Kuki - blog

Obrazek użytkownika Kuki
Ogłoszenie

Chciałbym skontaktować się z właścicielem bloga "MyśloZbrodnia"

www.myslozbrodnia.blogspot.com o nicku "wirnik".
"wirnik" prowadził tego bloga do lutego 2008 roku i aktywnie działał w blogosferze - m.in. założył stronę http://mediadlaludzi.blogspot.com/ i zainicjował akcję "Media dla ludzi", uczestniczył w akcji "Stop histerii" blogera Haribu etc.
Niestety adres e-mail z ww blogów nie działa.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Kuki
Ogłoszenie

Swego czasu zapytałem wielu niepoprawnych, co myślą o projekcie http://myślozbrodnia.pl http://myslozbrodnia.pl

Odpowiedzi zaraziły mnie entuzjazmem i powstała strona MYŚLOZBRODNIA NIEPOPRAWNI.PL exclusive, która - imo - jest naprawdę niezła. Cóż z tego... skoro w zasadzie jest martwa.

Nie mam żalu do nikogo, ale przekonałem się, że:
1. niepoprawnym nie należy za bardzo ufać,
2. niepoprawni nie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Kuki
Sport

Każdy selekcjoner bez jaj sam nie odejdzie. A takim właśnie selekcjonerem jest Fornalik.

Sprawdzian z Lichtensteinem wyraźnie wykazał, że w pierwszym składzie powinien zagrać Bereszyński i Zieliński. Zdrowo myślący trener nie zrezygnowałby z najlepszych piłkarzy tego meczu. Jednak kunktator Fornalik kazał Bereszyńskiemu 90 minut grzać ławę, choć mógł on zastąpić Piszczka z powodzeniem, a...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Kuki
Kultura

W odpowiedzi ministra skarbu państwa Wojciecha Jasińskiego z 25 kwietnia 2007 roku na interpelację posła Stanisława Steca w sprawie dostępności dla widzów nowego kanału telewizji polskiej TVP Sport znajdują się wyjaśnienia Zarządu Telewizji Polskiej SA, w których czytamy m.in.:

  Zarząd spółki zapewnił, że kodując niektóre programy, TVP podejmuje starania na rzecz zapewnienia do nich szerokiego...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Kuki
Ogłoszenie

Od dłuższego czasu staram się zainteresować blogerów i redakcję prowadzącą niepoprawnych.pl projektem wydawania czasopisma opinii, jednak nie znajduję szerszego odzewu.

Pomimo wcześniejszych pozytywnych reakcji i zapewnień otrzymałem od blogerów niewiele materiałów, a w redakcji niepoprawnych.pl mam realne wsparcie dwóch osób.
Nie poddaję się jednak i dlatego postanowiłem jeszcze raz przedstawić...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Kuki
Idee

Gadający Grzyb w notce "Blogosfera - „światło odbite”"? prawidłowo zdiagnozował rolę i strukturę blogosfery. Zabrakło mi w tekście odniesienia do perspektyw rozwoju tej sfery obywatelskiej aktywności i dlatego chciałbym przedstawić w skrócie moje "przemyślenia".

Co jakiś czas pojawiają się projekty, które mają na celu zagospodarowanie prawej strony blogosfery (np. Archipelag Polskości -...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Kuki
Kraj

"W przyszłym roku chcemy podwyższyć wycenę procedur pediatrycznych" - powiedział minister.

Czy te "najlepsze wyceny w Europie" mają zamknąć gębę dyrektorom szpitali dziecięcych do kolejnego rozdzielania łupu, czyli podpisywania kontraktów z NFZ?

Lekarz Arłukowicz zdaje się nie rozumieć chorego systemu. Podniesienie "cen" procedur pediatrycznych niczego nie zmienia, a w zasadzie - przy...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Kuki
Kraj

Przeglądam "filmiki" z Marszu Niepodległości i jakoś nie mogę odnaleźć na nich scen policyjnej prowokacji.

Naganne zachowania służb porządkowych to jeszcze nie prowokacja. Odrzucenie w tłum pochodni przez policjanta, to była ta prowokacja? Bo tylko to udało mi się znaleźć - patrz 2 min. 18 sek.

A zatem mówię "sprawdzam" do wszystkich, którzy wiedzą i głoszą, że policja prowokowała manifestantów...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Kuki
Historia

Ur. 13 XII 1903 w Uniejowie, syn Michała i Joanny z Kokrzyckich. W Uniejowie ukończył szkołę powszechną i gimnazjum. 1924–1939 w WP. W 1924 wstąpił do Szkoły Podchorążych Piechoty w Warszawie, a po jej ukończeniu jako kpr. pchor. praktykował w 61. pp w Bydgoszczy na stanowisku dowódcy drużyny. W 1925 studiował w Oficerskiej Szkole Lotniczej w Grudziądzu, kończąc ją w 1927 w stopniu st. sierż....

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Kuki
Blog

zakopać te trupy.

Byle już, zaraz, natychmiast. Trumny mają zniknąć ludziom z oczu. Oglądać zwłoki? A po co? Już je obejrzano w Moskwie. Zakopać!

