Wybierzesz tego co za ciebie pomyśli, czy może pomyśl sam?
Mimo zbliżających się wakacji ośrodki PR, reprezentujące poszczególne partie starają się podgrzewać nastroje, by po wakacjach walkę o wyborców można było rozpalić jednym dmuchnięciem a nie mozolnym krzesaniem ledwie ciepłych iskier.
Dzisiejsza walka polityczna jest walką brudną, jakże często opartą o rozprowadzane wśród społeczeństwa półprawd, wzbogaconych o odpowiednią narrację.
Ostatnio Radio WNET dotarło do opracowania dwóch naukowców w przeszłości doradzających politykom PO, którzy w swym opracowaniu podnosili korzyści dla Polski wynikające z decentralizacji władzy. Do tego materiału osoby zajmujące się propagandą PIS dobudowały tezę, zdecentralizują władzę, po czym lokalni kacykowie rozprzedadzą Polskę i spróbowali rozbudzić nastroje. Nie pierwszy to raz. Pamiętamy z wyborów roku 2015 gdy trolle straszyły nas falami uchodźców z Afryki, przed którymi PiS nas uchroni. I co? Wystarczy przejść się do centrum handlowego większego miasta, by zobaczyć ludzi innej rasy, co więcej z dziećmi będącymi owocem miłości między Polakiem/Polką a narodzonym na innym kontynencie. Fale uchodźców rzeczywiście były, tyle, że nie Polska była ich kierunkiem osiedlania.
Jak na razie oficjalne programy PO tezy tej nie potwierdzają, ale odrzucając propagandę wyborczą zastanówmy się nad tymi dwoma opcjami. Centralizować czy decentralizować?
Wychowany na wzorcach socjalistycznych Jarosław Kaczyński stara się wdrożyć program oparty o jakże popularny wśród „budowniczych komunizmu” kult jednostki. Lenin, Stalin, Kim Il Sung, Mao Zedong… to przecież budowniczowie krajów ściśle scentralizowanych.
Tam, decyzję ostateczną podejmuje wódz, realizując ją przez wiernych mu poddanych. Jednak w rzeczywistości nie ma możliwości czasowych, by uzyskać opinię wodza w każdej sprawie. Pewne decyzje muszą podejmować ubezwłasnowolnieni podwładni. I zdarzy się błędna decyzja jak dla przykładu wysokie premie dla ministrów rządu Beaty Szydło. W krajach totalitarnych kozły ofiarne ponoszą karę najwyższą, w krajach gdzie totalitaryzm nie ma szansy bytu wódz wkracza jako siła rozjemcza, swą mądrą decyzją (w tym przypadku zwrot nienależnych premii na cele dobroczynne- Caritas) uspakaja wzburzenie społeczne. A czy rzeczywiście pieniądze zostały zwrócone? Po opadnięciu emocji, kogo to już interesuje. PR-owsko wódz wychodzi na mądrego przywódcę narodu.
Do czego prowadzi ubezwłasnowolnienie urzędnika wiemy nie tylko ze sztuki Rewizor M. Gogola, ale również z nawałnicy, która w roku 2017 spustoszyła Bory Tucholskie. Zdarzyło się to akurat w czasie święta państwowego i wyższego szczebla urzędnicy balowali lub też kłócili się o palmę pierwszeństwa jak Prezydent Andrzej Duda i Antoni Macierewicz. Wojewoda, który pierwszy powinien ruszyć ludziom z pomocą, wszelkimi dostępnymi środkami nie mając decyzji z góry twierdził iż nie wysyła się wojska do sprzątania liści”. Mierność urzędników w władzy scentralizowanej, którzy boją się podjąć decyzji bez wskazówek z góry prowadzi do wielu strat.
PiS zbudowana jako partia silnie wodzowska dąży do centralizacji podejmowania decyzji, co znacząco wydłuża drogę decyzyjną a także zwalnia urzędników, którzy winni natychmiast podjąć decyzję z logicznego myślenia. Zamiast podjąć natychmiast potrzebną decyzję piszą e-mail i czekają na reakcję zwierzchnika.
Jakie są zalety tego rozwiązania?
W tekstach „przerażonych decentralizacją” możemy odczytać.
Decentralizacja prowadzi do umacniania lokalnych klik, które mogą działać na szkodę całego kraju i w rzeczywistości doprowadzą do upadku Polski.
Dobrze, popatrzmy czy centralizacja temu zapobiega?
Tu jako przykład nasuwa się afera radomska, gdzie powstał układ polityczno-biznesowy związany z rządzącymi tam politykami PiS oraz lokalnym, powiązanym z nimi biznesem. Dochodziło do ustawiania przetargów na inwestycje państwowe, sprawa „Pierwszak”, do próby poprowadzenia drogi krajowej po trasie, by przebiegła przez działki będące w posiadaniu prominentnych polityków lokalnych a także przez inwestycję lokalnego biznesmena, co pobudował osiedle, ale nie mógł znaleźć nabywców na swoje mieszkania, zburzenie osiedla pod inwestycję krajową pozwoli na odzyskanie nakładów poniesionych na nietrafioną inwestycję.
Również tuszowana była afera PiS związana z wyprowadzaniem pieniędzy z PCK.
Te przykłady pokazują, że centralizacja nie chroni przed powstawaniem mafijnych układów polityczno-biznesowych, pod warunkiem, że sprawę będą chroniły odpowiednio ustawione względem wodza osoby. W razie wpadki nastąpią chwilowe problemy, konsekwencje poniosą pewne „płotki”, które od początku kupuje się na kozły ofiarne. Tu przywołajmy przykład: Marek Chrzanowski i afera KNF. Marek Chrzanowski na wolności, jego mocodawcy nadal piastują stanowiska, a o aferze już nikt nie pamięta. Cud nad Wisłą, chciałoby się rzec.
Czy decentralizacja przed tym uchroni? Z pewnością nie. Tak więc ten problem w obu przypadkach w równym stopniu chroni i nie chroni przed powstawaniem mafijnych układów.
