Prawdziwa Rosja

Obrazek użytkownika Kuki
Historia

Wszystkim, których bawi dyskusja z rosyjskimi narodowymi socjalistami - polonofobami, dedykuję wyemitowane w nocy! z czwartku na piątek bm. w TVP Kultura - Siedem lat na froncie oraz w TVP1 - Sowiecka historia - The Soviet Story.

Może w ten sposób wykorzystają wolny czas z pożytkiem dla siebie, lepiej zrozumieją, co dzieje się w Rosji i, że nazywanie wszystkich przeciwników politycznych faszystami to stara, stalinowska szkoła.

[quote]Portrety kobiet - Anna Politkowska. „Siedem lat na froncie” - reż. Masha Novikova (premiera)
Dokument o Annie Politkowskiej, rosyjskiej dziennikarce i obrończyni praw człowieka. 7 października 2006 roku, w dniu 54 urodzin Władimira Putina kobieta zginęła. Została zastrzelona na klatce schodowej swojego domu, gdy czekała na windę. Sprawcy zabójstwa do dziś nie znaleziono. Wciąż nie ujawniono też informacji na temat osób, które mogły mieć coś wspólnego z tym morderstwem.

Na film składają się archiwalne zdjęcia, w których mamy szansę oglądać dziennikarkę przy pracy, zarówno w redakcji, jak i na froncie wojny rosyjsko-czeczeńskiej. Poznajemy też relacje jej współpracowników i przyjaciół, którzy zapamiętali ją jako osobę silną i odważną, a przede wszystkim niezwykle wrażliwą na krzywdę drugiego człowieka. Była ona dla nich i dla całego świata symbolem bezkompromisowej walki o sprawiedliwość i obronę demokracji. W swojej pracy dążyła przede wszystkim do ukazania prawdy, zwykle dość niewygodnej dla rosyjskiej władzy. I prawdopodobnie dlatego musiała zginąć.[/quote]

[quote].... "Tym ludziom związano ręce, strzelono w tył głowy i pochowano w masowej mogile. Nie zamordowali ich naziści. Zrobił to jeden z aliantów - Związek Radziecki. Sowieci zabijali w ten sposób przez wiele lat - przed i po tym, jak przystąpili do aliantów. Ich ofiary nie mają pomników. Spoczywają w masowych mogiłach. Władze komunistyczne, które kazały zabijać, a także ich współpracownicy ukrywali swoje zbrodnie. Pamięć o milionach niewinnych ofiar wymazano z kart historii. "... "Komuniści doszli do władzy w 1917 roku. Lenin nareszcie miał szansę zastosować marksizm w praktyce. Ci, którzy stawiali opór, byli zabijani. Odbywały się straszliwe masakry chłopów, którzy sprzeciwiali się władzy. Dokładnie nie wiadomo, ilu ludzi zginęło. Prawdopodobnie ponad 10 milionów. Ale nawet najbrutalniejszy terror nie złamał oporu ludności, zwłaszcza w republikach narodowych, na przykład na Ukrainie, gdzie trwały prześladowania komunistyczne i narodowościowe". Dokumentalny film łotewskiego reżysera opowiada historię zbrodni sowieckiego komunizmu, począwszy od eksterminacji Ukraińców (1932 - 1933) i Wielkiego Głodu, podczas którego, jak na ironię, eksport zboża na Zachód osiągnął najwyższy pułap. Zachodnie media donosiły o skali i przebiegu ludobójstwa. Ukraińców mordowano na oczach całego świata. Ale świat nie zrobił nic, żeby im pomóc. W ciągu jednego roku umarło z głodu siedem milionów ludzi. W dokumencie jest ponadto mowa o zbrodni katyńskiej (1940), współpracy KGB z gestapo i SS, o masowych deportacjach w głąb ZSRR po zakończeniu II wojny światowej i medycznych eksperymentach na więźniach GUŁagu. Prace nad dokumentem trwały ponad 10 lat. W filmie wykorzystano archiwalne materiały filmowe dokumentujące zbrodnie komunizmu, a także fragmenty wywiadów z pozostałymi przy życiu ofiarami zbrodni i historykami (m.in. prof. Normanem Davisem i prof. Wojciechem Roszkowskim), a także z członkami Parlamentu Europejskiego.[/quote]

Oba filmy są dostępne w sieci np. tutaj:
Siedem lat na froncie
Sowiecka historia
http://www.sovietstory.com/

Brak głosów

Komentarze

Kuki, czy bawi? Ktoś musiał napisać sowieckiemu mongołowi, że jest sowieckim mongołem :-)

Skąd masz obrazek? Świetny! :-)

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Vote up!
0
Vote down!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#99416

to kadr z filmu The Soviet Story

Vote up!
0
Vote down!
0
#99419

 Z napisu: Tag der Arbeit- Swieto pracy, wnosze, ze jest to medal upamietniajac<y wprowadzenie przez Hitlera swieta 1-szo majowego

Vote up!
0
Vote down!
0
#99422

Rok by się zgadzał. Nie przyjrzałem się dokładnie, tylko ten sierp i młot. Kuki miał dobry pomysł - wystarczył jeden kadr...:-)

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Vote up!
0
Vote down!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#99429

Czy jest szansa, że takie filmy będzie można kupić na przykład z GP, albo Naszym Dziennikiem ?.

Vote up!
0
Vote down!
0
#99430

chyba trzeba się ich zapytać...

ale skoro są linki, a Ty masz internet... :-)

pozdrawiam

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Vote up!
0
Vote down!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#99432

Proszę, nie obrażaj Mongołów. Lenin był Kałmukiem, nie Mongołem (można powiedzieć, że był mongołem, ale to obraża chorych na mongolizm:)), a (nawiasem mówiąc) Stalin (Dżugaszwili) nie był Gruzinem, tylko Osetyńcem. To tylko drobne sprostowanie:)
Navigare necesse est

Vote up!
0
Vote down!
0

Navigare necesse est

#99640

Wielkie dzięki za linki. Puszczanie dobrych filmów po północy to specjalnośc naszych mediów. Gdybyż tylko zechciały wyjechać do pojednanego z nimi sowieckiego raju en masse - o ileż nasz kraj byłby piękniejszy
Pozdrawiam

Sigma

Vote up!
0
Vote down!
0
#99427

Dobrze, że nazwałeś rzeczy po imieniu! I w sumie dobrze się stało, że mieliśmy okazję "podyskutować" z kolegą Rosjaninem. Lubię czyste sytuacje, a tu jest wszystko jasne. A "Soviet story" powinno być lekturą obowiązkową pod każdą szerokością geograficzną, na każdym etapie edukacji wyjąwszy przedszkole!

Pisałem o tym: "Koło Historii - The Soviet story"

Pozdrawiam serdecznie

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#99436

Dziś ten gest jest zakazany (a nawet tropiony), ale zasady propagandy się nie zmieniły. Najwyżej różni tacy zaczynają prezentować "pozycje otwarte" (rozłożone ręce), "daszek" i "kopułkę" z rąk, czy (nieszczęsne) "V"... Najgorsze jest to, że nawet błazeńskie usiłowania okazują się.... skuteczne.
Z drugiej strony PiS to wszystko olewa, a wizerunek Kaczyńskich (nieszczęsny Lech z rączkami na stole, jak na kołdrze)jest "kreowany" na chybcika przez amatorów i hochsztaplerów z "dojściami". W ten sposób sam sobie strzela gola. Ja rozumiem pogardę dla socjotechniki, ale...

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#99466

Doskonałe, doskonałe. Ale to nie moja zasługa! W "Soviet story" takich zestawień jest więcej. Pokazują one jasno, że Hitler i Stalin byli niczym Paweł i Gaweł: w jednym stali domu!

