Życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia

Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Kultura

Mizerna, cicha, stajenka licha, Pełna niebieskiej chwały,

Oto leżący, przed nami śpiący, W promieniach Jezus mały.

 

Życzenia rodzinnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2021 zasyłają Sławek i Marysia Roch z Greenock ze Szkocji. Niech narodzone dziś Dzieciątko Jezus napełni nasze serca i domy głęboką ufnością w Bożą Opatrzność, która kieruje losami ludzi i narodów. W niełatwym czasie pandemii życzymy Wam niezachwianej wiary, iż sam Bóg nieskończony przychodzi, aby chronić i przemieniać naszą ludzką codzienność.

Wpatrując się w Dziecię złożone w stajni na sianie, zbliżmy się i odczujmy tę radość, którą zwiastował Anioł ubogim, bezimiennym pasterzom w Betlejem. Jego obecność niech opromienia nasze życie miłością, pokojem i nadzieją. Z pomocą Pana zwyciężymy wszelkie zło, każde trudne doświadczenie, a ciepło tych Świąt zagości w naszych domach przez cały rok. Niech nie zabraknie w te dni siarczystgo mrozu, sianka pod obrusem, tradycyjnych potraw wigilijnych na świątecznym stole, rodziny z bliska i daleka oraz miejsca dla jeszcze jednego Gościa. Da Bóg i kolędnicy zapukają do Waszych drzwi i zabrzmi z mocą piękna kolęda...

 

Wielkie zdziwienie: wszelkie stworzenie, Cały świat orzeźwiony;

Mądrość Mądrości, Światłość Światłości, Bóg-Człowiek tu wcielony.

 

A oto i nasz prezent pod choinkę, przepiękny Koncert kolęd - Zespół Pieśni i Tańca Śląsk [4.01.2020]. Opublikowany 4 stycznia 2020 r. przez Mocni w Duchu Live:

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)

Komentarze

Lwie Salonowy, Narodowcu, katoliku i patrioto serdecznie dziękujemy z żoną Marią za te piękne życzenia i witamy niniejszym na tym pożytecznym portalu. Z tej okazji i my życzymy Bożego błogosławieństwa na te Święta Bożego Narodzenia, czerstwego zdrowia, wielu dobrych dni i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2021. Niech i pod Twoją świąteczną choinką znajdzie się moc prezentów, radość, szczęście, nadto życzliwość i wzajemne zrozumienie oraz spełnienie wszystkich marzeń. Sławomir i Maria Roch

Za oknem biało się zrobiło,

Na niebie gwiazdka lśni,

W domu choinka, tak ciepło i miło,

A w sercu płomyczek się tli...

W tym dniu wyjątkowym

Samych szczęśliwych chwil,

Radości bez końca,

Uśmiechu i słońca.

 

Wierszyk dostępny na stronie:

https://classic-studio.pl/informacje/teksty-zyczen-boze-narodzenie

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1639078

Roninie gorąco dziękujemy za piękne życzenia. I my życzymy Tobie raz jeszcze prawdziwie radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz uśmiechu i życzliwości na każdy dzień Nowego Roku. W podziękowaniu dla Ciebie i dla wszystkich niepoprawnych blogerów, blogerek o naszych sympatyków Krzysztof Krawczyk i piękna kolęda „Dzisiaj w Betlejem” (2001), opublikowana 23 listopada 2009 r. przez SantaClausWasHere:

 

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1639080

Piękna, naturalna, krótka ale przejmująca ekranizacja narodzin Dzieciątka Jezus w Betlejem. Naprawdę warto zobaczyć! Opublikowana 24 listopada 2019 r. przez ComeUntoChrist.org, a zatem:

This new depiction of the Nativity story recounts in beautiful detail the sacred events found in the Bible about Jesus's birth over 2,000 years ago. Journey with Joseph and Mary from Nazareth to Bethlehem. Witness the awe of the shepherds in the plains of Judea. Feel the joy of the wise men as they kneel before the Light of the World – our Lord and Savior, Jesus Christ. Visit http://www.LightTheWorld.org to learn more about the significance of this special first Christmas.

