Polska w stanie utajonej wojny

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Pojawia się coraz więcej materiału, dzięki ktoremu można pisać kolejne tomy z cyklu "Resortowe dzieci". Pewne wskazówki co do zakresu tematów znależć można w linkowanym artykule:

https://wpolityce.pl/polityka/469292-czy-na-naszych-oczach-ziszczaja-sie-marzenia-twardej-komuny 

Można te wydarzenia traktować, zgodnie z moją wcześniej wyrażoną tezą, jako kontynuację wojny rozpoczętej w r.1939, zmieniającej tylko formy, od wojny gorącej, militarnej, przez okupację, zimną wojnę, wojnę kulturową, neokolonialną wojnę handlową, wojnę hybrydową, zimną wojnę domową, i zapowiedź grożącej nam gorącej wojny domowej, jak to działo się w Hiszpanii w latach 1930tych i dzieje się aktualnie w Katalonii. Ewidentny, resortowy, postkomunistyczny rak na ciele polskiej demokracji.. 

Skutki tej wojny widać w kwestiach ekologicznych: 

https://wpolityce.pl/polityka/469216-puszcza-to-za-malo-kornik-atakuje-kolejne-lasy 

Jest to jeden z pretekstów do podtrzymywania fali konfliktów skierowanych przeciwko polskiej wspólnocie. 

Lemingi w swej ignorancji nie zdają sobie sprawy najpierw z samego istnienia a następnie kosztów stworzenia i utrzymania gigantycznej sfery infrastrukturalnej zapewniającej społeczeństwu wyżywienie, bezpieczeństwo, zdrowie, i odpowiednie środowisko do życia. I ta sfera jest narażona na rozmaite turbulencje historyczne. Umyka lemingom, zanurzonym w izolowanych bąblach tuiterazizmu ciągłość złożonego łańcucha przyczynowo-skutkowego. 

A taki łańcuch przyczynowo-skutkowy obejmuje powiązana kwestia szkolnictwa i samorządu. 

Czy nauczyciele w Polsce, statystyczni nauczyciele, dostarczają takiego produktu dodatkowego, innowacyjnego który zasługiwałby na szczególne traktowanie i finansowanie ? Nauczyciele mają za zadanie uczyć. A czy swoją postawą w ostatnim 30leciu, w odniesieniu do programów nauczania i jakości nauczania przyczynili się do pozytywnej zmiany ? Czy nauczyciele nie słyszeli narzekań nauczycieli akademickich o fatalnej jakości abslwentów liceum ? Słyszeli czy nie słyszeli ? I co z tym zrobili ?

Nie oznacza to, że nie powinni zarabiać godnie. Znaczy to tyle, że po latach fatalnej tzw. III RP rządowe priorytety są nieco inne z uwagi na liczne inne fatalne zaniedbania, a nauczycielom w sytuacji panuacego w ubiegłych latatch wysokiego bezrobocia, na które mogli narzekać inni pracujący, wiodło się relatywnie nienajgorzej. Ale za ten fatalny i nieprzystający do zawodu konformizm, to im się za dużo nie należy, bo stanowią marny wzorzec osobowy dla młodzieży, którą mają nauczać. A strajk na wiosnę, mający ewidentne podłoże polityczne, prestiż tego zawodu dodatkowo osłabił. 

Problem z nauczycielami, jasno i wyraźnie potwierdza tezę, że decnetralizacja, logiczniwe rzecz biorąć może nastąpić dopiero po centralizacji, czyli po stworzeniu dobrze funkcjonującej maszynerii państwowej, która, w celu usprawnienia pracy organów administracji, może przekazać część swoich kompetencji niżej i stworzeniu w tym celu szczebla samorządowego. 

W polskiej rzeczywistości ustrojowej tzw. III RP, jak doskonale wiemy z taśm prawdy, państwo było tylko teoretyczne, a przedwcześnie stworzone samorządy okazały się sferą lokalnej patologii i układów. Odbija się to także na funkcjonowaniu szkolnictwa i na forsowaniu przez lokalnych kacyków pomysłów takich jak "tęczowe piątki". A konformistyczni nauczyciele to aprobują. 

Uważam, że otwiera się nowe pole dla interwencji rządu. Rząd powinien zagrać w otwarte karty i zastosować odpowiedni sposób na pozbycie się ze szkolnictwa osób nie posiadających predyspozycji pedagogicznych, składając ofertę finansową dla tych, którzy odejdą ze szkoły dobrowolnie. To by się nam wszystkim opłaciło. 

Postawmy na zakończenie szereg pytań odzwierciedlających problemy związane z tym łańcuchem przyczynowo-skutkowym związanych z wojną. 

Czy Polska w r. 1945 została wyzwolona ? 

A czy w r.1989 zniknęły skutki Jałty ?

A w każdych wyborach po 1989 r. nie widać skutków przesiedleń powojennych i utraty Kresów ?

A dzieci resortowych już nie ma ?

A kiedy odkopano Inkę i Zagończyka ?

Czy komuna i postkomuna zniknęły z polskiej sceny politycznej ?

