Gazprom

Obrazek użytkownika Leopold
Blog

Pamiętamy zachwyty publicystów nad "dojrzałą demokracją niemiecką" z jej ciągłością polityki zagranicznej, która nie zmienia się po zmianie partii rządzącej. Dziś wiemy, że zarówno SPD jak i "chadecy" realizowali po prostu założenia doktryny Dugina o "wspólnym europejskim domu od Władywostoku po Lizbonę" czyli EUROAZJI. Doradca prezydenta Rosji – geostrateg Aleksandr Dugin pisał wprost o...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Muszę zareagować impulsywnie!

 

Krew mnie zalała jak przeczytałem dziś, że W. Pawlak raczył był w nowej już sorosowej gazecie Rzeczpospolita udzielić wywiadu, w którym stwierdzić raczył: "Moim zdaniem dodatkowy gazociąg do Polski nie jest potrzebny. W 2010 r. podpisaliśmy aneks do umowy z Rosjanami, który pozwolił na rewers wirtualny na gazociągu jamalskim. Następnie zaczął działać także rewers...

4.6
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (10 głosów)
Obrazek użytkownika Maciej Krogulski
Kraj
      Finlandia   AD 2018   pozostaje nadal   krajem satelickim Moskwy     https://wiadomosci.onet.pl/swiat/finlandia-rzad-wydal-zgode-na-budowe-nord-stream-2/yhm13h7     Skład konsorcjum Nord Stream 2 AG    rosyjski Gazprom  niemiecka BASF-Wintershall  niemiecka Uniper (wydzielona z E.On) – brytyjsko-holenderska Royal Dutch Shell – francuska Engie  austiacka OMW     PRZEKAŻ DALEJ, KOMU...
5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Mam jeszcze przed oczyma grudniową instrukcję potomka bolszewickich nadwiślańskich agentów wysługujących się sowietom, dziennikarza niemieckiej gazety piszącej po polsku, nawołującą do przemocy, do przelewu krwi Polaków.
Wtedy się nie udało, nie było chętnych do palenia opon, blokowania urzędów publicznych a nawet strzelania do rodaków.

I znów pojawią się ta sama ..."oferta" zachęcająca,...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

W sierpniowe upały zabrakło w polskim systemie około 1000 MW, czyli tyle ile miała dać wstrzymana przez ekipę D. Tuska nowa elektrownia w Ostrołęce.
Polska gospodarka mocno odczuła tą letnią zapaść.
Gospodarstwa domowe mniej.
Był blackout? czy nie?
Użyteczne, wierne rządowi PO/PSL media zrobiły bardzo wiele, aby problem ten nie pojawił się jako ważny w serwisach informacyjnych.
Łzesterowny ściek...

4.45
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (9 głosów)
Obrazek użytkownika antysalon
Świat

Ja richtig! Genau! Allach akbar i Boh spasaj! równocześnie.
I jak tu pogodzić jej dotychczasowe protestanckie ( luterańskie ) wyznanie?

Angela Merkel w ostatnich dniach postawiła deklaratywnie, jednocześnie jakby na dwóch sojuszników!
Na islamskich imigrantów oraz putinowski gaz!
Jak pogodzić te obie mocno przeenergetyzowane związki ( delikatnie zwąc)?

Co chce ugrać kanclerz Niemiec jednocześnie...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Zanim przyjdzie PO nas ... kopacz! jeszcze wiele się wydarzy.
A dzieje się przeciekawie.
Okazuje się, że to D. Tusk wystawił do wiatru miliony kibiców siatkówki w Polsce.
Co prawda ci mu natychmiast wygwizdali fakturę w łódzkiej Atlas Arenie tak hałaśliwą, że będzie ją miał w uszach jeszcze przez wiele miesięcy.
Zakładam nawet, że gdyby jakimś cudem polski zespół dotarł do finału, to ten kopacz...

