Komorowski zbeształ publicznie ks. płk. Sławomira Żarskiego za treść kazania.

Obrazek użytkownika Felix
Kraj

Niebawem kazania, które mają zostać wygłoszone podczas Mszy św. z udziałem prezydenta RP, będą musiały zostać najpierw zweryfikowane, a może nawet napisane, przez służby prasowe Bronisława Komorowskiego.
Artur Kowalski na łamach „Naszego Dziennika” napisał, że prezydentowi nie spodobała się homilia, którą 11 listopada, w Święto Niepodległości, w bazylice Świętego Krzyża w Warszawie wygłosił administrator Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ksiądz prałat pułkownik Sławomir Żarski. Komorowski dał temu wyraz, besztając publicznie po Mszy św. ks. Żarskiego. Zachowaniem prezydenta są zszokowane osoby będące świadkami tegoż zdarzenia.
Ambicją Bronisława Komorowskiego jest najwyraźniej, w myśl polityki józefinizmu, rozwijanej w XVIII wieku przez Józefa II Habsburga, przeprowadzenie procesu podporządkowywania Kościoła katolickiego państwu i regulowania życia religijnego swoich poddanych.
10 listopada br. w wywiadzie dla Katolickiej Agencji Informacyjnej prezydent Komorowski pouczał Kościół, "gdzie tkwi największe zagrożenie" dla stosunków Kościół - państwo.
To wcale nie w głoszących antykościelne hasła - lewicy czy środowisku Janusza Palikota - widzi to zagrożenie. - Poważne zagrożenie dostrzegam gdzie indziej. W pierwszym rzędzie obserwując katastrofalne skutki działania prawicowych i przy tym katolickich fundamentalistów - mówił prezydent. - Jestem przekonany, że dla Kościoła olbrzymie zagrożenie płynie ze strony radykalizmów i fundamentalizmu różnej maści. Kościół katolicki jest Kościołem powszechnym - musi być otwarty na innych ludzi, na różne poglądy czy kultury. A każda forma wewnętrznego bądź zewnętrznego fundamentalizmu Kościołowi szkodzi. Bardzo szkodzi jego wizerunkowi, szczególnie dla młodego pokolenia. Spycha też Kościół na niewygodne pozycje (...) - pouczał Komorowski.
11 listopada po Mszy św. w Święto Niepodległości prezydent zbeształ publicznie administratora Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ks. płk. Sławomira Żarskiego za treść kazania, które ten wygłosił. Do zdarzenia z udziałem prezydenta Komorowskiego i administratora Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ks. płk. Sławomira Żarskiego doszło w przejściu między prezbiterium a zakrystią w kościele Świętego Krzyża, w stosunkowo szerokim kręgu osób. Świadkami zdarzenia byli znajdujący się tam: minister obrony narodowej Bogdan Klich, księża i wojskowi, liczni wierni. Jedna z osób, która widziała całe zdarzenie, powiedziała "Naszemu Dziennikowi", że prezydent Komorowski, zwracając się do ks. Żarskiego, stwierdził, że jest zawiedziony i zaskoczony fragmentem kazania dotyczącym antywartości. - Jest ksiądz pułkownikiem, wojskowym, jak tak można - że Polska jest budowana na antywartościach - relacjonował część wypowiedzi prezydenta świadek zdarzenia. Duchowny z prezydentem w polemikę nie wchodził. Stwierdzić miał natomiast, iż prezydent chyba nie zrozumiał kazania i odesłał głowę państwa do treści homilii. Świadkowie incydentu byli zszokowani słowami Bronisława Komorowskiego, który tak wprost pozwolił sobie skrytykować treść kazania.
To, że prezydent Komorowski interweniował w sprawie kazania, potwierdził minister w Kancelarii Prezydenta Sławomir Nowak. - Prezydent akurat w tej kwestii bardzo jasno się wypowiedział również zaraz po tej homilii, odbył rozmowę z tym księdzem, księdzem pułkownikiem, i wyraził swój - powiem delikatnie - sceptycyzm wobec tego rodzaju słów. Uważam, że tego rodzaju wypowiedzi, jak powiedziałem, zbudowane na nieprawdzie, polskiego oficera po prostu nie przystoją - powiedział wczoraj Nowak w Radiu Zet. Dodał, że "jest kłopot z narracją i pewnymi zachowaniami księdza pułkownika". Sam ks. Żarski nie chce komentować swojej rozmowy z prezydentem Komorowskim.
Ksiądz płk Sławomir Żarski, administrator Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego, był wymieniany jako główny kandydat na stanowisko ordynariusza polowego Wojska Polskiego, które od śmierci w katastrofie smoleńskiej ks. bp. Tadeusza Płoskiego pozostaje nieobsadzone.
"Gazeta Wyborcza" oceniła, iż szanse na to, że ks. Żarski zostanie biskupem polowym Wojska Polskiego, gwałtownie zmalały, podając jedynie, iż decydujące znaczenie w tym przypadku miała właśnie Msza św. w bazylice Świętego Krzyża, gdzie "wobec najważniejszych polityków i generalicji ostro zaatakował on całą III Rzeczpospolitą".
Według "GW", jeszcze 11 listopada doszło do rozmowy prezydenta Komorowskiego z szefem MON Bogdanem Klichem w sprawie kandydatury ks. Żarskiego. Prezydent miał wtedy przypomnieć, że choć o nominacji decyduje Papież, to prezydent przyznaje awans generalski, który nadawany jest ordynariuszowi polowemu. O kompromitującym Komorowskiego zachowaniu wobec ks. płk. Sławomira Żarskiego "Wyborcza" oczywiście milczy.

