Kto jest winien kryzysu w relacjach polsko-żydowskich

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Kryzys w relacjach z Izraelem jest zgniłym owocem pseudopolityki tzw. III RP.

Przerdzewiała, zdekompletowana, niekonserwowana maszyneria III RP, gdy PIS zaczął uruchamiać normalne procedury polityczne, sypie się na każdym kroku. Nasi zagraniczni partnerzy, przyzwyczajeni przez te lata do dotychczasowego stanu rzeczy i dotychczasowego trybu, z którego albo sobie nie zdawali sprawy, albo też z niego ochoczo korzystali, nagle są zdziwieni, że także oni muszą się dostosować do zmienionej sytuacji.

Jakie oni mieli pojęcie o warunkach narzuconych Polsce przez totalitaryzmy po r. 1939, najlepiej świadczy stara anegdota, gdy Anglik pytany o to co będzie, jak Sowieci dokonają inwazji, odpowiada: “ Zamkniemy sklepy, niczego im nie sprzedamy i będą zmuszeni się wynieść.” Taki jest poziom świadomości historycznej durniów na Zachodzie.

Konflikt z Izraelem stanowi naturalną okazję dla dojrzewania polskiego poczucia suwerenności i politycznej dojrzałości narodu. To jest doskonały sprawdzian, bo dobry sprawdzian zawsze wiąże się z realnymi wyzwaniami. Zajrzałem po napisaniu tekstu na blog red. Sumlińskiego, a on pisze coś podobnego, że to i “ wyzwanie i szansa”.

https://www.salon24.pl/u/wojciechsumlinski/840419,powrot-do-jedwabnego

Oto niezwykle celne przedstawienie sensu ustawy antydefamacyjnej i ocena burzy medialnej wywołanej przez polityków izraelskich dokonane przez Barbarę Fedyszak-Radziejowską.

https://wpolityce.pl/polityka/379153-8-uwag-fedyszak-radziejowskiej-dot-nowelizacji-ustawy-o-ipn-wielu-obywateli-izraela-woli-tkwic-w-swiecie-rozmytej-odpowiedzialnosci

I teraz porównajmy tekst pani BF-R z notkami niektórych internautów, których inny forumowicz celnie określił jako “tutejszych”. Powinni się ze wstydu do mysiej dziury schować ze swoimi uwagami. Ale co zrobić z ludźmi, którzy pojęcia wstydu nie znają, bo nie przyswoili go sobie ?

I oni uważają się za normalnych ?

Proponowane rozwiązania prawne mogą uporządkować sytuację i ograniczyć możliwość ciągnących się w nieskończoność sporów. Jednak wyraźnie widać tendencję strony izraelskiej zmierzającą do utrzymania asymetrii prawnej w kwestii wydarzeń II WŚ i jej konsekwencji, a to może prowadzić do eskalacji sporu i podejrzeń i pojawienia się kolejnych pytań o intencje strony izraelskiej.

Zawsze zajmowałem stanowisko umiarkowane gdy poddawano krytyce politykę Izraela, ale w tym przypadku jestem przekonany o złej woli strony izraelskiej. Oczywiście można tłumaczyć zachowania władz izraelskich na najrozmaitsze sposoby, ale nie zmienia to podstawowej kwestii, że podłożem jest zła wola. Trzeba jednak pamiętać o głębszych korzeniach tej złej woli. Gdyby poprzednie polskie rządy prowadziły racjonalną politykę respektującą polski interes narodowy, Izrael miałby czas się do niej dostosować i takiej histerycznej reakcji by nie było.

Tę złą wolę, z naszego punktu widzenia, można wyraźnie wskazać odwołując się do pewnego obrazu, bo nic tak nie przemawia do umysłu jak obraz. Mam na myśli pewną fotografię z albumu Warszawskie Getto 1943 - 1988 , wydanego w Polsce w latach 80tych, na którym mamy ulicę w getcie, a na chodniku leżą dogorywające, albo martwe już malutkie dzieci żydowskie, obok których obojętnie przechodzą przechodnie, zupełnie ignorując ten straszny widok. Mam nieodparte przekonanie, że w ten sam model reagowania wpisuje się także informacja podana przez NYTimes na temat akcji ratunkowej w Himalajach, w której zatajono narodowość ratowników.

Proszę przedstawić tę fotografię Żydom i sprawdzić reakcje. Jaki poziom empatii demonstruje fotografia ? Jeżeli ta fotografia to za mało, to proszę przestudiować wszystkie informacje dotyczące działalność Stanisławy Leszczyńskiej, położnej w Auschwitz i reszty personelu medycznego z tego obozu. One też składają się na podobny obraz. Fotografia ta świadczy o mentalności, która stoi za obecną histerią. Nic nie wyjaśnia lepiej obecnego nastawienia Izraela do Polaków.