Co?! Nie ta obrączka? A skąd ona wie? My mamy bumagę i zakupujemy!

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Kuki
Kraj

Z całej dzisiejszej zadymy wyłonił się groteskowy relikt zeszłej epoki

- magister od historii Gdańska w randze premiera. I przemówił do ludu wódz, że państwo to on, Peło, prokuratura, no i ten drugi mgr historii - nauczyciel od "bulu", a wszyscy, którzy nie są z tym "państwem", są antypaństwowi, niepaństwowi, nie ma dla nich miejsca w "państwie" itd., czyli bydło, warchoły i awanturnicy.
http...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Kuki
Blog

W Kronice Wojska Polskiego 2010 - wydanej za nasze pieniądze przez Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej (WC - E... O...?) -

na stronach 110-130 znajdują się materiały z kwietnia 2010 roku, które dotyczą katastrofy pod Smoleńskiem.

Redaktor naczelny Wydawnictwa dr Grzegorz Jasiński nie znalazł na tych stronach miejsca chociażby na fotografię Prezydenta Lecha Kaczyńskiego - Zwierzchnika Sił...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Kuki
Blog

"Z góry założoną tezą" nie jest zamach w Smoleńsku - jak twierdzi m.in. premier Tusk.

"Z góry założoną tezą" narzuconą przez PO, media i prokuraturę wojskową była zwykła katastrofa w komunikacji lotniczej.

Koronnym argumentem na to jest brak przeprowadzenia sekcji zwłok ofiar zgodnie z polskim KK jako dowodu w sprawie. Prokuratura, nie badając dowodów (m.in. ciał), odrzuciła wariant zamachu...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Kuki
Idee

Nie wszyscy mogą być dziś i jutro w Warszawie, a wielu z nas (ja też) chciałoby choć trochę poczuć atmosferę uroczystości

i uczestniczyć w nich jak nie ciałem, to przynajmniej duchem, przeżywać ją wspólnie. Tego od "zaprzyjaźnionych mediów" nie możemy oczekiwać.

Jestem skłonny w miarę systematycznie odbierać wiadomości i umieszczać je w specjalnej notce na SG. Ale do tanga trzeba dwojga. Czekam...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Kuki
Blog

Propaganda może łatwiej manipulować publicznością, która nie czyta, nie jest zaangażowana - T.C. Boyle

Posłużę się dwoma cytatami, które ostatnio zapamiętałem, a które dobrze ilustrują skutki oddziaływania propagandy totalitarnej.

Jeden z najgłośniejszych reżyserów młodego pokolenia Jan Klata (MWZDM?) posługuje się propagandą goebbelsowską sprzed 70 lat:
[quote]Iście polski jest też buntowniczy...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Kuki
Kultura

Skąd to duże "k" w "TVP Kultura"? - nie wiem.

I Polacy sponsorują ten niewiele wart, lewacki badziew. Czasami trafi się jakiś niezły film wieczorem, trochę muzyki czy historii, a reszta - to w zasadzie śmietnik pełen dekadenckiej, obrzydliwej zgnilizny. Ja za to płacę, pani płaci i pan płaci. Wszyscy płacimy za sączenie trucizny w naszą wspólnotę narodową.

Posłuchajcie, co mówią tzw. znawcy tzw...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Kuki
Blog

Wczorajszego wieczora telewizja Jewish News One puściła na żółtym pasku:

A Polish champion horse entered in an Arizona horse show has offended some local Jewish residents because his name pogrom... (informacja pochodzi ze strony: http://www.jta.org/news/article/2012/02/26/3091852/a-horse-named-pogrom )
Nie zajmowałbym się tym (bo na widok żółtego humor mi się tylko poprawił), gdyby nie  notka...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Kuki
Ogłoszenie

"6. Rota z Lidzbarka Warmińskiego chce sprzedać swoja armatę "Marusię". Otóż, dlaczego?

Już wyjaśniam. Ula, szwagierka jednego z członków 6. Roty jest chora na raka i trzeba zebrać 340 000 złotych na lek, który może uratować jej życie. Dlatego chłopaki chcą pomóc zebrać tą kolosalna sumę i ratować życie tej pięknej i młodej dziewczynie."
Więcej informacji na forum wmpf.pl

Kto chce obejrzeć...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Kuki
Humor i satyra

siekiera, motyka, Ania goła,
a Robercik to pierdoła.

...
...

siekiera, motyka, smętna bajka,
u Januszka miętka fajka.
...
...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Kuki
Idee

Każdy ogólnopolski "występ" Jurka Owsiaka daje okazję do wieszania na nim psów.

Zasadniczo zgadzam się z krytyką formy publicznej zbiórki pieniędzy przez WOŚP, ale nigdy nie tracę z oczu głównych celów realizowanych przez Fundację. Nikt z chrześcijan nie zaprzeczy, że taka działalność jest potrzebna.

Czytając o lewakach, którzy epatują społeczeństwo swoim (prawdziwym czy udawanym - mniejsza z...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Kuki
Kraj

W ostatnim programie "Młodzież kontra... czyli pod ostrzałem" poseł PiS Bogusław Piecha obnażył absurdalność ostatniego "reformowania" Służby Zdrowia. Można by nawet rzec, że "komiczność", gdyby nie powaga sytuacji zagrożenia, w jakiej znaleźli się pacjenci.