Brak głosów

Komentarze

To i kazania chce cenzurować? Kolejny etat w ramach oszczędności- nietrudno się domyślić kim zostanie obsadzony, Jurek dobrze się w PRL-u sprawdził i z pewnością wróci do łask

POZDRAWIAM

Vote up!
0
Vote down!
0
#109282

Gajowy nie spał na kazaniu! Ale żarty żartami - gajowemu tak palma odbiła, że niedługo będzie uczył jak należy dzieci robić. Chamisko i antypaństwowiec z niego wyłazi każdym szwem...

Pozdrawiam.
contessa

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#109294

"niedługo będzie uczył jak należy dzieci robić"

Contesso, jeśli przyjąć że ta piątka jest jego, to można przyjąć że choć w tym temacie coś wie 

 

 

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

Vote up!
0
Vote down!
0

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

#109402

Najpewniej Bronek zostanie p.o. biskupem i sam będzie sobie kazania pisać.

Vote up!
0
Vote down!
0
#109285

Obawiam się że nie doceniasz ambicji "Bronisława". To przyszła "głowa kościoła" pod wezwaniem WSI-owego leminga. Jak w każdym szanującym się totalitaryźmie to "wódz" wyznacza wszelkie standardy i obowiązujące interpretacje na każdy temat.
W. red

Vote up!
0
Vote down!
0

W. red

#109351

aby kororuski poszedł dalej i poprostu zlikwidował Ordynariat Polowy. Jako wytłumaczenie proponuję powiadomić tzw. publikę że takowy powoła się gdy będzie rzeczywista taka potrzeba np. w przypadku rozpoczęcia działań wojennych. Czyli wdług kalkulacji komoruskiego - nigdy. W końcu za pierwszego PRL-u nie było żadnych kapelanów i też byliśmy w NATO tj. w Układzie Warszawskim.

A poważnie. komorowski jest coraz mniej prezydentem a coraz bardziej dyktatorem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#109354

będzie przemawiać do nas z ambony. Już ćwiczył zaraz po wyborach. Poniżej link do galerii zdjęć.

http://www.fakt.pl/Komorowski-w-kosciele-przemawial-do-wiernych-,artykuly,76945,1.html

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#109364

Ludzie drodzy to owieczka ,przecież.Mógl naslać paru smutnych w okularach p.słon, albo paru mlodych ,wyksztalconych w POsługiwaniu się bejsbolem, a przecież tego nie zrobił.Jeszcze.
Pozdrowienia z 10
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#109370

o Stalinie: tylko zbeształ, a mógł zabić.

