Oby TVPiS twoich dzieci nie uczyło

Obrazek użytkownika Zawisza Niebieski
Humor i satyra

Za te 2 miliardy darowane przez Dudę, TVPiS ostro wziął się za „misję edukacyjną”. Pojawiły się pierwsze lekcje prowadzone przez „pedagogów z wieloletnim doświadczeniem na co dzień uczących nasze dzieci w szkołach publicznych…”

 

Tak naprawdę w czasie kwarantanny niewiele mamy do robienia, więc dlaczego nie przypomnieć sobie czegoś co w szkołach się uczyliśmy. Wiedzy nigdy za mało. Posłuchajmy więc pierwszych lekcji doświadczonych pedagogów.

 

 

 

 

 

O Boże, a ja przez całe życie myślałem, że średnica to nie jest obwód. Że ołów w formie pierwotnej występuje w kopalniach często w rudach cynku a nie na stacjach benzynowych… 

 

Jednak TVPiS swym pismem ostro atakuje krytykantów, kto wie, czy nie zostanę wyrzucony sprzed odbiornika TV tak jak wyrzuca się lekarzy, co śmieją opowiedzieć, jak dziś działa medycyna. „Poniżanie i dyskredytowanie nauczycieli…” – czytamy w piśmie - „…którzy realizując ‘swą misję’ zdecydowali się zaangażować w projekt edukacyjny, którego celem jest zapewnienie ciągłości nauczania świadczy o nieprzestrzeganiu powagi sytuacji i wyzwań, które stoją przed naszym społeczeństwem w tej trudnej chwili…” Spuśćmy zasłonę milczenia nad patetyzmem tych sformowań, zaznaczmy jedynie, że na razie „win Tuska” tam jeszcze nie podano. Ale by realizować „swą misję” nauczania trzeba dzieciom przekazywać naukę a nie banialuki.

 

TVPiS również wspomina, iż to „jednostkowe pomyłki”. Rzeczywiście w początkach telewizji wszystkie programy prowadzone były na żywo, bo nie znano sposobu nagrywania, tyle, że wtedy w telewizji zatrudniano ludzi posiadających wiedzę. Dziś jednak są już takie wynalazki co pozwalają taki program zapisać, zweryfikować, ba nawet poprawić „jednostkowe błędy”. No ale czy tego można się spodziewać po TVPiS, gdy za ważnego dyrektora robił tam człowiek, co nie miał matury? A dziś za doradcę robi Jacek Kurski. Wtedy powstaje edukacja na miarę możliwości… Oni pewnych rozwiązań technicznych a także programu nauczania w szkołach mogli nie znać. Nie matura a chęć szczera… nieprawdaż?

 

Dziś w zadumie nad "zdaniem egzaminu" przez rząd w dziedzinie edukacji cieszę, że moje dzieci nauki pobierały za czasów, gdy jeszcze TVPiS nie uczyło, zaś wnuki?... Mam nadzieję, że ich już TVPiS nie będzie uczyło. Ale istnieje niebezpieczeństwo, że ich nauczycielem może być pedagog co nauki pobierał od tych „pedagogów z wieloletnim doświadczeniem”. Wtedy tylko edukacja podziemna u dziadka pomoże.

Z humoru Polak zawsze sławny, tak więc z humorem to podajmy. Bo co robić, gdy z braku sprzętu szpitale stają się centrami zakażeń, zaś oderwany od rzeczywistości prezes w swym wirtualnym świecie o wyborach knuje. Więc śmiejmy się z głupich, choćby „kryształowych”.

Ze względu na panującą tu cenzurę, swoim zwyczajem odpowiadam pod tekstem. 

Leszek1 2.04 17:14

Obniżanie poziomu nauczania obserwuję od czasów, gdy wprowadzono naukę pod rozwiązywanie testów a nie myślenie. Decydentom potrzeba ludzi wykonujących polecenia, prawie jak procedury dla robotów, myślenie jest zbędne, za nich pomyślą media. Efekty tego dziś widać. Jeśli chodzi o historię Polski, to miałem w liceum bardzo dobrą nauczycielkę, sanitariuszkę z powstania warszawskiego. Ta nie bała się nauczać prawdziwej historii zaś dyrekcja bała się jej w tym przeszkadzać. 