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1639081

.....tęsknota i trud pracy na emigracji! Husky gorąco dziękujemy za przełamanie się z nami opłatkiem tym staropolskim obyczajem, o którym tak wdzięcznie napisał poeta Cyprian Kamil Norwid. On jak my znał smak emigracyjnego chleba, tęsknoty i trud pracy z dala od Ojczyzny. W tym szczególnym czasie wraz z podziękowaniami za owocną współpracę na naszym portalu, życzymy raz jeszcze radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2021.

Specjalnie dla Ciebie ale i dla wszystkch niepoprawnych cudowna Enya - O Come, O Come, Emmanuel (Lyric Video). Opublikowana 27 listopada 2020 r. przez enyatv:

 

Vote up!
4
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1639082

 

Vote up!
3
Vote down!
0
#1639107

Romanie z USA gorąco dziękujemy z żoną Marią za życzenia i pamięć w tym nadzwyczajnym czasie. I my odzajemniamy się raz jeszcze życząc błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i konieczny niekiedy odpoczynek, nadto naturalnie b. udanego Nowego Roku 202, pełnego optymizmu i szczęścia. W podziękowaniu dla Ciebie i dla wszystkich niepoprawnych blogerów, blogerek oraz sympatyków naszej b. pożytecznej strony śpiewa Zbigniew Wodecki „Oj, Maluśki, Maluśki”. Teraz wielki, ciepły artysta Zbigniew Wodecki gra Maluśkiemu, jak ufamy już z b. bliska. Młodo powołał go Stwórca do Siebie, choć On jak b. głęboko wierzymy, nigdy w swoich wyrokach się nie myli! Kolęda opublikowana 6 grudnia 2019 r. przez Najpiękniejsze Polskie Kolędy i Pastorałki, a zatem:

 

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1639083

Piękna koleda dla dzieci: „Przybieżeli do Betlejem pasterze”. To są polskie kolędy na kanale dla dzieci. Idealne na te wspaniałe, rodzinne, radosne święta. Kolędy w wykonaniu zespołu BajuBaju.tv. Kolęda opublikowana 13 grudnia 2015 r. przez Piosenki dla dzieci:

 

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1639084

Popatrzcie rodacy, posłuchajcie tego świadectwa, które poszło na cały świat, jaka kultura, mądrość, odpowiedzialność, wdzięczność! Przemówienie monarchini Wielkiej Brytanii wygłoszone i opublikowane dziś 25 grudnia 2020 r. przez BBC:

Her Majesty Queen Elizabeth II delivers her annual address in the Christmas Message to the Nation and Commonwealth.

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1639085

Najbardziej kolędę w wykonaniu Jachiry w duecie z Palikotem wysłuchać bym chciał

Vote up!
3
Vote down!
0
#1639101

Jedna z najpiękniejszych kolęd w wykonaniu najwspanialszych głosów! To warto posłuchać w ten cudowny wieczór przy kominku i z rodziną. Mariah Carey - O Holy Night (Official HD Video). Opublikowana 8 listopada 2009 r. przez Mariah Carey:

 

Céline Dion - O Holy Night (from the 1998 "These are Special Times" TV special). Kolęda opublikowana 17 grzdnia 2020 r. przez CelineDion:

 

André Rieu & His Johann Strauss Orchestra performing O Holy Night live in London. Taken from the DVD Christmas in London. Kolęda opublikowana 28 listopada 2017 r. przez André Rieu:

Original Lyrics:

O holy night! The stars are brightly shining,

It is the night of our dear Saviour's birth.

Long lay the world in sin and error pining,

Till He appear'd and the soul felt its worth.