Pozdrawiam Niepoprawnych

krisp

Vote up!
0
Vote down!
0
#109461

Durnowaty namiestnik.Durnowacizna to choroba zakażna,coś jak wścieklizna,tyle ,że nie gryzą, szerzy się w tempie zastraszającym wsród osobników o niskim poziomie intelektualnym.Szczepionki jak na razie nie wymyślono.Namiestnik podłapał to gdzieś od rosyjskich pobratymców i jak widać i słychać,durnowacieje z każdym dniem.O zgrozo durnowatych nam przybywa ,nie wiedzą kim są,nie wiedzą gdzie są ,wiedzą tylko kim być chcą,tyle ,że to też zmienia się dosyć często.

Vote up!
0
Vote down!
0

Ania

#109377

SHVEYU77 MYLISZ SIĘ;)WYMYŚLONO SZCZEPIONKĘ NA TĄ CHOROBĘ- OŁOWIANĄ...

Vote up!
0
Vote down!
0
#206058

Reakcja Komoruskiego wedle klasycznego schematu: "Uderz w stół, nożyce się odezwą".

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#109379

W Rosji władza świecka stoi wyżej duchowej, a cerkiew jest posłuszna, co jest odwróceniem Bożego porządku, dlatego możliwy tam był komunizm i ludobójstwo.
Z Polakami to nie przejdzie i jeszcze się Komoruski o tym przekona.
Ksiądz ma jednego Pana, nie dwóch, a wasze generalskie szlify, które noszą świnie, możecie sobie w d...wsadzić.

To nie możliwe, by on miał szlachecką krew. To matrioszka. Nadęta w dodatku.

Vote up!
0
Vote down!
0
#109390

Już był taki władca, który kiedy go papież nie chciał słuchać, założył własny kościół państwowy i się mianował szefem. Henio mu było. Tylko to by bardzo źle wróżyło Pierwszej Damie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#109395

bo pewnie przed wyjściem na mszę walnął głową w żyrandol i coś mu się pokręciło (ambona z mównicą sejmową).

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#109394

On ma tak na stałe. Wystarczy wsłuchać się w jego kaznodziejski ton. Niespełniony księżulo (taki "barokowy" z Jędrzeja Kitowicza), czy jak?

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#109397

 Bronek ma to we krwi ,zostało mu to po dziadku.

Vote up!
0
Vote down!
0
#109600

Ordynariuszem polowym WP zapewne zostanie gen. bp Pieronek lub jakiś inny oddany ksiądz patriota. Idzie nowe!

Vote up!
0
Vote down!
0

Jerzy Zerbe

#109416

Jan Bogatko

...p. prezydent widocznie nie bardzo rozumie, co to znaczy kazanie. A jest wikipedia!

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#109424

Nie trzeba było długo czekać a słoma wyskoczyła z chama. komoruski jest przekonania do przejęcia wszystkiego i nie docenia sił wyższych. Udając "klęczącego" katolika pobiera Świętą Komunię a to świętokradztwo już mu szkodzi mocno. Udając potomka rodziny szlacheckiej traci mniej, bo przecież tytuł też kradziony a naród pozna chama wczyśniej czy później.

Polityka tego rezydenta wraz z rudym plemielem ma na celu powoli niszczyć kościół katolicki w Polsce. Połamią chłopcy żęby jak ich poprzednicy i tylko szkoda ich zachodu, bo nie wiedzą z kim walczą a konsekwencji nie czują. Problem zostanie niemały, zęby nie odrastają a oszukany naród krzywd nie daruje.