Patrz na te:

Pozdrawiam serdecznie

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#99472

... że zawsze znajda się wystarczająco skurwieni i wystarczająco... zdolni oraz inteligentni, żeby się sprzedać i robić propagandę dla cynicznych morderców.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#99476

Jan Bogatko

... Rosjanie nazywali faszystami Polskę przed 1939 roku. Teraz na fejsbuku znalazłem jakiś śmieć na temat akcji antyfaszystowskiej Polsce 11.11. Typy ubrane na czarno, nowoczesne SS. Palce lizać. Co to za formacja? Kto to wie? Kto ją finansuje?

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#99448

Sowieci nazywali faszystami Polaków, Finów, Estończyków, Łotyszy. Litwinów, Ukraińców itd. - wszystkich tych, którzy mieli odwagę być dumnymi ze swojej narodowości. nigdy nie nazywali faszystami tylko siebie, choć z faszystami blisko współpracowali.

teraz doszli Czeczeni, Gruzini i inni, którzy chcą sami decydować o własnym losie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#99462

Podobieństwo przyczyn powstania, początków, apotem metody dojścia do władzy i sposobu działania w fazie dojrzałej komunizmu i faszyzmu (zwłaszcza hitleryzmu i stalinizmu) walą po oczach. Różnica jest tylko w poziomie rozwoju cywilizacyjnego. Niemcy byli sprawniejsi organizacyjnie, technicznie i bardziej.... utylitarni. Ofiarom (porównywalnym) wszystko jedno.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#99474

pewnie film widziałeś, ale przypomnę, że autorzy poświęcili sporo miejsca zbrodniczej filozofii Marksa i Engelsa zakładającej z góry likwidację całych społeczności, niezdolnych do kształtowania człowieka nowej jakości. tu mieliśmy do czynienia z podejściem "naukowym" do problemu. i tak Niemcy wybrali drogę biologiczną, a Sowieci socjologiczną.
dopiero w tym miejscu wspólne korzenie się rozdzielają na dwie głowy tego samego potwora.

wszystkim polecam wypowiedzi Bernarda Shaw - przedwojennego laureata nagrody Nobla i nie tylko - który filozofię Nitzschego wykłada bardzo prosto: nadczłowiek może powstać po wyeliminowaniu ludzkich śmieci.

Vote up!
0
Vote down!
0
#99497

.... to nie zmienia faktu, ze podobieństwo nazizmu i komunizmu jest "oczywistą oczywistością". Wystarczy popatrzeć. "Oczywiste oczywistości" tez warto powtarzać i dobrze, że to robisz.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#99546

"oczywistą" staje się Unia europejska.

Totalitaryzm z jeszcze wyższą technologią i jeszcze spawniejszą organizacją .
Poparty jeszcze lepszymi środkami oddziaływania na masy - tego nie widać stosując punkty odniesienia j/w.

Małe jaskółki - co z Cyganami? co z rejonami biedy i zacofania cywilizacyjnego.
nie wspomne o odczłowieczeniu -
rozwaleniu podstaw narodowych i szukaniu nowej tradycji.
- chrześcijańskie pogaństwo.

Vote up!
0
Vote down!
0
#99611

właśnie! co?!
jakoś nie słychać wrzasku ze Wschodu, że Sarkozy to faszysta. Niemcy, Włosi, Francuzi są pod szczególną ochroną Rosji - czyżby z racji tego, że już kiedyś byli faszystami?
Rosjanie też już nimi byli. milion! Rosjan u boku Hitlera, to nie w kij dmuchał.

Vote up!
0
Vote down!
0
#100098

rozmowa z Iwanem odbiegła daleko od tematu notki i zahaczyła o rosyjskie media w internecie.
nie dziwię się Iwanowi, że przyzwyczaił się do wszechobecności tematyki wojskowej na łamach największych gazet, a zatem także najbardziej popularnych portali informacyjnych. on tego nie zauważa, bo ma to codziennie, tak jak my mamy inne popierdółki typu majtki Justyny czy Edyty.

dawno temu zauważyłem, wchodząc od czasu do czasu w sieć rosyjską, że zbrojenia, a szerzej tematyka wojskowa jest nieodzownym elementem dnia prawie każdego większego serwisu internetowego z wiadomościami. są specjalne działy o obronności lub obrazki/linki odsyłające do stron z machinami do zabijania. żadna informacja dotycząca wojska nie przechodzi bez echa.
spróbujmy pośledzić rosyjską sieć pod tym kątem. wnioski mogą być całkiem pouczające.

Vote up!
0
Vote down!
0
#99529

Taką wiedzę i świadomość historii mam, ale ten dokument "Soviet story" i tak robi piorunujące wrażenie.
Gdybym ja (!) była premierem - leciałby codziennie po Dzienniku.

Vote up!
0
Vote down!
0
#99547

tamtych ludzi,to i tak nie umiałam zasnąc do rana.........

dzięki,ze przypomniałes te dwie pozycje......ja osobiscie

byłam wstrząsnieta......i załamana,ze ludzie maja tak krotką Pamieć......

Stalin,Hitler i im podobni i dzisiejsci ich po-grobowcy,czym rożnią sie....

od tamtych szalonych,nienawidzących i bawiacych sie w stwarzanie "nowego człowieka" ?

czekajmy tylko momentu,gdy OBYWATEL zostanie wezwany przed "najjasniejsze Oblicze elyt"

i zostanie zapytany:

"jaki mają z Niego pozytek"?

a ze nic nie wnosi na ichne "salony" to utylizacja,by nie zasmiecał ich

rzeczywistosci........

ot LOS "WYKLUCZONYCH"

wczoraj z ELYT rosyjsko-niemieckich,dzisiaj z PO.....

Eutanazja- utylizacja

jak w owym przemysle śmierci

 

smutna Dycha,z wykrzyknikiem.........

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#99555

A jak do tego doszło, dowiedziałam się w internecie. Ludzie z tymi "ideałami" nadal istnieją i mają się dobrze.

 http://www.youtube.com/watch?v=N0d634L6uJc ---dr Jaroszyński ---
                 http://www.youtube.com/watch?v=4zUwxHMtUUM&NR=1 -----
                 http://www.youtube.com/watch?v=PAj7quI_150 ----

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#99571

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Ten film oprócz autentycznych zdjęć pełny jest manipulacji.
Zwrócę tylko uwagę na dwie.
W 44 min. filmu mówi się o stanowisku Sowietów popierających nazistowski plan eksterminacji bo sami robili w Gułagach to samo. Mamy rok 1940 i pokazywanie w tle bramy Auschwitz jest manipulacją. Żydów zaczęto zwozić tam dwa lata później.

Następna sprawa.
Z filmu wynika, że bolszewicy znaleźli sie w Rosji tak chyba deus ex machina albo może z kosmosu przylecieli.
Co na ten temat mówią źródła? (z raportu komisji rządowej USA)

"Dr. George A. Simons, duchowny w jednej z amerykańskich kongregacji w Piotrogrodzie podczas wybuchu terroru bolszewickiego, był świadkiem tego, co się tam działo. Cytujemy urywki z jego raportu:

„W ślad za Trockim (Bronsteinem), przybyły tu setki agitatorów, pochodzących z niższej East Side, – Wschodniej Strony New Yorku... Od samego początku niektórzy z nas byli uderzeni obecnością obcego żydowskiego elementu w tym ruchu, a wkrótce stało się widocznym, że więcej niż połowa agitatorów w tym tak zwanym ruchu bolszewickim, byli to Żydzi”.

„Senator Nelson: – Hebrajczycy?"

„Dr. Simons: – Hebrajczycy, Żydzi apostaci. Nie chcę nic mówić przeciwko Żydom. Nie mam sympatii dla ruchu antysemickiego, nigdy jej nie miałem i, jak przypuszczam, nigdy mieć nie będę... Ale mam głębokie przekonanie, że cały ten ruch jest żydowski i że podstawy jego znaleźlibyśmy we Wschodniej Stronie Nowego Yorku".