Trudno liczyć na odmianę w izraelskiej postawie.W końcu musi pojawić się pytanie ostateczne o źródło takiej postawy dotykające istoty judaizmu, z którym strona izraelska nie będzie w stanie się zmierzyć, jaskrawo kontrastujące z islamem czy chrześcijaństwem. Otóż judaizm opiera się na wyraźnym ograniczeniu religii tylko do wybranej grupy etnicznej wyznawców i nie wykazuje tendencji do pozyskiwania nowych wyznawców. To zaś świadczy o rasowym ekskluzywizmie i irracjonalnym traktowaniu Boga jako więźnia izraelskiego paradygmatu religijnego. A kultura jest oparta przede wszystkim na religii – to religia wyznacza ramy kulturowe.

Wygląda więc na to, że o ile z Żydem jako jednostką da się porozumieć, to już na poziomie zbiorowym, gdzie rządzą inne, ponadindywidualne mechanizmy funkcjonowania zbiorowości, o takie porozumienie może być trudno, o ile jest to w ogóle możliwe. Być może mamy do czynienia z konfliktem odmiennych cywilizacji.

A oto co na temat ma do powiedzenia Czesław Bielecki:

https://wpolityce.pl/polityka/379396-czeslaw-bielecki-gdyby-to-zydzi-musieli-ratowac-polakow-to-wcale-nie-jest-pewne-czy-pomagaliby-im-lepiej

https://wpolityce.pl/polityka/379457-znak-czasu-bronic-suwerennosci-teraz-nie-jest-czas-zeby-wycofywac-sie-z-ustawy-o-ipn

Ale wina nie leży wyłącznie po stronie izraelskiej, bo przeciwnik gra tak, jak mu na to pozwalamy. Pierwszym winowajcą są oczywiscie komuniści, który sprawowali rządy w imię sowieckiego okupanta i nie dbali o interes Polski. Po r. 1989 sytuacja nie uległa większej zmianie, bo establishment postkomunistyczny dbał tylko o własne interesy i interesy mocodawców z Zachodu.

Pamiętacie Państwo hasło “ Wybierzmy przyszłość, nie mówmy o trumnach i przeszłości” ?

No i właśnie dopadła nas ta odrzucana przez establishment przeszłość. Z nieuregulowanymi w międzyczasie procentami nas dopadła. Zamiast rozwijać własną polską narrację i politykę historyczną establishment ten wspierał narracje obce, antypolskie, finansując np. takie filmy jak “Pokłosie” czy “Ida”, czy takie oparacowania jak “Sąsiedzi” Grossa, blokując próby rozwijania polskich narracji, podejmowane przez twórców niezależnych. Środowiska te aktywnie występowały przeciwko polskiej racji stanu promując przemysł pogardy i pedagogikę wstydu, redukując programy nauczania historii i języka polskiego w szkołach, co doprowadziło do pojawienia się pokoleń bezmyślnych, wynarodowionych lemingów. A że rzeczywistość nie da się bezkarnie ignorować, to i skutki tego zaprzaństwa objawiły się teraz z całą wzmożoną mocą. Ale zamiast posypać głowy popiołem ci zaprzańcy sygnują i ślą uniżone adresy do cara batiuszki. Ohyda.

Takie są koszty postkomunizmu, które właśnie płacimy i jeszcze długo będziemy musieli płacić. To jest nauczka, żeby sterów nawy państwowej nie powierzać bałwanom.

Polecam też felieton Ziemkiewicza na temat:

http://fakty.interia.pl/opinie/news-a-wiec-wojna,nId,2517279

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:12)

Komentarze

Koszty postkomunizmu III RP płacić będziemy długo, podobnie jak długi po ekipie Tuska...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1557180

ale ... .

Trudno mi zgodzić się z twierdzeniem, że jest w tym też nasza wina, no chyba, że chodzi o zaniechania. Nie sądzę, aby poza aktywnymi zdrajcami i zaprzańcami z pełosko-eezelowsko-kodziarsko-nowośmiesznej ściemy ktokolwiek chciał i oczekiwał pomówień, oszczerstw, czy kłamstw podkopujących opinię o Polsce i Polakach.

Oczywiście polskie władze, zwłaszcza PRL'owskie, ale także Rząd londyński, nie podjęły żadnych akcji w celu informowania opinii światowej o szkodach i zniszczeniach Polski oraz o skali eksterminacji dokonanej na polskim narodzie, przez niemieckich nazistów, ale także przez Rosjan i to jest ta tzw. nasza, polska wina i tylko taka.