Wiesiołek 65 2.04 18:09

Nigdzie nie stwierdziłem, że dobór nauczycieli w szkołach zależy od przynależności partyjnej, choć w przypadku doboru dyrekcji, to już można by się o to pokusić. W dalszej rodzinie mam kilku nauczycieli i przy spotkaniach rodzinnych to i to można usłyszeć. Wydaje mi się, że Pani patrzy na moje wypowiedzi dość politycznie. Nie jestem ani politykiem ani nie przynależą do żadnej organizacji związanej z partiami. To, że PiS nie bardzo lubię to fakt, ale wynika to z tego, że zupełnie nie odpowiadają mi wartości, jakie PiS z sobą niesie (wazeliniarstwo, nepotyzm, uwłaszczanie się na symbolach narodowych, pogarda dla Polaków...) 

Dobór kadr w TVPiS już niestety jest podporządkowany odpowiednim poglądom, zresztą niech Pani zobaczy, jakie wartości tu są promowane. Promowane są materiały, które mówią o PiS jak o zmarłym, albo dobrze albo wcale. Akceptowana jest działalność trolli, jak np. Andy aandy, którzy swoją głupotą aż świecą. Jeśli to jest wizytówka Portalu, to ja przepraszam. 

Pomysł Pani jest ciekawy, to co zaproponowało TVPiS to zupełna partyzantka, nie żeby zrobić dobrze a by zrobili to nasi. PiS zresztą ma duże problemy z kadrami, nikt o jakimś tam dorobku, wiedzy pracować z nimi nie będzie chciał. Wystarczy popatrzeć na Przyłębską, na jej stanowisku wymagany jest dorobek, a jaki jest jej dorobek? Znajomość prezesa?

Wiesiołek 65 2.04 21:33

„Samo używanie określenia "TVPis" jednoznacznie wskazuje, że Pana wypowiedzi są dość polityczne, nawet tam, gdzie kompletnie nie ma takiej potrzeby…”

Stosowanie określenia „TVPiS” jest wskazaniem iż mimo, że z założenia ma być to telewizja Polska, neutralna politycznie, bo wszyscy Polacy się na nią składamy ta jest znacznie bardziej partią partyjną. Zgodzę się, że zawsze TVP była pro rządowa i to rząd mianował kierownictwo, to jednak w przypadku TVPiS przekroczono pewne normy. Do tej pory nie mieliśmy tylu wygranych procesów o kłamstwo w tych mediach przeciw Polakom. Kłamliwość tej telewizji przekracza dotychczasowe standardy. Potwierdzają to nie tylko przegrane procesy ale również zdanie urzędów kontrolnych. Mógłbym tu wymieniać wiele przegranych procesów, ale myślę, że Pani sama je może znaleźć i ocenić.

 

„Ups, no chyba w różnych państwach żyjemy, bo wydawało mi się , że…”.

Myślę, że to jednak kwestia oceny, a nie państwa. Jak Pani oceni fakt, że gdy wszyscy myślą jak przetrwać pandemię i skutki gospodarcze z niej wynikłe władze PiS dyskutują o tym jak siłą przeprowadzić wybory 10 maja? Dla mnie to totalna pogarda dla Polaków. W ramach bezmyślnego odrzucenia wszystkich poprawek senatu poprzez zastosowanie sztuczki pakietowego odrzucania odrzucono np. poprawkę gwarantującą lekarzom częste okresowe testy na koronowirusa, dziś szpitale są głównymi ośrodkami zakażeń, a brak sprzętu powoduje że znacząca liczba lekarzy jest zarażona. Zwalnianie lekarzy, co odważą się coś powiedzieć o swojej sytuacji. Zwolniono ratowniczkę, której przez 18 godzin kazano siedzieć w karetce, bo pacjent nie zgłosił możliwości zakażenia a ta poskarżyła się w mediach społecznych. To już nawet nie pogarda, to plucie w twarz ludziom, którzy ryzykują swoje zdrowie i swych rodzin, by nas ratować. Co Pani o tym myśli?