Przed powstawaniem mafijnych układów polityczno biznesowych chronią instytucje policyjne państwa: policja, prokuratura, CBA, ale tylko pod warunkiem, że instytucje te nie są podległe scentralizowanej strukturze partyjnej, gdzie wódz może zadecydować kto winien a kto nie, kto może ponieść odpowiedzialność a kto nie? Zaś poszczególni szefowie instytucji kontrolnych, jak dziś ułaskawiony przestępca szefujący CBA, czy też Zbigniew Ziobro decydujący o działaniach prokuratury postąpią zgodnie z interesem społecznym a nie partyjnym, wykonując polecenie wodza.
Tu warto przyjrzeć się dwóm postępowaniom kryminalnym i dwóm oskarżonym. Weźmy dwie osoby, Marka Chrzanowskiego i Bartłomieja Misiewicza. Marek Chrzanowski ma wsparcie w osobach mających wysoką pozycję w grupach decyzyjnych. Protegowali go Adam Glapiński, wieloletni bliski współpracownik braci Kaczyńskich, jeszcze z czasów budowania potęgi finansowej PC, później PiS, fundacji prasowej Solidarność, fundacji Telegraf, Srebrna…, autor słynnych ustaw Glapińskiego, które doprowadziły do wyprzedaży za bezcen deweloperom działek pod budownictwo, do afery pierwszej paliwowej. Chrzanowskiego również promowali dzisiejszy premier Mateusz Morawiecki, czy też Beata Szydło. Silne plecy i Marek Chrzanowski w spokoju patrzy w przyszłość, o tym aby w jego sprawie coś się działo jakoś nic nie słychać.
I druga osoba, protegowany Antoniego Macierewicza, Bartłomiej Misiewicz, kawaler medalu „za zasługi dla obronności kraju”. Antoni Macierewicz po całkowitym ośmieszeniu tez stawianych przez powołany przez niego zespół badający katastrofę pod Smoleńskiem utrzymał w swoim posiadaniu gabinet Ministra Obrony Kraju, sam minister, Mariusz Błaszczak poszukał sobie inny pokoik na swój gabinet, ale już protegowanemu i pozostałym politykom PiS, którzy uwierzyli w ochronę Misiewicza pomóc nie potrafił, nawet nie pomogło wsparcie Tadeusza Rydzyka, stąd nadal oglądają świat w kratkę.
Zakrawa to na paranoję, ale Bartłomiej Misiewicz i ci co, co w jego moc uwierzyli są dziś jedynymi prominentami programu „cela +”, choć jak pamiętamy, po przejęciu w roku 2015 rządów w Polsce przez PiS mieliśmy w sejmie festiwal nowych ministrów zgłaszających naruszenia prawa w przejmowanych przez nich ministerstwach. I jaki tego efekt, któreś z nich udowodniono?
Bez względu na przyjętą opcję centralizacja, czy decentralizacja nie chroni przed niczym,, zaś decentralizacja, przynajmniej w rozsądnym stopniu, bo decyzje o znaczeniu krajowym winny być podejmowane na szczeblu krajowym nawet wbrew interesom lokalnym, powoduje, że to mieszkańcy, albo wybrani przez nich sąsiedzi decydują o sposobie wydatkowania ich pieniędzy. W sprawach potrzeb lokalnych z pewnością ludzie żyjący w danym miejscu wiedzą najlepiej. Nadmierna centralizacja prowadzi do jakże poniżających działań, wazeliniarstwa, nepotyzmu. Tego interes zwycięży, kto ma wyżej postawionych znajomych albo lepiej wazeliną smaruje. Czego dowodem są setki PiSiewiczów, czyli osób bez kompetencji za to znających prominentnych polityków, które nawet mimo drastycznych popełnionych przez siebie błędów awansują. Tu przytoczę sprawę morderstwa dokonanego na Igorze Stachowiaku w komisariacie za którego odpowiedzialni byli znajomi Beaty Kempy. Mimo rażącego naruszenia obowiązków, przestępstwa popełnionego przez ich podwładnych, znajomi tej prominentnej polityk PiS awansowali.
Czy centralizacja, czy decentralizacja jest lepsza? To wszystko zależy od tego jak mądrze wybierzemy w wyborach lokalnych. Ostatecznie stara to prawda, nie świnie przy korycie są winne, a barany, co te świnie wybrały. Centralny wódz nie uchroni nas od klik lokalnych, bo nikt go w te sprawy nie wtajemniczy, zaś lokalni aktywni działacze więcej dla społeczeństwa zrobią, niż dobra ześle miłosierna ręka centralnego władcy. Wystarczy zapytać, dlaczego tak wiele małych miejscowości satelitarnych do dużych miast woli rządzić się sama, niż oddać się władzy miasta? Kasa z podatków płynie do centrum, dla upiększenia centrum miasta pieniądze popłyną, a kto by się martwił problemami prowincji?
Smutna ta nasza rzeczywistość współpraca PO-PiS działa bez zgrzytów najczęściej w zakresie realizacji programu, „wy nie ruszacie naszych, my waszych”. Ten program dziś odnosi największe sukcesy, a jeśli nie zgadzamy się na ten program wyborczy, musimy szukać rozwiązań alternatywnych, nawet jeśli nie będą one nam w 100% odpowiadały. Po 12 latach rządów PO-PiS czas rozerwać zaklęty krąg „wy nie ruszacie naszych, my waszych”, czas by politycy, urzędnicy podejmując decyzję wiedzieli, że przyjdzie dzień, w którym słuszność swej decyzji będą musieli udowodnić przed niezależnym sądem arbitrażowym.