A thrill of hope, the weary world rejoices,

For yonder breaks a new and glorious morn.

Fall on your knees! O hear the angel voices!

O night divine, O night when Christ was born;

O night divine, O night, O night Divine.

Led by the light of Faith serenely beaming,

With glowing hearts by His cradle we stand.

So led by light of a star sweetly gleaming,

Here come the wise men from the Orient land.

The King of Kings lay thus in lowly manger;

In all our trials born to be our friend.

He knows our need, to our weaknesses no stranger,

Behold your King! Before Him lowly bend!

Behold your King, Before Him lowly bend!

Truly He taught us to love one another;

His law is love and His gospel is peace.

Chains shall He break for the slave is our brother;

And in His name all oppression shall cease.

Sweet hymns of joy in grateful chorus raise we,

Let all within us praise His holy name.

Christ is the Lord! O praise His Name forever,

His power and glory evermore proclaim.

His power and glory evermore proclaim.

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1639086

Stara, piękna kolęda polska, której słowa napisał Teofil Lenartowicz. Tekst kolędy po raz pierwszy został wydany w "Szopce" już w 1849 roku. Pierwotną melodię napisał ks. Jakub Wrzeciono, ale najbardziej znaną jest wersja Jana Galla. Oryginalny tekst składał się z 11 strof. Tu śpiewa Krzysztof Krawczyk i Tradycyjne Polskie Kolędy 2001. Kolęda opublikowana 26 listopada 2009 r. przez SantaClausWasHere:

 

A także Kasia Kowalska - Mizerna Cicha. Kolęda opublikowana 21 listopada 2020 r. przez Michał Frankiewicz:

 

I jeszcze Sylwia Grzeszczak. Kolęda opublikowana 15 grudnia 2015 r. przez Najpiękniejsze Polskie Kolędy i Pastorałki:

 

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1639087

O śpiewaniu przy świątecznym stole. Dlaczego warto kolędować? I co kolędowanie może nam dać w szczególnie trudnych dla radosnego świętowania czasach? O tym właśnie opowiada dpowiada Lidia Jazgar. Wywiad opublikowany 22 grudnia 2020 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana):

 

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1639088

O Wigilii i Świętach w nowożytnej Polsce mówi w rozmowach z Michałem Wałachem profesor Krzysztof Koehler, znawca literatury staropolskiej. Okazuje się, iż zlacheckie zwyczajne przenikały z dworków do chłopskich domostw i odwrotnie. A to po temu że atrakcyjna, żywiołowa kultura ludowa, silnie związana z wiarą i naturą, miała pewien wpływ na tradycje bogatszej części społeczeństwa. Wyłania się zatem obraz Wigilii i Świąt częściowo podobnych, a częściowo całkowicie innych od celebracji znanych z naszej współczesności.

Zwyczaje wigilijne na dworze szlacheckim. Rozmowa opublikowana 22 grudnia 2020 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana):

 

Boże Narodzenie na dworze szlacheckim. Rozmowa opublikowana 21 grudnia 2020 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana):

 

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1639089

Kolędy w wykonaniu polskich Górali (Christmas Carols By Polish Highlanders). Kolędy opublikowane 20 stycznia 2018 r. przez Mateusz Szymański:

 

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1639090

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i na dobry Nowy Rok 2021, w odpowiedzi na powyższe życzenia i nie tylko, otrzymaliśmy pocztą e-mailową wiele pięknych życzeń, za które wszystkim jeteśmy b. wdzięczni, oto niektóre z nich:

Koło Lwowian z Londynu: „Bóg się rodzi, noc truchleje…. Niech mrok struchleje również w naszych sercach i ustąpi miejsca radości i ciepłu. Niech łaska naszego Pana Jezusa Chrystusa zamieszka w naszych sercach i przyniesie nam pokój i ukojenie. Przyjmij życzenia życia w blasku chwały naszego Pana, bez mroku niepewności i strachu oraz szczęśliwego Nowego Roku.” (11 grudnia 2020)

