Felix - blog

Obrazek użytkownika Felix
Kraj

Dyskusja wokół abonamentu radiowo-telewizyjnego, która od dawna budziła spore kontrowersje, ma szanse wejść na wyżyny absurdu. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji szykuje się bowiem do wprowadzenia w życie nowych rozwiązań, które zakładają pobieranie abonamentu nawet, jeśli nie posiadamy telewizora, a mamy... komputer. Zapowiedział to w radiowej Trójce jej szef Jan Dworak.
Przewodniczący Rady...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Felix
Kraj

Były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Mariusz Kamiński w liście do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta skierował zapytanie o stan śledztw w sprawie finansowania Platformy Obywatelskiej z mafijnych pieniędzy, posiadania i używania narkotyków przez Mirosława Drzewieckiego, współpracy funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego z organizacjami przestępczymi oraz korupcji w sądownictwie....

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Felix
Kraj

Paulina Jarosińska na łamach "Naszego dziennika" pisze, iż tzw. ustawa żłobkowa, wchodząca w życie w październiku, wciąż pozostaje na papierze. Urzędnicy nie wiedzą, co mają mówić rodzicom chcącym zatrudniać na jej podstawie nianie. Brakuje bowiem rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej. Zdarza się nawet, że urzędnicy sami nie wiedzą, kiedy ustawa wchodzi w życie.

W myśl ustawy...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Felix
Kraj

Według mecenasa Rafała Rogalskiego, pełnomocnika części rodzin ofiar, komisja Jerzego Millera może działać nielegalnie. Poprosił w tej sprawie o wyjaśnienia kancelarię premiera.

"Dostępne publicznie materiały, w tym konwencje oraz dwustronne polsko-rosyjskie umowy międzynarodowe nie zawierają wymaganego przez polskie prawo upoważnienia do badania przez komisję Jerzego Millera katastrofy lotniczej...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Felix
Kraj

Podczas prezydentury śp. prof. Lecha Kaczyńskiego Platforma Obywatelska, głównie przy pomocy Janusza Palikota – przyjaciela Bronisława Komorowskiego – domagała się ujawnienia stanu zdrowia prezydenta. Palikot, ordynarnie sugerował, przekraczając wszelkie granice przyzwoitości, że prezydent Kaczyński jest chory.
Tusk opublikował wówczas wyniki badań świadczących o stanie swojego zdrowia, a chór...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Felix
Świat

Tuż przed godziną 9.00 rano w Grotach Watykańskich odbyła się skromna ceremonia ekshumacji trumny z ciałem Jana Pawła II przed niedzielnymi uroczystościami beatyfikacyjnymi.

Wzięło w niej udział około 50 osób. Byli przy tym obecni między innymi kardynałowie Angelo Comastri, Tarcisio Bertone, arcybiskupi i biskupi. W uroczystości uczestniczyli także kardynał Stanisław Dziwisz, przewodniczący...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Felix
Kraj

Poseł PO Andrzej Halicki nazwał "bzdurą" informację o tym, że tuż po katastrofie smoleńskiej politycy jego partii otrzymali SMS, który zawierał instrukcje dotyczące tego, jak mają się wypowiadać na temat wypadku prezydenckiego Tupolewa. - To kłamstwo - powtarzał wielokrotnie gość audycji "Siódmy dzień tygodnia" w Radiu ZET. - Żeby w II Rzeczpospolitej emerytowany generał mówił, co ktoś komuś w...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Felix
Idee

"Nasz Dziennik" pisze, że Donald Tusk wmurowując wspólnie z Władimirem Putinem kamień węgielny pod budowę cerkwi w Katyniu, usankcjonował złamanie przez Rosjan międzypaństwowej umowy.

Decyzję o wybudowaniu w Katyniu cerkwi-pomnika, pod wezwaniem Zmartwychwstania Chrystusa, która miałaby upamiętniać wszystkich zamordowanych tam prawosławnych - podjął patriarcha Moskwy i Wszechrusi Cyryl.
Cerkiew...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Felix
Kraj

W Białymstoku uroczyście poświęcono pomnik-tablicę ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku. Pomnik znajduje się przy kościele Św. Rocha; powstał z inicjatywy proboszcza tej parafii i społecznego komitetu.

Uroczystej mszy św. przewodniczył metropolita białostocki abp Edward Ozorowski. Wzięli w niej udział przedstawiciele rodzin ofiar katastrofy, m.in. rodzina Krzysztofa Putry...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Felix
Kraj

Od kilku miesięcy gazety rozpisują się na temat historii willi w Kazimierzu. Medialny przekaz jest prosty: złe CBA chciało zniszczyć niewinnych państwa Kwaśniewskich. „Gazeta Polska” dotarła do szczegółów operacji specjalnej, w świetle których sprawa nie jest tak oczywista.

Takiej sytuacji, by minister sprawiedliwości-prokurator generalny spalił akcję CBA, mało kto się spodziewał. 1 października...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Felix
Świat

Z dniem 1 stycznia w Irlandii w ramach Civil Partnership Bill związki osób tej samej płci zostały formalnie uznane i objęte tymi samymi prawami i zobowiązaniami co małżeństwa heteroseksualne.

