Jak trwoga, to do... Amerykanów

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

O dziwo, wróciło do łask powiedzenie: "Chcesz pokoju, szykuj się do wojny", które przypominam od lat gdy tylko nadarzy się okazja. Nawet pan prezydent się go nauczył na pamięć. Tyle że za słowami nie idą odpowiednie czyny, jako że zakompleksieni i zideologizowani idioci polityczni nie są w stanie myśleć perspektywicznie ani kompleksowo by zapewnić bezpieczeństwo narodowe, nie potrafią zorganizować armii, krytykują dzialania militarne USA, oskarżają Amerykanów, że chcą być żandarmem świata.Ale gdy Amerykanie wstrzymali się z interwencją w Syrii a teraz wahają się przed udzieleniem Ukrainie wsparcia militarnego rozlegają się znowu głosy krytyki i potępienia. Ci mądrale, politycy, dziennikarze jak i zwykli obywatele zapominają, że żyją na amerykańskim garnuszku zapewniającym im spokojny byt i że pokój w Europie zawdzięczają Amerykanom. Co więcej, Amerykanom zawdzięczają zakończenie I jak i II WŚ. Bez amerykańskich interwencji i amerykańskich baz w Europie Europejczycy nie mogliby się cieszyć dobrobytem, jaki stał się ich udzialem i niskimi budżetami obronnymi. Ale taki układ ma też swoje złe strony, gdyż prowadzi do rozprzężenia moralnego i utraty poczucia realizmu.

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.2 (głosów:7)

Komentarze

Za takie brednie powinno się karać.

Sikorski miał rację z tymi lodami.

Polska to już nie państwo teoretyczne, ale państwo absurdalne.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1435762

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Kazek został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

których jst klk dznn myslę,ż pwnn c sę zkzć mszczn czgklwk w ntrnc częścj nż rz n tydzń.

Jk n msz c rbć  t rb mryknm łskę zgryzj jbłkm.

Kazek

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5
#1435775

Dziennie ma miejsce sporo nowych wydarzeń, więcej niż kilka z pewnością. Jeżeli traktujemy blogowanie poważnie to powinniśmy reagować na wydarzenia, proporcjonalnie do ilości i zakresu tychże, innego sensu nie widzę. Z drugiej strony, publikowanie notek  np raz w tygodniu miałoby sens, gdyby notka taka zawierała informacje niezwykle rzadkie, nadzwyczaj odkrywcze i zasługujące na nagrodę Nobla czy Pulitzera. Nie mam aż takich ambicji, więc robię to z częstotliwością dyktowaną przez wydarzenia. Ponadto każdy z nas jest nie tylko osobą prywatną lecz także obywatelem i jako obywatel musi zajmować się całą sferą polityczną, a nie ją ignorować lub postrzegać tylko jakiś jej aspekt. Taka jest natura bycia obywatelem i takie są konsekwencje. A brak konsekwencji widać za oknem, proszę się wychylić. Nie ma ucieczki od logiki.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1435810

Wychodzi na to ze mozna pisac w parzyste lub nieparzyste dni ,a sobota i niedziela - szlaban

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1435814

Tylko jego sila (punktow ujemnych - 1)  jest wprost proporcjonalna do umiejetnosci

wyuczonego zawodu czyli furmana

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2
#1435827

W niedzielę szlaban jest wskazany i staram się tego trzymać.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1435857