Bez zagłębiania się bardziej szczegółowo w przyczyny takiego nikczemnego i agresywnego zachowania Żydów można na podstawie wielu różnych przesłanek medialnych, artykułów i dokumentów powiedzieć, że chodzi im po prostu o pieniądze. W sytuacji, kiedy Niemcy nie chcą im już wypłacać dalej odszkodowań, ponieważ wypłacone 100 mln dolarów uznali za kwotę wystarczającą. W tej sytuacji ten cwaniutki narodek nie ustaje w dążeniach do znalezienia innego płatnika. I nagle nawinęła się Polska zawładnięta, dzięki zdradzie okrągłostołowej, przez międzynarodowe mafie i służby, ze spolegliwymi władzami, ich funkcjonariuszami postkomuszymi, TKemowskimi, TWólcami i wszystkimi zdrajcami i zaprzańcami, którzy gotowi sprzedać wszystko co polskie, byleby urządzić siebie i swoją rodzinę.

I tak to się potoczyło. W Polsce łatwo, wygodnie i bezpiecznie żyje się Żydom, skoro tak przez stulecia, a nawet po II wojnie ciągną do Polski i chcą się tu osiedlać. Tak, właśnie tu, wśród tych Polaków narodowców, prawicowców i katolików, których przecież sami Żydzi nazywają faszystami, antysemitami itd. - tylko czemu nadal chcą w naszym kraju mieszkać - jaka w tym logika?

Reasumując nadszedł najwyższy czas na wyrównanie relacji polsko-żydowskich i ujawnienie win, grzechów po stronie żydowskiej i za żądanie przeprosin za haniebne żydowskie zbrodnie na Polakach oraz rekompensat finansowych dla Polakó za te zbrodnie żydowskie!

 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Cognoscetis veritatem, et veritas liberabit vos --- Poznajcie prawdę, a prawda was wyzwoli.

#1557185

Chcą przejąć nasz kraj, stąd taka agresja.
Nie zapchamy ich żadnymi pieniędzmi, dopóki nie oddamy im naszej ziemi, naszych miast i wsi.
Tylko nasza twarda odpowiedź może ich odwieść od tych niecnych zamiarów.
Jeśli nie pozwolimy się zastraszyć i damy stanowczy odpór tym żydowskim bandytom, mamy szansę, by uwolnić się od tego "tałatajstwa"...
Wchodząc z nimi w dyskusje, sami oddajemy się w ich pazerne łapy.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1557202

Przecież podłożem tych dzisiejszych protestów żydowskich jest ustawa z 12 grudnia 2017 r. Senatu USA „Justice for Uncompensated Survivors Today", która przyznaje Departamentowi Stanu prawo do wspierania organizacji międzynarodowych zrzeszających ofiary Holocaustu i do pomagania kanałami dyplomatycznymi w odzyskaniu żydowskich majątków, których właściciele nie pozostawili spadkobierców.

A Polska staje nagle okoniem.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1557210

akurat rzad londynski informowal sojusxnikow,ale ci kazali morde w kubel....

niestety

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

marekpolo

#1557234

Autorze - nieprawdą jest, że "Rząd londyński, nie podjęły żadnych akcji w celu informowania opinii światowej o szkodach i zniszczeniach Polski" oraz modów dokonywanych na Polakach i Żydach.

Przypomnę głośne ostatnio Raporty Pileckiego z niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

A także Raporty Karskiego, jakie powstawały w latach 1939-1943. Churchill nie był nimi specjalnie  zainteresowany. Karski był nawet przyjęty przez kryptokomunistę Roosvelta, który w czasie bardziej interesował się losem koni w Polsce - niż holokaustem zgotowanym przez niemieckich zbrodniarzy Polakom i Żydom. Amerykańscy Żydzi także niemal nie zareagowali...

Pierwszy raport zatytułowany „Zagadnienie żydowskie w Polsce pod okupacjami” -  Karski wraz z bratem napisał już w w końcu grudnia 1939 roku z polecenia kierownictwa Polskiego Państwa Podziemnego. Dotyczył on losów społeczności żydowskiej pod dwiema okupacjami – niemiecką oraz sowiecką. Raport ten pierwszych dniach stycznia 1940 roku otrzymał Rząd RP na uchodźstwie. Drugi raport przygotowany został dla aliantów oraz polskiego rządu na Zachodzie na przełomie lat 1941–1942. Spełniły one istotną rolę w informowaniu opinii publicznej na zachodzie o holokauście w okupowanej Polsce.

Rząd polski w Londynie wydał w USA w 1944 roku specjalną kilkuset stronicową książkę o zbrodniach niemieckich w Polsce - z wieloma dokumentalnymi zdjęciami .

___________________________

A o sowieckich prowokacjach w PRL, czy "przyznawaniu się" do zbrodni w Ja

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1557271

"Konflikt z Izraelem stanowi naturalną okazję dla dojrzewania polskiego poczucia suwerenności i politycznej dojrzałości narodu."