Zygmunt Rewucki: „Cudownych Świąt Bożego Narodzenia i pomyślnego Nowego Roku życzy Zygmunt.” (20 grudnia 2020)

Teofil Lenartowicz: „Dziękuję za życzenia, a jednocześnie adresatowi i wszystkim pozostałym życzę podobnie zdrowych, radosnych i w spokoju ducha spędzonych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2021. Pozdrawiam Teofil Lenartowicz.” (20 grudnia 2020)

Jan Baczmański: „Wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia oraz zdrowia i samych szczęśliwych dni w Nowym Roku życzy Jan Baczmański.”(23 grudnia 2020)

Walentyna Koczetowa z Ługańska: „Życzymy Państwu dużo szczęścia i zdrowia, dobra i radości, pomyślności i sukcesów, siły w ramionach i czystego ognia w sercu, co zapali wszystko wokół Was szczęściem i radością. Niech w Waszych domach panuje pokój, wzajemne zrozumienie i miłość. Walentyna Koczetowa Prezes Związku Polaków „Polonez” m. Ługańsk.” (23 grudnia 2020)

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1639091

Bogusław Szarwiło z Pomorza Zachodniego: “Dziś Wigilia, dzień wspaniały, niech wesoły będzie cały. Już choinka w domu świeci, piękny prezent gdzieś tam leci. Jeszcze Święta, Nowy Rok, Sylwestrowej nocy moc. 2021 rok zawita, miłość w domu niech rozkwita. Niech się spełnią Wasze marzenia właśnie takie ślę życzenia!” B.S (24 grudnia 2020)

O. Piotr Szczepański, Redaktor Rycerza Niepokalanej: „Szczęść Boże!! Dziękuję za życzenia! Ja również życzę Wam wielu łask w tym świętym czasie. Bóg, Jezus Chrystus wszedł na ludzkie ścieżki, aby każdy człowiek mógł wejść na ścieżki Boże. Tę prawdę adorujemy w czasie Świąt Bożego Narodzenia ... ta prawda niech raduje Wasze serca. O. Piotr Szczepański, Redaktor Rycerza Niepokalanej.” (24 grudnia 2020)

Prof. zw. dr hab. Bgumił Grott z Krakowa: „Dziekuję za życzenia. Ja również składam Panu życzenia Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku. Prof. zw. dr hab. Bgumił Grott” (24 grudnia 2020)

Izabela Czekaj ze Szkocji: „Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzenia ciepła domowego, miłości rodziny, śmiechu z przyjaciółmi, najlepszych wzruszeń u żłóbka Nowonarodzonego Pana. Wszelkich łask na Nowy 2021 Rok! Iza Cz.” (24 grudnia 2020)

Kresowianie: „Szanowny Panie Sławomirze. Dziękuję bardzo za życzenia. Panu życzę aby ten Nowonarodzony miał Pana i wszystkich , których nosi Pan pod sercem, w swojej opiece w te Święta Bożego Narodzenia i cały 2021 rok. Pozdrawiam serdecznie.” (24 grudnia 2020)

Łucja ze Szczecina: „Błogosławionych i pełnych nadziei Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku życzy Łucja ze Szczecina. Pieknie dziękuje za życzenia.” (24 grudnia 2020)

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1639092

Tomasz i Jolanta Karscy z Lublina: „Dzięki. Od nas Życzenia Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Tomasz & Jola Karscy” (24 grudnia 2020)

Anna i Krzysztof Alwast z Toronto: "Wesolych Świąt! Szanowny Panie Sławomirze z bliskimi z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy zdrowych i spokojnych, spędzonych w miłej i rodzinnej atmosferze, a w Nowym Roku 2021 spełnienia wszelkich marzeń i planów, dużo szczęścia, dobrego zdrowia, pokoju i powrotu do normalności życia. Dziękujemy za życzenia. Błogosławionych Świąt i dużo dobrego zdrowia. Pozdrawiamy świątecznie, Anna i Krzysztof Alwast” (24 grudnia 2020)

