O portalach i blogerach słów kilka

Obrazek użytkownika Zawisza Niebieski
Kraj

W czasach, gdy wszystkie główne nurty zależne są od wielkich korporacji, partii różnego rodzaju lobby, Internet i blogi stały się jedyną drogą, gdzie zwykły człowiek może przedstawić się, opowiedzieć o swoich zainteresowaniach, przemyśleniach, przekazać wiedzę.

Polska jest w trudnej sytuacji, praktycznie wszystkie media głównego nurtu są mediami zależnymi, od obcych korporacji, czy też są tubami propagandowymi tej czy innej partii, organizacji. Media społecznościowe stały się narzędziem inwigilacji zarówno nas jako ludzi, jak i naszych potrzeb, powiązań przyjacielsko-biznesowych, preferencji zakupowych. Raz po raz różne instytucje starają się ograniczyć wolność Internetu, a to poprzez wprowadzania różnego rodzaju cenzury, a to ograniczanie możliwości swobodnego dzielenia się przez zwykłych ludzi swoją wiedzą, czy też autocenzura, gdy określone grupki, czy to tworzone samorzutnie spośród użytkowników danego portalu, czy też opłacane przez partie polityczne, organizacje lobbingowe tzw. „stajnie trolli”. Dlatego też tak cennym dla Polaków są blogi, gdzie została możliwość wolnej wymiany myśli, forum zainteresowań choć i na ten teren wkraczają płatni naganiacze.

Dla nikogo nie powinno być tajemnicą, że na forach tematycznych, samochodowych, fotograficznych… dużą część komentarzy, ocen sprzętu piszą osoby opłacane przez producentów czy też w przypadku partii politycznych przez te partie.

Dlatego też istotnym dla nas zwykłych Polaków na co dzień utrzymujących się ze źródeł nie będących pracą dziennikarską, pracą dla instytucji lobbingowych utrzymywanie portali na wysokim poziomie.

 

Portale o szerokim spektrum tematów

Każdy ceniący się portal powinien dbać o utrzymanie dużego grona autorów piszących dla niego lub publikujących na nich teksty autorskie, bo przecież nikt nie może zabronić blogerowi szukania czytelnika na kilku portalach. Takie osoby portal powinien promować, takimi osobami portal powinien się szczycić.

Są osoby, które nie stać na napisanie własnego tekstu, albo pisane przez nie teksty znacząco odbiegają jakościowo od tego, jak autor chciałby się przedstawić. Osoby te powielają teksty znalezione gdzieś w sieci, najczęściej łamiąc prawa autorskie, bo autora tekstu o prawo przedruku przecież nie zapytały. Jeśli rzeczywiście ktoś znalazł coś ciekawego, czym chciałby się ze swoimi czytelnikami podzielić, to przecież Internet ma narzędzie, które w sposób całkowicie zgodny z prawem pozwala to uczynić. Jest to link. Link można wzbogacić kilkoma słowami własnego komentarza.

Źle to o portalu świadczy, obniża rangę portalu, gdy portal promuje tego typu „przeklejki”, bo to jest przyznaniem się portalu, iż grono blogerów jakie udało mu się zebrać nie potrafi zapewnić portalowi wystarczającej liczby ciekawych, wartych promowania tekstów.

Kolejnym ważnym elementem dla portalu są komentatorzy, wartościowi komentatorzy, bo grupka kilku trolli potrafi skutecznie obrzydzić portal zarówno autorom jak i czytelnikom. Źle to świadczy o portalu, gdy jeden czy też kilku komentatorów wyzywa osoby, z których poglądami się nie zgadza, wypowiada się w sposób wulgarny. Takiego portalu nikt poważny nie uzna za swój, ten któremu warto poświęcić czas i pracę.

Również istotnym elementem są komentatorzy którzy zainteresowani są tematem, prowadzą z autorem dyskusję. Ważną wartością dodaną blogów jest możliwość dwukierunkowego przekazywania informacji. Tu możesz z autorem porozmawiać, nawet przedstawić odmienną koncepcję niż autor. Ale niestety wadą są pojawiający się „domorośli krytycy”. Pięknie o takich osobach wypowiedział się Tadeusz Boy Zieleński „Krytyk i eunuch z jednej są parafii, obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi”. Chcesz być krytykiem, najpierw pokaż, co sam potrafisz, co sam dokonałeś. Bo krytykować każdy głupi potrafi, stworzyć coś wartościowego to znacznie trudniejsza sztuka.

