Unia kupuje maseczki, rękawiczki, kombinezony, Polska nie musi?

Obrazek użytkownika Zawisza Niebieski
Kraj

Polska nie wzięła udziału w ogólnoeuropejskim przetargu na środki ochrony osobistej przed wirusami, rząd za późno dołączył do mechanizmu przetargu unijnego.

 

Rząd przez zależne od siebie media forsuje tezę o tym, że „Polska zdała egzamin”, że jesteśmy wręcz w czołówce państw Europy. Niestety, to tylko „pinokiowa propaganda”. Warto wyjaśnić sprawę, byśmy po pandemii mogli ocenić sprawiedliwie ich działania.

 

Pierwsze informacje ze służb o możliwości ogólnoeuropejskiej pandemii docierały do władz w początkach stycznia. W końcu stycznia pojawiły się pierwsze przypadki przeniesionego z Chin koronowirusa w Europie. Rząd zajęty zupełnie innymi sprawami przespał co najmniej 1,5 jeśli nie 2 miesiące, gdy trzeba było sprawdzić procedury, zamówić odpowiednie materiały, wyposażyć lekarzy w odpowiednie środki ochrony. Pierwsze przypadki koronowirusa w Polsce pojawiają się na początku marca. Mechanizm unijnego przetargu na odzież ochronną powstał po epidemii świńskiej grypy w roku 2009. Z tego mechanizmu nie skorzystał rząd Ewy Kopacz, argumentował to niekorzystnymi klauzulami w umowach chroniącymi bardziej producentów niż odbiorców. W tym czasie m.in. nie kupiliśmy szczepionek, które później okazały się zupełnie niepotrzebne. W tym czasie opozycja czyli PiS nie zostawiała na rządze suchej nitki. Związany z PiS rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski głosił, że poda rząd do sądu ze względu na grypę, której się nabawił. Tak Polska przestała uczestniczyć w tym mechanizmie. Gdy w lutym tego roku rozpisywano kolejny przetarg związany z tym mechanizmem na środki ochrony w kontakcie z wirusem to jeszcze 6 marca, minister zdrowia Łukasz Szumowski nie widząc takiej potrzeby podtrzymał decyzję nie uczestniczenia w tym mechanizmie. Dopiero później gdy już epidemia wybuchła na całe również w Polsce, a rząd się obudził podjęto decyzję przystąpienia do tego mechanizmu, ale Polska już w pierwszym przetargu nie mogła uczestniczyć, będzie uczestniczyć w kolejnych.

 

Mówiąc o sprzęcie ochronnym dla lekarzy warto zwrócić na sprawę maseczek zabezpieczających. 11 marca rząd blokuje możliwość sprzedaży maseczek oraz płynów odkażających przez platformy internetowe, motywowano to możliwością pojawienia się spekulacji. Równocześnie do spółki jednego z radnych PiS Wojciecha Anherta trafia zamówienie na maseczki. Czy jest to jakiś znany, silny na rynku producent tych wyrobów? Nie, to firma konsultingowa, która sprowadzi te wyroby zza granicy będąc typowym pośrednikiem zarabiającym na marży.

Kumoterstwo i nepotyzm, to słowa nierozerwalnie związane z działalnością PiS.

 

Dzisiaj PiS kładzie główny nacisk na blokowaniu informacji o aktualnej sytuacji. Osoby, które chcą poza głównym nurtem pokazać rzeczywistą sytuację, problemy, błędne decyzje natychmiast są karane. Bernadetta Krynicka, która opowiedziała o sytuacji w szpitalu w którym dziś pracuje została niezwłocznie zawieszona w prawach członka tej partii. Pielęgniarka z Nowego Targu, która w mediach społecznościowych zwróciła uwagę na krytyczne warunki bezpieczeństwa w szpitalu w Nowym Targu została zwolniona z pracy, w czasie gdy każde ręce w ochronie zdrowia niezbędne. Za zwolnieniem stoi Marek Wierzba, radny PiS, „dyrektor” tej placówki* . PiSiewicze rozstawione po różnych stanowiskach wszelkimi metodami, w tym zastraszaniem blokują informację o rzeczywistym stanie „państwa z tektury”.

