Nie dajmy się rozbroić, choćby mentalnie

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Zaczynam pod wpływem wydarzeń rewidować swój nazbyt pacyfistyczny stosunek do pewnych wydarzeń, pochodzący jeszcze z okresu Solidarności.

W obronie wartości należy reagować zdecydowanie, choć z zachowaniem proporcji, i być zdecydowanym na poniesienie ryzyka jakie się z tym wiąże. Słyszeliście zapewne Państwo o zachowaniu londyńskiego kibica Millwall, który zdecydowanie stawił czoła atakującym ludzi terrorystom i ocalił życie innym londyńczykom, sam odnosząc rany. To jest wzór do naśladowania.

Powinniśmy brać z niego przykład także w Polsce. Tu także mają miejsce skandaliczne wydarzenia, choćby w wykonaniu KODziarstwa, które wymagają zdecydowanej reakcji. Powinni wystąpić i rozgonić to draństwo zwykli ludzie, z minimalnym poziomem użytej niezbędnej przemocy, nie czekając aż po ptokach pojawią się na miejscu urzędnicy w mundurach. Tak użyta przemoc byłaby przecież tylko zaledwie nikłą reakcją na stosowane przez postkomunistów w skali masowej inne formy przemocy.

Jeżeli w r.2015 odbyły się podwójne demokratyczne wybory ( były jakieś skargi o fałszowanie?), a potem nagle występuje w przestrzeni publicznej jakaś organizacja  z  a g r e s y w n y m, k ł a m l i w y m  przekazem o braku demokracji i uparcie ten agresywny i kłamliwy komunikat powtarza, to wymagana jest reakcja obrażanego w ten sposób elektoratu.

Trzeba więc wziąć na siebie ryzyko kontrakcji, że zostaniemy zatrzymani przez policję, ale warto. Jedyny dysonans jaki odczuwam w tej kwestii, to fakt, że z uwagi na wiek mój udział byłby dość ograniczony. Ale podejmując działalność opozycyjną w stanie wojennym też brałem pod uwagę ryzyko aresztowania. Warto było je podjąć wtedy, ale sytuacja jest podobna dzisiaj i dzisiaj też warto zaryzykować. Pacyfizm tylko rozzuchwala chama.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)

Komentarze

do Obrony Terytorialnej nie przyjmą.

Ale, gdyby tak np. zainwestować w armatki wodne z jakąś ładną, czerwoną farbą do "rozpylania"?

Może jakieś inne pomysły?

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-2

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1543181

....dodalabym tylko do farby jakis maly smrodek

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

Gosia

#1543209

najadł się smrodek szczawiu i bredzi.

Wy troje o A zapomnijcie.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1543212

kto i kiedy oraz gdzie? Najwyższy czas, zeby szanowna pani zagrała uczciwie. Spotyka sie pani na zmianę z dwoma pajacami, pani jest pajacem do kwadratu.

Kto stawia minusy?

Ktoś kto mi nie wierzy czy może ty korzystasz z kilku nicków i pałujesz złóśliwie?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1543217

                       Policja zawsze gotowa, potrzebne decyzje.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1543196

Bez przesady, można to załatwić bez urzędników państwowych. Oddolnie, demokratycznie, po obywatelsku.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1543201

Czekamy zwarci i gotowi.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1543210

Witam! Najlepiej z "obywatelskim zatrzymaniem" dodałbym póżniej  worek gipsu.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1543211

bo nie można całe życie być poprawnym politycznie i maniakalnie doszukiwać się w swoim sprawiedliwym działaniu podstaw prawnych. Czasem czuję potrzebę powiedzenia tego samego (lub bardzo podobnego) co Autor, szczerze i bez ogródek. Oczami wyobraźni widzę kompletnie wydepilowanych "tych" (uwaga, mogą się poskarżyć na "groźby karalne") kodofilów i tak zwanych "obywateli". Podobno są takie kosmetyki, działają szybko i bez skutków ubocznych. Bezcenna fantazja! A jaka nauczka dla nich na przyszłość... 

Swoją drogą ciekawe, czy na przykład panie zadające się z Niemcami podczas okupacji i z tej przyczyny ogolone decydowały się zgłosić "przestępstwo" do niemieckich władz okupacyjnych. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1543221