„Senator Nelson: – Trocki przybył tam z Nowego Yorku w lecie, nieprawdaż?”

„Dr. Simons: – Tak jest”.

Następnie dr. Simons powiedział: ‑ „W grudniu roku 1918... pod przewodnictwem człowieka, znanego jako Apfelbaum... na ogólną liczbę 388 członków okazało się, że było tylko 16 rodowitych Rosjan, a reszta – Żydzi, za wyjątkiem jednego tylko człowieka, Murzyna z Ameryki, który przedstawia się jako profesor Gordon... a z liczby 265 członków rządu komuny północnej, zasiadających w dawnym Smolnym Instytucie, przybyło z niższej Wschodniej Strony Nowego Yorku – 265...”

„Mogę jeszcze wspomnieć o tym, że gdy bolszewicy doszli do władzy, ukazało się niezwłocznie w całym Piotrogrodzie mnóstwo żydowskich proklamacji, wielkich afiszów, wszystko to w żargonie. Stało się od razu widocznym, że ma to być jeden z głównych języków w Rosji; a prawdziwi Rosjanie, oczywiście, nie odnosili się do tego bardzo życzliwie”.

William Chapin Huntington, który był attache handlowym ambasady Stanów Zjednoczonych w Piotrogrodzie, zaświadcza:

„Przywódcami tego ruchu, mogę śmiało powiedzieć, są w trzech czwartych mniej więcej – Żydzi rosyjscy... Bolszewicy są międzynarodowcami, i nie obchodziły ich wcale specjalnie narodowe ideały Rosji".

"Roger E. Simons, pełnomocnik handlowy z ramienia Departamentu Handlu Stanów Zjednoczonych, składa podobne świadectwo. To samo zeznaje ważny świadek anonimowy, któremu komitet pozwolił nie wyjawiać nazwiska.

Angielska „Biała księga", Rosja, No. 1.: „Zbiór raportów o bolszewiźmie w Rosji, przedłożonych parlamentowi z rozkazu Jego Królewskiej Mości w kwietniu 1919 roku”, zawiera mnóstwo takich samych świadectw z rozmaitych źródeł; wszystkie pochodzą od świadków naocznych."

tekst oryginalny
http://www.jrbooksonline.com/Intl_Jew_full_version/ijtoc_.htm

tłumaczenie polskie
http://radioislam.org/ford/ford-pol.htm#19

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#99609

Czytałem wcześniej wpis "Kukiego", ale nie podejmowałem tematu aż do dzisiaj. Myślałem, że nie ma potrzeby drążyć tego tematu, ale jednak po Twoim wpisie postanowiłem od siebie dodać do tej dyskusji kilka swoich zdań. Przecież każdy niepoprawny wie, kto tutaj jest nazistą a kto nim nie jest...

Najgorsze jest to, że wśród Polaków swastyka oraz pozdrowienie poprzez salut rzymski kojarzone są z narodowym socjalizmem oraz z narodowym komunizmem. To nam wpojono od kolebki...

Czy żołnierze przedwojennych formacji Podhalańczyków, którzy na odznakach swoich pułków mieli swastyki też uważani są przez naszych światłych i oświeconych prawicowców z niepoprawnych za nazistów, za narodowych komunistów albo za piewców narodowego socjalizmu lub komunizmu sowieckiego? Moja odznaka, którą firmuję się na tym portalu należy do 5 pułku strzelców podhalańskich, to tak na marginesie mojego komentarza, żeby było wszystko jasne.

Tak samo wygląda sytuacja z Rosjanami w spostrzeganiu ich przez nas Polaków, co jest widoczne doskonale na tym portalu. Trzeba iść i toczyć boje z nazistami rosyjskimi na ich blogach, tam toczy się prawdziwa walka, a nie tutaj w swojej samotni gdzie wytacza się najcięższe działa na temat organizacji neonazistowskich powstających w Rosji. Trzeba również wiedzieć o tym, że Rosjanie też już mają dosyć rządów syjonistów w swojej Ojczyźnie, i że łatwo w ich kraju nimi manipulować, tak jak nimi manipulowano podczas rewolucji październikowej. Jednak stereotypu o złym Rusku a dobrym Polaku mającym miejsce w narodzie polskim (nie bez kozery), które i mnie przez wiele lat prześladowały (jako Polaka), moja rodzina doznała wiele krzywd od Sowietów jak i od komunistów, trzeba odsunąć moim zdaniem jednak w dzisiejszym świecie na bok. Rosjanie zostali zniszczeni przez tę samą nację, która toczy i nasz naród, jednak wielu z nas nie zdaje sobie z tego zupełnie sprawy i dzisiaj, dla nich jest najważniejszy nadal nazizm i komunizm sprzed 70 lat, który w tym czasie przeistoczył się w syjonizm, liberalizm oraz w globalizm, który tak naprawdę stanowi dla nas jako narodu śmiertelne niebezpieczeństwo...

A i jeszcze jedna sprawa, Żydzi nie są winni wszelkiemu złu, które istnieje na świecie, tak jak i nie są temu winni Rosjanie czy Niemcy, tak zresztą jak i nie są temu winni Polacy!

p.s.

W zasadzie cała dyskusja pod wpisem Kukiego jest dla mnie zwykłą pospolitą ruchawką, niestety i mój wpis wpisuje się w tę rozróbę...

Pozdrawiam SL.

Rosjanie o Rosji:

http://www.youtube.com/watch?v=-jS1gWiNdGI

Mnie też kiedyś mierził język rosyjski, jednak język wroga trzeba znać. Prawda?

Vote up!
0
Vote down!
0
#99774

Słuszne uwagi. Ja się wetnę (znowu) osobiście - otóż mnie osobiście uraża, że naziści ze swergi zrobili takie obrzydliwstwo! Można otóż być chrześcijaninem, ale swoje korzenie trzeba znać. I jak na gankach sprzed paru tysięcy lat widzę swergę, to wiem o co chodzi... A jak na hitlerowskich (współćzesnych też!!!) flagach i emblematach widzę to, co oni ze swastyki zrobili, to czuję, że obrażono moich praszczurów. TFU!
Salut rzymski - to już nie nasi bezpośredni przodkowie, tylko ci kulturowi. Też ich Niemcy (+ paru głupków, którzy nie wiedzą o co chodzi) obrazili tak, że bardziej, to chyba nie można! TFU!!!!
Tak, pewne rzeczy trzeba odkłamywać.
A rosyjskeigo uczyć się swoją drogą:).
A manipulowac Rosjanami potrafi przedszkolak. No, po przeszkoleniu;). Ten naród jest tak wyprany z myślenia, że to aż zgroza przejmuje.