Bartłomiej i Agnieszka Grabas z Walii: „Cześć Marysiu i Sławku. Bardzo dziękujemy za życzenia i życzymy błogosławieństw, Pomyślności i miłości do siebie nawzajem.” (24 grudnia 2020)

Krzysztof Tochman: „Bóg się rodzi, moc truchleje… Zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia, Wiary, nadziei i miłości w tym jakże trudnym dla nas wszystkich czasie oraz wielu łask Bożych na każdy dzień 2021 Roku życzą K. Tochmanowie.” (25 grudnia 2020)

Renata Pankiewicz z Cembridge: „Cześć Sławku, Dziękuję za przepiękne życzenia pełne mądrości i nadziei. Ja także życzę Wam radosnych i spokojnych Świat i dużo dobra i miłości w Nowym Roku. Pozdrawiam, Renata.” (25 grudnia 2020)

Wiktoria Laskowska-Szczur z Żytomierza: „Szanowni Państwo, Z okazji nadchodzących Świąt. Życzymy wszelkiej pomyślności, sukcesów zawodowych oraz zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2021 Roku! Liczymy na dalszą owocną współpracę! W imieniu Zarządu Prezes Żytomierskiego Obwodowego Związku Polaków na Ukrainie Wiktoria Laskowska-Szczur.” (25 grudnia 2020)

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1639093

Waldemar Pękalski z Hondurasu: „Witam Państwa , bardzo dziękuję za piękne życzenia i fajny, bardzo tu przydatny prezent. Pozdrawiam serdecznie z Hondurasu. Waldek Pekalski” (25 grudnia 2020)

Ks. Prof. Ryszard Sztychmiler: „Szanowny Panie, dziękuję za piękne życzenia i koncert. Na trwające święta Bożego Narodzenia, życzyę aby przyjście na świat Chrystusa przyniosło ze sobą głęboką radość, pokój, nadzieję i miłość; zaś Nowy Rok 2021 oby był czasem błogosławionym, pełnym łask i pomyślności ks. prof. Ryszard Sztychmiler.” (25 grudnia 2020)

Małgorzata i Roman Mulszanowscy z Katowic: „Winszujymy Wom, cobyście w te Świynta byli wyzgerni jak nowonarodzony Ponboczek we Betlyjce. Niych we waszych chałpach bydzie take rodzinne ciepło jako we betlejymskim żłobeczku i niych sie na Wos dowo pozor Nojświyntszo Paniynka. Juzaś we Nowym Roku trzimejcie sie zdrowo i niych wos żodne Hyrody ani inksze pierony szczynścio niy poradzom zbulić. Małgorzata i Roman Mulszanowscy Katowice. 25.12.2020 r.”

Janusz Niedziałek: „Dziękuję za życzenia i przepraszam za opóźnione odzajemnienie. Życzę dużo łask od narodzonej Dzieciny a w Nowym Roku – Ogromnie dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności - Janusz Niedziałek.” (26 grudnia 2020)

Dr Krzysztof Szczur: „Czas Zadumy... dla tych którzy stracili kogoś bliskiego, a pamięć o nich pozostaje w ich sercu. Panie Sławomirze Bóg zapłać za życzenia .Odwzajemniamy życzeniami wszystkiego najlepszego płynącymi prosto z serca. Niech Dobry Bóg ma Was w swojej Opiece, tam gdzieś hen, daleko.K.Sz.” (26 grudnia 2020)

Jadwiga Denysiuk z Gdańska: „Światło Nowonarodzonego niech opromienia swoim blaskiem wszystkie dni nadchodzącego Nowego Roku, tego życzy państwu Marii i Sławkowi Roch Jadwiga Denysiuk z Gdańska. Dziękuję za piękne życzenia i słowa otuchy.” (26 grudnia 2020)

