POLSKAXXI

Obrazek użytkownika Kuki
Inne

my też tak chcemy - po wiadomościach tv na nienajlepszy portal http://www.polskaxxi.pl/  nie można wejść ;)

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

http://polskaxxi.pl/Aktualnosci/Wydarzenia/Deklaracja-Ruchu-Obywatelskiej-Polska-XXI 

Zanosi się kolejna kanapa. Ja to skomentowałem tak:

 

Młodym (pon.18 lat) bym się nie dziwił, ale jak mniemam średnia wieku jest tu większa, i dlatego dziwi mnie dość naiwne podejście do tematu pt. komentatorów i autora. Mówie to, bo sam dobrze pamiętam, jak MD rozlepiali vlepki "Nowoczesna Armia Zawodowa!" czy "Z nami jest f@jnie", jak PO deklarowało, że nie jest partią, widziałem polityków PO udzielających się w samorządach, słowem mam deja vu, a z w.w. tekstu wieje zapowiedź "postpolityki" (dystansowanie się od sporów ideowych itp, skoncentrowanie się na zarządzaniu itp.) wręcz półoficjalnie deklarowanej przez obecnie rządzącą partie... Naprawde trzeba być naiwnym, aby to "kupić". 2008-09-27 21:45

http://wolnywybor.salon24.pl/95154,index.html#comment_1379077

 Ktoś im odpowiedział:

 

 Idea powoływania ruchu obywatelskiego nie będącego partią polityczna ma w sobie jakąś siłę, bowiem wciąż przyciąga ludzi inteligentnych i ciekawych. Z satysfakcją przyjmuję, że Ruch Obywatelski Polska XXI nie odżegnuje się od polityki. Jednak chciałbym przypomnieć: Wałęsa założył Bezpartyjny Blok Wspierania Reform, Czesław Bielecki z Andrzejem Olechowskim (i 98 innymi) Ruch STU, po wyborach prezydenckich Andrzej Olechowski powołał Stowarzyszenie Obywatele dla Rzeczypospolitej; - wszystkie te ruchy, mimo dużego zaangażowania założycieli, umierały śmiercią maturalną. Dlaczego ? Bo w polityce poza dobrymi chęciami i ideami liczy się władza i pieniądze. Ruch powinien się jak najszybciej zdeklarować jako partia (bądź quasi-partia) polityczna. Im szybciej tym lepiej. Inaczej społeczna inicjatywa zaangażowanych w tworzenie ruchy pójdzie na marne.

 Dziennikarze będą mieli ulubioną kanape do posadzenia w studio, i tak się skończy, plus ew. sukcesami w wyborach lokalnych.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#402982

Znowu przemalowanie dla zmyły.
Ujazdowskiemu już dziękujemy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#402984

"Korzystając z doświadczeń wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych Ameryki uruchamiamy możliwość przystąpienia do Ruchu Obywatelskiego „Polska XXI” bez wypełniania zbędnych formalność. Składając akces przez Internet otrzymujesz prawo do informacji i wpływania na kształt programu. Wypełnij formularz online."

No prosze bardzo jakie laskawe jasniepanstwo! Oby im sie wszyscy popaprancy tam do wymadrzania sie powpisywali! ( wiem, wredna jestem;)

Kirkeeeeer!

:)
Kaska

Vote up!
1
Vote down!
0
#402985

założyciele to konserwatyści, a ruch, jak zauważyłem, "kręci" bardzo tzw. wolnościowców, czyli liberałów od gospodarki. kasa może się znaleźć ;)

Vote up!
0
Vote down!
0
#402987

Taa... Partia na wzór amerykański (sympatycy zamiast członków itp.) w systemie proporcjonalnym...

Vote up!
0
Vote down!
-1
#402988

do PolskiXXI to może być łatwa i dobra metoda do zebrania - na początek - bazy danych namiarów na potencjalnych "żołnierzy" - uczestników-wykonawców tego, co ojcowie założyciele chcą robić...

Oprócz tego "ruch" obywatelski gromadzący ludzi, którzy nie potrzebują "ruszać" obywatelskiego tyłka w realu może przyciągnąć jednak pewną, konkretną grupę ludzi. A jeśli za takimi deklaracjami "przystąpienia" może pojawić się perspektywa na kasę?...

Na pewno interesujące byłoby śledzić dalszy rozwój wypadków...

Vote up!
0
Vote down!
0
#402992

Może będą składki pobierac przez PayPal? 

Vote up!
0
Vote down!
-1
#402993

Teraz mi się przypomniało, że Tygrys pisał w S24 pod nickiem
"wal się Ujazdowski!"
Żeby się tylko nie zapisał do tych 21!

Vote up!
2
Vote down!
0
#403000