Tak komuniści mordowali Żołnierzy Wyklętych. A zwolennicy KOD o tym wiedzą ?

Obrazek użytkownika Tezeusz
Historia

Komuniści spod znaku NKWD i UB, jak wynika z materiałów IPN, mordowali Żołnierzy Wyklętych w sposób jaki żołnierze Wermachtu i Gestapo mogli by się od nich uczyć. Sowieci wyszkolili bandytów i katów najgorszych z najgorszych. Po wojnie UB zorganizowało wiele obozów na wzór obozów koncentracyjnych organizowanych przez katów Niemieckich gdzie mordowano Żołnierzy Armii Krajowej oraz wszystkich tych, którzy byli przeciwni " Władzy Ludowej".

Jednym z takich miejsc kaźni Polaków był Obóz w Rembertowie.

Z początkiem roku 1945 zaczęły się masowe aresztowania żołnierzy Armii Krajowej i innych formacji niepod­ległościowych. Było również wiele aresztowań zupełnie przypadkowych, najczęściej na podstawie donosów. Jak wspominają więźniowie obozu znajdowało się w nim również wielu Niemców,Volksdeutschów, własowców i innych, do których wszechwładne NKWD mogło mieć zastrzeżenia. Wielu więźniów przed dotarciem do Rember­towa przechodziło śledztwa w więzie­niach UB w Warszawie i innych mia­stach. Do obozu byli przysyłani z wyro­kami na piśmie. Tadeusz Żenczykowski w swej książce "Dramatyczny rok 1945" podaje, że dzienne wyżywienie więźnia wynosiło 100 gramów gliniastego chle­ba, dwa razy dziennie wodnista zupa ze śladami kukurydzy i bez ograniczenia ciepła woda. Jeden z więzionych wspo­mina w związku z tym, że kto nie miał pomocy z zewnątrz długo nie pocią­gnął. Umierało wielu, głównie z głodu. Po każdej nocy zakopywano kilkunastu zmarłych. W pobliżu bramy wewnętrz­nej obozu był wielki rów. Tam zakopy­wano zmarłych. Rów szybko się zapełnił i teren został wyrównany.

Oto poniżej odnalezione w materiałach IPN zeznania wrężników tego miejsca kaźni NKWD i UB. Żołnierze Armii krajowej nie byli bierni tym mordom w sposób aktywny i zbrojny przeciwdziałali i bronili siebie oraz innych żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

Rembertów, obóz NKWD - "...Umierało wielu, głównie z głodu. Po każdej nocy zakopywano kilkunastu zmarłych. W pobliżu bramy wewnętrz¬nej obozu był wielki rów. Tam zakopy¬wano zmarłych. Rów szybko się zapełnił i teren został wyrównany."
"Do Rembertowa wjechaliśmy wozami przez przejazd kolejowy przy ul. Kilińskiego - wspominał uczestnik akcji, Albin Wichrowski "Góral" (…) - Grupa szturmowa z Wichurą poszła dalej do bramy głównej. Za nią weszła grupa wsparcia złożona z ludzi Wichra. Gdy zmiany poszły na wartownię Wichura dał rozkaz rozpoczęcia akcji. (…) Po wyważeniu furtki przy bramie weszliśmy do środka, likwidując stojących tam wartowników. Kilku z nas wpadło do domku. Miał dwie izby. W pierwszej siedział na krześle sowiecki oficer. Nogi miał w misce z wodą. Przed nim klęczał jakiś człowiek. Wyglądało jakby mył enkawudyście nogi. Oficer sięgnął po broń. Nie zdążył. Zwalił się z krzesła martwy. Cywil zawołał do nas, że jest więźniem, żeby go nie zabijać. (…) Po 25 minutach od rozpoczęcia akcji nasi byli już poza obozem”.


W nocy 20/21 maja 1945 r. 44 osobowy oddział uderzeniowy, składający się z b. żołnierzy AK i innych formacji niepodległościowych, uwolnił kilkuset więźniów obozu NKWD w Rembertowie.