Dziś Polsce nie jest potrzebny romantyzm, zrywy narodowo-wyzwoleńcze, bohaterowie co z gołą piersią na bagnety się rzucają. Dziś Polsce potrzebna jest żmudna, niewdzięczna pozytywistyczna praca u podstaw byśmy rozszerzali swoją wiedzę poza to co ze szkoły wynieśliśmy, nie łapali się na słodkie, populistyczne hasełka polityków, na zasadzie nikt ci nie da tyle ile polityk obieca, a do tego najlepszym narzędziem są właśnie blogi. Stąd dbajmy o ich wysoki poziom.

Ocena wpisu: 
2
Twoja ocena: Brak Średnio: 2 (głosów:16)

Komentarze

oprocz trolli istnieja rowniez "zadaniowcy", jak np. Josze z Londynu vel Tarnowa, rebe z dyni ( jazgdyni), Haski :-))) i wielu innych tutaj piszacych. W obecnej sytuacji naszego kraju "piewcy" PiS-u okreslaja sie sami, a konkretniej okreslaja stopien wlasnego zeszmacenia. Ustawa 447 niczym Miecz Damoklesa kolysze sie nad Polska, Polin coraz sprawniej wdrazany w zycie, a to obskorne towarzystwo nie jako opcja polityczna tylko jako nowa Targowica obok czy ten na rowni z postkomunistycznym sciekiem okraszonym seksualnymi dewiatami nadal agituja na rzecz  przyszlych wyborow. To juz nie jest jedynie blogownie, to co oni czynia , to bezwstydna propaganda.Przykrym jest to, ze ci zloczyncy podpieraja sie tzw. walka z rosyjska propaganda, by tym samym uwiarygodnic sie w oczach czytajacych tutaj Polakow. Dzialanie to jest najzwyklejszym wybiegiem syjonistycznego zydostwa, ktore na zewnatrz stwarza pozory walki z komunistycznym zydostwem. Roznicy de fackto nie ma zadnej.

Zgadzam sie wiec, ze blogosfera to przestrzen dla przecietnego "Kowalskiego", ale niestety rowniez dla nieprzecietnego Jozka, Jnuszka czy tez innego " odpowiednio urodzonego" :-))) Nieprzecietnego w chamstwie, wulgarnosci jako takiej i w bezmiernej nachalnosci...  Ich domena jest zakrzyczenie adwersarza, ktory ma inny poglad. Niestety nie do konca zdaja sobie sprawe z faktu, ze Polacy takim parchom jak oni  wiecej zakrzyczec sie nie dadza...

Mamy na Niepoprawnych obecnie okolo dwudziestu takich osob. Jako syjonisci w szeregach zydowskiego PiS-u czynia taka sama robote jak ongis SA dla NSDAP... ta sama narracja i te same metody...

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-9

chris

#1586858

Oprócz trolli istnieją również wrodzone kretyny jak Zawodowiec via Tworki i pożyteczny Zakuty łeb via ścierwo -medialny Neon

Mamy na Niepoprawnych obecnie około dziesięciu takich osób. Jako sowieckie onuce w szeregach żydowskiego RN czy KOD-u czynią taka sama robotę jak ongiś NKWD dla Sowietów... ta sama narracja i te same metody...

Niestety nie do końca zdają sobie sprawę z faktu, że MY POLACY takim  POyebom i parchom jak oni, zakrzyczeć się nie damy..

 

Shalom Towarzysze

Shalom

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3

Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1586859

Zawiedziony -  BINGO

Ten strzał z liścia jaki zadałeś tym parchom, będą pamiętać Ci dluuuuugi czas

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3
#1586867

Joszua przeciez juz kilka lat temu przyznales tutaj na portalu, zes parch :-))) mozna odnalezc w archiwum :-)))

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-8

chris

#1586871

Zawodowy debilu

Przecież już kilka lat temu przyznałeś tutaj na portalu, żeś ty jest tym co  każdy koń pod brzuchem nosi
No chyba że cię już wykastrowali
Jak nam wszystkim jest przykro

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2
#1586874

Wulgarny, to nie zawsze znaczy dowcipny :-))) ty potrafisz byc tylko wulgarny...

Koltunie z Tarnowas , kazdy wie, ze w tym miejscie wiekszosc to parchy... co ty chcesz nam tutaj udowadniac ? ty przez ekran smierdzisz czosnkiem i to mentalnie :-)))) ten czosnek to mozna czytac i miedzy twoimi wierszami i w calosci wypowiedzi... parchu do ntej potegi :-)))) czy mnie wykastrowali czy tez nie , to nie musi ciebie interesowac. Bardziej powinno cie interesowac, ze ci ten nalepek obcieli i teraz juz kompletnie nie masz czym myslec :-))))

niemoto umyslowa sam sie kretynie definiujesz i nawet o tym nie wiesz :-))))

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-7

chris

#1586881

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Ledwo pożegnałeś się odpowiednimi słowami "Shalom Towarzysze", zaraz pojawił się Josza, swój zawsze swojego znajdzie. Złodziej najgłośniej krzyczy łapać złodzieja. Mieliście tekst skłaniający do dyskusji a was tylko na tyle stać. Jeden cel niszczyć . Tyle w was inteligencji, by tylko punktacją manipulować. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-8
#1586876

" Tyle w was inteligencji, by tylko punktacją manipulować. "

Cyniczny FRAJERZE

A ty palancie co robisz na swoim ścierwie Neonie

Z ilu kont pałowałeś innych ??!!!!!!!