 

Informacje, jakimi się dziś ekscytujemy w sprawie liczby zakażonych to przecież  informacje sprzed 4-5 dni, bo tyle upływa od pobrania próbki do wyniku. Sytuacja jest taka, że przy tylko 2,5-3,5 tys. testów dziennie mamy dobrze ponad 100 wyników pozytywnych. Pandemia przyśpiesza, mimo to rząd nadal upiera się przy wyborach prezydenckich za 6 tygodni. Jaką jest to głupotą świadczą wyniki wyborów we Francji, W pięć dni po wyborach 15.03 z ok. 4 tys. zakażonych skoczyło do 14 tys. Wśród osób zajmujących się obsługą wyborów oraz woluntariuszy francuzi mają istny pogrom. Nikt, kto ma choć trochę wiedzy i rozumu, nie narazi siebie i swej rodziny na tak wysokie ryzyko zakażenia. Najlepiej świadczy o tym dzisiejszy sondaż, oceniający frekwencję wyborczą na 30% oraz ponad 60% wynik dla Andrzeja Dudy. Czy musimy się śpieszyć? Andrzej Duda przez 5 lat miał możliwość bycia prezydentem Polski i tego nie skorzystał, czy miesiąc, dwa coś zmieni? Przez 5 lat ośmieszał Polskę, (Niemcy 2015 wizyta u Joachima Gaucka „Polska nie jest krajem sprawiedliwym…”, USA podpisywanie dokumentów na stojąca…) czy też PiS ośmieszał jego (wyprawa po „korwety”, gdzie w czasie wizyty w Australii władze tego kraju zmieniły status jego wizyty. Czy ostatni numer z Kurskim. Kurski odejdzie, Duda podpisze 10 miliardów (przez pięć lat) na propagandę telewizji, która zdaniem polityka PiS nie jest dla ludzi inteligentnych. Duda podpisał, Kurski wrócił). Tego człowieka nawet PiS nie traktuje poważnie.

 

Epidemiolodzy z firmy Devatile, którzy opracowali algorytm przewidujący stopień skali epidemii twierdzą iż dziś nie można określić daty końca epidemii ale zmniejszenie dziennej liczby zachorowań można oczekiwać w połowie kwietnia. Trzy tygodnie przed wyborami?

 

PiS było bardzo oburzone, że zmiany w regulaminie sejmu opozycja nie chciała przeprowadzić internetowo, a chcąc posłać tysiące Polaków do urn. Panie Kaczyński, czyżbyśmy mieli możliwość głosować przez Internet? Pana zdrowie jest ważniejsze od zdrowia tysięcy matek, ojców i ich dzieci? Przecież jak jedna osoba w rodzinie złapie wirusa zagrożona jest cała rodzina. Obłuda tej partii widoczna jest jak na dłoni. Może zabrzmi to niektórym źle, ale ja osobiście znacznie wyżej cenię zdrowie kilkuosobowej rodziny od zdrowia samotnie żyjącego miłośnika kotów, który od wielu lat oderwany od rzeczywistości chce Polaków posłać do urn.

 

Jeśli rząd zdecyduje się na takie wybory, spokojnie będzie można mówić o parciu PiS do władzy na „trumnach Polaków” a jeśli wariant francuski się powtórzy o „prezydencie trumiennym”. Rządzenie narodem wymaga poświęceń, by znajdować rozwiązania dobre dla narodu a nie własnego siedzenia i własnej wizji politycznej.

 

**************

Prawa autorskie: Jestem autorem tekstu. Informację dotyczącą europejskiego przetargu na środki ochrony oparłem o informację od korespondenta PAP w Brukseli Krzysztofa Stępki, oraz informacje dostępne w Internecie. Zdjęcie: demotywator ze strony Paczaizm.pl

 

* https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Covid-19-w-Polsce-informacje.-Nowy-Targ-pielegniarka-zwolniona-za-pisanie-o-braku-maseczek

 

Ocena wpisu: 
2
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.4 (głosów:12)

Komentarze

to przerwa w chodzeniu dzieci do szkoły trwa do Wielkanocy (data mniej więcej jak obchodzonego przez ciebie święta Pesach) a ty już chcesz odwołania wyborów o miesiąc późniejszych? Masz ała jak szmulowizna cała. ;)

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-4
#1623302

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1623311

bredził.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-3
#1623312

  żółć - wściekły z nienawiści do Polaków, polskości i polskiego patriotyzmu.

Załgany "zwisza"-jący czerwony politruk jak zwykle stosuje typowe łgarstwa sowieckich politrukow - jakich go latami nauczano w zbrodniczych sowieckich organizacjach w rodzaju WSI czy SB w sowietyzowanym PRL.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-2

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1623314

Jak informujemy niezależny dziennikarz Gówna Wyborczego Zawisza Niebieski, w dniu dzisiejszym popełniła samobójstwo najbardziej szkodliwa formacja polityczna istniejąca po 1989 roku, córka SB i WSI, utrzymanką Berlina i Moskwy, matka wszystkich afer

Niech jej ziemia ciężką będzie 
Pogrążeni w smutku i żałobie 
Wielki i Mały Atlant oraz blogerzy Neon-u 

 

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1623316

Jeszcze będziecie płakać PIS-ory.
Zaraz jak mi zrobią test to wracam

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1623318

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1623323

Idź pilnować "prezydętki", mądry inaczej.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2
#1623327