Czy Niemcy i Rosja wypłacili nam reparacje za II WŚ ?

W czyich rękach jest przeważająca część mediów ?

Nie wystarczy ?

Są różne formy przemocy a więc i różne formy konfliktów wojennych.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:15)

Komentarze

- znaleźli się inni chętni aby wejść w nie w celu pasożytowania na Narodzie Polskim i nie jest to już tajemnicą że jest to żydo-bolszewia i ich potomkowie która ochoczo uczestniczyła w zniewalaniu Polski przez sowietów i ludobójstwie na Narodzie Polskim.

To z nimi a których jest całe mrowie w naszych Sądach walczy teraz Polski Rząd. Nie mniej jest emerytowanych UB-eków którzy za katowanie Polaków dostawali po kilka tysięcy złotych resortowej emerytury.

Zachęca ich do tego łatwość z jaką nas robili w "bambuko" na bolka ale i najwięcej naiwniaków w Europie jest w Polsce do zrobienia na wnuczka mimo setek tysięcy głośnych spraw w mediach.

Oni znają nasze wszystkie słabości i luki prawne i nie na darmo Natanjachu jako jedyny przedstawiciel państwa jeździł do moskwy na "namówki" kilkadziesiąt razy.

Oni chcą nam rozmontować Ojczyznę i dokonać kolejnego rozbioru Polski co właściwie było już na ukończeniu do 2015 roku - zabrakło im jeszcze tylko jednej kadencji abyśmy się już nie podnieśli.

Jeden z gangu garbatych nosów sam mówił że: "Polska istnieje już tylko teoretycznie"

PS- tytuł tego tematu autora odpowiada w 100% realiom i prawdzie !!! - to jest utajona wojna o Polskę.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1607445

Proszę mi nie serwoweać takich wrzutek pozornie tylko wyjaśniających strukturalny konflikt interesów jaki występuje w Polsce. Sprowadzanie kwestii do "żydo-bolszewii" jest wygodnym manewrem zaciemniającym istotę rzeczy i kierującym uwagę na boczny tor.

Polskim problemem jest chimera  ustrojowa postkomunizmu ożenionego z demoliberalizmem i na tym trzeba się koncentrować a nie kierować dyskusję w maliny.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4
#1607447

- jakoś tak się "przypadkiem" składa że co afera to na końcu prawie zawsze jest jakiś "Bagsik czy Gąsiorowski".

Tylko nie chrześcijanie z taką pogardą, profanacją i zajadłością atakują Kościół Katolicki w Polsce i nie są to Muzułmanie bo z nimi żyjemy nawet więcej niż w zgodzie bo w przyjaźni.

Środowiska żydowskie w USA wręcz sami mówią publicznie że będą szargać naszą Polaków godność aż dostaną od nas pieniądze za kaminice które zburzył Hitler. Tu w Sejmie RP mają swoich agentów i przedstawicieli i nimi sterują - to chyba oczywiste.

Są jeszcze jakieś pytania ? - może coś przeinaczyłem ? - słucham, - śmiało. Może przypomnieć pochodzenie "niezależnych doradców" Solidarności przy okrągłym stolcu a potem przy władzy, na przykład takiego Geremka, Michnika, Mazowieckiego, Bartoszewskiego ?

Żydo-bolszewia jest tożsama z komunistami, liberałami bo jedno środowisko wzajemnej współpracy i adoracji i mają wspólny cel - zniszczyć Polskę patriotyczną i katolicką.

PS- to nie ja dałem minusa - bardziej zależy mi na dialogu i przytaczaniu faktów choć może różnie je będziemy interpretować tak jak 1945 rok - dla komunistów będzie to "wyzwolenie" Polski a dla mnie druga okupacja połączona z ludobójstwem naszych patriotów.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1607448

Nie przejmuję się za bardzo tym co wszyscy o Polskce mówią i jaki interes chcą na nas robić. Mnie interesują strukturalne prawidłowości, jakie operują w systemie społeczno-politycznym w POlsce i Europie. To jest priorytet, a nie propaganda lobby żydowskiego w USA. Nie mam zamiaru zamulać sobie mózgu takimi kwestiami - jest dla nich miejsce w innych obszarach.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3
#1607459

Dyskusja o Żydach jest dla niektórych środowisk wygodnym wybiegiem, żeby nie mówić i nie wyciągać praktycznych wniosków co do działań w obecnych warunkach społeczno-politycznych. O Żydach zaś można trąbić w kółko, że są tak potężni, tak wpływowi, że co my biedne żuczki możemy im przeciwstawić.

To dopiero filozofia polityczna i życiowa !

Jest to taki poręczny schemat przypominający doniesienia o ufoludkach, ale tym bardziej niebezpieczny, że Żydzi, w odróżnieniu od ufoludków, istnieją rzeczywiście.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1607475

Czytając te twoje komentarze odnosi się wrażenie, jakby twoje dwie półkule nic o sobie nie wiedziały i przerzucały się tutaj jednym ciągiem argumentów i kontrargumentów.
I to każda w osobnej jarmułce.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3
#1607485

Jak mam dwa klucze do zamka i jeden mi zamek otwiera, to drugiego sprawdzać nie muszę. Warto dbać o logikę, także w analizach i stosować klucze sprawdzone..