p.s. Wiem, że portal niepoprawni.pl uchodzi w środowisku blogerów jako portal na którym, dzięki sposobowi oceny, grupka zasiedziałych tu trollików a także „zadaniowców” realizujących polecenia zespołów PiS-PR (Nicków wymieniać tu chyba nie muszę) może zakopać najlepszy tekst, uprzejmie informuję rzeczone trolliki, że oceny -1 traktuję jako pozytywne, również + 1 jest oceną pozytywną. Nie przychodziłem tu dla wysokich ocen bo te spokojnie mogłem zdobyć rejestrując się z nieznanym nickiem, pisząc kilka tekstów pod gusty omawianej grupy trollików. Za to z przyjemnością odpowiem, i uznam każdą wypowiedź opartą na argumentach obalających moje tezy, czy też przykłady zawarte w tekście. W mojej ocenie wszystkie przykłady są prawdą, na każdy dostępne są dowody ich prawdziwości, a ocena ich rzeczywiście może być subiektywna, stąd oczywiście każdy rzeczowy argument rozważę z najwyższą uwagą. Dziś w Polsce, w czasie, gdy PO-PiS skłóca Polaków, na portalach „głównego ścieku” trwa walka trolli, potrzebna jest rzetelna dyskusja z poszanowaniem nawet odrębnych poglądów. Potrzebne są teksty przekazujące konkretną wiedzę. Potrzebni są Polacy, co rozważą argumenty i na argumenty będą dyskutować i do takich czytelników portalu niepoprawni.pl ten jak i inne moje teksty kieruję.
- Blog
- Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz
- 11062 odsłony
Komentarze
Skleroza ???
5 Czerwca, 2019 - 06:41
Skleroza ???
A jeszcze dzień przed wyborami prosiłem cię byś zrobił większe zapasy
Totalna skleroza
5 Czerwca, 2019 - 07:28
Totalna skleroza
No I te kolory tabletek
No pajac
Zawiedzony, Joszko
Ukryty komentarz
Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..
5 Czerwca, 2019 - 08:20
Dziękuję za szalenie merytoryczne wypowiedzi. Rozumiem, że prawda boli, tyle pracy nad robieniem z Polaków narodu głupiego, co wszystko kupi a tu taki ból. Chciałoby się zamieść pod dywan przekręty rządzących a te złośliwie co chwila wychodzą.
Dziękuję, Zawiedzony, że własną maść chciałeś mi oddać, ale mnie ona nie potrzebna, a tobie jak widać niezbędna.
czerwony !!1
5 Czerwca, 2019 - 16:16
Ta maść będzie jeszcze długo potrzebna.Dziś szczególnie, bo twoich kolegów z Superstacji wypieprzyli na zbity pysk
A L.Michalik bliska jest zrobienia sobie coś złego, teraz to wyje tak jak ty
Kończy się kolejne ścierwo medium
Kto następny
Lis czy Michnik
A co to jest superstacja?
5 Czerwca, 2019 - 20:54
Pierwsze o tym słyszę. Oj zawiedzony, zawiedzony, twoja rozpacz prowadzi cię na manowce. Ośmieszasz się tak jak poszukiwacze wiecznie żywego Putina.
Zwiedzony
5 Czerwca, 2019 - 20:59
Zwiedzony: z Superstacji wypieprzyli na zbity pysk
A L.Michalik bliska jest zrobienia sobie coś złego
Nie kłam.
Michalik sama odeszła bo woli inny profil programu niż to co będzie po zmianie
"Plany zmiany strategii i profilu stacji są związane z niezadowalającą oglądalnością kanału, a prace nad nimi trwają od kilku miesięcy"
"Nie wyobrażam sobie moich programów bez tematyki politycznej. To dla mnie zbyt nagła zmiana, dlatego zdecydowałam się odejść" - uzasadniła Eliza Michalik w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.
A miała ta POUB-ecka wsza
5 Czerwca, 2019 - 21:22
A miała ta POUB-ecka wsza inne wyjście.Zrezygnowała ?
Dziś reszta dostało kopa w dupę, i wiedziała o tym doskonale że i ona dostanie.
Może zwerbujesz na te wsze szambo tą gnidę.
Byłaby gwiazdą jak ty i ten faral na tym ścierwo medium
Wychowany na wzorcach bolszewickich Zawisza Czerwony jak...
5 Czerwca, 2019 - 09:10
zwykle pluje wręcz bolszewicką nienawiścią do polskich patriotów z PiS.
Lecz rosyjska agentura wpływu tak już ma, że bez propagandowych łgarstw nie może żyć...
Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.
Znasz takie słowo jak oksymoron?
5 Czerwca, 2019 - 10:06
Jest nim określenie "polscy patrioci z PiS". :)
Ale dowcip na piękny poranek Pyta Putin Binjamina Netanjahu. Jak wy to robicie, że Polacy wam zawsze posłuszni? Netanjahu odpowiada. Tych co są posłuszni nazywamy "prawdziwymi polakami", a tych co protestują, twoimi agentami. Jak widać działasz zgodnie z wytycznymi Binjamina Netanjahu.
Nie ja pisałem pracę o wielkości myśli Lenina, "wyzysku klasy robotniczej", http://muzeum4rp.iq.pl/wiki/index.php?title=Doktorat
Moja praca dotyczyła symulacji komputerowej pewnego dużego obiektu.
Znasz takie słowo jak oksymoron?
5 Czerwca, 2019 - 10:39
Skoro już jesteśmy tacy dowcipni, to języku angielskim oksymoron, pisze się oxymoron, można również zrozumieć jako połączenie woła (ox) z idiotą (moron). Odpowiadając na pytanie: tak, jak najbardziej, znamy.
AgnieszkaS
Źle oceniony komentarz
Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.
Pani Agnieszko5 Czerwca, 2019 - 12:21
Jak napisał jeden z ojców literatury polskiej M.Rej "A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają".
Jako osoba znająca języki wie Pani iż w różnych językach te same wyrazy mają całkowicie inne znaczenie. Tu dla przykładu podam wywodzący się z łaciny wyraz określający w wielu językach Europy "łuk, zakręt", w naszym języku ma nader obraźliwe znaczenie, więc może zostańmy przy polskich znaczeniach pewnych określeń, by ludzi PiS nie określać idiotami wśród wołów.
Zawiszo Czerwony! Jak widać działasz zgodnie z wytycznymi
5 Czerwca, 2019 - 11:23
sowieckiego zbrodniarza płk. KGB Putina...
Wszystko na to wskazuje, a zwłaszcza ta wręcz bolszewicka nienawiść do polskiego patriotyzmu!
Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.
Andy-aady
5 Czerwca, 2019 - 13:22
Bóg do żadnej partii się nie zapisał, żadna partia nie ma monopolu na patriotyzm. Odbierzesz elektoratowi Konfederacji prawo do patriotyzmu? PiS który swego elektoratu szuka wśród najniżej wykształconych stosuje metody dla umysłów nie wykształconych, jak będziesz głosował na mnie, to będziesz "patriotą".
Jak widzisz z wymienionych tu afer, a przecież to tylko znikoma ich część politycy PiS to tacy sami złodzieje jak każdego innego wcześniejszego rządu, im chodzi nie o patriotyzm a o kasę, a tylko takim jak ty przyozdabiając się w barwy i symbole narodowe wmawiają, że oni patrioci. Ja ci nie mówię, że nie jesteś gorszym patriotą niż ja, ja ci tylko mówię, że dałeś sobie wmówić iż sort Kaczyńskiego jest bardziej patriotycznym od sortu Polaków. To, że Kaczyński ubierze się w biało-czerwony płaszczyk przeciwdeszczowy robi z niego idiotę nie patriotę. W przeciwieństwie do Kaczyńskiego patriota zna hymn Polski, śpiewa go z szacunkiem starając się wyraźnie wypowiadać słowa, bo te słowa dla polskiego patrioty mają znaczenie.
Dlatego PiS nie potrafi zdobyć elektoratu wśród wyżej wykształconych polskich patriotów, że stosuje ośmieszające ich metody, jak właśnie biało-czerwony płaszczyk przeciwdeszczowy.
Bawi cię, jak umieścisz przy moim nicku "czerwony". To tylko świadczy o twoim stanie umysłu. Takie zabawy jak przekręcanie imion, nazwisk śmieszą dzieci na początku podstawówki, później już z tego wyrastają.
Putinowski łgarz napisał: "PiS nie potrafi zdobyć elektoratu..."
5 Czerwca, 2019 - 14:40
Putinowski łgarz napisał brednie, że : "PiS nie potrafi zdobyć elektoratu wśród wyżej wykształconych polskich patriotów"
Znam wielu znakomicie wykształconych polskich patriotów, którzy głosowali na PiS!
To, że putinowski politruk łże świadczy o jego kiepskim, podstawowym wykształceniu... Albo, że jest bardzo kiepskim i prymitywnym propagandzistą...
Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.
@Andy-aandy
5 Czerwca, 2019 - 15:10
Widzisz
Ten analfabeta i portalowy dzban tego tu nie napiszę.
O wyborcach PIS-u nie zapomina przez 24/24, ale o swoich przełożonych wykształconych inaczej (jak on)
stara się zapomnieć
Tylko czego się można spodziewać po tej neonowej czerwonej onucy
Co trzeci członek PO ma wykształcenie podstawowe
Zaskakują dane o wykształceniu (podzieliło się nimi 70 proc. działaczy) - aż 14,1 tys. ukończyło tylko podstawówkę, a prawie tyle samo (14,6 tys.) zadeklarowało wykształcenie wyższe i średnie.
(PAP)
Źle oceniony komentarz
Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.
Andy-aandy a ty choć trochę myślenie włączyć potrafisz5 Czerwca, 2019 - 15:45
Czy to zbyt trudne dla ciebie? Nie widzisz jak się ośmieszasz tym "Putinowskim...",
Popatrz na zestawienia w podziale na wykształcenie. W ostatnich wyborach PiS poparło Ok 70% elektoratu z wykształceniem podstawowym, 64% z wykształceniem zawodowym, 43% z wykształceniem średnim i 26% z wykształceniem licencjat i powyżej. Jak widzisz, mamy tendencję, im wyższe wykształcenie tym mniejsze poparcie dla PiS, czyż nie jest prawdą iż PiS nie jest w stanie przekonać wykształconych patriotów,
Widzisz wystarczyło trochę pomyśleć, ale tobie Putin i antypolska propaganda PIS tę zdolność odebrała.
W ostatnich wyborach PO
5 Czerwca, 2019 - 15:57
W ostatnich wyborach PO poparło Ok 70% elektoratu z żółtymi papierami, 64% po intensywnym leczeniu psychiatrycznym, 43% analfabetow i 26% o IQ rozmiaru własnego kołnierzyka koszuli
Źle oceniony komentarz
Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.
Jak się programuje trolla PiS?5 Czerwca, 2019 - 20:16
Algorytm jest prosty:
Widzisz przeciwnika w dyskusji
Jest mądrzejszy niż ty?
Nie Tak
Zastosuj materiały Powiedz, że to
z Nowogrodzkiej agent Putina
Aleście się trollki spieli, 11 ocen doceniających prawdziwość tego tekstu, jestem pod wrażeniem.
Rozumiem, to publikują na Nowogrodzkiej, tam gdzie Szydło tłumaczyła iż 27:1 to wielki sukces dyplomacji PiS i uwierzysz, że udało się im znaleźć takich co w to uwierzyli? Dla zwycięstwa Karskiego, mistrza wyścigóe formuły melex trzeba było zwozić ludzi z zakładów dla psychicznie i umysłowo chorych. By się nie pomylili każdy miał karteczkę z nazwiskiem na kogo mają głosować.
Czerwony zakuty łbie
5 Czerwca, 2019 - 21:36
Ja twój rekord pobiłbym w ciągu 2-3 godzin
Wystarczy bym napisał notkę gdzie w treści znajdzie się jedno zdanie
Zawisza vel faral vel coś tam, coś tam to bardzo obiektywny i wykształcony ludź
20 minusów na dzień dobry
Dobrze mówisz, 20- na dzień dobry
5 Czerwca, 2019 - 22:32
od trolli, udowodnionych kłamców jak ty, od politruków, płatnych sprzedawczyków, obrońców pedofilów, toż to dla patrioty wartości dodatnie. Jak polskich patriotów nazywali okupanci, ci co w kibitkach na sybir wywozili, czyż nie bandytami?
