Nienawiść

Obrazek użytkownika Kuki
Idee

Zawsze mogą być tacy, którzy nienawidzą. Ale mogą oni zwyciężyć tylko pod warunkiem, że i my ich znienawidzimy. - Viktor Orbán -

[quote]Błogosławcie tych, którzy was przeklinają, módlcie się za nieprzyjaciół, a nawet pośćcie za prześladowców waszych. Jakaż to bowiem zasługa, jeśli miłujecie tych, którzy was miłują? Czyż i poganie tego nie czynią? Wy natomiast miłujcie takich, co was nienawidzą, a nie będziecie mieli wroga.
http://www.apologetyka.katolik.pl/odnowa-kosciola/z-historii-chrzecijastwa/patrystyka/149/534-didache-nauka-dwunastu-apostoow [/quote]

Często nienawiść sama sobie zadaje rany.
http://11listopada.org/wiadomosc/tzw-marsz-niepodleg-o-ci-ca-prawda
http://11listopada.org/wiadomosc/mi-y-m-ody-cz-owiek
http://11listopada.org/wiadomosc/niemcy-mnie-bij

Jakże kłopotliwa jest nienawiść bez wzajemności.

Każdy Twój wyrok przyjmę twardy,
Przed mocą Twoją się ukorzę,
Ale chroń mnie, Panie, od pogardy,
Przed nienawiścią strzeż mnie, Boże.

http://www.cytaty.info/temat/nienawisc/1

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Bardzo ważne przesłanie - Zło dobrem zwyciezaj, a jak ten pochód ateistów samo pójdzie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

GosiaNowa

#202218

czy niepoprawni.pl jest portalem chrześcijan?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#202272

Nie wiem czy wiesz, ale w Polsce przynajmniej 80% ludzi przyznaje się do chrześcijaństwa (łącznie z twoimi idolami z PO).Mozna powiedzieć w związku z tym, że jest to portal chrześcijan.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#202275

Gdzie Ty żyjesz? 80% katolicy ok, jeżyli katolikami nazywasz ludzi ochrzczonych. Połowa z tych "katolików" jest tylko na papierku bo są to osoby niepraktykujące. I takich osób z roku na rok jest coraz więcej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#202282

Rozumiem. że masz na myśli m.in. Bula-Komorowskiego, jego tuskowatość i im podobnych, którzy lecą do koscioła (ale nie na Mszę Św.) z okazji uroczystości państwowych na których należy się pokazać i jeszcze w sposób świętokradczy przyjąć Komunię Św.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#202295

Nie to jest ważne, jak często chodzimy  na Mszę Świętą i czy przystępujemy do Komunii, ale to, że zawsze jesteśmy gotowi bronić wiary przodków i Krzyża, bo czujemy się dziećmi Kościoła Katolickiego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#202346

skąd takie informacje o mnie?
Prawda rodzi nienawiść, uległość przyjaciół.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#202294

Zgodziłem się z Tobą co do tych 80%. Przedstawiłem Ci po prostu prawdziwe szczegóły. Czy przez to mnie nienawidzisz?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#202303

Być może rzeczywiście trochę przesadziłem (chyba z tym PO ??). Jeżeli poczułeś się urażony, to przepraszam. Nie chciałem obrazić!!.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#202334

Ale skąd przypuszczenie, że Cie nienawidzę. Możemy sobie nawet "wygarnąć", ale to przecież (przynajmniej tutaj ) nie oznacza nienawiści. Przykro jednakowoż, mi jeżeli tak to odebrałeś - wbrew moim intencjom.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#202343

[quote=Kuki]... Prawda rodzi nienawiść, uległość przyjaciół. [/quote]

Czy naprawdę wierzysz w to, co napisałeś ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#202350

kto trzęsie drzewem prawdy, temu padają na głowę obelgi i nienawiść.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#202509

 Wyczuwam gorycz w tym stwierdzeniu.

Nie przejmuj się, tylko wal prawdę prosto z mostu i niepoprawnie !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#202989

Czy mam się wstydzić tego tego,że jestem chrześcijaninem ,a ściślej- katolikiem?Czy Pan Admin  przekieruje mnie na "Frondę"? Widać w ostatnim czasie olbrzymie miłosierdzie- zero komentarzy i reakcji na wyczyny szwabskiego i rodzimego  lewactwa,bandyckich wyczynów  "policjantów".Tom ja nie tylko nie-niepoprawny,ale i niemiłosierny.Przyjdzie mi z tym żyć.

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#202286

Ten, kto zamknął się w nienawiści, już się skończył!