No i wracamy do początku - jest Pan pewien że gdyby te lekcje prowadzili "nie nasi" to byłoby lepiej?

Odpowiem tak, wolę by programy takie prowadzili ci, co się na tym znają bez względu na to, czy oni nasi czy też nie. Żadna partia przed PiS nie zdecydowała się do wprowadzenia ustawy, która nepotyzm stawia jako „prawo łupu” Jedna z pierwszych ustaw przegłosowanych przez PiS w 2015.

 

Co więcej, wydaje mi się, że świetni youtuberzy , który prowadzą kanały edukacyjne, są świetni nie dlatego , że "są nie nasi", ale dlatego, że po prostu są świetni.

I to jest właśnie kwintesencja tego co i ja chciałbym powiedzieć/przekazać i z czym się z Panią zgadzam.

Pozdrawiam 

Wiesiołek 65 3.04 21:24

"jakoś  nie nazywano jej wcześniej TVPO"

Rzeczywiście, aż do takiego poziomu kultury zwolennicy PiS nigdy nie dorośli. Ale pamięta może Pani, jak ją zwolennicy PiS nazywali? Przypomnę "reżimową". Jak Pani myśli, która to nazwa jest bardziej kulturalna?

W ramach bezmyślnego odrzucenia wszystkich poprawek senatu

Czyli co? Pochwala Pani odrzucenie poprawki dotyczącej regularnych testów na koronowirusa dla lekarzy? Niech mi Pani powie, po co tylu posłów PiS, gdy wszyscy głosują pod dyktando jednego posła prowadzącego. Mówił o tym Kurski.

Jak Pani widzi, dziś wszystkie siły polityczne próbują ratować Polskę przed oderwanym od życia Kaczyńskim otoczonym przez wazeliniarzy. Nawet Gowin odchodzi. Każdy, kto nie zgodzi się z Kaczyńskim natychmiast popada w niełaskę, przykład Krynicka.

 

 

SolidarnyX 4.10.2020 – 01:24

 

Prawda, smutny to obraz naszego nauczania podstawowego, choć nie oceniam tak jak ty strajku nauczycieli. Bo jak widać w szkołach nie dzieje się dobrze.

 

Nigdy nie lubiłem teorii spiskowych, zawsze wolałem twardo stać na ziemi i tym razem myślę, że nie jest to jakaś zorganizowana akcja a pokaz niekompetencji bylejakości jaka panuje w TVP. Bo przecież ktoś za tę „produkcję” był odpowiedzialny, nie można było obejrzeć ten program w kilka osób by wyłapać przynajmniej najbardziej żenujące błędy. To jest obraz tego, jak w TVPiS traktuje się edukację. Mają obowiązek prowadzenia edukacji i właśnie tym motywuje się ogromne pieniądze, jakie ładuje się w tę instytucję, przy czym pieniądze te idą na ogromne pensje dla kierownictwa, na propagandę która ma prać mózgi Polakom a musieli zrobić coś edukacyjnego, poszli po najmniejszej linii oporu

 

Wiesiolek65 – 4.04 2020 – 10:00

 

W pełni się z Panią zgadzam, w wątku edukacyjnym, mówiąc o TVPO to już lepiej posługiwać się terminem Reżimowa TV, bo taki był stosowany przez zwolenników PiS w czasach  PO

 

Ocena wpisu: 
2
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.8 (głosów:19)

Komentarze

ze nie tylko wspolczesni nauczyciele w wiekszosci reprezentuja zatrwazajacy poziom intelektualny.

Dotyczy to w jeszcze wiekszym stopniu dyplomacji i sadownictwa.

Szkolnictwo, wzorem Zachodu, przeszlo na system testowy, zamiast ksztalcic dzieci, jak to bywalo w II RP, a nawet za PRL - odrzucajac propagande, a skupiwszy sie na nauce matematyki, biologi, fizyki i chemii.