Całe to bagienko, które rozkłada ten portal widać tu jak na dłoni. Zobacz, że nikt nie podjął się dyskusji z podanymi tu przykładami afer PIS, każdy wie, że to złodzieje co najmniej na poziomie PO, jeśli nie wyższym, że to szkodniki dla Polski.
Chcesz kolejny przykład: Proszę bardzo. Chlubą Polski były stadniny koni arabskich, Rozumiem, koń to przeżytek, dlatego dla kilku judaszowych srebrników trzeba go wyprzedać. Wszakże PiS zawsze przeciw arabom występował. Wystarczyło 4 lata, by zniszczyli tę chlubę naszej hodowli, dziś, jak donoszą różne źródła, pod wodzą włoskiego handlarza chcą wyprzedać to najcenniejsze co jest dla stadnin, materiał genetyczny (czempionów), dzięki któremu słynna była nasza hodowla konia arabskiego, dorobek wielu pokoleń hodowców koni. Czy jeszcze jest coś, czego PO-PiS z dorobku naszych ojców nie wyprzedał? Z pewnością się znajdzie, gdy PiS będzie wykonywał ustawę 447, której wykonanie dopilnują zaproszeni do nas sojusznicy, wojska USA.
Czerwony zakuty łbie
5 Czerwca, 2019 - 22:49
A nie przyszło ci do tego pustego zakutego łba że twoje fejki i ciebie mają tu wszyscy głęboko ale w doopie.
Skoro jeden wpis i 13 pał
Znajdź tu drugi taki wpis. Znajdź.A neonowych pajacy pisało (i piszę) tu sporo.
Nawet pomidorowa ciota tyle pał nigdy nie dostawała.
Zastanawiające co?
Zawiedziny, zakłamany
6 Czerwca, 2019 - 12:42
Gdybym tylko tutaj pisał to może bym się martwił, ale ten tekst opublikowałem również na portalu Polaków. Tam ocena jest całkiem niezła a dyskusja pod tekstem rzeczowa i na temat.. Czyż może mnie martwić wściekłość ludzi, którzy poza szukaniem ruskich, agentów Putina i co w ich skromnym słowniku potrafią znaleźć jednego rzeczowego zdania na temat treści tekstu sklecić nie potrafiła? Póki ten portal nie oczyści się z przygłupiastych trolli żadna ocena tu wystawiona nie będzie dla mnie miała znaczenia.
Stawiaj pałki trolliku, ciesz się, z tego ile naliczyłeś, tylko tyle potrafisz. Nawet tutaj opinia ludzi myślących o waszym bagienku jest jednoznaczna.
Źle oceniony komentarz
Komentarz użytkownika Polak Polak nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.
Zwiedzony5 Czerwca, 2019 - 21:46
"W ostatnich wyborach PO poparło......"
A popierających PIS musieli dowozić specjalnymi transportami i wręczać im karteczki do rąk na kogo mają oddać głos - mocny elektorat i uczciwe podejście do głosowania
"osoby, które przywieziono do lokalu wyborczego z Domu Pomocy Społecznej, były wyposażone w kartki z odręcznie zapisanym numerem listy PiS i instrukcją, by zaznaczyć na kartach do głosowania nazwisko Karola Karskiego lub Krzysztofa Jurgiela (obaj dostali się do europarlamentu). Jak dodał, podopieczni ośrodka byli zwożeni do lokalu wyborczego busami w kilku turach"
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24841849,tykocin-osoby-niepelnosprawne-naklaniano-do-glosowania-na-pis.html
polak?
5 Czerwca, 2019 - 21:53
i co dalej?
Bolszewickie źródło sowieckiej prawdy...
6 Czerwca, 2019 - 05:00
Bolszewicki propagandzisto, załgana i antypolska gazeta.pl powszechnie znana jako "GWno" - to taka lokalna odmiana komunistycznej gazetki "Prawda" znanej ze zbrodniczego Związku Sowieckiego.
Uczciwi ludzie nie biorą tego bolszewickiego "GWna" do rąk bo śmierdzi szambem z daleka...
Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.
ANDY
Ukryty komentarz
Komentarz użytkownika Polak Polak został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..
5 Czerwca, 2019 - 20:53
Andy: Znam wielu znakomicie wykształconych polskich patriotów, którzy głosowali na PiS!
Czyli wielu obecnych i dawnych słupów ze szkoły biznesmena w Toruniu
Sowieccy propandziści tworzący fronty ludowe czy federacje...
5 Czerwca, 2019 - 21:45
zawsze udawali patriotów, czyli że są tymi jakimi w rzeczywistości nie byli...
Pewnie dlatego ten antypolski politruk nadał sobie pseudo "Polak Polak" i udaje patriotę.
Lecz takie łgarstwa mogą przejść jedynie na portalach takich jak sputnik.ru lub Neon24 znanym jako ścierwoneonówka: "Opara ze „ścierwoneonówki” w filorosyjskich gęstych oparach putinowskiej V kolumny z centrum w Królewcu".
Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.
Premier Morawiecki dziś w
5 Czerwca, 2019 - 21:57
Premier Morawiecki dziś w gronie najważniejszych przywódców Świata!
A ja pytamy, gdzie jest wszarz Tusk-krul Europy? A taka Kopacz?
Tym oto jednym zdjęciem obrazujemy przepaść między tymi 3 premierami
.
5 Czerwca, 2019 - 22:32
.
czerwony
5 Czerwca, 2019 - 16:01
Ty już lepiej pisz o tym odkryciu mumi Ruszkiewicza z okresu megalitu
Będziesz miał lepsze oceny
Niepoprawni
5 Czerwca, 2019 - 17:29
Niepoprawni
POratujcie Zawisze ocenami za wpis
Bo idzie na historyczny rekord
Średnio: 1 (głosów:11)
Źle oceniony komentarz
Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.
Rozumiem, że 11 do 1 to jeszcze nie sukces5 Czerwca, 2019 - 20:23
Dopiero 27:1 mógłbym ogłosić jako wielki sukces, no nic, postaram się stworzyć następny tekst, może tak o tym jak to w Magdalence Lech Kaczyński nie pił wódki, on chlał wodę, tyle że ognistą. Miał dziś odlot nasz "skarb narodowy" przechowywany pod całodobową strażą na Żoliborzu, ciekawe po czym?