Też tak uważam. Z tego co dochodzi z Izraela, z poziomu zakłamania historii w tym kraju wynika, że był nieuchronny, a jego opóźnianie utrudniałoby tylko w przyszłości dojście do prawdy.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

JW

#1557186

Po prostu dlatego, że III RP nie była państwem suwerennym - musiała być państwem "teoretycznym" z mocy umów międzynarodowych. Szerzej na ten temat pisałem w swoim blogu pt." Projekt III RP, a upadek porządku jałtańskiego". Warunkiem zjednoczenia Niemiec była b. ograniczona suwerenność Polski. Kto miał dbać o polską politykę historyczną? Miller z Kwaśniewskim czy Buzek dwojga pseudonimów?

Dopiero teraz odzyskujemy niepodległość wbrew międzynarodowym porozumieniom możnych tego świata. 

A propos tych Anglików co chcieli "zamknąć sklepy" by zagłodzić agresorów - pewien intelektualista francuski (czy istnieje coś głupszego niż "intelektualista francuski") wyraził opinię, że Polacy na wieść o mordowaniu Żydów - współobywateli, powinni odpowiedzieć strajkiem generalnym. Zdaniem tego mędrca "żadna władza okupacyjna nie była by w stanie administrować krajem (i mordować Żydów) przy solidarnym sprzeciwie Polaków...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Leopold

#1557187

Dobry był ten francuski intelektualista. Pozyteczni idioci tacy są.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1557197

Niestety, nieszczęściem naszej biednej ojczyzny, jest "nadmiar intelektualistów francuskich", od których nie jest wolny również i ten portal.
Przykre ...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1557209