I ty gnido zarzucasz tu nam manipulację

Większego cynika i obłudnika w sieci nie znajdzie

Co za internetową łajza

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1
#1586882

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Prosiłem cię Josza, powstrzymuj swój język. Ty wiesz skąd znam imię Josza a gdy to ujawnię, to w środowiskach nacjonalistycznych nawet Rabi ci nie pomoże Tak więc proszę grzecznie.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-9
#1586888

rebe z dyni na pewno mu nie pomoze, bo jest jego "podwykonawca". A wiec glupszy od niego :-))) Oni co prawda sie uzupelniaja, ale nie w kwestii Yntelektu :-)))

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-7

chris

#1586894

Znamiennym jest , ze zydzi opowiadaja najlepsze dowcipach o zydach. Rowniez osobliwym jest fakt, ze zyd opluje wlasnego wspolbratanca jezeli tylko ugra na tym jakis interes. Rowniez latwo zrezygnuje z wlasnego pochodzenia byleby to mu sie oplacalo. W tym wiec swietle zabiedzony umyslowo wyzbywa sie swoich korzeni byleby tylko wybielic sie w towarzystwie, podobnie jak Joszua, rebe z dyni czy tez inni z tego towarzystwa wzajemnej adoracji.

Zabiedzony umyslowo jak i kilku innych, choc prym wiedzie tutaj Joszua z Tarnowa nie moga jednak scierpiec faktu, ze portal NEO-nu pozbyl sie ich jako bekartow i zbytecznego balastu. W swojej zlosci kazdemu przypisuja NEOowe konotcje i z automatu wyzywaja od onuc.

Powiedzenie "kto sie lubi ten sie czubi" widac musi byc ich domena. Ta wrecz atawistyczna nienawisc do ruskich musi w prostej linii swiadczyc o ich bolszewickich korzeniach... tego typu fobia moze miec tylko podloze rodzinne.

Jedynie chazarska " grupa krwi" wykazuje tyle pogardy, Polakom takie zachowania sa obce...

A bronienie politycznego denata jakim jest PiS swiadczy tylko o desperacji i checi zysku z wiadomej ustawy 447.

Winik prosty-cale to Jozkowo-zaczadzone towarzystwo, to parchate chazary i ich chec zguby dla Polski.

Pseudo-patriotyczna koszerna Cepeliada dla naiwnych...

Zaczadzony nawet " grafomana" nie potrafi parafrazowac :-)))) kompletny kretyn :-))) podobnie jak jego cwiercinteligenci :-)))

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-8

chris

#1586878

W swoich rozważaniach “Moralność myślenia” ks. prof. Michał Heller przekonuje, że w życiu warto kierować się rozumem, czyli myśleć racjonalnie. Uważa, że myśl jest czynem człowieka, czyli podstawowym ogniwem wszystkich działań oraz wynikających z tych działań skutków za jakie ponosimy odpowiedzialność.

Dlatego dla ks. Hellera myślenie racjonalne powinno być wyborem, bo właśnie od naszego myślenia zależy to czy uczynimy świat trochę mądrzejszym, czy trochę głupszym.

Jednak - tu warto zauważyć - że uczynienie świata nawet trochę głupszym jest złem...

“Dobre lub złe są nasze czyny” - pisze ks. Heller - “ale należą one do świata i, w jakimś sensie, nasycają go dobre lub złem.” I następnie stwierdza, że “To jest zadziwiające! Myśl ludzka ma w sobie coś ze stwórczej mocy Boga”.

Dlatego ks. Heller pisze, że “dobrem myśli jest mądrość, a złem myśli jest głupota”.

