznania płci oraz innymi oficjalnymi zapisami".

Po czym sędziowie wskazali, że prawo w Wielkiej Brytanii zabiega tym samym o zwykły porządek prawny i publiczny: "utrzymanie spójnego podejścia do kwestii płci w całym prawie i administracji jest uzasadnione".

Sąd Najwyższy zwrócił nadto baczną uwagę, iż za takim orzeczeniem przemawiają i inne względy, w tym bezpieczeństwa i spójne podejście do kwestii płci. Sąd Najwyższy jest ostatnią instancją sądowniczą w Wielkiej Brytanii i od jego decyzji nie ma już apelacji. Elan-Cane oświadczyła, że Wielka Brytania "stanęła po złej stronie historii" i zapowiada złożenie skargi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://niezalezna.pl/422825-domagala-sie-wpisania-neutralnej-plci-do-paszportu-brytyjski-sad-stanal-po-stronie-logiki

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1639252

Zabija się dzieci i przerabia na szczepionki (bardzo upraszczając, w dużym skrócie - bo wszyscy głusi)

https://wrealu24.tv/recordings/bo4ikcj7.mp4

Vote up!
2
Vote down!
-2

WAŻNE! Polska ma udział w morderstwach dzieci:
https://wrealu24.tv/recordings/bo4ikcj7.mp4

#1639259

Serwus uczeń z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Bożego błogosławieństwa, męstwa, a przy tym najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2022 przesyłają Sław i Marysia. Zaś w prezencie kolęda Gdy śliczna Panna syna kołysała.... . Piękna, stara i b. lubiana kolęda polska zaśpiewana przez Eleni. Gorąco polecam. Opublikowana 21 grudnia 2012 r. przez Barbara Mielcarek:

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1639401

W Boże Narodzenie AD 2021 bracia dominikanie oraz ich zaprzyjaźnieni muzycy, dzielą się radością z przyjścia Pana, czyli kolędy dominikańskie. W zamyśle Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego dobra nowina o Bogu tak bliskim ma rozświetlić mrok i wskazać nam drogę nadziei. W chórze: Karol Babis OP, Łukasz Miśko OP, Andrzej Mońka OP, Bartłomiej Rogula OP, Marek Rozpłochowski OP, Wojciech Sznyk OP. Instrumentaliści: Maciej Adamczak (bas), Dawid Kusz OP (gitara), Tomasz Nowak OP (gitara, wokal, instrumenty perkusyjne), Bogusław Rychlak (flet, instrumenty perkusyjne), Joanna Winiarczyk (skrzypce). Kolęda opublikowana 24 grudnia 2021 r. przez Dominikanie.pl:

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1639255

Piękna, stara i powszechnie lubiana, często śpiewana przy domowych choinkach kolęda "Bracia patrzcie jeno" w wykonaniu Chóru Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Henryka Wojnarowskiego. Nagranie Koncertu Kolędowego z dnia 14 grudnia 2013 roku zarejestrowane przez TVP Warszawa. Opublikowana 20 grudnia 2013 r. przez Filharmonia Narodowa:

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1639301

Można i tak radośnie i swojsko we własnym gronie i rodzinie. Niepowtarzalny klimat świąt Bożego Narodzenia udzielił się także jak widać i ekipie Radia Katowice. I dobrze! Tak trzymać! Kolędujmy wspólnie! Kolęda opublikowana 20 grudnia 2021 r. przez Radio Katowice:

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1639302

Kolęda Lulajże Jezuniu wykonana przez Natalię Szroeder i Annę Wyszkoni w ramach koncertu kolęd „Wesoła Nowina”, który odbył się 5 grudnia 2017 roku w Białymstoku, wyemitowanego 25 grudnia 2017 roku przez TVP1. Opublikowana 16 listopada 2020 r. przez Kasia Wojas:

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1639369

Bp Adrian Galbas mianowany przez papieża Franciszka abp koadiutorem archidiecezji katowickiej powiedział w ostatnich dniach: „Niezrozumiała i niebezpieczna jest dla mnie próba usuwania imienia Boga z nazwy dnia święta, które chrześcijanie od wieków obchodzą ku czci Jego narodzenia i nazywanie go ‘świętem grudniowym’ albo ‘zimowym’, albo jakim tam jeszcze. (...) Pamiętajmy, że opowieść o Betlejem to nie przesłodzony obrazek stajenki i zwierzątek – jak to czasami mamy w polskich, skądinąd, pięknych kolędach – ale to proza i surowość życia.”.

I dodał jeszcze jasno i klarownie, by usłyszeli w Warszawie, Gdańsku i w wielu innych miejscach w Polsce: „Święta to uniwersalna prawda o tym, że ‘Słowo stało się Ciałe’", bo ‘nie jest dobrze, żeby człowiek był sam’. Sam, bez Boga i sam, bez bliźniego. Może gdybyśmy to bardziej odkryli, nie chcielibyśmy mieć ‘świąt grudniowych’, zamiast świąt Bożego Narodzenia.”.

Cały wpis jest dostępny na stronie: https://dorzeczy.pl/opinie/244348/bp-galbas-skomentowal-proby-usuwania-boga-z-nazw-swiat.html?utm_source=dorzeczy.pl&utm_medium=feed&utm_campaign=rss_feed

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1639370

Przemyślany to obecnie miasto na Ukrainie, 46 km na południowy wschód od Lwowa, do 1945 miasto powiatowe w województwie tarnopolskim, siedziba powiatu przemyślańskiego II Rzeczypospolitej. Miasteczko i okolice zamieszkiwało przrz pokolenia b. wielu Polaków. Trzy dni po zajęciu miasta przez wojska niemieckie, 4 lipca 1941 roku nacjonaliści ukraińscy dokonali w Przemyślanach pogromu, podczas którego nieustaloną liczbę Żydów spalono w synagodze, a także wielu innych pobito i ograbiono. Miasteczko i okolice były też świadkiem strasznych rzezi bandrowskich w 1944-45. Liczne rodziny polskie po wojnie zmuszone były opuścić swoje domy i gospodarstwa i przesiedlić się na Ziemie Odzyskane ale nieliczni Polacy zostali i żyją tam po dziś dzień. Ten filmik jest właśnie o tych ostatnich rodakach, którzy trwają pomimo wszystko tam na Ojcowiźnie. Opublikowany 24 grudnia 2021 r. przez Studio Wschód:

 

Gorąco polecam i ten drugi b. cenny materiał filmowy pt. „Jak żyją Polacy na Ukrainie? – Przemyślany”. Opublikowany 8 października 2020 r. przez Studio Wschód:

 

Vote up!
1
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1639458