sami Polacy.Brak reakcji i grzech zaniechania sie msci.
Zagoniono Polakow w kozi rog bo wmowiona nam wine ,ktorej nie ponosimy,zgodzilismy sie byc oklamywani i kopani przez swiatowa zydowska swolocz.Ten brak reakcji Polakow osmielil inne narody zeby bezkarnie mogly jezdzic po Polakch jak po lysej kobyle.
Od 45 roku do dzis Polska rzadza zydzi lub jeszcze gorsza swolocz zwana szabesgojami wyslugujaca sie zydom za ochlapy z panskiego stolu, o czym wieksza czesc spoleczenstwa polskiego nie wie lub niechce wiedziec.
Czy po antypolskiej wypowiedzi ambasador wlasnie ta grupa ignorantow cos zrozumiala ,bo to bylo jak uderzenie obluchem,czy dalej uwaza ze sie nic nie stalo?No bo nie bylo zadnej reakcji obecnego premiera Polski obecnego i sluchajacego klamstwa i oszczerstwa rzucane na Polakow,przeciez powinien wstac i z oburzeniem zakwestionowac klamliwa wypowiedz ambasador Izraela,a sama ambasador objac statusem PERSONA NON GRATA i dac litwackiej suczy 24 godziny na opuszczenie Polski.
Okazuje sie ze sprawy Polski sa ustanawiane w Izraelu,albo przez zydowska diaspore w USA.
Dlaczego tak sie dzieje ?ano dlatego ze Polacy od przynajmniej 89 roku na to pozwalaja, ba nawet w tym pomagaja,bo za pieniadze podatnikow powstaly szkalujace Polakow filmy,to Polacy zaplacili i placa za Muzeum Zydowskie i Muzeum w Oswiecimiu gdzie sie manipuluje prawda,100milionow ostatnio gudlaj Glinski dal na zydowskie cmentarze,ale na zamknieta wsytawe niby z powodow bezpieczenstwa o Pileckim i mordowanych Polakch, to kasy juz nie ma.To Polacy kupuja ksiazki Grosa i zydowska antypolska prase, to polacy ogladaja antypolskie zydowskie stacje jak TVN, to Polacy ida do kina na Poklosie czy Ide,przeciez za okupacji niemieckiej kiedy byl terror wypisywano na scianach kin ze TYLKO SWINIE SIEDZA W KINIE i to sie odnosilo do czesci Polakow nie tylko do Niemcow.Przeciez taie kina powinno zostac odpowiednio potraktowane tak zeby wiecej juz nikt takich szkalujacych filmow nie puszczal w przestrzeni publicznej.
Nasze media,sytem edukacji,kultura porzez niby rzad polski jest sterowana przez Zydow i na to pozwalamy.
Pozwolilismy Zydowi Mazowieckiemu na gruba kreske ( ktoremu nie tak dawno PIS zlozyl chold w sejmie)i na bezkarne zapoczatkowanie rozkradania i wyniszczania Polski za pomoca swoich pobratymcow jak Lewandowski czy Blcerowicz.Walesie pozwolilismy na szkalownie Polski i dalszy jej gospodarczy rozpad.Zydowi Kwasniewskiemu pozwolilismy na skandal z Jedwabnym, ze w naszym imieniu przeprosil zydow ze ich mordowalismy i bylismy wspolsprawcami Holokaustu.A juz zydorob Komorowski bezkarnie bo bez naszej reakcji nazwal Polakow sprawcami Holokaustu.
I teraz nastepny filosemita zdrajca i klamca historyczny tez obarczajacy Polaow za mordowanie zydow Duda ,ktory zaraz po zaprzysiezeniu powiedzial - choc nie ma on zadnych praw, ze nie bedzie zadnej ekshumacji w Jedwabnym.
Przez dwa lata na tak odpowiedzialnych stanowiskach dyplomatycznych niewiele zrobiono, malo tego jednego niedorajde w MSZ zastapiono jeszcze wiekszym glombem od Giermka zreszta.
Wywalono walczaca o Polske Polke o "zgrozo" katoliczke,a w dodatku matke ksiedza i bez jakiejkolwiek przyczyny zastapiona ja niedojda ,historykiem agentem bangsterow swiatowych o zydwoskich korzeniach Morawieckim.Moglbym jeszcze pisac wiele o tajnych czy jawnych spotakniach Kaczynskeigo z swiatowym gudlajstwem o obietnicach skladanych zydom poza naszymi plecami o switowaniu hanuki itd. To wszytko za naszym pozwoleniem i to wlasnie ten brak reakcji dalo zydom prawo do traktowania jak baranow, ktore ida na rzez nawet nie beczac.
Czarno to widze jesli ten czy inny rzad zwany polskim bedzie mial w swoim skladzie tylu zydow, szabesgojow czy filosemitow oplacanych z kasy sanhedrynu czy Sorossa,bo na dzien dzisiejszy musimy sie tlumaczyc ze nie jestesmy wielbladem.
A zydzi w Polsce maja specjalne przywileje,wjezdzajai wyjezdzaja bez kontroli moga wywiezc co chca my zas na lotnisku w Izraelu jestesmy trzepani jak bysmy byli z Ezbolahu.
Zydzi wchodza na nasz rynek bez zadnych ograniczen my nie mozemy tam nic sprzedac itd.Na co nam wiec taki maly kraj z ktorego wymiana na kazdej plaszczyznie mamy tylko straty?
I jeszcze jedno Polacy sie boja publicznej wszelkiej rozmowy na prawdziwe tematy zydowskie gdyz za mowienie prawdy o zydach moga byc stygmatyzowani jako antysemici- bez obawy my juz jestesmy od urodzenia antysemitami bo jak kazdy zyd we i glosi ze antysemityzm wyssalismy z mlekiem matki, tak ze tym nie nalezy sie przejmowac i kazdemy zydowi ktory nam napluje w twarz nalezy sie natychmiastowy lewy sierpowy, bo ze swolocza nie ma innej dyskusji.
Jesli sami nie bedziemy rzadzic Polska tylko filosemicki rzad to mozemy sie juz tylko przystosowac do roli niewolniczej badz wyjechac gdzie pieprz rosnie.

PS. nie slyszalem o spolecznej petycji w sprawie usuniecie z Polski LITWACZKI.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1557201

A powszechnie szanowany i uznawany przez wielu za autorytet na tym portalu "jazgdyni", pisze w tekście kierowanym do mnie:
"Durniami są natomiast wszyscy, którzy dali się zmanipulować specjalnie rozpowszechnianemu mitowi o wielkiej potędze żydów. Żydów żyjących we wiecznym strachu przed sąsiadami i żydów grających większych niż są, by narzucić swoje stanowisko w interesach."...

Jak myślisz, prowokator, czy idiota ?.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1557205