Bolszewiku czerwony - jeżeli musisz już łgać, to łżyj...
5 Czerwca, 2019 - 21:53
choćby z odrobiną inteligencji, tak aby w tych łgarstwach było choć dźbło prawdopodobieństwa...
Inaczej z politruka wyłazi styl prezentowany przez bolszewicko-rosyjską ścierwoneonówkę: "Opara ze „ścierwoneonówki” w filorosyjskich gęstych oparach putinowskiej V kolumny z centrum w Królewcu"
Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.
Źle oceniony komentarz
Komentarz użytkownika Polak Polak nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.
ANDY-aandy czyli KULA LIS z NEONU w formie5 Czerwca, 2019 - 22:22
"wyłazi styl prezentowany przez bolszewicko-rosyjską ścierwoneonówkę"
Widzę KULA LISIE że portal inny, nick inny - ale słoma w filcakach wciąż ta sama
paljak paljak
5 Czerwca, 2019 - 22:32
a ty to rabszak ,sedes czy partyzant
zresztą jedno sowieckie *****o
Polak Patriota
5 Czerwca, 2019 - 22:39
Jam Polak Patriota - ale sądzę że i tak tego nie zrozumiesz PISowski trollu
Bolszewicki politruku ze ścierwoneonówki pseudo "Polak Polak"...
6 Czerwca, 2019 - 05:15
Przyjęcie tego śmiesznego pseudo "Polak Polak" dowodzi jedynie tego, że działasz na zlecnie rosyjskiej agentury ze ścierwoneonówki: "Opara ze „ścierwoneonówki” w filorosyjskich gęstych oparach putinowskiej V kolumny z centrum w Królewcu" i "Rosyjscy "narodowcy" z Neon24 sterowani przez rosyjską agenturę wpływu".
Patriotyczni i uczciwi Polacy nie muszą się tak określać, bo ich patriotyzm jest widoczny w ich notkach czy komentarzach.
Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.
Wybierzesz tego co za ciebie pomyśli,
5 Czerwca, 2019 - 23:12
Z ogromną wdzięcznością, w Synagodze pod Białym Bocianem we Wrocławiu, odebrałem Nagrodę Jerozolimy. Pani Ambasador Izraela w Polsce Anna azari i wszystkim przyjaciołom dziękuje za to,że zechcieli spędzić ten wieczór ze mną.
Rafał Dutkiewicz
No, cóż kolejny raz publikuję ten sam tekst na dwóch portalach,
5 Czerwca, 2019 - 23:16
... dla porównania. Na Neon normalna dyskusja, ścierają się zdania, ktoś tam o swych doświadczeniach z czasu tworzenia się Magdalenki opowiada. A tu banda trolli wyzywająca od czerwonych, agentów Putina i co im jeszcze w dość skąpym repertuarze określników w głowach zaświta.
Nikt nie podjął tu rzetelnej dyskusji z argumentami podanymi w tekście. Ot jedyne co potrafią to pałę postawić, sobie dodatnią, tym co mają inne zdanie ujemną, i tak głupota, głupotę promuje. I ci ludzie chcą się nazywać Polakami? Polskimi patriotami? Śmiech na sali. Czy trzeba dowodzić czemu pewne osobniki należy nazywać "spadami z Neonu"? Tam nie sprostali poziomowi, wylecieli z hukiem, lub sami uznali iż dla nich za wysokie to progi.
Polsce, w której wszystkie główne media są w obcych rękach, czy to rękach zależnych od PiS, czy to w rękach zależnych od PO, a w gruncie rzeczy ich mocodawców, potrzeba dobrych portali, portali, w których Polacy będą dyskutowali o naszych sprawach a sprzedawczyki będą z nosem przylepionym do szyby patrzyli z dala jak Polacy o polskich sprawach dyskutują. Dociągnięcia do tego poziomu życzę portalowi Niepoprawni.pl.
Ja ze swojej strony będę dalej pisał, pisał o naszej wielkiej historii, ale również o dniach, których wstydzić się powinniśmy i z nich wnioski na przyszłośc wyciągnąć. Bo tylko idiota nie wyciąga wniosków z dni, gdy nasi ojcowie baty otrzymali i na podobne baty tyłek wystawia. A trolliki? No cóż, będą robić to co najlepiej potrafią, gdy wiedzy, gdy argumentów im nie stanie, będą pałować. Będą od agentów Putina wyzywać, pochylmy się ze słynną Polską tolerancją nad ułomnymi, gdy na zachodzie Olendrów, na wschodzie Starocerkiewnych mordowana na naszych ziemiach swe miejsce do życia znajdowali. Czyż można im tego zabronić, sami o swym poziomie najlepiej świadczą.
@Zawisza cierpliwy
5 Czerwca, 2019 - 23:29
Obsiadła cię ta sfora dzikusów - neonowych spadów...i dyskusja nie jest możliwa.
Jak oni tu królują...na NP robi się pusto. Może warto ich zostawić samych sobie...może to coś pomoże...bo na gawriona nie ma co liczyć. Wyjątkowo odrażająca, mściwa banda.
Pozdrawiam
Verita
Wyjątkowo odrażająca, mściwa baba
5 Czerwca, 2019 - 23:38
guru pryszczatych aj wajek od żyda brauna zabiera głos
hmmmm
prawdziwa królowa
5 Czerwca, 2019 - 23:51
prawdziwa królowa
za wielkim monarchą
się chowa
prawdziwa królowa
jan patmo
jan patmo...
6 Czerwca, 2019 - 07:18
jan patmo: Florence Foster Jenkins poezji ...
Źle oceniony komentarz
Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.