Jak sam widzisz ja staram się unikać polemizowania z tobą , bo wiem i znam skalę nienawiści jaką darzysz czy to sameego Kaczynskiego czy wyborców PIS-u.Ale są granice których przekraczać cywilizowany człowiek nie powinien.Nie wiem ile z radości tych piw wypijesz w oczekiwaniu na nieszczęścia w tym pewnie i śmierci Jeśli to ma być ten "sposób" na podniesienie inteligencji społeczeństwa to gratuluję ci tego sposobu i tego oczekiwania. Tylko spójrz w lustro i zapytaj sam siebie czy inteligentny człowiek jest w stanie coś takiego napisać i tym bardziej czyjegoś nieszczęścia oczekiwać.

Na koniec jedno

Pamiętaj że każdy kij ma dwa końce.Pamiętaj też że tzw.karma wraca i to z podwójną siłą.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1623338

Czytając te jego życzenia śmierci nasuwa mi się taka analogia.Przez wiele lat inny dziennikarz całe swoje zawodowe życie szczał na znicze i groby zamordowanych w Smoleńsku.Pluł jadem na PIS niemal co dnia.Wielu mu mówiło że wcześniej czy później dopadnie go sprawiedliwość Boska.Dziś jest po drugim udarze.Błaga o powrót do zdrowia.Tym kimś jest Tomus Lis.
Więc masz rację że karma wraca.Źle mu nie życzę, ale sprawiedliwość Boska i tak go dopadnie a poziom inteligencji choćby tylko na Neonie i tu błyskawicznie wzrośnie. O wiele szybciej niż on sam tego nam życzy.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1623346

Taki wasz poziom, antypolacy i nawet sami go nie widzicie. Szczęśliwie wiele więcej nie potraficie, co najwyżej cieszyć się ze spodziewanej śmierci innych.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1623329

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1623350

Oni płyną z prądem, jak im każą i płacą.Po linii i na bazie.

Rząd USA oszacował ile potrwa pandemia koronawirusa.
Analitycy rządu USA nie mają dobrych wieści. Z najnowszego, 100-stronicowego dokumentu wynika, że pandemia koronawirusa szybko się nie skończy. Epidemia ma trwać jeszcze przez 18 miesięcy.
[…] Aby uniknąć ponownych transmisji koronawirusa, należy przestrzegać wprowadzonych zasad, aż do momentu udostępnienia szczepionek w celu immunizacji populacji […].
Jedynym celem tej całej “pandemii” jest wytresowanie społeczeństw – a Raport pokazuje co należy zrobić w przypadku społeczeństwa amerykańskiego – aby skruszone, zdezorientowane, zmęczone i zubożone poddało się przymusowym szczepieniom, pozbyło się złudzeń co do resztek prywatności, pozbyło się wszelkich praw.
Trwają intensywne prace nad specjalnymi tatuażami, które będą mogły zastąpić nanoczipy, przynajmniej na razie. Technologia znakowania człowieka odpowiednim tatuażem będącym również elementem identyfikacji, została opracowana już kilkanaście lat temu…

http://www.bibula.com/?p=112832

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

Verita

#1623380

(cyt.) "Kumoterstwo i nepotyzm, to słowa nierozerwalnie związane z działalnością PiS."

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1623351

bolszewicko-rosyjska  swołocz nienawidząca Polaków i polskiego patriotyzmu z filorosyjskiego portalu sterowanego przez sowieckich agentów ze zbrodniczych organizacji WSI i SB..

Opara ze „ścierwoneonówki” w filorosyjskich gęstych oparach putinowskiej V kolumny z centrum w Królewcu

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1623376

Nie wtrącaj się, gdy Polacy rozmawiają jak chronić się przed poczynaniami tego nieudacznego rządu, jak odkłamują bolszewicką propagandę wypływającą z mediów prowadzonych przez sądowo udowodnionych kłamców. 

Idź sobie pogadać o dobrych czasach ZOMO z Ryanem, synem UB-eka i warszawskiej prostytutki, jak przedstawił swoją rodzinę i innymi politrukami na udającymi Polaków na tym portalu. Na moim blogu gości mego bloga nie wolno obrażać, szczególnie, gdy robią to takie kreatury jak ty. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3
#1623389

Dania uchwaliła stan wyjątkowy, w którym rząd może zmuszać ludzi do przyjęcia szczepionki przeciw koronawirusowi. Prawo nadzwyczajne daje władzom szerokie uprawnienia do walki z pandemią COVID-19 i pozostanie w mocy do marca 2021 r.

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=27516&Itemid=47

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

Verita

#1623381

Za nic w świecie! Niech się szczepią *spadówy*

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1623387

Stąd tak wysoka ocena za jej intelekt i elukubracje.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1623393