— Kardynał Stefan Wyszyński

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#202332

mogłem nienawidziłem aż to wszystko mnie otoczyło i mam Rzeczpospolitą nienawistną jak pająk otoczyła w kokonie nitki po sld pis plk psl i następne ssące nitki dla budżetu unijnej matki , ci przeklęci niemcy zawsze wiedzą co robią 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#202278

Im mniej nienawiści, tym więcej zdrowia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#202289

Przypomina mi to kłótnie dzieci w przedszkolu. Kłótnie, w której takie dziecko sobie myśli, że jak będzie krzyczeć głośniej od tego drugiego to tym samym pokaże mu, że ma rację. Dziecku można to wybaczyć ale kto wpadł na pomysł by w trakcie pochodu dorośli (w większości) ludzie wychodzili z gitarami i zagłuszali go jakimiś piosenkami? Czemu to ma służyć? Tak jak te dzieci chcą pokazać kto jest lepszy i ma racje? Czy tak się powinien zachowywać katolik?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#202279

http://www.pijarzy.pl/?strona,doc,pol,glowna,1331,0,5350,1,1331,ant.html

jak powinien zachowywać się katolik?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#202285

W sobotnie popołudnie młodzież uczestnicząca w 11 Spotkaniu Młodzieży Pijarskiej podczas akcji ewangelizacyjnej napotkała marsz ateistów i agnostyków. Jaki był efekt tego spotkania, można przeczytać poniżej...
W dniach od 13 do 16 października odbywa się 11 Spotkanie Młodzieży Pijarskiej pod hasłem „Nie wstydzę się Chrystusa”. Ponad sześciuset młodych związanych z duszpasterstwem Zakonu Pijarów w Polsce, na Białorusi, w Czechach i na Węgrzech podczas modlitw, konferencji i zabawy zbliżało się do Boga i siebie. Celem spotkania było zachęcenie do odważnego świadczenia o wierze. Punktem kulminacyjnym miała być sobotnia akcja ewangelizacyjna na krakowskim Starym Mieście. Od rana uczestnicy SMP, słuchając świadectw i konferencji, przygotowywali się do tego, by po południu – uzbrojeni w ulotki i breloczki z krzyżykiem i napisem „Nie wstydzę się Jezusa”, które mieli wręczać krakowianom i turystom - ruszyć do dzieła. I tak się stało – po godzinie 14 pierwsza grupa ok. dwustu ewangelizatorów ruszyła, a w tym samym czasie pozostali trwali na modlitwie adoracyjnej w pijarskiej świątyni pw. Przemienienia Pańskiego na Starym Mieście. I tu można było poczuć, jak to Pan Bóg pokierował tym dziełem: nasi młodzi spotkali zbliżający się do Rynku marsz ateistów. Odpowiedzią na wrogie Bogu i Kościołowi hasła był radosny śpiew i modlitwa. Oddajmy głos dziennikarzowi „Gazety Wyborczej”:

Przez pierwszą godzinę marszu wszystko przebiegało po myśli organizatorów. Jednak gdy pochód dotarł na Rynek, pod pomnikiem Adama Mickiewicza napotkał na młodych katolików, biorących udział w Spotkaniu Młodzieży Pijarskiej. Chrześcijanie na Rynku prowadzili ewangelizację. Gdy zauważyli maszerujących ateistów, zaczęli śpiewać religijne pieśni: "Jezus siłą mą, Jezus pieśnią mego życia. W Nim znalazłem to, czego szukałem do dzisiaj, sam mi podał dłoń, bym zwyciężał w każdy dzień!".
Skonsternowani ateiści nie wiedzieli, jak zareagować. Próbowali zagłuszać młodych katolików swoimi okrzykami: "Polska laicka, nie katolicka". Chrześcijanie odpowiadali: "Nie wstydzę się Chrystusa!". Na około piętnaście minut katolicy przejęli władzę nad marszem ateistów. Nie pomógł megafon, przez który organizatorzy starali się wykrzyczeć swoje postulaty. Chrześcijanie, do których przyłączali się przypadkowi turyści i krakowianie, śpiewali coraz głośniej: "Niechaj zstąpi duch Twój i odnowi ziemię. Życiodajny spłynie deszcz na spragnione serca. Obmyj mnie i uświęć mnie. Chwała Jezusowi, który życie dał".
Ateiści na chwilę przerwali swoje przemówienia, postanowili rozdawać chrześcijańskiej młodzieży swoje ulotki. W zamian otrzymywali różańce i krzyżyki. Obie grupy rozdzielał kilkuosobowy kordon policji.
Zrezygnowani ateiści musieli opuścić Rynek. - Idźcie z Bogiem! Polska katolicka, nie laicka - krzyczała młodzież. Na drogę zaśpiewali ateistom również piosenkę: "żegnamy was Alleluja, żegnamy was Alleluja".

 

a tylko chciałem doczekać spokojnego końca na tej ziemi bez czerwonych zielonych brunatnuch czarnych  różowych i tęczowych 

nie dali nie uciekniesz szarańcza wszędzie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#202290

po co ten link? Co innego na swojej stronie napiszą katolicy, co innego ateiści biorący udział w pochodzie. Ja się pytam czemu ma służyć takie wzajemne zagłuszanie się? Ewidentnie na pokazaniu kto jest lepszy. Jeden wart drugiego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#202291

Houston,mamy problem.Czyżby świeży desant na NP?