Vote up!
0
Vote down!
0
#99808

Proszę wstrzymać się jeszcze trochę ze spluwaniem (na ziemię ojczystą). Jeszcze trochę cierpliwości i będziemy mieli spuwaczek bez liku, ich produkcja trwa w najlepsze. Będzie można wybrać sobie żywą spluwaczkę o nazwie Michnik, Wajda, Bartoszewski, Lis, Niesiołowski i jeszcze kilka tysięcy innych wariantów.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#99830

sprowadzanie zbrodniczych, totalitarnych ideologii do rozmowy o emblematach i gestach świadczy jedynie o niezrozumieniu istoty sprawy.

wiem jakiej narodowości był np. Marks. i co z tego? widocznie ziarno padło na podatny grunt i na zachodzie, i na wschodzie.

nie mam potrzeby rozmawiania z narodowymi socjalistami żadnej nacji. mnie nie prześladował (jak Ciebie) nigdy stereotyp o dobrym Polaku i złym Rusku. ludzie są tylko ludźmi, niezależnie od nacji czy rasy.

piszesz, że Żydzi (jako naród) nie są winni wszelkiemu złu i jednocześnie wszelkie zło im przypisujesz. baw się w to, ale beze mnie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#100103

film nie jest o nacjach, ale o pokrewnych ideologiach.
pokazanie dwóch bram podobnych w 44 minucie filmu nie ma nic wspólnego z chronologią wydarzeń, ale ma za zadanie podkreślić podobieństwo nazizmu i komunizmu.

to, że Żydzi byli i są w intelektualnej czołówce zachodu Europa/USA, ale także wschodu Europy, to nie nowina. nie jest to jednak argument na obwinianie ich o wszystko. tak jak Rosjanie, Polacy, tak i Żydzi głoszą, robią, wyznają różne rzeczy.

tłumaczyłem już, że naziści przyjęli segregację rasową, której ofiarami byli m.in. Żydzi, a komuniści klasową - unicestwiali wszystkich "wrogów ludu", w tym także tych Żydów, których nie uznali za "swoich".
Żyd niepotrzebny bolszewikom mógł równie dobrze wyzionąć ducha w sowieckim, jak i hitlerowskim obozie, getcie czy pod ścianą.
chyba nie twierdzisz, że naziści zaczęli prześladowania Żydów w 1942 roku?

Rosja występuje tylko w końcowych fragmentach filmu, jako kraj, gdzie w miejscu panowania dotychczasowej ideologii komunistycznej, zaczyna rosnąć w siłę ideologia nazistowska, a więc oparta na segregacji rasowej, gdzie inne nacje (a jest ich dużo) uważane są za gorsze od rdzennych Rosjan.

jako dodatek dołączam kalendarium - wystarczy prześledzić współpracę nazistów i bolszewików w wymianie ludności zajętych ziem polskich, by wyrobić sobie zdanie o wspieraniu się totalitaryzmów w eksterminacji.
http://www.ipn.gov.pl/portal/pl/764/Kalendarium_Zbrodni_Katynskiej_19392005.html

Vote up!
0
Vote down!
0
#100265

niezmiennie straszliwa, wobec mentalności Rosjan XXIw, XXw, XIXw - zapewne znają Państwo LISTY z ROSJI autorstwa Astolphe De Custine?

Vote up!
0
Vote down!
0

prowincjuszka

#99766

ze środków Unii Europejskiej i w Parlamencie Europejskim-był wyświetlony..Mimo znajomości historii-ja także byłam filmem poruszona..Film jest w 9-ciu częściach na you tube-z polskimi napisami..Kto nie widział-koniecznie niech obejrzy!I..Znamienna jest ..liczba wyświetleń..pierwszej części-niemal 3 tyś-ostatniej..już tylko ok. 520..Tak..ludzie "chcą wiedzieć"..W naszej telewizji-można obejrzeć bardzo ciekawe filmy dokumentalne-ale..w nocy..Na to,by nie uleć miałkości"Jaka to melodia",czy innej "Plebanii"-czy"Złotopolskich"-trzeba być..zombie..Lub żonglować programatorem video i nagrywać..To samo..z operą i muzyką klasyczną..Ale..gdzie Claudio Abbado..do "Jaka to melodia"..Odpada w przedbiegach..Podaję link na you tube:

http://www.youtube.com/watch?v=vJExxhBWHeg

Vote up!
0
Vote down!
0

Patria Opressa

#99772

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

ze środków Unii Europejskiej i w Parlamencie Europejskim-był wyświetlony"

To wszystko tłumaczy dlaczego o koszernych nawet wzmianki.
Czyli mam rację, film jest zmanipulowany do bólu.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#99838

chiałbyś filmu o koszernych? to go sobie zrób.
ten akurat o tym nie był, choć pokazywał, kto jest ojcem totalitaryzmów XX wieku.

Vote up!
0
Vote down!
0
#100105

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

No i co pokazał? Bo ja nie zauważyłem...

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#100109

filozofia Marksa i Engelsa.
oczywiście spodziewałeś się dużo "głębszej" analizy, że to
dzieło Żydów.

Vote up!
0
Vote down!
0
#100123

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Tu Kuki nie chodzi o eksponowanie na siłę roli Żydów. Jednak nie da się od tego uciec chcąc rzetelnie pokazać genezę bolszewizmu. Moje "fobie" nie mają tu nic do rzeczy. Fakty się liczą bo pozwalają lepiej zrozumieć to co działo sie w Polsce od 44'.

Tu masz zestawienie procentowe komisarzy ludowych po rewolucji bolszewickiej:

Rada komisarzy ludowych 22 17 77.2%
Komisariat wojny 43 33 76.7%
Kom/spr/zagranicznych 16 13 81.2%
Komisariat finansów 30 24 80.0%
Kom/sprawiedliwości 21 20 95.2%
Komisariat ośw. publicz. 53 42 79.2%
Komisariat opieki społ. 6 6 100.0%
Komisariat pracy 8 7 87.5%
Delegaci bolszewickiego Czerwonego Krzyża
w Berlinie, Wiedniu, War-szawie,
Bukareszcie, Kopenhadze: 8 8 100%
Komisarze prowincjonalni 23 21 91.3%
Dziennikarze 41 41 100%

Liczby mówią same za siebie. I jak tu taki element można pominąć?

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#100127

już napisałem, że nie jest żadną tajemnicą, że Żydzi w naszym kręgu kulturowym stanowili i stanowią elity http://www.hatikvah.uni.opole.pl/PL-Lobbing.htm
z czego to wynika, to osobna opowieść.

ale, tak jak w każdym narodzie, reprezent-owali/ują różne prądy intelektualne i polityczne. i tak jak jedni byli po stronie komunizmu, inni byli mu przeciwni itd.

Vote up!
0
Vote down!
0
#100162

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

"i tak jak jedni byli po stronie komunizmu, inni byli mu przeciwni itd. "

Kuki, genialne i prawdziwe. I na tym polega dramat. Ta nad rezentacja i obecność po każdej stronie Dyskursu jest groźna dla demokracji.
Już Ford w swoich artykułach sprzed prawie stu lat zauważył, ze nie jest istotne czy Żyd jest lewicowy czy prawicowy, czy jest szewcem czy bankierem. Na koniec i tak wykonuje polecenia kahału.

I nie chodzi wcale o to by tępić Żydów jako takich.
To normalna rywalizacja etniczna. Gdyby Polacy w Wielkopolsce nie rywalizowali z Niemcami i Żydami to nie byłoby Powstania Wielkopolskiego a Poznań należałby do Rzeszy.
Chodzi także o jawność w życiu publicznym (w USA nie maja z tym problemów) i równe szanse. A równych szans nie ma. Polacy nie mają banków ani mediów. Nawet kodeks karny jest wykorzystywany do ochrony Żydów. Ale to już nie nasz problem, przecież Żydów w Polsce jest raptem z 1,5 tysiąca...

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#100179

Sam siebie pytasz? Bo już dałeś wcześniej odpowiedź: pokazał, że jest "zmanipulowany do bólu"!!! I że jedna scena o tym świadczy niezbicie. A to że Kuki udowodnił, że ta scena nie może świadczyć o tym, że film jest zmanipulowany, to już inna sprawa - doskonale wiemy, że takie argumenty nie przekonują SL. Jeśli argumenty nie współgrają z syjonistyczną wizją świata SL, tym gorzej dla argumentów!

A poważnie: jedna scena, którą kapitalnie wytłumaczył Kuki, ma świadczyć, że film jest zmanipulowany do bólu? Czy może świadczy o tym sam fakt finansowania ze środków UE (częściowy tylko - to dla jasności!)?
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#100128

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Kuki, jak mi się zdaje, nie potrzebuje adwokatów.
Poza tym nie mam ochoty na dyskusje z tobą.
EOT

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#100129

Kuki nie potrzebuje adwokatów - sam sobie doskonale radzi z Twoimi manipulacjami!

