Co emigranci mieli rodakom w ojczyźnie do powiedzenia?

Obrazek użytkownika Zawisza Niebieski
Kraj

Trzeba powiedzieć, że w tych wyborach Polonia bardzo aktywnie wzięła w nich udział. Warto przeanalizować, co mieli nam do powiedzenia.

Bezsprzecznie, każdy z tych, których prawo uznaje za uprawnionych do głosowania na kandydatów do sejmu, senatu ma prawo głosować na partię, która występuje na listach wyborczych i dla jego patriotyzmu nie ma znaczenia czy wybierze partię realizującą interesy USA – PiS, korporacji zachodnich – PO, jedyną partię konserwatywną w Polsce jaką jest Konfederacja, jedyną partię deklarującą się jako lewica – Lewicę, czy też PSL, partię, która z każdym pójdzie w tany za kilka stanowisk.
 
Problemem jest na jakiej podstawie ludzie ci wyrabiają sobie pogląd na temat sytuacji w Polsce, czy są to obserwacje własne dokonywane na podstawie własnych doświadczeń w kraju, czy też na podstawie propagandy mediów będących tubą tego lub innego ugrupowania. Popatrzmy na wyniki wyborów Polonii w różnych krajach. Tu, w zakresie danych oprę się na artykule publikowanym w Buisiness Insider Polska a także innym, do którego link zamieściłem poniżej.
Generalnie w decyzjach wyborczych Polonii PiS przegrywa z KO w stopniu znaczącym bo aż  39 do 25. KO wyraźnie wygrywa w państwach europejskich i tym znaczniej im bliżej naszych granic znajduje się to państwo. KO pokonało PiS w krajach takich jak Czechy, Niemcy, Węgry, Ukraina, Włochy, Wielka Brytania, Francja… W niektórych krajach jak np. Wielka Brytania, PiS pokonała nawet Lewica, na Islandii lewica pokonała obie partie PO-PiS.
 
Tradycyjnie PiS wygrywa wśród Polonii Ameryki płn. nad przyczyną tego, też warto się zastanowić. Zwycięstwo PiS odnosi też w Angoli i Iraku, ale słaba to pociecha. Polonii PiS wyraźnie nie przekonuje.
 
Polonia mieszkająca za naszą wschodnią granicą, Białoruś, Litwa, Ukraina głosowała jak Polonia, zza zachodniej naszej granicy. Wygrywa KO wygrywa z PiS. Kazachstan, gdzie jak wiemy wiedzę o kraju czerpią z polskojęzycznych mediów redemptorystów zdecydowane zwycięstwo przyznano PiS. 
 
Ciekawe również wyniki za granicą osiąga Konfederacja, 11,40% w stosunku do 6,81 w wynikach oficjalnych. Polonia bardziej ufa Konfederacji niż to wynika z wyniku ogólnego. Wśród Polonii słabo przędzie tylko PSL.
 
Warto z tego wyciągnąć jakieś wnioski, bo mogą być one pomocne na przyszłość. Mnie nasuwają się następujące. Podobnie jak wśród ludzi z wyższym wykształceniem wśród Polonii PiS osiąga słabe wyniki. Można tu zwrócić uwagę na fakt iż tak jak ludzie o wyższym statusie materialnym tak i Polonia to ludzie, którzy widzieli jak żyje się w innych krajach, a wiedza ta PiS nie służy. Polonia znacznie mniejszą uwagę zwraca na obietnice socjalne PiS, bo po prostu ich te obietnice nie dotyczą, a zdają sobie sprawę, że takie wydatki powodują zmniejszenie puli pieniędzy na inne cele. Zależność im bliżej do kraju tym mniejsze poparcie dla PiS można wyjaśnić faktem iż ta część Polonii znacznie częściej kraj odwiedza (niższe koszty i czas transportu) i na własne oczy może porównać to, co jej przedstawia papka medialna z rzeczywistością. Wysokie notowania PiS w krajach Ameryki północnej wiązał bym z dużym wpływem na tę Polonię polskojęzycznych mediów redemptorystów. To oni w dużym stopniu kształtują wizerunek Polski w tamtych kręgach, zaś duże koszty, czas potrzebny na przelot do kraju, powoduje iż znaczna część wyborców nie może skonfrontować tego, co w mediach słyszą z rzeczywistością jaką mamy w kraju. Media redemptorystów są szczelne dla informacji o licznych aferach jakie miały miejsce w czasie prac poprzedniego sejmu.
 
Polonia w swych poglądach jest konserwatywna. Bóg, Ojczyzna, tęsknota za krajem, nawet tym wyimaginowanym to dla niej znaczące wartości. Tym myślę, że można tłumaczyć znacznie wyższe poparcie dla Konfederacji niż uzyskała ona w wyniku zbiorczym. Polonia zaczyna rozumieć iż PiS to nie jest partia konserwatywna, a tylko partia, która próbuje zagospodarować ten elektorat. Rozumienie tego faktu przy mądrym prowadzeniu polityki, wygaszaniu polityków o skrajnych poglądach, często śmieszących, lub wywołujących złość u Polaków może być drogą do trwałego powrotu opcji konserwatywnej na salony naszej polityki.
 
