Miernota ludzka

Obrazek użytkownika Zawisza Niebieski
Kraj

Człowiek brzmi dumnie, ale zawsze wokół ludzi wartościowych kręciły się miernoty ludzkie, które nie mogąc sprostać mu intelektualnie, zaradnością posługując się pomówieniami, kłamstwem, obrzucaniem błotem, próbowały zniszczyć wartościowe jednostki.

Sprawa znana od wieków, nie na darmo w Dekalogu obok obrzydliwych przestępstw jak morderstwo, kradzież, stoi „nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu”. Podobne stwierdzenia znajdujemy w jeszcze starszych dokumentach jak Egipskiej Księdze Zmarłych. Z takimi miernotami ludzkość zmagała się od zarania. Nie od parady mówimy, że kłamstwo powtórzone 100 razy staje się „prawdą”.

W naszej najnowszej historii z okresem prosperity takich miernot mieliśmy do czynienia w czasie II wojny światowej, czy też w okresie utrwalania władzy ludowej. Ludzie o takich „wartościach moralnych” zasilali szeregi kapusiów niemieckich, później bezpieki. Niech przykładem tu będzie jeden z katów Inki - Danuty Śledzikówny kapitan Nizio-Narski, który w czasie wojny pracował w policji niemieckiej, później zatajając ten fakt stał się sędzią ówczesnych służb bezpieczeństwa.

Dziś podobne miernoty również jakże często spotykamy w naszym otoczeniu. To koleszkowie z pracy, w twarz przymilni, uczynni, za plecami donosy ślą. Takich też spotykamy na portalach blogerskich, ci nie mogąc sprostać w dyskusji paszkwile piszą, tu znów by nie być gołosłownym pokażę przykład:

http://niepoprawni.pl/blog/zawiedzony/czuje-niesmak-i-pewien-zal

 

Bloger ten wykorzystał mój tekst, który napisałem gdy następował rozłam portalu Nowy Ekran na 3-obieg oraz Neon24. Mnie też w mojej działalności firmowej spotkała podobna sytuacja, gdy księgowa (kobieta) podkupiła moją pracownicę, ta zabrała listę moich klientów i w założonej przez syna księgowej firmie próbowali założyć podobną działalność odbierając mi klientów. Tego typu działania przez większość przedsiębiorców oceniane są bardzo negatywnie. Natychmiast od klientów wiedziałem co się dzieje i szybko podjęta akcja spowodowała iż tamta firma upadła, zanim powstała. Pracownica, która była mi prawą ręką w randze asystentki skończyła jako sprzedawczyni cukierków w galerii handlowej, dalszym jej losem się nie interesowałem.

Autor wskazanego tekstu przerobił księgową na znanego blogera Jarka Ruszkiewicza, ogłosił upadłość mojej firmy. Firma moja działa do dziś i nigdy w swej wieloletniej działalności strat nie przynosiła. Tak więc widzimy typową ludzką miernotę, co tylko paszkwilem walczyć potrafi. Niestety na niepoprawni.pl jest podobnych mu kilku, jako dowód niech świadczy wysoka ocena jego tekstu.

. Jak z tego widać, gdyby dziś przyszedł czas gdy mordowano Inkę, ludzie o mentalności kapitana Nizio-Narskiego szybko by się znaleźli. Takie miernoty będą ciągle mówiły iż są Polakami, bo one nie tylko otoczeniu ale same sobie muszą to wmówić. Kapitan Nizio-Nirski też przecież budował Polskę Ludową.

Pozwólcie, że zacytuję przedwojennego satyryka, "trudno mówić, że bydło to nie bydło".

Ocena wpisu: 
2
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.7 (głosów:14)

Komentarze

A ta księgowa naprawdę była kobietą, jak musiałeś zaznaczyć? To ma jakieś wielkie znaczenie czy tylko odróżniasz od swoich  transów?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1600160

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Bo zawiedzony tego nie rozróżnia, on z Huskym przecież miłość męską promują. Żyją zgodnie z zasadą, aby życie miało smaczek raz dziewczynka raz chłopaczek. A, że o dziewczynkę im trudno? Widziałeś przecież ich zdjęcia które Husky publikował. W tym waszym bagienku niezłe orgietki męsko - męskie. Popatrz jaką imprezkę mieli:

http://niepoprawni.pl/blog/husky/mizogin

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-6

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1600167

Jak widać ,nie wystarcza posiadanie nawet trzech dyplomów, by zorientować się że to była satyra i tak została notka @Zawiedzionego oznaczona. No ale to już przekracza możliwości intelektualne nadadmina . Więc nie dziw się jego reakcji

8-))))))

pzdr.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1600173

W ostatnich dniach policja zatrzymała dwóch terroryzujących okoliczną ludność, napadających na samotne kobiety złodziei, Okazali się nimi blogerzy Husky i Zawiedzony. Śmieszne? Prawda, że śmieszne? 

Może nie trzeba dyplomów, ale z pewnością trzeba kultury, nie tej którą wywodzi się ze Szmulek, by zrozumieć co jest dowcipem a co po prostu objawem głupoty. Nie trzeba dyplomów by zrozumieć co znaczy gdy opowiedziałeś dowcip a tu nagle zapadła taka żenująca cisza. Nawet zawiedzony to zrozumiał i dziś się z tego wstydzi, zobacz jakie barwy wstydu wokół twarzy przybrał. Nadszedł czas, byś umysł natężył i zrozumiał iż tylko sam sobie przynosisz wstyd. Klasowy trefniś szybko przestaje być śmieszny, ludzie dorastają i pokaz własnej głupoty szybko przestaje ich śmieszyć.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1600193

Ja proponuję byś zajął się własnym portalem., i tamtejszymi swoimi wielbicielami

Bronisz swojej godnosci  jak rycerz a i tak walą ci prosto w oczy to co o tobie myślą

I jakoś mi raźniej na sercu że inni też wiedzą kim jesteś..... i piszą co myślą....o tobie

 

http://orbo.neon24.pl/post/150271,sezon-urlopowy-trolla#comment_1575208

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1600205

Bo z tych nerwów po dwa razy ten sam tekst wklejasz. Jak wiesz ,tam gdzie ja administruję trolliki są niespotykanie grzeczne. Czasami wpadają do waszego bagienka stres odreagować, ale tam jest grzecznie. W miejscu które wskazałeś, jak byś raczył doczytać, był tekst niezbyt przychylny tobie. By ciebie bronić tekst zawędrował do lochu a autor trochę się  zdenerwował. Czyż nie raz prosiłeś, by jakiś nieprzychylny ci tekst spuścić do lochu? Autor zdenerwowany użył niewłaściwych snów i zaraz został skarcony przez dwóch adminów. Nerwami niewiele zdziałasz, ale konsekwencja i łagodna perswazja czyni cuda.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1600215

A w rycerskie rodzinie z samego rana

- Mamo, mamo zrób mi śniadanie!

- Posłuchaj, to że sypiam z twoim ojcem nie oznacza że możesz do mnie mówić "mamo".

- No to jak mam mówić?

- Normalnie, Jarek.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1600218