Też nie mam ochoty na rozmowę z Tobą, ale jednak ciągle tu przyłazisz, więc siłą rzeczy muszę się zająć Twoją osobą - taki wewnętrzny imeratyw!

To jak? Wytłumacz się ze zdania: "zmanipulowany do bólu". I nie pisz proszę, że czepiam się słówek, tylko wyjaśnij dlaczego Twoim zdaniem film jest zmanipulowany - krótko, po męsku. A jak nie potrafisz, to przyznaj się do błędu i napisz, że film jednak nie został zmanipulowany do bólu!

I nie myśl, że powyższe dane, które podałeś są uzasadnieniem do wyrażania opinii, że film został "zmanipulowany do bólu". No bo jaki skład etniczny miały oddziały NKWD, które otoczyły kordonem Ukrainę zimą 1932? Ma to jakieś znaczenie?
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#100134

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

"ale jednak ciągle tu przyłazisz," To nie jest twój blog, więc nic ci do tego.
Nie mam ochoty na ŻADNE "dyskusje" z tobą bo twoje chamstwo zawsze wywołuje nawalanki. Idź obsikiwać nogawki komu innemu.

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#100135

Oczywiście, że to nie jest mój blog, co nie oznacza, że nie mogę wyrazić własnego zdania nt. Twojej aktywności na portalu w ogóle! Zabronisz mi? Poza tym to jest blog Kukiego...

Moje chamstwo? Wybacz, ale doskonale pamiętam jak "moje chamstwo" zostało ocenione przez użytkowników tego portalu, więc nie wmawiaj mi dziecka w brzuch!

"Idź obsikiwać nogawki komu innemu" - jak rozumiem to jest przeciwieństwo chamstwa? Czy tylko relatywizm vel stosowanie podwójnych standardów SL?

Rozumiem, że nie odpowiesz na konkretne pytanie... Cóż, zdążyłem się przyzwyczić.
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#100144

 Swoim udzialem w dyskusji na temat systemow totalitarnych znowu skierowales uwage dyskutujacych na boczny temat W jakim celu?

Vote up!
0
Vote down!
0
#100136

Odpowiadam nie za siebie. Bo te systemy totalitarne ktoś stworzył, ktoś je najpierw wymyślił, potem postawił jakiś ludzi na czele partii, które te systemy wprowadzali w życie w danych krajach. Wszystkie sznurki prowadzą tak się dziwnie składa właśnie do tego bocznego tematu, o którym pan nie chce pisać. Niestety tak się składa, że rodziny bankowców znanego pochodzenia finansowali przewrót w Niemczech jak i przewrót w Rosji, Ochrana była w rękach tej nacji, NKWD również, KGB też nasze rodzime UB również, czy to nic dla Państwa i pana nie znaczy?

Jakby tak się przyjrzeć głównym dowódcom Gestapo i SS to też byli to ludzie o takich korzeniach, ale jak zwykle Państwo tego nie chcą widzieć i nie chcą na ten temat pisać ani mówić. A czy to, co teraz wyprawia rząd izraelski na okupowanych przez siebie terenach nie przypomina tego, co kiedyś robili niemieccy naziści i bolszewicy z pejsami w krajach okupowanych przez nich?!

Vote up!
0
Vote down!
0
#100142

[quote=Paweł T]Jakby tak się przyjrzeć głównym dowódcom Gestapo i SS to też byli to ludzie o takich korzeniach[/quote]
Jakby tak się przyjrzeć Tobie lub mnie od Adama i Ewy, to każde korzenie są możliwe.
znowu ktoś tu zaczyna głosić absurdy np. że Żydzi mordowali Żydów w imię ideologii rasistowskiej.

jakoś nie przychodzi wyznawcom spisków do głowy, że wyjaśnienie "podejrzeń" jest jak zwykle pod ręką:
1. rozwój wypadków zarówno po rewolucji w Rosji, jak i w Niemczech po dojściu Hitlera do władzy był nie do przewidzenia.
i tak, dyktatura proletariatu dobrała się też do skóry licznym ojcom, i dzieciom rewolucji, w tym w dużej mierze Żydom, a to z racji ich nadreprezentacji w ośrodkach władzy.
za to Hitler mordował wszystkich. czasami bogactwo pomagało, ale żeby ratować się przed niechybną śmiercią.
2. inwestowanie bankowców (nie tylko żydowskich) w przemysł, to zwykłe interesy. gdyby ci ludzie wiedzieli czym to grozi, nie daliby na to grosza
3. ideologia marksistowska miała wielu sympatyków i duże wzięcie wśród Żydów ze względu na internacjonalistyczny charakter. tam mogliby poczuć się jak u siebie, w swoim kraju - wszyscy równi bez względu na rasę, wyznanie itd.

co tu ma do rzeczy państwo Izrael i jego polityka wobec Palestyńczyków?

Vote up!
0
Vote down!
0
#100242

Adam i Ewa byli Żydami? Naród żydowski nie wywodzi się od pierwszych ludzi tylko od Jakuba i Abrahama.

Pan jak zwykle w tym temacie chce wszystko spłycić.

Większość niemieckich a przede wszystkim majętnych austriackich rodzin żydowskich przeżyło wojnę, ich majątki zostały przejęte przez niemiecki rząd podczas wojny, dzisiaj te majątki z nawiązką są im oddawane. W Polsce jest natomiast inna sytuacja, polskim rodzinom szlacheckim, arystokratycznym takich majątków się nie oddaje (polskiej elicie, której tak tutaj Państwo poszukujecie i zastanawiacie gdzie ona jest!), do wyjątków należą wielkie rodziny (rody) polskich możnowładców, które jednak w Polsce stanowią w dzisiejszych czasach rzadkość i zazwyczaj nie zamieszkują w Polsce, tym samym nie są tak naprawdę związane z Polską.

To zapewne jest również według pana (oczywiście) Kukiego przypadek.

Vote up!
0
Vote down!
0
#100253

Ale na pewno nie szuka tam arki!
tego jestem pewien!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#100257

[quote=Paweł T][quote=Kuki][quote=Paweł T]Jakby tak się przyjrzeć głównym dowódcom Gestapo i SS to też byli to ludzie o takich korzeniach[/quote]
Jakby tak się przyjrzeć Tobie lub mnie od Adama i Ewy, to każde korzenie są możliwe.[/quote]
Adam i Ewa byli Żydami? Naród żydowski nie wywodzi się od pierwszych ludzi tylko od Jakuba i Abrahama.
Pan jak zwykle w tym temacie chce wszystko spłycić.[/quote]

to faktycznie głęboka myśl. warto tego nie komentować.

napisałem już, że bogactwo mogło pomóc, choć nie musiało ratować przed śmiercią.

czyżby Żydzi pozbawili majątków Polaków i nie chcą oddawać... i co jeszcze?

Vote up!
0
Vote down!
0
#100261

To Polacy nie chcą Polakom oddawać im ich prawowitych majątków i byłych własności? To przecież źle świadczy o nas samych?

Ja tylko się Państwa nieśmiało pytam, gdzie są te polskie elity, których tak Panie i Panowie często poszukają na portalu niepoprawnych, a które są nie trzeba ich szukać. Tylko, że ich sami Polacy nie chcą uszanować oddając władzę w Polsce szubrawcom, zdrajcom i żydostwu, odmawiającym zarazem im ich polskich majątków, no bo przecież Polski nie stać na to, aby oddać własności byłym polskim właścicielom, polskim elitom! Stać za to Polskę na komercjalizację, upadek polskiego przemysłu i oddawanie własności żydostwu, na to Polskę i Polaków stać.