Urzędnik, który odmówi rejestracji homoseksualnej parze, może być z tego powodu ścigany przez prawo za dyskryminację.

Ustawa rozciąga prawa przysługujące małżeństwom heteroseksualnym na tzw. cywilne związki...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Felix
Kraj

Jacek Dytkowski na łamach „Naszego dziennika” napisał, iż parafianie z parafii św. Pawła od Krzyża na Nowej Osadzie w Wiśle 26 grudnia oraz 1 i 2 stycznia mieli nie lada problem. Z powodu przyjazdu głowy państwa do tutejszego zameczku odwołano Msze św. w zamkowej kaplicy p.w. św. Jadwigi Śląskiej. Na terenie zamku znajduje się kaplica pod wezwaniem św. Jadwigi Śląskiej, gdzie w każdą niedzielę...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Felix
Kraj

Nowym biskupem polowym Wojska Polskiego, z nominacji Benedykta XVI, został człowiek bez żadnego przygotowania, a nawet obycia z środowiskiem wojskowym.

To 54-letni biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej Józef Guzdek. Do momentu nominacji przez papieża Benedykta XVI nowego biskupa polowego WP administratorem Ordynariatu Polowego był ks. płk Sławomir Żarski, który 1 grudnia został...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Felix
Kraj

Niebawem kazania, które mają zostać wygłoszone podczas Mszy św. z udziałem prezydenta RP, będą musiały zostać najpierw zweryfikowane, a może nawet napisane, przez służby prasowe Bronisława Komorowskiego.
Artur Kowalski na łamach „Naszego Dziennika” napisał, że prezydentowi nie spodobała się homilia, którą 11 listopada, w Święto Niepodległości, w bazylice Świętego Krzyża w Warszawie wygłosił...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Felix
Kraj

Lepiej późno, niż wcale! Polscy prokuratorzy na podstawie otrzymanej od strony rosyjskiej opinii dotyczącej badań członków załogi samolotu ustalili, że w momencie katastrofy za sterami rządowego samolotu siedzieli tylko piloci. Brak jest więc podstaw do spekulacji, aby osoba trzecia zajmowała ich fotele.
Nie potwierdziły się zatem spekulacje, że za sterami Tu-154M w momencie katastrofy mógł...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Felix
Kraj

Administrator Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ks. płk Sławomir Żarski w homilii wygłoszonej podczas mszy za ojczyznę w bazylice św. Krzyża stwierdził, iż modlitwa w intencji Ojczyzny jest prawem i zaszczytem, ale także obowiązkiem. Natomiast patriotyzm to wartość świadcząca, o jakości ludzkiego życia, jakości człowieka.
"Ostatnimi laty patriotyzm, jako wartość życia indywidualnego i...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Felix
Kraj

Kolejna odsłona gry rosyjskiego i polskiego wymiaru sprawiedliwości w sprawie wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku
Polscy śledczy mają kłopoty z odsłuchaniem nagrań z kokpitu Tupolewa, który 10 kwietnia rozbił się pod Smoleńskiem. Kopia nagrań, które posiada nasza prokuratura zakłóca buczenie. Zakłócenia wywołał najprawdopodobniej rosyjski prąd. Żeby usunąć te...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Felix
Idee

Na portalu "Niezależna.pl" pojawiła się wypowiedź duchownego katolickiego, który poddał druzgocącej krytyce zachowanie niektórych hierarchów Kościoła katolickiego w obliczu katastrofy smoleńskiej. 

Przeczytajcie sami i wyciągnijcie wnioski.

ROŻNE ODCIENIE PURPURY

W ubiegłym tygodniu Kuria Metropolitalna Warszawska zaangażowała się w akcję przeniesienia krzyża spod Pałacu Prezydenckiego. Fakt...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Felix
Świat

Sąd administracyjny w Sztokholmie ma orzec, czy Pokojowa Nagroda Nobla przyznawana przez komitet norweskiego parlamentu jest przyznawana zgodnie z testamentem Alfreda Nobla.

Sprawa bezpośrednio dotyczy m.in. nagrody otrzymanej w 1983 roku przez Lecha Wałęsę.

 

Inicjatorem działań mających doprowadzić do uzdrowienia procesu przyznawania Pokojowej Nagrody Nobla jest norweski prawnik i działacz na...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Felix
Kraj

G..no Wyborcze w styczniu br obsmarowało byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego w sprawie celowego wykasowania bazy danych GPS rejestrującej poruszanie się floty aut Biura. Według GW baza ta mogła także pomóc w wyjaśnieniu śledztwa dotyczącego przecieku z CBA do "Rzeczpospolitej" w związku z aferą hazardową.

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w tej materii skierował do prokuratury nowy szef...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Felix
Kraj

Komorowski zataił przed wyborcami poważną chorobę.