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#202306

zaznaczyłbym "i like it" ale nie ma takiej opcji, szkoda.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#202310

1. jak zachowuje się katolik?
2. Serce i umysł rzadko kłamią jednocześnie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#202319

1. Idź do pani katechetki i się zapytaj. Ja nie będę Ci pisać bo nie o to tu chodzi. Panie kuki pytam się czy takie zachowanie jakie miało miejsce na tym pochodzie jest w porządku wobec CIEBIE?
2. rzadko ale jednak.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#202326

zachowanie niewierzących było skandaliczne.
nawoływanie do przemocy: rzuć "granat" na tacę
lżenie narodowych świętości i łamanie prawa: Bóg, horror i dulszczyzna
obraza uczuć religijnych: intronizacja! CTHULHU królem Polski

śpiew o miłości do Boga był wyrazem potępienia tych ataków na wierzących. potępianie zła bez potępiania człowieka nie jest nienawiścią.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#202507

Rzeczywiście "żenua". Skąd - nie będąc kaltolikiem - możesz wiedzieć jak się powinien zachować katolik. Ty się lepiej zachowuj jak uczciwy lewak (jeżeli takie pojęcie w ogóle istnieje).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#202301

haha. Tylko skąd możesz wiedzieć, że nie jestem katolikiem? To, że potępiam takie zachowanie jakie miało miejsce na tym pochodzie oznacza od razu, że nim nie jestem? To, że ktoś jest katolikiem oznacza, że wszystko co robi jest dobre?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#202309

Nie wem, czy jesteś katolikiem, czy nie (nie jest to zresztą moja sprawa). Jeżeli chodzisz do kościoła, to zauważyłeś pewnie, że zawsze jest jakaś kolejka przed konfesjonałem. Wszyscy jesteśmy grzeszni. Ale to tak na marginesie. A czy w ogóle byłeś na marszu 11 listopada? Zauważyłbyś, że ten marsz doszedł do pomnika Dmowskiego bez żadnych przszkód. I dopiero tam został rozpędzony bez żadnych powodów - przez policję (raczej milicję)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#202355

miały tam być konfecjonały i oki? 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#202356

Coś ci się chyba z konfekcją pochrzaniło. Ale i tak witamy kolejnego trolla.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#202363

 s-c takie bzdety ,trola szybko rzucasz może masz rację, trzeba reagować ale zawsze po rozpoznaniu terenu, baw się dalej szukaj

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#202367

Może rzeczywiście nie rozpoznałem terenu, ale po zapoznaniu sie z treścią wypowiedzi (zero argumentów) i po znajomości (nieznajomości) ortografii mogłem tak sobie pomyśleć. Jeżeli się poczułeś urażony, to przepraszam - ale weż się do nauki.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#202370

 nic nie napisałem od siebie , ponadto w odpowiedziach s-c , zakopać nauka dla 60 latków w uniwersytetach iii wieku pachnie socjalizmem , tak bym chciał poznać na chwilę człowieka któremu sie powiodło, który jest zadowolony może to Ty ale to tylko literki i ekranik

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#202374

Markus-czy nie wydaje Ci się,że Paweł T.powrócił ?Pozdrawiam.

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#202315

Nie wiem, czy to do mnie, ale ja nie znam żadnego Pawła T.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#202347

Tak mi się skojarzył nasz nowy kolega z częstotliwością wpisów niejakiego Pawła T. http://niepoprawni.pl/blog/29/hej-siup-zmiana-d Jeżeli uraziłem- wielkie przepraszam

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#202359

Nie szkodzi. Błądzić jest rzeczą ludzką. A tak nawiasem mówiąc, to przez 1 rok (i 2 mies.) wysłałem może 15 komentarzy. Z tego pewnie ze 4 dzisiaj (jakoś tak mnie "naszło").
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#202366

Bzdury Kuki. Oni nie chcą rozmawiać, nie chcą słuchać argumentów. Oni chcą niszczyć. Z nimi żadnej rozmowy, żadnego nadstawiania policzka nie ma. Pogarda to est to na co sami zasłużyli i trzeba ich nią obdarzać.

Co do akcji "nie wstydzę się Jezusa" to już samo hasło ją kompromituje.

 

"(...)Prawdopodobnie „doły”, które jak Polska długa i szeroka organizują się do walki same, popełniają bez przerwy jeden zasadniczy błąd – zapominają, że aby sprawiedliwości stało się zadość – należy nie tylko likwidować czerwonych zaprzedawców i prześladowców, ale również z tą samą konsekwencją zdradzieckich panów pułkowników i generałów.

(...)nasza obrona pocznie działać bardziej zorganizowanie i skutecznie, że za nieludzkie katowanie i karanie śmiercią bojowników o Niezależność Polski będziemy czerwonych nieludzko strzelać; jeśli poważą się wyniszczać nasze rodziny – my też potrafimy palić i likwidować przeciwników w sposób bezpardonowy. Niemcy za jednego rozstrzeliwali 10-ciu, 50-ciu lub 100-tu i nie złamali nas, więc nie złamią nas czerwoni.Jeśli zdrajcy nie mają skrupułów, to my walcząc o sprawy słuszne – nie będziemy ich mieli tym bardziej.(...)"

http://www.4shared.com/file/252304010/35814363/List_Warszyca_do_Radoslawa.html

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#202700

http://vod.gazetapolska.pl/727-prof-zybertowicz-narod-na-rozstajach

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#202985