Niestety, historii Polski nie mozna bylo nauczyc sie w PRL.

W kazdym razie, obecne szkoly zajmuja sie masowa produkcja glabow.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1624405

Powiedz mi w jakim kraju kończyłeś studia a powiem Ci kim jesteś

 

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/qs-world-university-ranking-najlepsze-uniwersytety-na-swiecie/8prcnk9

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1624441

ale nie lubie udostepniac swoich danych personalnych.

I mysle, ze wiem znacznie lepiej niz Ty, kim jestem.

Ale dziekuje za dobre checi.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1624454

Czy ja o takowe pytałem?

Możesz wkleić......dyplom?

Tylko nie ten z bazaru

8-)))))))))

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1624455

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Leszek1 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

i to z trudem, szesc klas szkoly podstawowej, a Ty mi tu o jakis dyplomach. I'm just a country boy.

Trzymaj sie kolego.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1624459

Po Warszawie chodzą słuchy że lada dzień mają cię zatrudnić w TVP Info z autorskim programem jak zrobić dobrego fake newsa.
Jestem za.
Bo co jak co ale w tym jesteś genialny.Szacunek mam dla takich dziennikarzy wielki.A nawet większy.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-5
#1624409

Fałszywy Zawisza

może sobie marzyć o "przypomnieniu" materiału ze szkoły.

Jak wielu bolo ma misję a prawda nie ma znaczenia.

Można zwracać uwagę na rażące błędy ale i tak wie swoje lepiej.

Rozśmiesz lepiej ludzi zwyczajowym tekstem, jak to dbasz o poziom swej kremlowskiej jaczejki.

 

 

 

 

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1624411

Nie drwij z niego.Ma dziennikarz problem.Razem z Mieszkowskim mieli maturę zdawać w tym roku a tu masz.Kolejna lipa
Faktycznie dramat.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3
#1624415

Doprawdy ciężko mi uwierzyć, że poziom kompetencji  do nauczania  matematyki na poziomie szkoły podstawowej zależy od przynależności partyjnej. Nie słyszałam też o masowych  zwolnieniach  w ciągu ostatnich lat nauczycieli o podglądach lewicowych, PO-wskich itp. i zastępowaniu ich  nauczycielami  o poglądach PISowskich. Wydawało mi się nawet, że jest odwrotnie i , że  prześladowano  nauczycieli akademickich  np. za niesprzyjanie poglądom lewackim. Ale może  się mylę  mylę i  na tej uczelni to szykanowano  wykładowcę , bo sprzyjał LGBT czy jakoś tak...

Wracając do rzeczy- dobór metodologii i osób do prowadzenia tych lekcji telewizyjnych faktycznie dość  marny. Zanim się rozpętała  medialna afera z liczbami parzystymi i obwodem obejrzałam kilka lekcji ( po kawałku) i doszłam do wniosku, że przede wszystkich są NUDNE, a osoby prowadzące nie mają  bladego pojęcia jak zafunkcjonować w mediach. 

Sama mam dzieci w wieku szkoły ponadpodstawowej i  widzę  jak często korzystają z internetowych lekcji prowadzonych przez ich rówieśników, studentów, nauczycieli z pasją czy  zapaleńców, którzy  wiedzą jak zaciekawić, dobrze nagrać,  zrobić to na luzie, z dobrymi przykładami. Takich filmików na you tube są tysiące!! Wiele z nich po angielsku, więc się dodatkowo  języka można poduczyć.

Zamiast  tworzyć ad hoc byle co z nieprzygotowanymi do tego nauczycielami, dodatkowo zestresowanymi  nową dla nich sytuacją  można wykorzystać dorobek  you tuberów, zapłacić im za  prawo do odtworzenia ich nagrań w telewizji i  byłoby lepiej. 