Dowiadujemy się, że odsetek nieubezpieczonych wynosi 0,3%. Właśnie z powodu tej niewielkiej grupy Polaków, teoretycznie pozbawionych - wbrew...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Kuki
Idee

Po ilości odsłon i komentarzy do poprzedniego wpisu domyślam się, że albo tekst był niezrozumiały , albo nie trafił w smak (także redakcji).

Postaram się zatem przybliżyć temat na prostym przykładzie cwaniaka z Biłgoraja.

Jak wiemy, osobnik ten od dawna poszukiwał odpowiedniego środowiska, które byłoby podatne na jego emotywistyczne manipulacje. Pamiętamy, jakim środkiem operował: emocjami - od...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Kuki
Idee

Rozpocząłem od wpisów nt. emotywizmu i podobnie zamierzam skończyć.

[quote]Emotywizm to teoria wypowiedzi moralnych, według której sądy wartościujące nie zależą od obiektywnych standardów moralności, a są jedynie wyrazem preferencji, skłonności i uczuć (emocji).
http://niepoprawni.pl/blog/110/emotywistyczna-pustka [/quote]
[quote]Emotywistyczny dyskurs to jedynie próby przekonania oponenta do...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Kuki
Idee

Zawsze mogą być tacy, którzy nienawidzą. Ale mogą oni zwyciężyć tylko pod warunkiem, że i my ich znienawidzimy. - Viktor Orbán -

[quote]Błogosławcie tych, którzy was przeklinają, módlcie się za nieprzyjaciół, a nawet pośćcie za prześladowców waszych. Jakaż to bowiem zasługa, jeśli miłujecie tych, którzy was miłują? Czyż i poganie tego nie czynią? Wy natomiast miłujcie takich, co was nienawidzą,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Kuki
Kraj

Jak powiedziała w czwartek rzeczniczka warszawskiej prokuratury okręgowej Monika Lewandowska, śledztwo wszczęto z artykułu 174 Kodeksu karnego.

Mówi on o "sprowadzeniu bezpośredniego zagrożenia katastrofą w ruchu lotniczym". Grozi za to od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.
http://www.tvn24.pl/-1,11273,1722999,,,jest-sledztwo-ws-awaryjnego-ladowania-na-okeciu,raport_wiadomosc.html

"Strategiczna"...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Kuki
Idee

Godłem Rzeczypospolitej Polskiej jest wizerunek orła białego w koronie w czerwonym polu. - Art. 28 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej

Powyższy zapis zafundował Polakom ostatni sejm PRL-u, ten sam, który wybrał na prezydenta sowiecką marionetkę bez krzty honoru. "Godło" zaklepała w 1997 roku przefarbowana czerwona kamaryla ze swoim pupilem - aparatczykiem TW Alkiem na czele., a przyjęło (...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Kuki
Idee

Dwie partie szły do wyborów w 2005 r, by budować IV RP. Ale usłyszeliśmy nie, a IV RP zaczęła być inwektywą.
- J. Kaczyński.

Różnica między pomarańczowym Fideszem i PiS polega na tym, że na Węgrzech centroprawica pokonała w wyborach parlamentarnych - rządzących od ośmiu lat - postkomunistów, a PiS jest w opozycji do pomarańczowej PO - partii potencjalnie chrześcijańskiej (Fidesz i Platforma...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Kuki
Idee

Ciekaw jestem na jakich przesłankach opiera się przekonanie prezesa PiS, że doczekamy się takich zmian jak Węgrzy, gdzie PiS miałaby odegrać rolę Fideszu.

Czy prezes Kaczyński liczy tylko na niezadowolenie społeczeństwa spowodowane kryzysem gospodarczym? Czy PiS zaproponuje społeczeństwu cokolwiek z tego, co zaproponował Węgrom Viktor Orbán w 2002 roku?

Grzegorz Górny w artykule Lekcja Orbána"...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Kuki
Gospodarka

Co by o Władymirze Putinie nie myśleć i mówić, to trzeba przyznać, że dla Rosjan jest on bohaterem, bo

to za jego prezydentury Rosja wyszła z zapaści gospodarczej. Nie dziwi mnie wcale, że Rosjanie w większości go popierają: byt kształtuje świadomość.

Na powyższym wykresie wyraźnie widać, że za prezydentury Putina nastąpił zdecydowany wzrost dochodu narodowego na głowę mieszkańca Rosji. W...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Kuki
Idee

Wielu z Was ma nadzieję, że te wybory wiele zmienią.

Mamy podobno obudzić się w "wolnej Polsce". Nic bardziej mylnego. Niezależnie od wyniku wyborów III RP nie zejdzie z dotychczasowego kursu.

Nawet tak wytrawny obserwator polityki jak B. Wildstein, który zdaje sobie doskonale sprawę z miażdżących przewag "układu", prawdopodobnie uległ przedwyborczym emocjom, gdy napisał:
[quote]Potrzebujemy...

0
Brak głosów

Strony