Wysokie poparcie dla Lewicy można tłumaczyć niemrawym działaniem KO jako opozycji. Jak widzimy, ci politycy KO, którzy byli aktywni z powodzeniem konkurowali z politykami PiS, za którymi stały media zależne od PiS, opanowane przez PiS media narodowe. W mojej opinii, pozostawienie KO w rękach Grzegorza Schetyny, byłoby dla tej partii równią pochyłą prowadzącą to ugrupowanie na śmietnik historii.
 

Czy Polonia powinna posiadać prawo do głosowania? Z pewnością ta, co utrzymuje kontakt z krajem tak. Ale uczciwie by było, opcja na jaką głosowałeś wygrała wybory, wracaj do kraju, razem z nami ponoś konsekwencje dokonanego wyboru. Bo nie jest uczciwym urządzić komuś mieszkanie, a potem powiedzieć ze wszelkimi problemami to baw się sam. 

źródła danych:

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/wyniki-wyborow-2019-jak-glosowala-zagranica/k8fq9l4

https://dziennikzachodni.pl/polacy-poza-granicami-kraju-wybierali-koalicje-obywatelska-i-lewice-tylko-polonia-w-usa-tradycyjnie-glosowala-na-prawo-i/ar/c1-14500463

https://wybory.gov.pl/sejmsenat2019/pl/wyniki/sejm/pow/149900

Ocena wpisu: 
2
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.5 (głosów:10)

Komentarze

Czy byli SB-ecy,pozbawieni koryta-  też
Czy W-wskie słoje, potomkowie sowieckiej dziczy podające się za dziennikarzy społecznych - też
Czy wtórni analfabeci jak powyższy autor, korzystający z pomocy by wiedzieć jak się stawia krzyżyk na karcie - też
Czy wszelkiej maści złodzieje i plagiatorzy jak powyższy autor tych wypocin - też
Czy  tacy co uważają że wyżej dupę ma niż sra -też
Czy taki co ujawnia prywatną pocztę na publicznych portalach- też
Czy to nie przyzwyczajenie lat SB-eckich w życiorysie ,klowna z Saskiej Kępy?
A że tak zrobił prostak i cham to poczytajcie tu :

 

https://niepoprawni.pl/blog/zawisza-niebieski/kiedy-slychac-trolli-wycie

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1606446

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

potomek "sowieckiej dziczy", co po wysiedleniu Żydów ze szmulek ich mieszkania zajmowali to tu przeczytają, ale miło że pokazujesz wszystkim jakie szambo z ust Huskyego płynie. Trollem wielonikowcu byłeś i trollem pozostaniesz. Ale wycie trolla to taka trolla dola.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-8
#1606447

Nie. Bo gdyby mógł, to by już był. ;)

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4
#1606455

//Nie wiem, czy trolle plagiatorzy Tezeusz, Hamptuś i Husky potomek "sowieckiej dziczy", co po wysiedleniu Żydów ze szmulek ich mieszkania zajmowal//

 

TY kretynie netowy

Dalej chcesz "dyskusji"

Ja mogę ci to raz jeszcze powtórzyć, bo nic się od tego czasu nie zmieniło

Mogę ci durniu/matole kolejne wysłać

A w szambie to sobie  własnej rodzinki szukaj idioto, i jestem przekonany że znajdziesz

EOT

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2
#1606459

klęskę wyborczą. Poza tym podrygi gościa z portalu, którego nikt prawie nie czyta mogą jedynie śmieszyć. To takie zero, które myśli, ze jest jedynką.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3
#1606460

niewiele ponad zmywak wyrastają. Miłej nocy trolliki, pięknego wycia do księżyca.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-7
#1606465

Przecież ty nie jesteś w stanie zrozumieć tego słowa. ;)

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2
#1606466

Ja mówię po angielsku, po rosyjsku się nieźle dogaduję, gorzej po włosku ale język żulii obowiązującym w wasym bagienku to rzeczywiście słabo rozumiem. Wyjecie troliki, cieszycie się, że pałować potraficie, ot tyle waszych umiejętności, tyle inteligencji. Co podeślę tekst to się jak dzieciny w śliniaczku zaplujecie. Na portale polskie to za mało, co który wylezie to zaraz lotem swobodnym w błoto wraca, ale w waszym bagienku w zupełności to wystarcza. Miłej zabawy trolliki, do kolejnego tekstu.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6
#1606509

On i intelekt
Beczka śmiechu
Wtórny analfabeta właśnie pokazuje swój dyplom
Zobacz jak się tłumaczy ten błazen i jak odpowiada na moje pytanie
No ale to wykształcony ....przygłup.... inaczej 

 