Ale na to nie wpadła żadne telewizja, bez względu na barwy partyjne.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1624418

Szkoda, że w ostatnich wyborach nie wygrało PO. Miałoby teraz doskonałą okazję pokazać Polakom jak się rządzi w trudnych czasach. Wspaniale poradziliby sobie z epidemią, robiliby milion testów dziennie, przedsiębiorcom daliby 5 razy tyle co PiS im da.
Wyborów by nie było.TVP by nie było

Szkoda...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1624424

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Leszek1 został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Przprszm, l mwmy tym c s w tj chwl dzj. Rzdy P znmy n trzb nm ch przypmnc.

Mwsz n n tmt.

Pzdrwm.

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6
#1624431

Ja ciągle zastanawiam się czy to nie jest jakaś grubo szyta akcja by zniszczyć do reszty autorytet zawodu... ale to mocna teoria spiskowa.
Medialnie przygotowany jest Sławomir Broniarz. Nie widzę problemu, niech się wreszcie weźmie do roboty!
ps.
Ja tu widzę analogię do "dziennikarzy" w TVN. Widać kadry wyrównane, wg jednego wzoru dobierane. Miernym, bierny, ale wierny.
Czy ktokolwiek widział jakiś program edukacyjny dla dzieci w tvn24 albo Polsat News?

Dla kolegi pytam.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1624434

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Leszek1 został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Tak mysle, bo jestem wprost milosnikiem teorii spiskowych.

Niewiele wiem o Broniarzu, bym mogl cokolwiek powiedziec na jego temat.

Co do dziennikarzy TVN i calej plejady innych, mamy podobne zdanie.

Sciskam lape kolego.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1624457

Super program edukacyjny w TVN.
Przychodzi pewna pani do programu, płacze że ma straszliwy kompleks piersi, że od lat nie pokazuje ich mężowi. Potem pokazuje te piersi całej Polsce w programie.

Przynajmniej mąż sobie popatrzy. I wszyscy inni mężowie.
8-))))))

Dobranoc
Pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1624458

Do wszystkich co robią panikę na portalach! Dla tych co zamieszczają fake newsy.W czasie tej kwarantany zaopatrzcie się dobrze w prezerwatywy, żeby później jeszcze więcej takich idiotów po tym świecie nie chodziło !
Please

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1624426

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Leszek1 został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1624433

Twoje po wulkanizacji?

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1624435

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Leszek1 został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Zaspawalem wszystkie pracowicie. Z obu stron.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1624460

 "Wydaje mi się, że Pani patrzy na moje wypowiedzi dość politycznie."

Samo używanie określenia  "TVPis"  jednoznacznie wskazuje, że Pana wypowiedzi są dość polityczne, nawet tam, gdzie kompletnie nie ma takiej potrzeby.  Od zawsze TVP była prorządowa, ale nie pamiętam, aby poprzednio ktoś ją nazywał "TVPO", TVSLD"  itp. Ale może dlatego, że wtedy nie było żadnej  innej telewizji dla przeciwwagi? Teraz każdy może sobie popatrzeć i tu i tam i samemu ocenić. 

Określenie "TVPis", którego Pan używa, jest  świadomie obraźliwe i świadomie polityczne, a ja na upokorzenia jestem już przewrażliwiona i choć powinnam przywyknąć do tekstów  w stylu "karzeł z Nowogrodzkiej", " bezrobotna,patologia spod znaku 500+",  i "TVPis" - to  jakoś nie przywykłam.

"To, że PiS nie bardzo lubię to fakt, ale wynika to z tego, że zupełnie nie odpowiadają mi wartości, jakie PiS z sobą niesie wazeliniarstwo, nepotyzm, uwłaszczanie się na symbolach narodowych, pogarda dla Polaków..."

Ups, no chyba w różnych  państwach żyjemy, bo wydawało mi się , że i narodowość i obywatelstwo mam polskie, a pogardę  cały czas serwuje mi totalna opozycja i to często na łamach niemieckich gazet i portali...

Co do pozostałych wymienionych wartości, to myślę , że  są one reprezentowane  we wszystkich środowiskach gdzie jest władza; rzecz w tym, czy potrafi się dane środowisko od takich praktyk oficjalnie odcinać , czy nie. I tu zdecydowanie wygrywa PIS, które raczej nie broni  "jak niepodległości" (cytując  klasyka Neumanna) członków swojej mafii, przepraszam partii.