4.65
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (18 głosów)
Obrazek użytkownika elig
Świat

W weekendowym numerze "Polski" /4-6.10.2013./ na drugiej stronie jest tekst Bena Hoyle'a "W lodowatej celi u Putina" / http://www.polskatimes.pl/artykul/1008047,w-lodowatej-celi-u-putina,id,t.html /. Czytamy w nim:

"30 aktywistów z organizacji ekologicznej Greenpeace, oskarżonych o piractwo i przetrzymywanych w rosyjskim areszcie, może przez długie miesiące tkwić w prawnym zawieszeniu....

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika elig
Gospodarka

Napisanej przez Witolda Michałowskiego, inżyniera, specjalisty od gazownictwa i redaktora naczelnego pisma "Rurociągi". Spotkanie odbyło się 19.06. w Domu Dziennikarza na Foksal w Warszawie. Zaczęło się z lekkim opóźnieniem o 18:15, a obecnych było dwadzieścia kilka osób. Imprezę prowadził dziennikarz Stefan Truszczyński. Zapowiadano też obecność b. senatora Zbigniewa Romaszewskiego, który...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Jadwiga Chmielowska
Kraj

Zasada działania od czasów carskich jest taka sama. Wkręcić w swoją orbitę jak najwięcej zwolenników, agentów i pożytecznych idiotów.

Caryca Katarzyna słono opłacała Woltera (Voltaire), który uchodził za „apostoła rozumu, zwolennika racjonalizmu i obrońcę wolności”. Gdy wojska carskie wkroczyły w granice Rzeczpospolitej i tłumiły powstanie Konfederacji Barskiej, Wolter głosił na zamówienie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Katarzyna
Blog

Ostatnio mamy wysyp wiadomości, które z powodzeniem zastępują poranną kawę. Każą usiąść i wziąć głęboki oddech, bo może się okazać, że człek nie wytrzyma i rzuci czym ciężkim.
W chaosie dezinformacji i propagandy serwowane są nam informacje oznaczające już nie tylko oszustwa rządzących, afery i korupcję, ale świadczące o braku panowania rządu nad bezpieczeństwem kraju.

Można rewelacje...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Gadający Grzyb
Kraj

Skoro o inwestycji na terenie Polski porozumiewa się Gazprom z Gazpromem, to powiedzcie sami – po co tu jeszcze jakiś rząd?

I. Fasada państwowości

Jeśli ktokolwiek miał wątpliwości, że cała ta Dyktatura Matołów z Ober-Matołem na czele to tylko banda żałosnych figurantów, a realne decyzje podejmowane są gdzie indziej i przez kogo innego, to po awanturze z memorandum dotyczącym budowy gazociągu...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika grzechg
Kraj

Kurz po wirtualnej rurze jamałce drugiej szybko nie opadnie. Ale co nas obchodzi jakaś ruska rura, skoro sam rząd Trzeciej Najjaśniejszej w ogóle takimi duperelami się nie zajmuje. Chcą sobie Rosjanie położyć jakieś rury u nas, to niech kładą, byleby nie na nowiuteńkim asfalcie któregoś z odcinków autostradowych i nie przez boisko, nie przez boisko premiera! W końcu mamy czarno na białym, że...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Sprawa gazociągu Jamal II przypomina nieco "korytarz suwalski" z lat 90-tych. Niestety, postawa premiera Tuska jest zgoła inna niż prezydenta Kwaśniewskiego. Przypomnę co mówił o sprawie "korytarza suwalskiego Ludwik Dorn /TUTAJ/:

  "Chodzi o czasy z punktu widzenia młodego pokolenia dość zamierzchłe, czyli lata 1992-97. Wedle relacji prasowych ówczesny wojewoda suwalski p. Cezary...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika grzechg
Kraj