Politycy Platformy od początku kadencji Lecha Kaczyńskiego usilnie dążyli do wyeliminowania go z funkcji prezydenta. Szukali jakiegokolwiek pretekstu, Palikot np. sugerował, że prezydent może być zmuszony ustąpić z powodu złego stanu zdrowia i domagał się od Lecha Kaczyńskiego wyników szczegółowych badań lekarskich.

Tymczasem na portalu...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Felix
Kraj

"Rzeczpospolita" napisała, że Lech Wałęsa opublikował notatki UOP z 1990 r., które zdaniem ekspertów powinny nadal być utajnione i leżeć w archiwum ABW.

Dotyczą one operacji Służby Bezpieczeństwa z 1987 r. – funkcjonariusze na podstawie spreparowanych dokumentów kupili w Zdunowicach działkę letniskową położoną obok posiadłości Lecha Wałęsy.
Notatki UOP dotyczące tej sprawy powstały we wrześniu...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Felix
Kraj

Gdańsk, Polska, żegnają w dniu dzisiejszym ks. Prałata Henryka Jankowskiego.
Ceremonia pogrzebowa kapelana "Solidarności" rozpoczęła się w piątkowe popołudnie od wystawienia trumny z ciałem zmarłego w bazylice św. Brygidy. O godzinie 14.30 pod przewodnictwem ks. dziekana Cezarego Annusewicza z Dekanatu Gdańsk-Śródmieście, stoczniowcy wnieśli trumnę z ciałem księdza Jankowskiego do wnętrza...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Felix
Kraj

Dziś o 20.05 zmarł w Gdańsku ksiądz prałat Henryk Jankowski. Miał 74 lata.

Urodził się 18 grudnia 1936 w Starogardzie Gdańskim w rodzinie kupieckiej. W młodości był ministrantem m.in. w kościele św. Wojciecha oraz kościele św. Mateusza w Starogardzie. Ukończył gimnazjum dla pracujących; pracował w urzędzie skarbowym w dziale egzekucji.
W 1958 wstąpił do seminarium duchownego. Święcenia kapłańskie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Felix
Kraj

Dorzynania watahy ciąg dalszy. Tym razem na polu Kościoła katolickiego w Polsce. Pomocny w tym przedsięwzięciu okazuje się biskup Pieronek. Gdyby nie jego szemrana obecność w Fundacji Batorego pomyślałbym, że oszalał, ale w tej sytuacji nic mnie nie zdziwi. "Kiedy wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i ony - Nawet jeśli sam nie wszedłeś, A ktoś wrzucił cię bez słowa. Wśród wron ciężka ptasia...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Felix
Kraj

Jarosław Kaczyński w podczas niedzielnego wieczoru wyborczego,

po zakończeniu głosowania w II turze wyborów prezydenckich, wspominając Lecha Kaczyńskiego i inne ofiary katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia, podkreślił, że to z "ich męczeńskiej śmierci wyrósł ruch", który doprowadził do uzyskania przez niego wyniku wyborczego. Dodał, że pozostało po nich "wielkie zadanie, które jest przed nami,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Felix
Kraj

Wicepremier Rosji Siergiej Iwanow ostudził apetyt Polskiej Prokuratury Wojskowej.
"Rosja przekazała Polsce wszystkie materiały dotyczące okoliczności katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, w której zginął m.in. prezydent Lech Kaczyński. Nie mamy już niczego więcej do przekazania. Wszystko, co można było przekazać, zostało przekazane"
Iwanow przypomniał, że stronie polskiej m.in przekazano...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Felix
Kraj

Wygrane wybory. Nadchodzi czas spełniania obietnic wyborczych przez Komorowskiego. Z jednej z nich już się wycofuje rakiem.
Chcę przekazać informację, chcę powiedzieć głośno w imieniu tych, którzy dziś rządzą w Polsce, że studenci, także ci, którzy często z Sosnowca, z Zagłębia, ze Śląska jadą na uczelnie w różnych miastach Polski, będą korzystali z 50-procentowej zniżki. Wynik wyborów dla...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Felix
Kraj

W głosowaniu w sześciu konsulatach polskich w Kanadzie w drugiej turze wyborów prezydenckich wygrał Jarosław Kaczyński. Jak wynika z komunikatu dwóch komisji wyborczych w Toronto, Jarosława Kaczyńskiego poparło 3 483 wyborców, a Bronisława Komorowskiego - 848.
W Toronto, podobnie jak w pozostałych pięciu miastach Kanady, gdzie są polskie konsulaty, między pierwszą a drugą turą wzrosła liczba...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Felix
Kraj

Trzech oficerów MSW Federacji Rosyjskiej zostało nagrodzonych resortowymi odznaczeniami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Rzeczpospolitej Polskiej.
Otrzymali je: naczelnik UMS AD MSW Rosji generał major służby wewnętrznej P.W. Popow, zastępca naczelnika Urzędu pułkownik milicji R.A. Tierientiew i zastępca naczelnika działu Urzędu pułkownik milicji M.Ju. Waśkow.

Strona MSW...

0
Brak głosów

Strony