Kto rządzi Polską, gdy miażdżyca dopadła Komorowskiego?

Obrazek użytkownika Felix
Kraj

Podczas prezydentury śp. prof. Lecha Kaczyńskiego Platforma Obywatelska, głównie przy pomocy Janusza Palikota – przyjaciela Bronisława Komorowskiego – domagała się ujawnienia stanu zdrowia prezydenta. Palikot, ordynarnie sugerował, przekraczając wszelkie granice przyzwoitości, że prezydent Kaczyński jest chory.
Tusk opublikował wówczas wyniki badań świadczących o stanie swojego zdrowia, a chór medialnych klakierów Platformy Obywatelskiej postulował, że także prezydent Lech Kaczyń-ski powinien zrobić to samo. Gdy obecny prezydent jest rzeczywiście chory – milczą zarówno Palikot, jak i PO z której Bronisław Komorowski się wywodzi. Zmowa milczenia zapanowała także w proprezydenckich mediach.
Projekt ustawy, na mocy której mogliśmy poznać stan zdrowia prezydenta, upadł w komisji „Przyjazne Państwo”. Wniosek o wycofanie projektu złożył przewodniczący komisji Adam Szejnfeld (PO), argumentując, że „projekt od początku był niekonstytucyjny”, a „stan zdrowia prezydenta, premiera i marszałków to sfera intymności człowieka i powinna być objęta pełną ochroną. Według Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych i kilku innych eksper-tów, ta kwestia nie jest objęta obywatelskim prawem do informacji”.
Bronisław Komorowski od lat cierpi na przewlekłe kardiologiczne chorzenie, które powoduje m.in. niedokrwienność mózgu, nagłe stany zaburzenia świadomości i omdlenia.
Ponadto u Komorowskiego lekarze zdiagnozowali także początki innej niezwykle groźnej choroby – początki miażdżycy, potocznie nazywanej arteriosklerozą. Jedną z przyczyn jej powstawania jest zła dieta z dużą ilością mięsa i tłuszczu. Jest to przewlekła choroba, polega-jąca na zmianach zwyrodnieniowo-wytwórczych w wewnętrznej i środkowej błonie tętnic, głównie w aorcie, tętnicach wieńcowych i mózgowych. Miażdżyca tętnic mózgu powoduje niedokrwienie mózgu i zmiany psychiczne – człowiek chorujący na miażdżycę często się myli, niektóre frazy wypowiada bez ładu i sensu, a choroba w efekcie prowadzi do nieodwracal-nych zmian w mózgu.
U prezydenta zdiagnozowano także początki cukrzycy, która, podobnie jak w przypadku miażdżycy, jest pochodną złego odżywiania.
Choroba prezydenta powoduje, że większą rolę polityczną odgrywa jego otoczenie. Prezy-dent otoczył się ludźmi z „bastionu Agory”, jak ich nazywają współpracownicy Donalda Tu-ska. Ci ostatni są żywotnie zainteresowani tym, by prezydent miał jak najmniej władzy, nie zamierza on bowiem dzielić się nią z dawnymi partyjnymi kolegami. Bronisław Komorowski wrócił do swoich politycznych źródeł, czyli do środowiska Unii Wolności. Otoczył się zaufa-nymi doradcami wymienianymi przez „Gazetę Wyborczą” jako „wybitne autorytety”: Tade-uszem Mazowieckim, Henrykiem Samsonowiczem, Henrykiem i Ludwiką Wujcami. Bardzo duży wpływ na podejmowane przez prezydenta decyzje mają także Aleksander i Eugeniusz Smolarowie i Adam Michnik. – Jak głosi jedna z powtarzanych w Kancelarii Prezydenta hi-storyjek, Bronisław Komorowski wybrał na siedzibę Belweder, dlatego, że jest on usytuowany niedaleko miejsca zamieszkania Adama Michnika i Janusza Palikota. Dzięki temu mają do siebie blisko i mogą się w każdej chwili dyskretnie spotykać, bez względu na stan zdrowia prezydenta. Ważne miejsce przy Bronisławie Komorowskim zajmuje także dawny działacz PZPR Tomasz Nałęcz, którego zadaniem jest reprezentowanie prezydenta w mediach.

Brak głosów

Komentarze

nigdy dość przyzwoitości i honoru

niech poczeka z umieraniem do niedługiego zwycięstwa pana Kaczyńskiego i całego obozu patriotycznego,aby mogli go wywalić na zbity pysk stosując impeachment ,a potem do puszki ze swoimi przydupasami.Na pogrzebie będą dziarsko kroczyli ludzie z Sowy i straż Miejska pod dowództwem bufetowej,obsikane no to znaczy poświęcone inaczej znicze przyniesie niejaki Taras.

Vote up!
0
Vote down!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#156249

Bronisław "BUL" Komorowski jest ofiarą galopujących przypadłości, co usprawiedliwia wszystkie jego wybryki, lecz absolutnie wyklucza go to z piastowania tak odpowiedzialnego stanowiska. A najgorsze jest to, że takiego BULU nie da się wyleczyć!

Są rzeczy, których nie ma...

Vote up!
0
Vote down!
0

Są rzeczy, których nie ma...

#156363

Bronisław Komorowski herbu zielona pietrucha

w całej okazałości utrzymywany przez nas - zero lojalności

Vote up!
0
Vote down!
0
#390611