@Zawisza Niebieski 21:48:14

//Przychodzisz, płacisz i...... rządasz.//

A ja ŻĄDAM .....szacunku do j.polskiego,bo ty ponoć reprezentujesz tych świetnie wykształconych z dużych miast.
A i nawet jako funkcyjny , swoimi "tekstami" reprezentujesz portal.
A jak go reprezentujesz to widać.
Myślę że podałem ci tu jak na tależyku setny przykład twojego ....ego
Dno !!!!
Dno dna !!!!
ps.

a zapomniałem....... to tylko literufka

 

http://zawisza.neon24.pl/post/151169,co-emigranci-mieli-rodakom-w-ojczyznie-do-powiedzenia#comment_1592929

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2
#1606575

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

popłakać. Niech trolliki twe rany kurują. No cóż, ciężko trollowi, gdy musi kulturalnym językiem się posługiwać, a bagienko dalekie. 

Na tym "upadającym", w pojęciu dzieciny intelektualnej Hamptusia portalu pod tym samym tekstem jest dyskusja z 50-100 komentarzami i nikt nikogo nie wyzywa. A tu, wpadają 3 trolle i rynsztokowym językiem pluje.

Ucz się Husky, póki jeszcze Polacy chcą z tobą rozmawiać. Masz jeszcze szansę dociągnąć do poziomu dyskusji. 

Na ukojenie serca prześlę ci piosenkę tego, co jednak z Polski nie wyjechał, tu szuka przyszłości i spokojnego miejsca dla swych potomków.

https://www.youtube.com/watch?v=XcAVzLoTw1U

Tak, wielokrotnie mogłem wyjechać, byłem za granicą, gdy w Polsce był stan wojenny, gdy jako student wyjeżdżałem na Concordię, by pracować i uczyć się angielskiego w wakacje, spałem w pokoju z kolegami co zarabiali by w obozie dla azylantów, podobnym do tych w których dziś przybysze z Afryki mieszkają, chcieli oczekiwać na dokumenty pozwalające na emigrację. Ja zawsze wracałem, bo w odróżnieniu od nich zawsze byłem Polakiem. Tu kości moich ojców i tu moje spoczną. A gdzie twoje miejsce? Jak czujesz się w tym kraju "five o'clocków"? Ja tam czuję się swobodnie, jak w każdym innym kraju Europy i nie tylko, bo wszędzie się porozumiem, ale moje miejsce jest tu:

https://www.youtube.com/watch?v=RoidjHh1W2w

A wy wyjcie, brodźcie w waszym bagienku, opowiadajcie o waszych chorobach psychicznych i ograniczeniach intelektualnych, co mi tam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-8
#1606617

Wchodzisz do "bagienka" etc. Po Ruszkiewicza to robisz? Obojetnie, co napiszesz o Polakach, to składnia cię zdradza, że rus. Nie da rady opanować języka polskiego, towariszcz.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3
#1606620

O Polsce i Polakach to musisz dużo w książkach czytać, ale najpierw z tatusiem porozmawiaj, on ci wyjaśni drogę życiową wybrać, by z bagienka, w jakim się taplasz wyjść na ludzi.

https://www.youtube.com/watch?v=_-clFZFdLQk

Ale w ramach zapoznawania się z językiem polskim zapamiętaj, Polacy zwracają się do siebie per Pani/per Pan, a nie jak w twojej rodzinie "towariszczu". Ja wiem, że przyzwyczajenia wieloletnie trudno wyplenić. 

Bo jak tego nie pojmiesz, to wzorem moich dziadów "pan Hamptuś wychodzi"

https://www.youtube.com/watch?v=nKaeStuavgI

Pamiętajcie trolliki, "chłopaki nie płaczą"

https://www.youtube.com/watch?v=dVxaDbgH7WQ

A wy tu w szlochy urządzacie. Bo przecież po tych wyborach "miało być tak pięknie".

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-7
#1606623

Trolle !!!
Bagienko na Niepoprawnych!!!
Prześladują mnie !!!

 to ja mam dla ciebie prostaku buraku i wtórny analfabeto propozycje od Niepoprawnych  :

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2
#1606626

A Napoleonem przypadkiem nie zostałeś? To jest mój blog, więc co najwyżej ja mogę wam to powiedzieć, ale cenzorem, tak jak ty nie jestem.

Z tego co widzę, na liście ukaranych to raczej ty taką propozycję od adminów dostałeś. Ja do waszego bagienka nie wchodzę. Wczoraj taki jeden wyleciał w waszą stronę, pewnie już tyłek rozciera po lądowaniu w błocie. Oj małe te wasze rozumki, ciągle się zaorywać?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4
#1606642

Na tym portalu twoje komentarze ściwrwoneonówkowe znikają prawie codziennie jako coś czego normalni ludzie nie tolerują tak samo jak ciebie potomku UBeka. Won stąd do swoich śmieci. Ruszczyński już na ciebie czeka na kolana !!!!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

Tezeusz

#1606492