Akcją dowodził ppor. Edward Wasilewski "Wichura". Uwolniono ok. 550 osób, zginęło ponad. 60 sowieckich zbrodniarzy z NKWD przy stracie 3 żołnierzy z Mińskiego Mazowieckiego Obwodu AK. Po tej akcji sowieci wstrzymali wywózki Polaków z tego obozu na Syberię. W trakcie pierwszej wywózki z Rembertowa do łagru został wywieziony gen. August Emil Fieldorf "Nil".

Dzisiaj potomkowie morderców spod znaku UB ich potomkowie posiadający legitymacje SB będący głównie w KOD szczycą się swoimi korzeniami co pokazują na marszach zdrajców. Miejmy nadzieje iż już niedługo.

Cześć i Chwała Bohaterom! Hańba mordercom i donosicielom !

 

Żródło :

http://www.dawnyrembertow.pl/index.php/opracowania/564-oboz-nkwd-nr-10-w-rembertowie.html

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ob%C3%B3z_NKWD_w_Rembertowie

https://niezalezna.pl/99110-bohaterskie-uwolnienie-wiezniow-z-obozu-nkwd-nr-10-w-rembertowie

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:15)

Komentarze

Ten materiał dedykuję tym co uważają Żołnierzy Wyklętych - narodowych bohaterów walczących o Polskę wolną i niepodległą za : " politykę proamerykańską w interesie USA..."

Kolejne materiały poświecę Żołnierzom Wyklętym i ich roli w krzewieniu patriotyzmu oraz wolności i niepodległości Polski.

 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Tezeusz

#1624202

Wyróżnia się spośród chrześcijan, "męczenników za wiarę" . Ja dla siebie wyróżniam też inną  kategorię ludzi, Polaków, "męczenników za Ojczyznę" , jak ogromna część Żołnierzy Niezłomnych. Tak naprawdę o pewnych sprawach jest w podręcznikach szkolnych, dla młodych pokoleń, bardzo niewiele. O latach po 1944 r. w zasadzie śladowo. A wielu nauczycieli historii to byli partyjni, lub bardzo podejrzani. Jak  ludzie, których spotkał wspaniały człowiek  Piotr Szubarczyk, człowiek wielkiej uczciwości i patriotyzmu , na spotkaniu w Czarnem, na Pomorzu, poświęconym referendum w sprawie postawienia pomnika Żołnierzy Wyklętych przez mieszkańców jednej z wiosek w tej gminie.

 Kto poprowadził do zablokowania?  Stanisław Błaszkiewicz, emerytowany już nauczyciel historii, który podczas ostatniej sesji w Czarnem mówił o swoich "wątpliwościach"  i jak czytamy dalej, cytat : "Największe emocje pojawiły się jednak, gdy swoje wystąpienie zaczął czytać Benedykt Lipski, emerytowany nauczyciel z Czarnego, były przewodniczący Rady Miejskiej w Czarnem, / wybrany wtedy na tą funkcję... jednogłośnie,  a w 2018 r został radnym z komitetu Platformy i Nowoczesnej, znamy te klimaty :) /. 

Trudno się dziwić, że dał się wyprowadzić z równowagi Piotr Szubarczyk, tyle kłamstw i niewiedzy nie da się słuchać spokojnie.  "To jest dla mnie za ciężka próba" - mówił historyk, który starł się z kilkoma ludźmi lewicy i bezideowcami  lecz nie wytrzymał  i na pewien czas wyszedł z sali.

Oczywiście idea budowy pomnika została zablokowana /"piękna", "obywatelsko" i "nowocześnie" zorientowana gmina : ), sami sobie przynieśli wstyd i pohańbienie, żal tylko tej mniejszości patriotów, co tam mieszka /.

Tytuł z Wprost: "Naukowiec z IPN po spotkaniu z mieszkańcami: Swołocz, tchórzliwe kanalie, je... was pies"  :) I  cytat : "Po zakończonym spotkaniu i referendum, w trakcie którego odrzucono projekt budowy pomnika, pracownik IPN napisał, że „sowieccy agenci i zielone ludziki”, które widział w Czarnem to „wyjątkowa swołocz”. „Jebał was pies! I tak Polska wygra tę batalię. A na was naplują kiedyś wasze wnuki" – podsumował Szubarczyk. frgm,  vid 3 min tytaj https://www.wprost.pl/kraj/10116700/naukowiec-z-ipn-po-spotkaniu-z-mieszkancami-swolocz-tchorzliwe-kanalie-je-was-pies.html.