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1607527

Zachód przeszedł okres swoich wojenek kulturowych, zaś do Polski i wtedy i dalej wszystko dociera z opóźnieniem. Bo był kryzys finansowy, były kłopoty w Unii, potem Trump i Kaczyński. Mamy więc kraje różnych prędkości, gdzie nie wszystko szło równym tempem z tych globalnych prądów. Obszary różnych kultur i interesów naciskają na siebie i mamy naprężenia z konfliktem. To nie jakieś krajowe walki wewnętrzne, bo gdzie prawdziwy spór polityczny o politykę, tylko ogólny rak i opór materii. Wcześniej wszystko oparte było na potakiwaniu innym i puszczeniu reszty bezwładnie na żywioł. Psa z kulawą nogą na zewnątrz nie obchodziło, co za reformy będą a może żadne, byle w zgodzie z zewnętrzną wiodącą kulturą i interesami. Czyli demoliberalizm, politpoprawność, wszelkie normy unijne i podsuwane narracje. Gdy chce się samemu kreować swoje środowisko, być podmiotem, tu już zawsze się komuś naraża, nie jest się tylko odbiorcą a wszędzie napotyka się na opór materii, czyli dawne układy i ogólną niechęć z bałaganem.

Nigdy nie podobało mi się przedstawienie podziału na dwa obozy, bo nie są równoważne. Nawet jako "zdrajcy" i patrioci- to zakłada aktywne działania i jednak kwestię jakichś racji. A przecież mamy raczej tych, ktorzy chcą być podmiotem i cokolwiek zadziałać oraz takich, którym wszystko wisi, byle im było dobrze a różne guje z obcymi mediami klepały po ramieniu. Stąd wolę widzieć podmiotowych działaczy a resztę jako opór materii, nawóz historii czy jak to się kiedyś postępowo nazywało. Może i trochę naciągane ale to jak przejąć starą kamienicę do remontu ze starymi lokatorami bardziej niż intrygi dwóch grup w jednym budynku.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1607494

Po co ogólnikowo i niekonkretnie mówić o źródłach międzynarodowych lewackiej zarazy?. Jedynym źródłem są żydzi, deprawatorzy rządzących i rządzonych na całym świecie. Wszystkie patologie, tego zgniłego świata, powstały w ich chorych głowach!. To sposób na zniszczenie tożsamości narodowej i zawładnięcie bez wojen i karabinów!...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1607531

Zjawisk społecznych, cywilizacyjnych nie tłumaczy się jednoczynnikowo.

Poza tym każdy kij ma dwa końce. Są ci którzy oddziałują i ci na których się oddziałuje. Ani jedni ani drudzy to nie są bezmyślne automaty. W Chinach też decydowali Żydzi ?

Tego typu podejście uniemożliwia rzeczową analizę.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1607534

Komunizm czy socjalizm to wynalazki żydowskie. Adoptowane na Kubie, w Chinach i Wenezueli. Modyfikowane kosmetycznie na potrzeby lokalnych dyktatorów. To wszystko!. Czy to moja wina, że wszelkie zło tego świata, wyszło z żydostwa?.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1607540

Jest mnóstwo rozmaitych wynalazków. W kwestiach społecznych wynalazki nie biorą się z etniczności, lecz z natury ludzkiej, Natura ludzka jest dwoista - biologicznie indywidualna i społecznie duchowa. Ustroje mogą się kształtować między tymi dwoma ekstremami. Indywidualistyczny demoliberalizm, szczególnie w USA i kolektywistyczny komunizm. Żydzi tu nie są do niczego potrzebni - analiza musi być profesjonalna.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1607557

Moim daniem jest akurat po ptakach, po wojnie. Zmień Zetjocie tytuł na "Polska w stanie utajonej okupacji", albowiem co tylko było w kraju wartościowego zostało doszczętnie zniszczone. Zarówno została zniszczona do fundamentów sfera materialna (przemysł, rolnictwo, górnictwo, szkolnictwo zawodowe w całym pionie od zawodówek do szkól wyższych, armia,banki) ale również w zakresie ducha narodu poprzez jawne i bezkarne prezentowanie obcych Polakom zachowań: tęczowa zaraza, cały wymiar sprawiedliwości: sądy, prokuratura, adwokaci, środki masowego przekazu znajdujące się w 80% w rekach niemieckich. Śmiertelni wrogowie wbili do głów części społeczeństwa, iż są najlepszymi przyjaciółmi. Może się narażę dyżurnym postępowcom, ale to co obecnie się od czterech lat odbywa można śmiało nazwać odzyskiwaniem niepodległości przy niespotykanej obronie poprzez atak, zarówno sił zewnętrznych (właśnie owych samozwańczych przyjaciół) jak sił wewnętrznych opłacanych przez samozwańczych przyjaciół.

To tyle. Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1607545