Widzisz Verita6 Czerwca, 2019 - 00:04
Dziękuję za wsparcie, ja mam zasadę, kto ma miękkie serce ten ma twardą... więc dla trolli miękiego serca nie mam. Jezus wskazał nam drogę, nadstaw drugi policzek... oddaj im swoją szatę. To mądre słowa, tyle, że trzeba je dobrze zrozumieć. Postępuj kulturalnie, zachowaj wszelkie zasady dobrego współżycia, które obowiązują zarówno Polaka jak i chrześcijanina, a trolle będą się wić, będą wyć, będą wyzywać a w końcu rozbiją się o to jak stara krypa o skały. Popatrz jak się wiją, kim to ja już nie byłem analfabetą, żydem, bolszewikiem, agentem Putina... wiją się, a to dobrze, bo tak ma być.
Polsce potrzeba pozytywistycznej pracy u podstaw a do tego potrzeba portali, bo główne media obcy przejęli. Każdy dobry portal jest na wagę złota, a jeśli jest zły, trzeba naprawić, by był dobry. Boli, gdy za kilka złotych z własnych podatków Polak sprzedaje swój kraj, nie rozumiejąc, że w sumie to 500 zł będzie go kosztowało 1'000 zł. Możemy się różnić, możemy mieć inne zdanie ale jako Polacy szanujmy się, szanujmy różnice poglądów, nie wyzywajmy, nie mówmy fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu, nie sprzedajmy swego kraju.
Mnie nie obraża ichnia głupota. To przecież tylko ich wstyd. Dobro zawsze zwycięża, tyle, że trzeba cierpliwości, a przede wszystkim zachowania twarzy. Trzeba tropić kłamstwo, trzeba kłamcy go wykazywać prosto w oczy, a wtedy trolliki uciekną, będą szukać innego bagienka, aż bagienka nie znajdą i wtedy trollik uschnie, albo się naprawi, dociągnie do poziomuwymaganego by być mądrym Polakiem. Czy człowiek urodzony w bagnie, jest skazany na bagno? Wiele jest przykładów takich, co wyszli z bagna i stali się światłem cywilizacji.
Kropla wody drąży skały, może i Gawirona przekona.
Czerwony zakuty łbie
5 Czerwca, 2019 - 23:35
Czyli w myśl neonowej zasady
Pluj świni w oczy a ta twierdzi że to tylko ciepły deszcz pada
Rozumiemy cie
"szanujemy" cie
Źle oceniony komentarz
Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.
Zakłamany Zawiedzony6 Czerwca, 2019 - 01:02
Świnię 100+ podobnież obraża
Kaczyńskiemu dzisiaj protest świń zagraża.
Krowy z Niemiec podobnież ruszyły,
do 500+ swój akces po niemiecku zgłosiły.
Widzisz Husky po wielu zaoraniach wie gdzie jego miejsce. Ciebie zaś kolejne zaorania niczego nie uczą. Cenną umiejętnością jest uczyć się na własnych błędach. Rozważ może tę prawdę.
Źle oceniony komentarz
Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.
zaczadzony prostak...6 Czerwca, 2019 - 16:03
Przecież wiemy , że wiecie, ale wątpię, ze rozumiecie. Wiecie to z autopsji. Nie raz napluto wam w te kaprawe ślepia, za te prostackie teksty i wulgarne, prymitywne komentarze, ale jak już wcześniej powiedziałeś "pluj świni w oczy...".
PS. A teraz tradycyjnie, chwyć za klawiaturę i pałuj aż do utraty tchu...
Wyżyj się, może innym dasz dziś spokój...
Drogi panie,
5 Czerwca, 2019 - 23:37
Drogi panie,
cieplutko jest na neonie, bo są tam u władzy osobnicy pańskiego pokroju. Tacy aplikanci,jak te żony bolszewickich oficerów po zajęciu Lwowa, które ubrały się w strojne polskie koszule nocne, by w nich pójść do opery.
Słomy z butów nie tak łatwo się pozbyć,niezależnie jak pan będzie się wysilał.
Na neonie tego nie czuć bo tam, jak pan, trzy czwarte tak samo się wysila.. Tylko jeszcze wam brak tych nocnych koszul.
To, poza pańską enklawą powoduje ogólne politowanie i skrywany śmiech.Ot, czerwony chce do towarzystwa. To drogi panie nie takie łatwe.Chama i prostaka w sobie trudno zniszczyć.
Więc proszę się zdecydować -chce pan tutaj swoje mądrości propagować jak w swoim dołku, to jest pan skazany na powszechny śmiech. Chce się pan wreszcie czegoś nauczyć i dołączyć do dobrych ludzi, to musi się pan nieco więcej potrudzić.
JK
Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.
jazgdyni
5 Czerwca, 2019 - 23:44
cyt:
Tacy aplikanci,jak te żony bolszewickich oficerów po zajęciu Lwowa, które ubrały się w strojne polskie koszule nocne, by w nich pójść do opery.
I znów neonowa pomidorowa ciota zawyje, a ten pajac cię do opary "podsumuję"
To gumowe ucho jest
Źle oceniony komentarz
Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.
zaczadzony...6 Czerwca, 2019 - 07:20
Zawiedzony: Wałęsa internetu...
niemowa
6 Czerwca, 2019 - 07:27
odezwał się Kononowicz internetu
Na Neon normalna dyskusja...
5 Czerwca, 2019 - 23:49
@Autor
Smutny jest poziom tego hejtu.
Taką narracją przysparza się tylko zwolenników PiS-owi.
ps. To już lepiej te megality strugać na Kujawach. Przynajmniej jakaś pamiątka zostanie.
Krzysztof J. Wojtas 05.06.2019 08:36:37
AgnieszkaS
Zawiszo czerwony, czyli bolszewicki politruku ze ścierwoneonówki
6 Czerwca, 2019 - 05:20
jest widoczne, że antypolskie brednie jakie wypisujesz pokazują, że działasz na zlecnie rosyjskiej agentury ze ścierwoneonówki: "Opara ze „ścierwoneonówki” w filorosyjskich gęstych oparach putinowskiej V kolumny z centrum w Królewcu" i "Rosyjscy "narodowcy" z Neon24 sterowani przez rosyjską agenturę wpływu".
Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.
kacapskie upławy...
5 Czerwca, 2019 - 23:25
kacapskie upławy...
kacapskie upławy
dyskutują
polskie sprawy
jan patmo
Źle oceniony komentarz
Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.