Ks. Łukasz Wawrzyniak z Dąbrowy Górniczej: „Bardzo dziękuję Sławku za pamięć i piękne życzenia. Także życzę, aby Ten, który był, który jest i który przychodzi zawsze nas wspierał, umacniał i błogosławił. Pozdrawiam z Dąbrowy Górniczej ks. Łuaksz.” (26 grudnia 2020)

Elżbieta Kielska: „Serdecznie dziękuję za wszystkie informacje oraz życzenia . Również życzę Państwu Zdrowych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku. Pozdrawiam serdecznie Elżbieta Kielska.” (26 grudnia 2020)

Józef i Eugenia Giergielewicz: „Dziękujemy za życzenia. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia niech Przychodzący Pan obdarzy wszystkich Swym błogosławieństwem. Niech się narodzi w sercu każdego człowieka. Józef i Gienia.” (27 grudnia 2020)

Ewa Siemaszko z Warszawy: „Witam Panie Sławku, dziękując za piękne i mądre życzenia, życzę, by Boże Dziecię prowadziło Pana z rodziną w Nowym Roku ku dobru i szczęściu, w zgodzie z wolą Bożą. Serdecznie pozdrawiam Ewa Siemaszko” (27 grudnia 2020)

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1639095

Fundacja Braci Golec na Jasnej Górze! Jest to fragment pięknego koncertu zespołu Golec Orkiestra z gościnnym udziałem chóru Gospel Rain oraz Agaty Szymczewskiej, zarejestrowany 13 grudnia 2013 roku w Bazylice Jasnogórskiej w Częstochowie. Utwór znalazł się także w ponad trzygodzinnym zestawie dwudziestu jeden na płycie CD i dwudziestu pięciu na płycie DVD najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. Ta kolęda opublikowana została 18 Marca 2016 r. przez Fundacja Braci Golec:

 

I jeszcze w gorącym klimacie Jasnogórskiego Kolędowania: „Gore gwiozda”. Kolęda opublikowana 12 Marca 2016 r. przez Fundacja Braci Golec:

 

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1639096

Czyli jedna z najpiękniejszych kolęd polskich, nagrywana jeszcze w 1992 r. 15-to letnia Natalia Kukulska, razem z tatą Jarosławem Kukulskim zadedykowali nowy utwór, tak jak i całą płytę Janowi Pawłowi II. Jest to zbiór, zaaranżowanych przez Jarosława Kukulskiego, przepięknych polskich kolęd oraz jednej, jego autorskiej kompozycji, do słów Jerzego Dąbrowskiego "Tobie mały Panie". Na tym albumie, w kilku partiach na skrzypcach, gra - kilkunastoletnia wtedy - Patrycja Jopek. CD ukazało się już w 1992 roku, nakładem krakowskiej firmy Poker Sound. Kolęda opublikowana 8 grudnia 2009 r. przez SantaClausWasHere:

 

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1639098

Jak ta w Kalwarii Zebrzydowskiej! To prawda! Szopka powinna być piękna i przyciągać serca czyste, niewinne, skruszone, poranione ale otwarte. I każdego roku dbają o to specjalnie ojcowie bernardyni w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej. Warto zobaczyć niezwykłą "żywą szopkę". Filmik opublikowany 23 grudnia 2020 r. przez PCh24TV (Polonia Christiana):

 

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1639099

Ks. Roman Szczypa SDB: „Drogi Sławku z rodziną.

Dziękuję za pamięć wyrażaną w modlitwie za mnie i w moich intencjach;

za dzielenie się Waszymi, wspaniałymi dokonywanymi działaniami;

za duchowe towarzyszenie mi w codziennej posłudze innym;

za bycie ‘solą ziemi i światłem świata' dla innych.