Tak, prawo własności obowiązujące w Polsce jest w zasadzie to samo, gdy w Polsce stanowili to prawo żydokomunistyczna chazarska elita z nadania Stalina bandyty.

Przecież to pan szukał rodowodu wszystkich ludzi u Adama i Ewy, ale w domyśle pan nam zasugerował, że to byli Żydzi i że niby wszyscy ludzie od nich się wywodzą, a więc i głównodowodzący Gestapo oraz SS w nazistowskich Niemczech.

Czy źle zrozumiałem pańskie przesłanie Panie Kuki?!

Vote up!
0
Vote down!
0
#100279

jakbym coś miał pańskiego, to bym Panu oddał. elit też nie ustanawiam, ani praw majątkowych.
ja nieśmiało przypomniałem o ideologii nazistowskiej, która padając na podatny grunt np. w dzisiejszej Rosji, może przynieść w przyszłości krwawe żniwo.

choć mi tylko wesoło, to jestem zmuszony odpowiedzieć na komentarz o początkach narodu żydowskiego.
od kogo pochodzi Abraham?

proszę mi wybaczyć jeśli odebrał to pan jako posądzenie tych, którzy sobie tego nie życzą, o posiadanie domieszki krwi żydowskiej.

Vote up!
0
Vote down!
0
#100465

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Nie można dyskutować o systemach totalitarnych nie uwzględniając roli Żydów. czy sie chce czy nie.
Film rozpoczął się w taki sposób, że widz może być przekonany, iż bolszewizm powstał i rozwinął się w Rosji. A to jest już pierwsza i zasadnicza manipulacja. Następne są tego konsekwencją.
Jest takie mądre, żydowskie powiedzenie: Pół prawdy to całe kłamstwo.

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#100139

W filmie jest jasno powiedziane, kto odpowiada za bolszewizm, kto jest jego ojcem chrzestnym! Rozumiem, że Twój zarzut sprowadza się do tego, że nikt nie mówi, że to Żydzi, tak?

Otóż to, że Marks był Żydem jest wiedzą powszechną! A Ty szukasz dziury w całym, gdyż autorzy filmu nie musieli podkreślać oczywistego faktu, tylko po to by nakarmić Twoje fobie!

-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#100146

Marks to mały pikuś, najważniejsze jest to, kto sfinansował rewolucję bolszewicką w Rosji? To jest najważniejsze, podwaliny ideologiczne i teoretyczne przyszłego systemu nie są aż tak ważne w tym momencie, to tylko otoczka tego w jakich warunkach po rewolucji narodowo-socjalistycznej i bolszewickiej przyszło żyć ludziom w tych krajach. Przecież zwykli ludzie muszą żyć w świecie, w którym jasno jest napisane, co im można robić, a czego im nie można robić, na co system im przyzwala a czego im kategorycznie zabrania.

Teraz nam też chcą nam wprowadzić takich technologiczno-systemowo-bankowy ucisk, z tą różnicą, że na terenie całej Ziemi, a tym samym dla całej ludzkości. Kto niby za tym stoi? Kosmici, liberałowie, naziści, komuniści, socjaliści, narodowi socjaliści? To są tylko zwykłe etykietki, a tak naprawdę za tym stoją konkretni ludzie wywodzący się z konkretnej nacji i religii, bo to jest walka religii i nacji, to jest walka dobra ze złem, to jest walka prawdy z kłamstwem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#100149

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Paweł... On i tak nie zrozumie. Jego filosemityzm i syjonizm uszami się wylewa i na oczka spływa (wbrew prawom fizyki).
Szkoda Twojego czasu.
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#100151

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

"Znów"? Czyżby już miało miejsce takie zdarzenie?

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#100196

bolszewizm rozwinął się w Rosji. tam padło ziarno i przyniosło makabryczne plony. że oprócz Rosjan udział w tym wzięły wszystkie nacje, także Żydzi, to też prawda.

Vote up!
0
Vote down!
0
#100273

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Zgoda całkowita. Tylko kolejność nie ta. Żydzi i inne nacje.
Statystyki podałem ci wyżej.

I jeszcze jeden kawałek:

"And us, the Jews? An Israeli student finishes high school without ever hearing the name "Genrikh Yagoda," the greatest Jewish murderer of the 20th Century, the GPU's deputy commander and the founder and commander of the NKVD. Yagoda diligently implemented Stalin's collectivization orders and is responsible for the deaths of at least 10 million people. His Jewish deputies established and managed the Gulag system. After Stalin no longer viewed him favorably, Yagoda was demoted and executed, and was replaced as chief hangman in 1936 by Yezhov, the "bloodthirsty dwarf."

(...)Many Jews sold their soul to the devil of the Communist revolution and have blood on their hands for eternity. We'll mention just one more: Leonid Reichman, head of the NKVD's special department and the organization's chief interrogator, who was a particularly cruel sadist.

In 1934, according to published statistics, 38.5 percent of those holding the most senior posts in the Soviet security apparatuses were of Jewish origin.

Na koniec bardzo mądra wypowiedź autora cytatu :

" I find it unacceptable that a person will be considered a member of the Jewish people when he does great things, but not considered part of our people when he does amazingly despicable things."

http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3342999,00.html

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#100280

każdy ma swoich siepaczy i niełatwo się do nich przyznawać, a tymbardziej się nimi chwalić. Polacy też mają własnych morderców.

napisałem czemu Żydzi byli/są reprezentowani w stosunkowym nadmiarze:
1. elity intelektualne / polityczne
2. atrakcyjność dla nacji pozbawionej kraju (jak się okazało wątpliwa) ideologii marksistowskiej

Vote up!
0
Vote down!
0
#100287

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Z tym drugim zgadzam się całkowicie.
Co do pierwszego to mam pewne wątpliwości.
Czy przypadkiem wymiana elit po II WŚ nie nastąpiła w wyniku mordów politycznych i wywózek? Tylko wrodzony "geniusz" pozwolił stać się Żydom w Polsce "elitą"?

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#100290

jeśli chodzi o PRL, to jasne, że elit po wojnie nie było, ani polskich, ani żydowskich. Żydzi garnęli się do atrakcyjnego dla nich, nowego ustroju, który przyznawał im równość na każdym polu. tak dotychczas nie było. i nawet nie dziwię się im. tak rozpoczęło się budowanie PRL-owskich elit.
pewnie było to i na rekę Sovietom.

Vote up!
0
Vote down!
0
#100301

Polskie elity po wojnie istniały, wielu z nich przeżyło wojnę w Polsce, jednak zostały najczęściej zmuszone do emigracji z Polski zaraz po wojnie albo same emigrowały, zostały wymordowane lub zmuszone do egzystencji w Polsce w bolszewickim systemie.

Wiele rodzin polskich po wojnie uciekło z Polski, chyba pan wie dlaczego? Z jednego powodu, tutaj w Polsce czekała, by ich śmierć, w najlepszym momencie więzienie i poniewierka albo zsyłki, inni ci należeli do mniejszości, to była naprawdę znikoma mniejszość, która poszła na współpracę z komunistami tutaj została. Dla moich bliskich, tak naprawdę dla wielu z nich, którzy zostali w Polsce czas zatrzymał się na 01-09-1939 roku, aż do śmierci nie powrócili do rzeczywistości mimo tego, że żyli w polskiej socjalistycznej rzeczywistości. I tak zapewne było w przypadku wielu polskich rodzin żyjących wtedy w Polsce.

Vote up!
0
Vote down!
0
#100337

"inni ci należeli do mniejszości, to była naprawdę znikoma mniejszość, która poszła na współpracę z komunistami."