"Dobór kadr w TVPiS już niestety jest podporządkowany odpowiednim poglądom, zresztą niech Pani zobaczy, jakie wartości tu są promowane"

Dobór kadr w każdym medium jest podporządkowany odpowiednim poglądom. Też nie zawsze i nie wszystko mi się podoba, ale mogę wybierać z całego spektrum innych  telewizji i nikt mi tego nie zabrania. Zresztą , w TVP i tak  jest szersze spektrum wypowiedzi, i to znacznie, niż w mediach opozycyjnych.

"Pomysł Pani jest ciekawy, to co zaproponowało TVPiS to zupełna partyzantka, nie żeby zrobić dobrze a by zrobili to nasi".

No i wracamy do początku - jest Pan pewien  że gdyby te lekcje prowadzili  "nie nasi" to byłoby lepiej?  Jestem pewna, że nie takie kryterium decyduje o jakości programu edukacyjnego  w danej formie. 

Ba, powiem więcej, przez kilka lat prowadziłam bardzo dobre lekcje angielskiego dla  grup kilkunastoosobowych, ale  jakby mi kazano w dwa dni przygotować lekcję  przed pustą salą  i kamerami to  bym się nie podjęła , bo pewnie by mi kicha z tego wyszła, nawet jeślibym w międzyczasie zapałała szczerą pogardą  i nienawiścią do "karła z Nowogrodzkiej",  i równie szczerą miłością do Pana  Budki.

Co więcej, wydaje mi się, że świetni youtuberzy , który prowadzą  kanały edukacyjne, są świetni nie dlatego , że "są nie nasi", ale dlatego, że po prostu są świetni. Jeśli chodzi o matematykę , w imieniu moich synów polecam niniejszym  kanał na you tube  autorstwa Matemaksa. Podobno cała młodzież polska  gościa zna i  im polecać nie trzeba. Polecam więc dorosłym, żeby wiedzieli na czym się wzorować i opierać  w razie potrzeby :-)

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1624448

Nauczyciele, którzy śpiewają piosenki o głupich dzieciach przebrani za krowy są bohaterami. Nauczyciele, którzy pełni stresu prowadzą lekcje w TVP są wyśmiewani. Żyjemy w społeczeństwie opozycyjnych kretynow.
Nie chce mi się tu wklejać ty mundrych nauczycieli co wyrabiali podczas słynnego strajku.
To było dopiero bydło z pod znaku dzisiejszej opozycji.Dno dna reszta metr mułu.A dziś pajace piszą o wpadkach innych
Wstyd

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1624452

W drugą stronę też nie można przeginać. Ci nauczyciele,który z strajkowali, nie stali się przez to gorszymi nauczycielami (choć wychowawcami  owszem- jak potem oczekiwać od uczniów , że nie będą wagarować?), ale Ci,którzy poszli na telewizyjną partyzantkę też nie są całkowicie bez winy. (Gwoli ścisłości, wśród "partyzantów" są  i Ci, którzy strajkowali, nawet  nauczycielka chemii, która  była  w jakimś komitecie strajkowym , co dziś wyczytałam  na którymś z portali).

Odmówić udziału w edukacyjnej partyzantce też można, poprosić o kilka dni  na przygotowanie też można, odesłać do lepszych od siebie w telewizyjnej formule - też można.

Minęło kilka dni i obejrzałam parę kawałów dzisiejszych lekcji- mam wrażenie , że poziom merytoryczny się nieco podniósł tzn. nie  zauważyłam drastycznych wpadek (może inni wyłapią), ale siermiężnym stylem i nudą  jak wiało tak wieje, bo metodologia ta sama. jak sprzed  kilkudziesięciu lat. Choć  widać starania, jakąś "szkołę na wesoło", to nadal  jest to  o wiele gorsze niż przeciętny odcinek  youtubera edukacyjnego.