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

portalu, ale nie dla ludzi uwazajacych za film IDA jako paszkwil,a wychwalany i broniony zaciekle na tym portalu przez desantowca od Opary z Neonu.
Co do Morawieckich za ktorymi tu autor sie ujal to pewnie kiedys tak wierzyl w Bolka jako obalacza komuny.
Drogi autorze co pan wie o Morawieckich?
Przeciez im tez napisano zyciorys zeby lemingi lykaly jak swierze buleczki.
Poczytaj pan se cos co nie jest w telewizorni zwanej polskiej nadawane i sie nie osmieszaj z tym wychowaniem syna bo ta trabia juz wszyscy bez zastanowienia.
Czosnekiem i komuna zalatuja obaj.
Za co nieudacznik po histori i parui kursach z ekonomi dostal 30 baniekod zydoszwabskeigo banku?
Jak sie dostal bez odpowiedniego wyksztalcenia na to stanowisko?
Po co Morawiecki sprowadzil najwieksza zydowska firme zlodziejska na swiecie - Bank Morgana?
w celach charytatywnych czy aby wydoic do reszty biednych Polakow bo wszyscy bangsterzy wiedza ze na biednych najlepiej sie zarabia.
Dlaczego Morawiecki sprowadza nam na glowe komunistyczne Chiny ich kapital z ich badziewiem ,ktore zniszczy polski przemysl?
Dlaczego nowy prezio wygryzl Polke Szydlo bez zajakniecia rzucajac posade wielokrotnie bardziej platna?
Dlaczego Morawiecki doprowadzil do niekorzystnej wymiany handlowej 1/10 na korzysc Chin?
Dlaczego Morawiecki nakazuje nam sie bratac z czerwonymi to tak jak by sie teraz zbratac ofiary z morderca ,juz jedna gruba kreske mielismy -powtorka z rozrtywki.
No ale jak sie ma takiego komucha ojca to jaki ojciec taki syn.
Moze komus ulecialy wypowiedzi starego Smyrfa Kornela na tematy jego milopsci do kacapow i checi sprowadzenia emigrantow.

Moim sposbem poznawczym pozostaja tylko czyny a nie slowa,a slowa Mateusza Morawieckiego to belkot o dobrych intencjach jak na razie,jego ekspoze po objeciu stanowiska to lata 1 sekretarza W. Gomulki.
PO CZYNACH ICH POZNACIE - szkoda ze Polacy wciaz sa i przed i po szkodzie gloopi.

PS, Nad Polsak pojawilo sie znowu UFO.
Kaczynski mowi ufojcie mi jemu juz nie mozna ufac, czy on naprawde ma nas za stado baranow?
Likwidacja przemyslu futrzarskiego milosnika kota jest to porownywalne do likwidacji przemyslu stoczniowego!!!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3
#1557214

Facet, mówię to wyraźnie, przestań bredzić. BREDZIĆ.

Portal nie jest po to żeby dawać upust frustracjom i emocjom, i nawet nie jest po to żeby przedstawiać pojedyńcze fakty, tylko po to żeby przedstawiać pewne algorytmy wyjaśniające procesy społeczno-polityczne. Bez przestrzegania tych procedur portal ulega zamuleniu szumem informacyjnym a takich autorów należy uznać za prowokatorów z nurtu wojny hybrydowej. Już kiedyś pisałem, że bez mrugnięcia okiem bęðę kwalifikował takie osoby do kategorii "ruski agent",

Zamiast marnować czas na wstukiwanie andronów można go spożytkować na pozyteczne lektury np. na temat funkcjonowania umysłu ludzkiego, co nam jest jak widać nezwykle potrzebne.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1557264

To jest fałszywa alternatywa...bo zarówno jedno jak i drugie jest prawdziwe.
Dlaczego występuję przeciwko żydom?
Ks. prof. Józef Kruszyński
(Fragmenty)
Rozpocząwszy w roku 1918 nowy okres życia, przepojeni nadmiarem radości, zapomnieliśmy o tem, że otrzymana wolność nie jest jeszcze wolnością. Odpędziwszy bowiem zewnętrznych najeźdźców, zabraliśmy się do pracy twórczej nad ugruntowaniem tej wolności. I na progu odrodzeniowej pracy stanęliśmy wobec nowego niebezpieczeństwa, idącego ku nam, od wroga, którego nie będziemy szukali w sąsiednich państwach, bo go mamy wśród siebie, z nim żyjemy, i, niestety, większość społeczeństwa polskiego go popiera. Wrogiem tym jest całe żydostwo. Powiadam - całe, bo jeżeli chodzi o wrogi stosunek do polski, to cechuje on wszystkich bez wyjątku żydów na całym świecie, społeczeństwo polskie jednak choć późno, ale dojrzało. Nie ma w Polsce zakątka, gdzieby sobie nie zdawano sprawy z ogromu tego niebezpieczeństwa.
Stosunek żydów do narodu polskiego opierał się zawsze na wielkiem oszustwie. Gdy wejrzymy bliżej w historję żydów w Polsce, zauważymy dni sielanki, ale jednocześnie i dni grozy, jakie żydzi wytwarzali dzięki swemu stanowisku i uświęconym dążeniom, od których nic ich odwieść nie mogło. Ile razy żydzi przewidywali, że otwarta walka ze społeczeństwem nie może przynieść żadnych korzyści, starali się o pozory ugody. Byli przykładnymi, lojalnymi, obiecującymi, wypełniali prawa państwowe, zachowując dla siebie odrębność co do życia rodzinnego, religijnego i wszelkich ustaw wypływających z religji mojżeszowej.