Bóg-Honor-Ojczyzna

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg-Honor-Ojczyzna

#109455

Prezydent jest jaki jest i nic się z tym faktem przynajmniej w przeciągu tych 5 lat nie zrobi.
Ale..
Ten artykuł jest tak bezczelnie stronniczy, że aż kłuje w oczy. Nie będę się rozwodził nad treścią i poprzestanę na tytule. "Komorowski zbeształ publicznie ks. płk. Sławomira Żarskiego za treść kazania." Odrobina elementarnych zasad kultury: "prezydent Bronisław Komorowski zbeształ..." Jak by się Wam podobało gdyby np. GW zarzuciła taki oto tytulik: "Prezydent Bronisław Komorowski zbeształ publicznie Żarskiego" Chodzi mi tylko o szacunek jaki każdy obywatel winien jest Prezydentowi jako "głowie państwa", symbolowi ciągłości władzy i jej majestatu. Ten urząd jest takim symbolem, niezależnie od tego kto go aktualnie sprawuje. Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#111459

Przyganiał kocioł garnkowi ^^
Obecny prezydent został "prezydentem" jedynie dzięki zamachowi stanu i zbrodni, oraz na skutek matactw i wątpliwych wyników wyborów. Wszystko!
Masz dość, czy mam ci jeszcze w oczy splunąć?!
W. red

Vote up!
0
Vote down!
0

W. red

#111467

jw

Vote up!
0
Vote down!
0
#111492

że będzie 5 lat - zacznij się przyzwyczajać do tej myśli

p.rezydent jest chory na serce itd....

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Vote up!
0
Vote down!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#111493

Chciałeś - masz
Tfffu...

W. red

Vote up!
0
Vote down!
0

W. red

#111503

To  < szacunek jaki każdy obywatel winien jest Prezydentowi jako "głowie państwa", symbolowi ciągłości władzy i jej majestatu> pokazali, przy gorącym aplauzie wiodących mediów,panowie Palikot, Wałęsa i Sikorski.

 

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

Vote up!
0
Vote down!
0

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

#111499

Łaskawy ten Gomorowski bo tylko publicznie zbeształ księdza Żarskiego a przecie mógł Go na stopniach ołtarza usiec albo w Bieszczady zesłać.Pycha tego POprezydenta , wydaje sie nie mieć granic.

Vote up!
0
Vote down!
0
#114579

nestorrock
Witam!
Zachowanie naszego prezydenta(pożal się Boże)Bula-Komorowskiego w stosunku do ks. Żarskiego nie było przypadkowe.
Otóż ks.prałat to ten sam kapłan,który jako wikariusz parafii w Garwolinie ratował dzieciaki ze szkoły w Miętnem.W 1984 roku uczniowie zaprotestowali przeciwko usuwaniu krzyży ze szkoły.Ówczesny wikariusz ks.Żarski pomógł dzieciom schronić się w kościele,żeby nie wpadły w łapy ZOMO.
Znając te fakty i późniejsze reakcje Bula na Krzyż na Krak.Przedm.wszystko staje się jasne,ska atak na ks.płk.Żarskiego.

Vote up!
0
Vote down!
0

nestorrock

#206041

wziął górę agent, rosyjski chłop i "po matuszce", żyd przechrzta!.

Vote up!
0
Vote down!
0
#206051

i rzeczywiście, jak trafnie przewidziała świątynia antypisa Ks. Żarski (mam nadzieję, że to nie rodzina do Ewki Żarskiej [POLSAT NEWS], znanej z ubiegłorocznej prowokacji jasnogórskiej) nie został mianowany na stanowisko ordynariusza

 

Ksiądz płk Sławomir Żarski, administrator Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego, był wymieniany jako główny kandydat na stanowisko ordynariusza polowego Wojska Polskiego, które od śmierci w katastrofie smoleńskiej ks. bp. Tadeusza Płoskiego pozostaje nieobsadzone.
"Gazeta Wyborcza" oceniła, iż szanse na to, że ks. Żarski zostanie biskupem polowym Wojska Polskiego, gwałtownie zmalały, podając jedynie, iż decydujące znaczenie w tym przypadku miała właśnie Msza św. w bazylice Świętego Krzyża, gdzie "wobec najważniejszych polityków i generalicji ostro zaatakował on całą III Rzeczpospolitą".

 

Pozdrawiam PS

Vote up!
0
Vote down!
0
#273675