Dziś  podpatrzyłam kilka  tablicowych lekcji angielskiego. Widać ,że nauczyciele się starali, ale... no nie, nie  i jeszcze raz nie. Opowiadanie po polsku  regułek gramatyki angielskiej to chyba najgorszy sposób na uczenie języka... Ale skoro nie ma z kim prowadzić interakcji ,a doświadczenia  z you tubem brak to czego się można spodziewać? Ulicy Sezamkowej też  przy pomocy jednego nauczyciela i tablicy nie da się zrobić.  

Zdarzyło mi się pary razy, że  nawiedzonym rodzicom, którzy koniecznie chcieli swoje pociechy przysłać do mnie na lekcje prywatne, (a nie na grupę) powiedziałam "jeśli nie mają Państwo na co wyrzucać pieniędzy, to proszę  przekazać na cel charytatywny". Bo moje lekcje w grupie  były i tańsze i o wiele bardziej efektywne. A każdy nauczyciel powinien wiedzieć co potrafi , a czego nie i nie porywać się z motyką na słońce.

 

 

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1624509

Znowu metodą "kopiuj-wklej" Cytaty Zawiszy  kursywą.

"Stosowanie określenia „TVPiS” jest wskazaniem iż mimo, że z założenia ma być to telewizja Polska, neutralna politycznie, bo wszyscy Polacy się na nią składamy ta jest znacznie bardziej partią partyjną."

Neutralność polityczna- nie wiem czy coś takiego istnieje. W każdym razie w telewizji  TVP nie istniało nigdy i -powtórzę- jakoś  nie nazywano jej wcześniej TVPO.  Natomiast  faktem jest, że   jeśli w programach TVP pojawiają  się goście z ramienia totalnej opozycji, to poza  nielicznymi wyjątkami, zachowują się skandalicznie, bezczelnie, krzykliwie, obrażają dziennikarzy, używają   tekstów "TVPis" albo "reżimowa telewizja" i  nieraz  zastanawiam się po co takich wogóle do studia wpuszczać. Najlepiej to widać w "Studio Polska". A jeśli się wszyscy składają na TVP to proporcjonalnie składają się na nią więcej wyborcy tych ,którzy wygrali wybory niż tych ,którzy je przegrali :-)

" Kłamliwość tej telewizji przekracza dotychczasowe standardy. Potwierdzają to nie tylko przegrane procesy ale również zdanie urzędów kontrolnych. Mógłbym tu wymieniać wiele przegranych procesów, ale myślę, że Pani sama je może znaleźć i ocenić."

Przepraszam, ale takie argumenty można "lemingom" podawać, a nie tu. Dopóki  wyroki wydaje kasta, a nie sędziowie, to ja ich wyroków jako nieomylnych traktować nie zamierzam. A uzasadnień szukać nie trzeba, bo niemal codziennie wychodzi na światło jakaś  sędziowska afera.

„ Jak Pani oceni fakt, że gdy wszyscy myślą jak przetrwać pandemię i skutki gospodarcze z niej wynikłe władze PiS dyskutują o tym jak siłą przeprowadzić wybory 10 maja? Dla mnie to totalna pogarda dla Polaków."

Proszę nie przesadzać. Polacy wybrali ten sejm i rząd, tego prezydenta, Pogardą dla Polaków jest ciągle  udawanie, że PIS sam się wybrał wbrew woli Polaków.   Twierdzenie , że demokracja to jest tylko wtedy ,gdy wygrywa  lewica /PO itp. Jak można w ogóle coś tak absurdalnego wymyślić jak "opozycja demokratyczna"??? Przy jednocześnie "niedemokratycznym"  sejmie i rządzie wyłonionym w  demokratycznych wyborach. Jakieś pomieszanie pojęć.