Kiedy minister Rostowski był zszokowany chorymi planami OFE, nie wierzyłem w ten jego szok, bo jak można uwierzyć, że ABW nie nadzoruje instytucji gospodarczych obracających setkami miliardów złotych i nie informuje o takich chorych planach szefa resortu finansów, albo wprost premiera. Po tym, jak EuRoPol GAZ i Gazprom podpisali memorandum na budowę Jamału II, a Donald Tusk wyraził tym faktem co...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Płomień Gazpromu! To już nie tylko znane logo tej bogatej i wpływowej rosyjskiej firmy. Znane nam z reklam nie tylko na koszulkach Schalke 04!
To już coś więcej!
Zapytany o memorandum na kolejną rosyjską rurę premier D. Tusk zachował się jak przy okazanym mu wczoraj przez posła Jaki karaluchu/pluskwie!
Nie wiem, nie znam się, nie słyszałem.
Ale tu już prof. mendoweszkowy nie przyjdzie mu z pomocą...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika MD
Kraj

Podstawowe pytanie jakie chciałbym postawić Donaldowi Tuskowi brzmi: na co liczył zdając się na łaskę płka Putina? Najbardziej optymistyczna odpowiedź jaka mi się nasuwa to taka, iż za cenę niepodległości Polski i własnych upokorzeń Rosja nie zablokuje swoimi długimi rękami jego kandydatury na jakąś intratną posadkę w EU. Ciąg ostatnich wydarzeń wydaje mi się potwierdzać tę wersję.

...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika MD

Polityka miłości do Rosji rozpętana przez rząd Tuska przy wydatnym udziale wszelkiej maści "autorytetów moralnych" spotkała się z należytym przyjęciem po drugiej stronie. Po dość długim okresie względnej ciszy we wzajemnych relacja przyszła kolejna porcja kopniaków od płka Putina.

Z pozoru niepozorna publikacja w "Izwiestiach" ogłaszająca, iż strona polska żąda pod pomnik w Smoleńsku terenu...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika prof Rycho
Świat

Polska zasługuje na cuda. Nie chcę i nie dopuszczę do tego, żeby Polską rządzili ludzie, którzy mówią, że nic nie może się udać, którzy uważają, że Polacy to naród aferzystów i złodziei. -Słowa Tuska... A jednak!

Cudów nie ma!
Rzad dał się całkowicie wymanewrować i to za darmo. Nie znaczy to całkowicie za darmo -co niektórzy na tym się obłowili ...W końcu SWOI.
Założenie obecnej budowy South...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Płomień w zapalniczce Gazpromu znów gwałtownie skoczył! Bo Cimoszewicz staje się głównym, a nawet najgłówniejszym geologiem nad Wisłą. Wspólnie z niejakim Szamałkiem dowodzą, że z z polskim gazem łupkowym jest jak ze ... szpinakiem!
A Gazprom to już nawet nie będzie musiał wydawać ciężkiej kasy na lobbing, aby przeszkadzać w odwiertach, badaniach, próbnym wydobyciu, podburzać polskich rolników,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika mukuzani
Gospodarka

Rosyjscy analitycy nie są w stanie zaprzeczyć znaczeniu gazu łupkowego w Polsce, o łupkach w USA już nie wspominając. Zapowiedź amerykańskich ekspertów o intensyfikacji programu wydobycia gazu z łupków stawia Gazprom pod ścianą, ale Kreml ma swoje „argumenty”, które już znajdują posłuch w krajach Europy Środkowowschodniej…

U.S. Energy Information Administration (EIA) przewiduje, że dzięki...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika mukuzani
Gospodarka

Pikujący w sondażach Ruch Palikota pomaga skrajnej lewicy z Niemiec i Francji budować w Polsce ruch przeciwników gazu łupkowego.
W gminach, w których szuka się gazu, aktywiści Palikota namawiają mieszkańców do protestów. W ten sposób weszli w sojusz z niemieckimi postkomunistami z Fundacji Róży Luksemburg i wojującymi francuskimi ekologami.

Polski nie ogarnęła dotąd antyłupkowa histeria. Sytuację...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

ŁŁ uznał, że obrażam „innych blogerów” i dlatego usunął mnie z Areopagu na NE.

Widzę, że nie ma miejsca na dyskusję tam, gdzie się promuje gazpromowski Obóz Wielkiej Polski. Można tu bezkarnie obrażać Piłsudskiego czy Mickiewicza, ale wara od Tonderskiego czy Kajdasa. Nowy Ekran się zdekonspirował. Dziękuję Państwu za uwagę!