Po większej części, do swoich bogactw,żydzi dochodzili drogą nielegalną, np. przez lichwę, czy też monopolizowanie towarów i nakładanie dowolnych cen. Przeważnie zapatrywano się u nas na żydów jako na bezdomnych wygnańców z obcych krajów, którzy niczego więcej nie szukają u nas, jak tylko spokojnej gościny.
Traktatem wersalskim otrzymali tzw. »prawa mniejszości«.
Czy zdajemy sobie sprawę, co to są prawa mniejszości ? Przytoczmy choć niektóre z nich wyjątki:
Szabas żydów jest uznany przez prawo, a rząd i sądy powinny odpowiednio do tego się zachować. Żydzi nie mogą być przymuszani do żadnych działań, niezgodnych z ich szabasem, ani też podlegać żadnym karom, mających związek ze święceniem dnia tego.
A tym szczytem, do którego w cichości zawsze dążyli wytrwale, a dzisiaj dążą jawnie, jest uznanie ich jako wolnego narodu. Wolny naród musi mieć własną ziemię, czyli ojczyznę. Na taką ojczyznę wybrali sobie Polskę. A ponieważ żydzi są i pozostaną narodem obcym, przeto Polska jest nie dla nas, tylko dla nich. Jako ubodzy, musimy szukać zarobku poza granicami kraju, rozpocznie się więc emigracja. Ludność polska z każdym rokiem zacznie się zmniejszać, natomiast oni będą się powiększali. Stosunek procentowy będzie ulegał zmianie na ich korzyść.

Ziemia nasza została wybrana przez międzynarodowe żydostwo dlatego, że u nas znajduje się największy odsetek żydów w porównaniu z najbardziej zażydzonemi krajami i jeszcze dlatego, że naród polski w przeszłości stawiał
najmniejszy opór przed zalewem żydowskim, powzięli więc przywódcy wojującego żydostwa nadzieję, że i na przyszłość opór nie będzie ani silnym, ani wytrwałym. (...)
Blok mniejszości narodowych jest w system ujętą organizacją narodowo-polityczną żydów, Niemców, Ukraińców i Białorusinów, powstałą z okazji wyborów o obliczu przeciw narodowym i przeciw państwowym wobec Polski. Jest on budową, wzniesioną na dwóch głównych filarach: żydach, rozsianych, jako średnia warstwa po wszystkich miastach i miasteczkach polskich — i Niemcach, uważających się i uważanych przez państwo i naród niemiecki za konia trojańskiego do rozbicia państwa polskiego od wewnątrz.
Razem z hakatą.

Do bloku należą Niemcy z dawnego zaboru pruskiego. Niemcy ci, jako napływowa ludność, kolonizowana przez rząd pruski i hakatę po miastach i wsiach, są już w założeniu swem ekspozyturami państwa i narodu niemieckiego. Naród niemiecki zaś uważa Polskę za «saisonstaat» (sezonowe państwo), a rewindykowane ziemie zaborcze za tymczasowo przez Polskę okupowane. Niemcy od niepamiętnych czasów są zaciętymi wrogami narodu polskiego. Duch krzyżaków niezmieniony przechodził czasy Fryderyka, Bismarka, hakaty i żyje dziś w narodzie niemieckim niezniszczalną siłą dziedziczności. Testamentem Piotra Wielkiego dla Rosjan jest panslawizm i zabór Konstantynopola, testamentem krzyżaków po wieki jest wygubienie Polaków i zabór ziem polskich. Historja niemieckiej okupacji jest probierzem tej niezłomnej woli krzyżackiej. Ona też od czasu klęski w ostatniej wojnie knuje wielkie zamiary rewanżu. W kalkulacji tego rewanżu, jedną z poważnych pozycji są Niemcy w Polsce, którzy orjentują się na Berlin. Dowodem — waga i znaczenie, jakie przywiązują do blokowej koncepcji Grynbaumów i Thonów, kierujące sfery państwa niemieckiego i niemiecka prasa. Niemiec to bezpośredni wróg, nie znający pardonu.
Narodzie polski! Żydzi postanowili nam odebrać Polskę. Idziemy przeto wszyscy na szaniec i rozpoczniemy walkę o «być albo nie być«. Strategiczne plany i metodę walki, podałem w innych moich pracach.
http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=22084&Itemid=100

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1557225

Verito !. Co Ty opowiadasz za bezeceństwa ?. Przecież nasz nadworny "francuski intelektualista" jazgdyni mówi zupełnie coś innego...
Jak żyć... jak żyć ...
Mam kompletny mętlik w głowie...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1557228