Co do wyborów to   jacy "wszyscy" myślą jak przetrwać pandemię i skutki?"  Jaką siłą wybory?  Totalnym wszystko źle. Najpierw  darcie się o wszystko "konstytucja", a teraz na siłę żądanie stanu nadzwyczajnego- żeby się  potem drzeć , że  reżim, łamanie praw  obywatelskich itp

"W ramach bezmyślnego odrzucenia wszystkich poprawek senatu poprzez zastosowanie sztuczki pakietowego odrzucania odrzucono np. poprawkę gwarantującą lekarzom częste okresowe testy na koronowirusa,"

O tym już było - nie komentuję ponownie.

"Dziś szpitale są głównymi ośrodkami zakażeń, a brak sprzętu powoduje że znacząca liczba lekarzy jest zarażona. (..) Co Pani o tym myśli."

Myślę , że  to samo jest nawet tam, gdzie pieniądze były, a u nas, jak wiadomo z ust  Jacka Vincenta  "pieniędzy nie ma i nie będzie". ;-)

I myślę, że  przy  jako-takiej intelektualnej uczciwości  i jako-takim  braku uprzedzeń oraz  jako-takiej  emocjonalnej stabilności to  wszystko samo się  nasuwa na myśl. :-). Proszę sobie wyobrazić, że kiedyś też byłam wyznawcą  linii politycznej skrajnie   "antypisowskiej", aż któregoś dnia, za sprawą  dziwnego zbiegu okoliczności, klapki mi z oczu opadły, czego i Panu  szczerze życzę.  

Myślę też , że wystarczająco odbiegliśmy od głównego tematu i niniejszym deklaruję ,że  na tym kończę tu wywody nie związane bezpośrednio z edukacją telewizyjną. 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1624547

No cóż tym razem za tekst dałem dobrą 4.

Oczywiście te lekcje to w większości porażka, jednak powiedzmy sobie szczerze - TAKIE WŁAŚNIE LEKCJE MAJĄ NASZE DZIECI W SZKOŁACH - Ci nauczyciele z TV nie urodzili się dziś i nie od dziś uczą, ktos przed przypadek (albo i nie przypadek) pokazał jak żenująco wygląda poziom nauczania obecnie w szkołach I PiS KOMPLETNIE NIC Z TYM NIE ROBI, co więcej PiS to akceptuje choćby słowami Morawieckiego, który po zeszłorocznym strajku terrorystów (kiedy już bardziej nauczyciele nie mogli się skompromitować) kazał nam rodzicom zapomnieć o tym i przejśc do porządku dziennego.

To Co w kwestii edukacji robi PiS to straszna żenada (a zaczęli dobrze od likwidacji gimnazjów, od likwidacji obowiązku chodzenia 6 latków do szkoły - ale to były wypełnione postulaty społeczeństwa, wtedy słuchali społeczeństwa, a wraz ze zmianą rządu Beaty Szydło ODJECHALI/ODLECIELI od społeczeństwa.

Leszek lubi teorie spiskowe to jedna podrzucę - myślę, ze ta kompromitacj jest zamierzona i ma przykryć dużo większą kompromitację jaką PiS robi względem przedsiębiorców, jaką PiS robi względem zwalczaniu koronawirusa. I żeby było jasne, nie uważam, ze PO zrobiłoby lepiej, pewnie zrobiliby jeszcze gorzej, ale to nie znaczy, ze jak PiS robi źle to im tego nie wytknę, bo PiS od PO rózni się tylko skalą zła ale i jedni i drudzy robią źle ze stratą dla nas wszystkich (nawet tych lemingów, co zaraz zminusują ten post).

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3
#1624649

Jak obiecałam  będę się trzymać tematu edukacji  w tym wątku. Rozważania dotyczące TVPIS i TVPO  mogę kontynuować pod innym wpisem. Temat edukacji jest na tyle istotny, że  schodzenie na  rozważania poboczne  nie  jest tu właściwe

A teraz tylko link do tego, co postulowałam od kilku dni- jak się okazuje   nie ja jedna.

https://www.youtube.com/watch?v=k5QQBzq3vv4

https://www.youtube.com/watch?v=spnkgm6SYHc

https://www.youtube.com/watch?v=1LlGbqrBFng

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1624688

https://www.youtube.com/watch?v=WGwvvFaekss

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1624689