Tak, jesteście kimś szczególnym dla mnie

i pewnie dla wielu innych, choć

nie każdy to rozumie.

Pełnienie zadań

i posługa

w

różnych

miejscach, to

wyraz solidarności

i okazywanego zaufania,

co pozwala na dzielenie się i

przekazywanie wiedzy i wartości

ludzkich, opartych na godności każdego

człowieka. Mam nadzieję, że czujecie i miewacie

się całkiem dobrze, a nadchodzące świeta i czas przerwy

od codziennych zajęć, posłuży na zasłużony odpoczynek, relaks,

refleksję i zadumę nad Tym, który przychodzi do nas wszystkich, bez

względu na rasę, kolor skóry czy wyznawaną wiarę. On jest naszym Bogiem.

 

P.S.

Poniżej zamieszczam życzenia świąteczno-noworoczne, które napisałem w tym roku. Mam nadzieję, że znajdziecie coś w nich dla siebie i odnajdziecie się w nich sami. Roman SDB

 

Jeżeli tak uroczyście obchodzimy narodzenie Jezusa,

czynimy to dlatego, aby dać świadectwo,

że każdy człowiek jest kimś niepowtarzalnym…

św. Jan Paweł II

 

Czy Twoje, Wasze serca napełnione są radością i pokojem, miłością i nadzieją z racji Bożego Narodzenia? Pozwólcie, że podzielę się z Wami Dobrą Nowiną, która przynosi ukojenie, pokrzepienie i wiarę w Tego, który przychodzi do każdego z nas.

Przypomnij sobie moment, kiedy Twoje serce radowało się z przyjścia na świat pierwszego lub kolejnego wnuczka albo wnuczki, syna lub córki, brata czy siostry – wyczekiwanego, a może nieoczekiwanego maleństwa. Jakie emocje i myśli towarzyszyły Ci wówczas? Sięgnij do nich pamięcią i wydobądź z nich to co najlepsze i dające radość z tamtych chwil.

Narodzenie Jezusa, to przyjęcie Go do naszego serca, do codziennego życia, to budowanie relacji z Nim, dzięki którym zyskujesz Przyjaciela i stajesz się bardziej świadom Jego mocy, łaski i błogosławieństwa. Kochający rodzic stara się ofiarować wszystko swojemu dziecku, co jest dla niego niezbędne, korzystne i konieczne. Tak czyni każdy rodzic, który rozumie godność i wartość człowieka, bo wie, że przyjście na świat dziecka jest nieocenioną radością, niezastąpioną nadzieją i stałym zobowiązaniem.

Chrystus przyszedł na świat i stał się człowiekiem dla naszego zbawienia, jest jak rodzic. On zna każdego z nas po imieniu, bo to On dał początek Tobie i mnie, byśmy czynili tę ziemię poddaną i zaludniali ją, co ma przynosić pożytek doczesny i wieczny, z nastawieniem na życie bez końca z Nim.

Stąd też z głębi serca pragnę życzyć Tobie i Twoim bliskim, bardziej i mniej wierzącym w Boga, każdemu, kto będzie czytał te słowa lub ich słuchał, przede wszystkim żywej i naturalnej wiary w Tego, który może wszystko i który kocha Cię bezgranicznie, pragnie Twojego szczęścia.

Jeśli nie doświadczyłeś wiary w Niego lub ją zwyczajnie straciłeś, spróbuj sięgnąć po Jego Słowo: przeczytaj fragment o Narodzeniu Jezusa lub dowolny inny fragment z Pisma Świętego. Możesz posłuchać kolęd, a może świadectwa innych osób, które uwierzyły w Zbawiciela i cieszą się z tego powodu niezmiernie. Uczyń to w wolności...