Trudno się  P.Szubarczykowi dziwić i nie przyznać racji, dla normalnego Polaka patrioty, to szok mentalny.  Zresztą, tamte  pokolenia uczyli,  i "wychowywali" tacy,jak wyżej, "nauczyciele" :). Lipski ma dziś 76 lat. Ile to było lat "edukowania" przechodzących przez tamtejsze szkoły dzieci i młodzieży? Każde polskie, patriotyczne referendum, będzie w takiej gminie  przegrane. W takich miejscach dla większości  ludzi, jak wskazuje referendum, Żołnierze Wyklęci, to ciało mentalnie i ideowo obce, "faszyści" , a Armia Czerwona i UB godne  przytulenia do piersi. 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1624236

Do utworzonego na początku 1942 roku stalinowskiego PPR-u — komuniści zwerbowali także wielu pospolitych bandytów skazanych przez sądy w II RP za mordowanie i rabowanie Polakow.

Ci bandyci w czasie okupacji niemieckiej mordowali i rabowali co bogatszych Polaków, a łupy z tych zbrodni były rozdzielane przez agentów NKWD Gomułkę i Moczara wśród członków KC PPR. Później byli oni opisywani przez partyjną propagandę PPR i PZPR jako komunistyczni bohaterowie walczący z Niemcami.

PPR współpracował także ze stalinowskim NKWD i niemieckim Gestapo w zwalczaniu polskiego podziemia patriotycznego.

Zresztą skomunizowani organizatorzy stalinowskiego PPR, odpowiedzialni m.in. za dziesiątki tysięcy komunistycznych zbrodni na Polakach  — sowieccy agenci zbrodniczego NKWD tacy jak tow. Bierut i tow. Gomułka oraz wielu innych komunistycznych morderców polskich patriotów — niczym się od tych pospolitych bandytów i morderców nie różnili. Bowiem działacze PPR mordowali i rabowali Polaków tak samo jak i pospolici mordercy. Udokumentował te komunistyczne zbrodnie Piotr Gontarczyk w książce "Polska Partia Robotnicza. Droga do władzy 1941–1944".

Zsowietyzowani komuniści nienawidzili Polaków i twierdzili — jak np. Anatol Fejgin, że: “Trzeba zabić polską dumę, rozstrzelać patriotyzm”.

Jeszcze inni komunistyczni oprawcy Polaków, jak np. współpracownik NKWD, szef UB w Augustowie i kat wielu polskich patriotów — użalał się nad sobą w 1952 roku: "Jak trzeba było wieszać ludzi, strzelać do nich i topić ich w ustępach, to nikogo nie było. A teraz moich zasług nikt nie bierze pod uwagę."

 

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-1

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1624205

  Witam! Jeszcze wiele pomników do postawienia, wybitnym postaciom Żołnierzy Wyklętych. Walczymy dalej z czerwonymi samorządami. 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1624286

powinno się wymieniać z nazwiska. Razem z opisem tego czego się dopuścili. Inaczej znajdą następców.

To proste. Mniej czy bardziej fałszywie pojmowany "humanizm" wobec sprawców to nieporozumienie.

Honic

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1624336

- komunistyczne ludobójcze ścierwo stara sie na nas robić wrażenie zwartych i silnych a jest to tylko garstka tchórzliwych i złodziejskich paszczurów zasługujących na najwyższy wymiar kary w USA - krzesło elektryczne.

Napiszę list do Pana Prezydenta USA aby pomógł nam w Polsce rozprawić się z postkomunistami i tym całym zbrodniczym nieludzkim ścierwem.

Druga sprawa to jak zdechnie ta ruda kanalia z Polski - faszystowski sługus w UE to cała Unia odetchnie z ulgą i możliwa będzie jej naprawa i odnowa.

Szkoda że w dużej jednak częśći (nie wszyscy) - parlamentarne głupki w UE delegaci wszystkich krajów ponad interes Unii przedstawiają swój własny jako sukces życiowy co zręcznie wykorzystuje eropejska bolszewia.

Oni nawet nie czują jak ich robią na Biedronia od tyłu.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1624447