Post scriptum: tak, jak opuściłem swego czasu Salon24, teraz opuszczam...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Gadający Grzyb
Świat

Nasza najbliższa przyszłość może wyglądać tak, że do uzależnienia surowcowego dołączy militarny protektorat Rosji.

I. Naści swój „reset”, mości Obamo...

Jakieś dwa lata temu w przypływie czarnego humoru zdarzyło się mi napisać, że jak tak dalej pójdzie, to doczekamy się w Polsce bazy antyrakietowej – rosyjskiej. I jak dotąd wszystko, powoli lecz nieubłaganie, idzie właśnie w tym kierunku. Oto...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Gadający Grzyb
Gospodarka

Polski Urząd Regulacji Energetyki zachował się jak gazpromowska agentura wpływu. Zapłacimy za to wszyscy.

I. Skandal z rewersem wirtualnym

Jeśli ktoś miał wątpliwości co do istnienia „partii Gazpromu w Polsce”, której przedstawiciele ulokowani są w najróżniejszych instytucjach – nie wyłączając administracji państwowej, to niedawno mogliśmy zaobserwować jej działanie w praktyce.

Oto, jak podała „...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Arnold Parszawin
Kraj

- Halo…
- Tak?
- To ty… Paweł? Miałeś być na urlopie…?
- Jutro wyjeżdżam, właśnie pakuję walizki. Mów szybko, o co chodzi?
- Jest Matoł?
- Nie ma. Ruszył się do Belwederu.
- Jakiś zamach na Wielkiego Księcia się szykuje?
- Dowcipniś, …no to raczej Konstanty jest specjalistą od zamachów, jak mówią na mieście…
- Masz na myśli Krakowskie Przedmieście…?
- No, też… . Ty, a ty...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Gadający Grzyb
Świat

Dzień uruchomienia Gazociągu Północnego był ostatnim dniem mrzonek o europejskiej solidarności energetycznej.

I. Feta w Lubminie

Odkręcono kurek, strzeliło szampanskoje i popłynął gaz. Dzień 8 listopada 2011 w Lubminie, gdzie w stacji odbiorczej z wielką fetą uruchomiono magistralę Nord Stream, był ostatnim dniem mrzonek o europejskiej solidarności energetycznej. Warto zwrócić uwagę na słowa...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Gadający Grzyb
Gospodarka

Polskie łupki dla Gazpromu - cz.II. Czy będziemy ćpali ruski gaz wydobywany na polskim terytorium?

I. Afera łupkowa a mediodajnie III RP

Informacja o tym, że 1/5 koncesji na poszukiwanie gazu łupkowego trafiła w ręce firm powiązanych z Rosją zrobiła niedawno trochę szumu w mediodajniach, po czym, żeby zatrzeć złe wrażenie, wyrobnicy z propagandowego frontu obozu beneficjentów i utrwalaczy IIIRP...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Świat

Witam

Nieraz tak bywa, że nawet najbardziej  optymalny plan działania, wykreowana i najbardziej prawdopodobnie efektywna przyjęta strategia osiągania określonego celu... nie zawsze jest w stanie przewidzieć przyszłą rzeczywistość...
 

Ryzyko jej niepowodzenia jest tym większe, im stopień nieprzewidywalności efektów podejmowanych decyzji jest wyższy a już sięga 100% w przypadku powielania –...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Gadający Grzyb
Gospodarka

Polskie łupki nie są na rękę nikomu z wielkich rozgrywających – Rosji, Niemcom, euro-decydentom, lobby „ekologicznemu”...

I. Kasandryczny realizm.

W majowej notce „Euro-koalicja przeciw polskim łupkom” napisałem, iż „można się spodziewać, że Niemcy i Francja będą za jakiś czas próbowały przeforsować na forum unijnym (arcywygodne narzędzie!) rozwiązania uniemożliwiające eksploatację złóż gazu...

0
Brak głosów

Strony