Niech nie brakuje Ci także zdrowia fizycznego i psychicznego, moralnego i duchowego, niezbędnej energii i witalności do codzienności; nadziei, która zawieść nie może i miłości, która przynagla nas do kochania innych, do dawania siebie innym. Niech panuje pokój i radość w Twoim sercu, a tym samym niech one promieniują na Twoją rodzinę i bliskich, którzy są częścią codziennego życia. Ponadto, to co Cię trapi, irytuje, denerwuje, złości, niepokoi, niech będzie przedmiotem rozmowy z Jezusem. Nie bój się o tym wszystkim Jemu powiedzieć, podzielić się z Nim i poprosić Go o pomoc, zwłaszcza w tym świąteczno-noworocznym czasie.

Jako wyraz naszej znajomości i duchowej łączności chcę Ci przypomnieć o ofiarowanej modlitwie za Ciebie i Twoich bliskich. Jednocześnie wyrażam serdeczne podziękowanie za Twoją, Waszą ofiarę w postaci modlitwy, która jest niezastąpionym lekarstwem.

Błogosławionych, pełnych pokoju, życzliwości, nadziei, wiary i miłości Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2021. Roman SDB (25 grudnia 2020)

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1639100

Zaśpiewane z wielką klasą przez Celtic Women! To naprawdę warto zobaczyć i posłuchać. Aż się chce! Pierwsza: „Hark! The Herald Angels Sing” (Live At The Helix In Dublin... . Kolęda opublikowana 5 grudnia 2013 r. przez CelticWomenVEVO:

 

Druga: “Joy To The World” (Live At The Helix In Dublin, Ireland/2013)

Kolęda opublikowana 14 listopada 2013 r. przez CelticWomenVEVO:

 

Trzecia: “Silent Night” (Live At The Helix In Dublin, Ireland/2013)

Kolęda opublikowana 28 listopada 2013 r. przez CelticWomenVEVO:

 

I zupełnie wyjątkowe życzenia: “We Wish You A Merry Christmas” (Live At The Helix In Dublin.. Utwór opublikowany 21 listopada 2013 r. przez CelticWomenVEVO:

 

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1639102

 

Vote up!
3
Vote down!
0
#1639112

Jedna z najpiękniejszych polskich kolęd i naturalnie Krzysztof Krawczyk. Kolęda pochwalna, nawiązująca tekstem do najstarszych i pochodzących z łaciny pieśni okresu Bożego Narodzenia. Znana jest dzięki ks. Michałowi Marcinowi Mioduszewskiemu z suplementu do Śpiewnika kościelnego z 1842 roku. Najsłynniejsza melodia pastorałki pochodzi również z ww. Dodatku, choć powstało co najmniej kilka wersji. Ta właśnie najpopularniejsza ma charakter skocznego i marszowego mazura. Kolęda opublikowana 2 grudnia 2016 r. Najpiękniejsze Polskie Kolędy i Pastorałki:

 

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1639104

A oto i piękna pastorałka Zbigniewa Preisnera w wykonaniu zespołu regionalnego z Ustronia:

 

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1639105

.......w której my niepoprawni blogerzy i blogerki straciliśmy wpisy z całego roku, oto notatka samego Gawriona z 3 Września 2021 r.: „(...) Witajcie. Na razie serwis mocno odbiega od ideału ale już działa. Pierwsza sprawa i najważniejsza - niestety straciłem backupy (powiem Wam jeszcze jak to się stało) i portal jest w stanie z maja 2020. Tak - wiem że to beznadziejna sytuacja. Jeśli macie wszystkie wpisy, treści to możecie je dodać ponownie i dać mi znać w komentarzu jakie daty poustawiać. (....)”.

Wpis pomógł odzyskać Gawrion i za to wielkie, wielkie dzięki! Naturalnie trwale utracona została oryginalna ocena wpisu, pierwotne zainteresowanie wpisem, jak i b. wiele b. cennych, spontanicznych komentarzy blogerów, blogerek i naszych gości pod samym wpisem. Niestety! Powyższe komentarze......, odzyskać się udało ponownie. STRoch

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1639106