Wymień pisarzy, którzy się nie skurwili, nie poszli na komunistyczny lep, czy też Hegel ich nie ukasił lub coś podobnego! Taaa... rzeczywiście najmniejsza z mniejszości.

No bo pisarze to chyba do elity należą, co nie?

A jak Ci pisarze nie leżą, to może pogadać o innych członkach elity, których nikt nie bił, nie zastraszał, nie mordował, nie prześladowałe, itede, bo sami garnęli się ochoczo do współpracy z komunistami!

Oj, jak miło zwalać wszystko na innych i na paskudne fata!
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#100338

Proszę pana chce pan rozmawiać o polskich elitach pisarskich ( jest pan pewny, że to były polskie elity, i że polskie elity przedwojenne chciały w ogóle zajmować się poezją i pisarstwem?!) o żydowskich czy o przechrztach wiernych polskiej tradycji, do których należał m.in. Kornel Makuszyński?

A może pogadamy o Arccie, Brzechwie czy Tuwimie a może o Broniewskim albo o Fieldorfie, Iwaszkiewiczu albo o Miłoszu?

O kim konkretnie, wiem, że Łysiak to pańska mocna strona, z tego, co pan pisał znał pan go chyba osobiście?

Vote up!
0
Vote down!
0
#100347

Po pierwsze: nigdzie nie pisałem, że znam Łysiaka osobiście, więc proszę nie rozprowadzać fałszywych plotek

Po drugie: nie musimy się trzymać pisarstwa, bo Herbert żył i tworzył bez skurwienia się, więc można było. Tyle, że to cholernie trudno...

Po trzecie: mnie tylko chodzi o twierdzenie o "mniejszości", która poszła na współpracę z komunistami, które jest, no jeżeli nie fałszywe, to mocno dyskusyjne!

Ja wiem (i pan wie, że ja wiem!!!), że komunistyczne gówno PRL-u szmaciło wielu wielkich Polaków. Wielu było prześladowanych, wielu straciło życie bądź zdrowie. Ale też wielu poszło na współpracę. To jest fakt! A część nie dała się skurwić w ogóle. I teraz pieprzenie, za przeprowszeniem, o tym, że wszyscy dookoła źli (choćby i to była prawda) bez wskazania trzandlowskiej hańby domowej (nota bene książka Trznadla nie traktuje tylko i wyłącznie o pisarzach!) jest tylko stękaniem. To jest moje zdanie osobiste, z którym nikt nie musi się zgadzać! Piętnuję każdego, kto skrzywidził Polskę, ale nie wyłączam z tego samych Polaków. Nie jestem mitomanem!

Pozdrawiam
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#100361

Proszę Pana ja wiem, że wielu musiało się skurwić albo nie musiało, ale się skurwiło, bo jeśli by tego nie zrobili znaleźli, by się następnego dnia w więzieniu mokotowski albo w innym, pan zapewne też to wie, ale czy to stanowi naprawdę o ich skurwieniu?!

Proszę pana ja też nie jestem mitomanem, jednak bliższa mojej skóry jest polska koszula a nie inna...

Vote up!
0
Vote down!
0
#100369

Problem w tym, że wielu Polaków się sk...o nie ze strachu przed represjami, tylko z ideologicznego zaczadzenia i/lub dla korzyści.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#100382

Otóż to! To jest sedno problemu, bo ludzi odpornych na tortury nie było i nie ma! Nikt przy zdrowych zmysłach nie ma pretensji o pójście na współpracę wymuszoną czerwonym terrorem. Ale ja myślałem, że to oczywiste? Chodzi o tych, którzy skurwili się (przepraszam za tzw. wyrazy, ale to słowo najlepiej oddaje istotę zjawiska) dla zwykłych fantów, różnego rodzaju ułatwień czy wątpliwych przywilejów. To jest właśnie hańba domowa! I z tym się nie rozliczyliśmy.

Ale już nie będę "dyskutował" z kimś, kto bezpodstawnie, chamsko imputuje czyja koszula jest bliższa memu ciału!

Dobranoc
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#100388

W pierwszej kolejności oczywiście chcecie panowie wywieszać na latarniach Polaków? To doprawdy świetlana przyszłość dla Polski, jednak jak dotąd w Polsce za swoje komunistyczne zbrodnie nie ponieśli kary byli obywatele Polski, którzy mają krew Polaków na swoich rękach, ale na Polaków chcą panowie znaleźć paragraf, no bo to przecież zdrajcy Polski. Panowie kiedyś byli na przesłuchaniu w komunistycznym ubeckim więzieniu? To jest zatrważające, panowie bronią tak naprawdę innych, a zdrajców Polaków pierwsi, byście wywieszali, ja nie piszę, że ich również to nie powinno dotyczyć, jednak panów zaciekłość w poszukiwaniu polskich zdrajców jest zastanawiająca. Dlaczego Panowie szukają sprawiedliwości najpierw u Polaków? Czy ktoś tak robi na świecie? Ja wiem, w tym momencie świat panów i inne kraje nie interesują.

Dobrze, że panowie chociaż napisali, że nie ma mocnych na katowanie. To i tak duży postęp, a kto katował tych Polaków, którzy się skurwili? Również Polacy?

Trzeba zrobić w Polsce znowu doraźne sądy i wszystkich Polaków skazać na śmierć za kolaborację z komunistami, dopiero wtedy będzie w Polsce sprawiedliwość, to nie jest ważne, że w jednej z partii, którą panowie tak popierają są ludzie, którzy kiedyś należeli do PZPR-u, to jest tylko nic nieznaczący epizod według panów, a już ich pochodzenie jest zupełnie dla panów nieważne.

Vote up!
0
Vote down!
0
#100399

Człowieku, Ty masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem! Poważnie! Kto pisał o wieszaniu na latarniach? I to Polaków??? Kto pisał o jakieś pierwszej kolejności? Kto napisał, by szukać sprawiedliwości najpierw u Polaków? Czy Ty zrozumiałeś choć słowo z tego co napisał GG lub ja? Widać nie! Ba! Ty chyba nawet nie notujesz, co sam piszesz! Przykro mi jeżeli to w jakikolwiek sposób jest niemiłe dla Ciebie, ale takie są fakty: Twój komentarz jest kompletnie od czapy!

Co do katowania: a może nie było Polaków-katów, co? A kto strzelał do stoczniowców? A kto strzelał do górników? A kto spowodował "wypadek" Pyjasa? A kto ubił pałami Przemyka? A kto zakatował Popiełuszkę? To nie byli Polacy? Oczywiście można przyjąć taką oto optykę, według której ci co mordowali Polakami nie byli. Taaa... Złudzenia polityczne bywają tak samo bolesne jak złudzenia miłosne - twierdzi mój ulubiony pisarz. I dodaje również, że gdyby na polskim stole nie zabrakło wódy i chleba, to by nie było żadnych protestów! Żadnych! Historia jest mało heroiczna...

Żegnam
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#100412

Więc dobrze wywieśmy najpierw tych, których mamy pod ręką, a więc w pierwszej kolejności Polaków, no do Jaruzelskiego czy Kiszczaka bym nie miał zastrzeżeń albo innych tego typu zwłaszcza z tych Comorrowskich, ale czy innych też, by pan skazał na taką śmierć, pytam się o Polaków, którzy w latach 44 - 6... byli zmuszani do takiej współpracy pod groźbą śmierci?!

Jednak tych z władzy opozycyjnej w dzisiejszej Polsce, którą popieramy nie tykajmy.

Panie wilk ja wszystko rozumiem i generalnie się z panami zgadzam tylko panowie nie widzą w swoich oczach belki, ale w innych widzą drzazgę...A najbardziej w tych polskich oczach, ja wiem że byli zdrajcy Polacy, jednak czy oni stanowili o wizerunku i przemianach w Polsce po `44 roku? To jest najważniejsze, co powinniśmy uzgodnić. Co Pan sądzi na ten temat?