Gdy bóg chce kogoś ukarać, to rozum mu odbiera.6 Czerwca, 2019 - 00:23
Jan Patmo swe myśli wygłosił,
Tłum trolli się zaraz zgłosił.
O kacapach ludzi mamili
Swych ojców tam zobaczyli
O ruskich zaś wpływach radzili
Swych zdrad z rąk jednak nie zmyli
Chcieli Polaków pogonić z Polski
Kaczelnik im kazał iść do Wolski.
Opowiadał Jan Patmo wierszyki,
I złapał się we własne wnyki.
No cóż, panie Janie Patmo, rymy częstochowskie łatwo układać. Mickiewiczem, Słowackim Pan nie będziesz, humanistą zostaje się, jak powiedział pewien wybitny prawnik/humanista, gdy matematyki zrozumieć się nie potrafi. Wierszyki można klecić, co z klecącego rymy poety nie czyni.
neon parchawy...
5 Czerwca, 2019 - 23:28
neon parchawy...
neon parchawy
dyskutuje
polskie sprawy
jan patmo
O dumnym a ułomnym poecie
6 Czerwca, 2019 - 00:36
Raz pewien głupi poeta,
Chciał pokazać, iż Polak analfabeta
Polak wierszem się pokornie skłonił
Tłum śmiechem poetę pogonił.
Dalej bawimy się w wierszyki panie Patmo?
cierpliwość Boża...
5 Czerwca, 2019 - 23:40
cierpliwość Boża...
cierpliwość Boża
się skończyła
gdy z głowy głąba
mu uczyniła
jan patmo
jan patmo
5 Czerwca, 2019 - 23:45
BINGO !!!!!
O zdolnym oraczu
6 Czerwca, 2019 - 00:46
Zanim wybrzmiał poranny chorał,
Chłop sochą trolle zaorał.
Miłej nocy trolliki
poprzebierane za Polaków...
6 Czerwca, 2019 - 09:40
poprzebierane za Polaków...
poprzebierane za Polaków
kacapy się dobrały
gotowe śpiewać chorały
jan patmo
Źle oceniony komentarz
Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.
Pielgrzymi6 Czerwca, 2019 - 10:41
Gdy wódz zakrzyknął, tu stoi sort Wolski,
Ruszyły trolle z ziemi Polski do Wolski.
TW Wolski
6 Czerwca, 2019 - 11:09
TW Wolski
niejaki Zawisza
TW Wolski
chce być Polakiem
chce do Polski!
jan patmo
Źle oceniony komentarz
Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.
Jak widzę, bawimy się w PiSowskie kłamstewka?6 Czerwca, 2019 - 11:23
Co na to TW Balbina? A to, że w Dekalogu umieszczono "Nie mów fałszywego świadectwa..." to akurat dla dla Jana Patmo nic nie znaczące słowa.
No ale wierszym musi być.
TW Balbina
Niejaki Balbina, Żyd z pochodzenia
Udaje Polaka i nic to nie zmienia.
Zawisza czerwony jako kiepski propagandzista...
6 Czerwca, 2019 - 11:34
Niejaki Zawisza czerwony, Rusek z pochodzenia...
Udaje Polaka i niczego w ruskiej propagandzie nie zmienia...
Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.
Źle oceniony komentarz
Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.
Szanowny Andy z Izraela6 Czerwca, 2019 - 12:17
Jeśli Mazowsze skąd ród swój wywodzę to dla was Ruś, to może w Tel Aviv uaktualnicie mapy, nawet jeśli na mapach tych zamiast Polska napiszecie Pollin. Utworzyliście swoje państwo, czego jeszcze od Polski i Polaków żądacie? Mamy wam nowy Madagaskar kupić?
kacapskie wszy i głód...
6 Czerwca, 2019 - 12:27
kacapskie wszy i głód...
kacapskie wszy i głód
z nich się wywodzi
pseudo-Zawiszy ród
jan patmo
Źle oceniony komentarz
Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.
O pewnym poecie6 Czerwca, 2019 - 12:57
Z wszy rodzinnego domu poezji zrobił kwiat
W wiersze je ubierając ruszył w wielki świat.
własne słowa
6 Czerwca, 2019 - 11:35
własne słowa
więc własne słowa
teraz widzisz
i się nimi brzydzisz
jan patmo
Źle oceniony komentarz
Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.
Przyzna, ładna autogiografia Jana Patmo6 Czerwca, 2019 - 12:21
Za kilka lat, jak dziś Kaczyński będzie Pan musiał szukać alternatywnej historii.
Własnymi słowami Jan Patmo się brzydził
Przyznać się do nich bardzo się wstydził.
zawsze i wszędy
6 Czerwca, 2019 - 12:34
zawsze i wszędy
na Żydów pluje zawsze i wszędy
a według wzorów żydowskich
wytwarza jedynie mity i legendy
jan patmo
Źle oceniony komentarz
Komentarz użytkownika Polak Polak nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.
PIS'land6 Czerwca, 2019 - 13:10
choć jeszcze nie mamy grudnia
pewien dupek znów spał do południa
oczy otworzył,ziewnął,pierdnął,mlasną
po czym w klopie drzwi za sobą zatrzasną
słychać było straszne jęki i stękanie
aż strach było pomyśleć co zaraz się stanie
lecz po chwili wyszedł dumny i uśmiechnięty
sądząc że nikt nie dorasta mu nawet do pięty
dał żarcie dla kotów oraz dla siebie
po czym poczuł się jak w niebie
w końcu wytoczył się gnom ze swej nory
i od rana zaczął nawoływać na wybory
jak zwykle pluł jadem, knuł, jątrzył i skakał
choć PR-owiec wciąż za rękę go łapał
i tak to mu minął kolejny dzień cały
na jątrzeniu i kłamstwie w glorii chwały
wrócił do domu i strasznie się zasmucił
bo nawet kot się do niego dupą odwrócił
I z tego wszystkiego niestety morał jest taki
że na PIS głosują sowieci, żydzi i BURAKI