Niestety, na zbyt wielu portalach zamiast myśli i mądrości przeważa propaganda lub zwykła głupota.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1586860

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Ma rację ksiądz Michal Heller, po to Bóg dał nam rozum byśmy z niego użytek robili. Ale znacznie lepiej się rządzi ludźmi głupimi ci we wszystko wierzą. Dlatego rolą portali winna być  praca u podstaw, przekazywanie wiedzy, mądra dyskusja. A na portalach są tacy co za zadanie mają to niszczyć. Najczęście poszywają się pod idee danego ugrupowania a poźniej są najaktywiejsi. Nie na darmo mamy powiedzenie świętszy od papieża? Nie na darmo jest powiedzenie iż złodziej najglośniej krzyczy łapaj złodzieja. Wystarczy popatrzeć na Joszę z Tarnowa. Czy też zawiedzionego. Czy w ich wypowiedzi jest mądrość? Udając narodowców ośmieszają ich. Bo na takie wypowiedzi pełne nienawiści każdy popatrzy z politowaniem. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-8
#1586873

Witam, a to ciekawe co tez Pan pisze..., bo tak sie sklada ze w jednaj z kolejnych klotni z tym kretynem z Tarnowa, ktory obecnie chwali sie emigracja w Londynie, a wiec w ktorejs z klotni wrecz czujac jego chazarskie pochodzenie nazwalem go Joshua :-)))) coz za..." zbieg okolicznosci " :-)))))

Powiada Pan, ze ten kretyn sam uzywal tego nicka ? no nic dziwnego, roztropny to on jednak nie jest :-)))) i nigdy nie byl :-)))

rebe z dyni ( jazgdyni) wkleja nawet swoje zdjecia, bysmy widzieli ta jego chazarska facjate :-))))

kolejny cwaj sztajn :-)))))

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-8

chris

#1586884

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Jak Pan zobaczy najaktywniejszego, świętszego od papieża, to od razu wiadomo, że za koszulą coś ma.Mnie nie chodzi o wojny, nie będę się kopal z koniem o takim poziomie, jki Josze proponuje. Zależy mi, by na moim blogu plugawych wpisów nie było. Jak pan widzi po ocenach kilku trolli manipuluje tu ocenami. Rozbija dyskusję.

Ale to imię nie jest jego imieniem z dokumentów. Jak najbardziej ma imię i nazwisko polskie, szlacheckie. To tylko nick.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-8
#1586891

Podaj GNOJU tego nick-a

Czekam cierpliwie

a za chwile napisze ci to co ci juz napisalem jako pytanie

Czekam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3
#1586897

Uspokój się, przestań obrażać innych, przestań trollować. Ja do ciebie nic nie mam, a na trolle mam swoje sposoby.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-7
#1586899

Niestety , ale byl czas w Rzeczpospolitej, ze i nasi chazarzy kupowali sobie szlachectwa...i mamy ich teraz wielu...w Polsce o ile pamietam mamy ich okolo 130 rodow... choc sume ta moglem pomylic z Austria... Tak czy inaczej mamy wiele rodow zydowskich, ktore " ustrojono" w szlachectwo...

Natomiast, jezeli to szlachectwo napisal Pan tak z... przymruzeniem oka :-))), to trzeba dopisac, ze przechrzty przybieraly wlasnie bardzo " polskie" nazwiska...

Poza tym mamy przeciez jeszcze taki wynalazek jak dwuzydzian Polaka, ktory gorszym jest niz sami zydzi... Tym samym czlowiek jedynie swoja postawa godny jest do definiowania... choc naturalnie rodzinne konotacje moga na to wplywac :-)))

A juz konczac, to trzeba napisac, ze znaczna czesc naszej szlachty  nam sie spaskudzila i za czasow PRL-u wybrali komuchow...i to jest rowniez fakt tak samo smutny jak i bezsporny...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-7

chris

#1586900

Skoro tak nam tlumaczysz, to dlaczego wpierw sam sie do tego nie stosujesz ?

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-6

chris

#1586901

Czytając twoje c.v czytając twoje komentarze zawsze podkreślasz rzetelność blogera.
No to jak to jest, po pięciu godzinach od czasu pojawienia się tego wpisu tutaj, ten sam zamieściłeś na swoim szambie.
dlaczego nie podałeś linka lub nawet informacji że już ten tekst wcześniej zamieściłeś tutaj.
Czego się obawiasz, że inni dowiedzą się prawdy o tobie.
Że zobaczą jak zostałeś tu zaorany.Że udowodniono ci fałsz,cynizm i obłudę.

Zarzucałeś wszystkim manipulację punktami, a czy pamiętasz ten wpis:
http://zawisza.neon24.pl/post/146833,przeinaczanie-jezusa
Piesek ładnie cię tam podsumował.
Obnażył cię z tymi podwójnymi kontami, i pałowaniem z dwóch kont.
Zaprzeczysz?
No to teraz czekamy czy wspomnisz o tym tutejszym wpisie.
Wiem że ty jesteś gość na poziomie i podasz link do tego wpisu.
Jestem przekonany że zwycięży blogerska rzetelność.

No jak ?
Podasz?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1586940