Jeden na 14 dorosłych Amerykanów uważa, że czekoladowe mleko pochodzi od brązowych krów - wynika z przeprowadzonych badań Innovation Center for U.S. Dairy. Przekładając to na ogół liczby ludności można dojść do wniosku, że 16 mln obywateli nie wie, co wychodzi z połączenia mleka, kakao i cukru.
https://gloria.tv/article/mZ3wxnsCTCmJ2nRpP3fFykdYu

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1557230

Cytowany tekst jest zbyt długi by się odnosić do detali, ale od razu widać, że jego grzechem jest nadinterpretacja i lekceważenie historii oraz materialnych skutków tej historii. Ważny też jest adresat tekstu i konkretny cel jaki ten przekaz ma realizować. I tu jest pies pogrzebany. Pewne tezy można by przedstawić jezykiem pozbawionym patosu i bazującym na procedurach naukowych. Albo emocje, albo nauka. A emocje prowadzą na manowce.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1557265

Tu przekroczył Pan granice dobrego smaku i stylu polemizowania.

Jako aktywny w stanie wojennym solidarnościowiec, mam wielki szacunek dla Kornela Morawieckiego m.in. za to jak wychował syna. A i MM szanuję za osobisty sukces jak i za postawę polityczną i społeczną.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1557211

A pan przekroczył granice zdrowego rozsądku. Uczestnictwo w solidarności nie świadczy o moralności i nie zapewnia szacunku (patrz Wałęsa).
Mateusza wychowywała matka...bo KM opuścił rodzinę, bigamista. Poczytajcie zetjocie trochę więcej z innych źródeł niż tylko GW i GP. Tu też należałoby postawić pytanie ...prowokator czy idiota?

Kaczyński i PiS powinni strzec się rozwodników i ludzi który porzucają swoje żony i dzieci. Morawiecki zostawił żonę i czwórkę dzieci.
Wiódł burzliwe i pełne przygód życie, a w wieku 74 lat wciąż jest niespokojnym duchem. Świadczy o tym także jego skomplikowane życie uczuciowe. – W swoim życiu kochałem i wciąż kocham kilka kobiet – wyznaje „Super Expressowi” Kornel Morawiecki. Zbliżającą się wigilię spędzi z trzema kobietami swojego życia.”...”
https://niepoprawni.pl/blog/marek-mojsiewicz/morawiecki-zostawil-zone-i-czworke-dzieci

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Verita

#1557226

Akurat wymienionych gazet nie czytam. Prawie w ogólne gazet nie czytam, chyba że raz na tydzień  Dziennik Bałtycki,żeby  się zorientować jaki jest stan umysłu platfusów. Czytam dobre tygodniki i poważne materiały, dlatego nie cierpię tekstów nasączonych emocjami jak gąbka, z których, po wyciśnięciu, nic nie wynika.

Polityka, jak widzę, to nie zajęcie dla amatorów, niezależnie od opcji i kwalifikacji, a szkoda. Mnie wystarczy casus pana Petru czy pana Kropiwnickiego i nie chcę podobnych na portalu niepoprawnych.

Oczekuję merytorycznych tekstów a nie ciastek z upodobaniami.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1557266

Idąc dalej, powinniśmy złożyć wyrazy szacunku dla mamy Kazia Marcinkiewicza, za obdarzenie narodu polskiego tym geniuszem polityki i ekonomii...
Pan Morawiecki jest kontynuatorem "tej linii" i jak jego "genialny" poprzednik Kazio, również jest protegowanym Jarosława, co budzi najwyższe zaufanie do jego osoby...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2
#1557232

Jeżeli nie widzi Pan różnicy między Kaziem a MM , to ja Panu współczuję i pytam, co Pan robi na tym portalu. To nie jest portal dla nawiedzonych.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1557267

Ma Pan rację Między Kaziem, a Marilyn Monroe jest zasadnicza różnica.
Zwracam honor.
Byłem przekonany, że chodziło Panu o Mateusza Morawieckiego, a między nim a Kaziem różnicy nie ma.
Przecież cieszą się podobnym zaufaniem Jarosława.
A Jarosławowi ufam "bezgranicznie"...

PS. Co zaś do portalu, to wydaje mi się, że jest portalem również dla nawiedzonych, bo cóż Pan by tu robił ?...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1557274

Będą uciekać żydzi, gdy wyznawcy Allach zaczną ich wycinać i będą uciekać do Polski, bo Polska durna zawsze ich przyjmowała, gdy inni ich mordowali i wypędzali.

Co już się dzieje w Niemczech i Francji

A dzisiaj ich wdzięczność, to plucie i pomyje wylewane na Polskę na całym świecie, za dobroć Polski i Polaków, by im się dobrze żyło w nowej Ojczyznie.

Zobaczymy już nie długo czy rząd zda egzamin, czy będzie mówił że deszcz pada, jak żydzi będą Polsce i Polakom pluć w twarz.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1557215