Vote up!
0
Vote down!
0
#100418

Ja się pożegnałem, panie Pawle, więc już nic nie sądzę! Bo rozmawiamy kompletnie o czym innym!!!

A pytanie dotyczące Polaków w okresie stalinizmu uważam za aberracyjne! Pisałem o tym wyżej, więc starczy tych głupot...
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#100420

co to za odjazd? było coś pite? :D)))

Vote up!
0
Vote down!
0
#100469

ma pan rację. polskie elity przedwojenne, choć osłabione i rozproszone - istniały. uprościłem - częściowo odmawiały współpracy, częściowo z różnych względów "nie nadawały się" do współpracy z reżimem i w efekcie były bardzo okrojone.

Vote up!
0
Vote down!
0
#100466

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

ja naprawdę nie mam nic przeciwko rywalizacji miedzy nacjami. Ale uzyskanie przewagi (i utrzymanie jej) nie może następować dzięki przemocy.
To co napisał Paweł to prawda i jest jeszcze więcej.
Dodaj do tego wstrętna manierę ukrywania tożsamości i masz pełny obraz. Potem dziwisz się, że ludzie mają "fobie"?

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#100319

Paweł T napisał sporo.
o jaką prawdę chodzi? konkretnie

Vote up!
0
Vote down!
0
#100470

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Już na tym "drzewku" się gubię :)
Ale pewnie będzie jeszcze okazja miło pogadać.

Pozdrawiam (dziś jest raczej mało polemiczny dzień...)

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#100490

film nie jest zmanipulowany do bólu. zarzucano autorom manipulacje autentycznym materiałem fotograficznym (bo tylko taki tu mamy, SL) - wszystkie zarzuty zostały obalone.

Vote up!
0
Vote down!
0
#100267

Najbardziej zmanipulowanym filmem jest "Wyjście robotników z fabryki" braci Lumiere z 1895 r.

http://www.youtube.com/watch?v=YXD56XL4R80

Kto sfinansował braci Lumiere i uczynił bohaterami filmu robotników? Co tam robi pies? Dlaczego jest tylko 5 rowerów? Skąd robotnicy je mają? Pytań jest wiele więcej ale bez odpowiedzi na te pytania nie da się oglądać tego filmu. Dopiero wyjaśnienie tych wątpliwości da nam obraz prawdziwej Rosji.

Vote up!
0
Vote down!
0
#100198

Przecież bracia Lumiere to też Żydzi!!! Nie wiedziałaś o tym? I to oni są praojcami żydowskiego Hollywoodu, gdzie swoją jaczejkę miała i ma (nomen omen, hehehe) żydowska partia amerykańskich bolszewików!

Jak ktoś ma wątpliwości, to polecam opowiadanie Łysiaka pt. "Animowanie", gdzie niejaki Navider powinien wszystko wyjaśnić... Ale do zakutych łbów i tak to nie dotrze!

Pozdrawiam serdecznie
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#100260

każden przykłąd dobry np.
http://www.finanseosobiste.pl/artykuly/bernard-lawrence-madoff-biografia-oszusta-ii.html

Mnie nie dotyczy - zachłanność i pokusa goła :)_

Vote up!
0
Vote down!
0
#100274

Na szczęście w Hollywood był też zdrowy element, który w cyklu o Draculi w metaforyczny sposób ostrzegał przed żydowskimi krwiopijcami...:D

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#100310

To pan ma jakiś związek z finansowaniem produkcji Hollywoodzkich?
Dobrze wiedzieć.
Może w takim razie pan mnie odpowie dlaczego Mel Gibson został ogłoszonym alkoholikiem i człowiekiem, który zniewalał swoją własną rodzinę?

Vote up!
0
Vote down!
0
#100317

Co ma piernik do wiatraka? Nie zrozumiałeś żartu?

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#100327

Nie, nie zrozumiałem żartu. Może mnie pan go naświetlić?

Vote up!
0
Vote down!
0
#100335

tam wojna co najmniej na dwóch głównych mafijnych płaszczyznach;
-instytucjonalno-rządowej ;Miedwiediew/Putin, służby, poszczególne rodzaje wojsk
-zorganizowanej przestępczości
Aczkolwiek ta instytucjonalno-rządowa ma wszelkie znamiona organizacji w naszym rozumieniu przestępczej.
Już od ponad 20 lat urzędy, armia, milicja, służby specjalne toczy rak korupcji, nieudolności, narkotyki, choroby weneryczne czy hiv.
Tak dysfunkcjonalnego, osłabionego organizmu państwowego Rosja nie miała bodaj od czasów carskich w trakcie I Wojny światowej.
Młodzież w wojsku, kadra pod i oficerska jest tak przeżarta wódą, narkotykami, syfilisem i hivem, że żadne Mistrale, ani Iskandery Rosji nie ratują, bo kto je obsłuży!?
Zamachy terrorystyczne dowiodły, że nie maja żadnej skutecznej formacji specjalnej.
A sprawa Kurska dowodzi jaki złom maja na wyposażeniu.
Co prawda zdolni są zamordować Politowska czy innego niewygodnego dziennikarza lub polityka, wysłać mordercą z polonium do baru sushi.
Mają też jeszcze dużo waluty, aby urabiać sobie zachód.
Mają też śpiochów i użytecznych idiotów w b. demoludach, w tym w Polsce.
Maja też takich tchórzliwych obsrańców jak Tusk, Komorowski, Pawlak czy Sikorski.
Nie zmienia to jednak faktu, że to kraj słaby i prymitywny.
A ten durny zachód trzęsie przed nimi portkami.
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#100276

i dlatego m.in. uważam, że w Rosji panuje sprzyjający klimat dla ideologii nazistowskiej. ten rozkład można próbować doprowadzić do porządku wskazując "wrogów" winnych wszystkiemu złu, wprowadzając rządy totalitarne i terror państwowy. podobnie jak w Niemczech między I i II w.ś.

Vote up!
0
Vote down!
0
#100295

I ta wielkorusko-naziolska propaganda trafia na podatny grunt, co mieliśmy ostatnio okazję zaobserwować ;)

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#100307

Jestem ciekaw skąd w Polsce w takim razie tak dużo tzw. polskich lemingów?! Czy panowie są pewni, że to nie są Rosjanie?

:))))

Vote up!
0
Vote down!
0
#100309

poczciwinki, okrutne, bezwzględne,posłuszne, wierne każdej wspólczesnej im władzy ( uogólniam) od 1905 pod rządami braci starszych, zatem na jedno wychodzi:)

Vote up!
0
Vote down!
0

prowincjuszka

#100352

Putin też?

Vote up!
0
Vote down!
0
#100472

Dziadek Władimira Putina był kucharzem Rasputina i Lenina, aby następnie awansować na ulubionego szefa kuchni w jednej z willi Józefa Stalina. Wspólpracownicy Putina: Anatolij Aleksandrowicz Sobczak,Anatolij Czubajs, Jelcyn z Butki ( takiej Anatewki), pochowany obok grobu Igora Kio? Owi tłustym drukiem, co za jedni, pastuszkowie biedni?

Vote up!
0
Vote down!
0

prowincjuszka

#101314

że Putin urodzony w Leningradzie?, wtedy nie Moskal?, czasem mamy jadą na poród w różne miejsca. Do Krakowa?, Wiednia? Na prowincję?Ja miałam propozycję do Kliniki USA w Szwajcarii
( gwarancja amerykańskiego obywatelstwa)

Vote up!
0
Vote down!
0

prowincjuszka

#101322

to nie Rosjanie (Rosjanie to wielki naród i ludzi myślących tam nie brakuje), to przyrodni bracia lemingów rosyjskich

Vote up!
0
Vote down!
0
#100473