Białystok

Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Kraj

Utalentowany piosenkarz i muzyk, wreszcie wybitny kompozytor. Książe barytonu. Legenda na miarę Elvisa Presleya znad Wisły. Jeden z największych polskich talentów muzycznych w okresie powojennym, obdarzony porywającą tłumy charyzmą. Przez niemal cztery dekady czarował niemal wszystkich w rytmach: pop, country, disco, funk, tango, dance, rhythm and blues, italo disco.

Nagrał blisko 120 płyt w tym...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Świat

Na Białorusi od niemal miesiąca trwają żywiołowe protesty społeczne, a powrót do normalizacji wydłuża się z dnia na dzień. Drogą do przebudzenia się narodu do wolności i impulsem do społecznych niepokojów, były wybory prezydenckie z 9 sierpnia 2020 r., w których oficjalnie zwyciężył, ubiegający się o reelekcję Alaksandr Łukaszenka. Miał jakoby zdobyć 80,1 proc., gdy kandydatka opozycji tylko...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kraj

Czy to tylko zbieg okoliczności, że trzy miesiące przed wyborami mamy kolejną awanturę, przez POstępowe media zaliczaną na karb prawicy?

Rządom PiS towarzyszą od samego początku zdarzenia, jakich próżno by szukać w minionych okresach.

Po kolei zatem.

Manifa w kościele św. Anny

3 kwietnia 2016 roku, Warszawa, kościół p.w. św. Anny. W trakcie odczytywania listu KE do wiernych wstaje grupa...

4.25
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.3 (18 głosów)
Obrazek użytkownika wilre
Idee

Walka w Białymstoku.   LGBT vs kibice, narodowcy, katolicy

[video:https://www.youtube.com/watch?v=aDzrqOgDQqI width:450 height:220]

_____________________________

tetras   16 godzin temu

dlaczego dziennikarz mn ciagle mowi "parada równosci"? Wiem, ze tutejsza homopropaganda wykoncypowala sobie taka nazwe, by ładniej brzmiało dla polskich uszu, ale wszedzie na swiecie nazywa sie to gay pride. Czy...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)
Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Idee

Doszło do skandalu: 16 czerwca 2019 r. w Bazylice Św. Rocha w Białymstoku odbył się koncert organowej muzyki żydowskiej Festiwalu Kultury Żydowskiej Zachor – Kolor i Dźwięk. Kościół został wynajęty z polecenia arcybiskupa Tadeusza Wojdy.

 

“My, parafianie kościoła p.w. św. Rocha – Bazyliki Mniejszej, wyrażamy głęboki sprzeciw i wielkie oburzenie w związku z urządzaniem koncertów muzyki...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (15 głosów)
Obrazek użytkownika LOS_Polski
Kraj

20 marca działacze Ligi Obrony Suwerenności z Okręgu Podlaskiego ponownie pikietowali przed Urzędem Wojewódzkim w Białymstoku ws. zmiany patrona ulicy i Szkoły Podstawowej w Narewce. Protest wywołał odpowiednią reakcję wojewody podlaskiego, który skierował stosowne pismo do Rady Gminy Narewka.

 

Narewka to wieś w województwie Podlaskim, położona kilkanaście kilometrów od granicy z Białorusią. Z...

4.3
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.3 (10 głosów)
Obrazek użytkownika LOS_Polski
Kraj

Działacze Ligi Obrony Suwerenności z Okręgu Podlaskiego konsekwentnie walczą w sprawie zmiany nazwy patrona ulicy i Szkoły Podstawowej w Narewce. Na 20-go marca zaplanowana jest kolejna pikieta, która będzie miała miejsce o godz. 11.00 przed Urzędem Wojewódzkim w Białymstoku.

Analogiczny protest miał miejsce 10 października ubiegłego roku. Ponadto podlascy działacze LOS przeprowadzili szeroko...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)
Obrazek użytkownika Godziemba
Historia

Na przełomie 1918 i 1919 roku grupa żydowskich mieszkańców Białegostoku wystąpiła z żądaniem utworzenia wolnego miasta.

Od jesieni 1917 roku w mieście istniał Centralny Komitet Narodowy Obwodu Białostockiego, na czele którego stał ksiądz Nawrocki i aptekarz Feliks Filipowicz. Z kolei kapitan Józef Tarasewicz i kapitan Stanisław Markiewicz ze Związku Wolnych Polaków zorganizowali Milicję Polską....
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Kongres Mediów Niezależnych
Ogłoszenie

"Kantata Przemienienia" powstała w wyniku współpracy 21-letniego kompozytora Jakuba Milewskiego, studenta Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie i poety starszego pokolenia - Jerzego Binkowskiego z Białegostoku, laureata Nagrody Literackiej im. Wiesława Kazaneckiego.

Utwór wykona blisko 80-osobowy zespół: orkiestra symfoniczna, chór, soliści i narrator.

Jerzy Binkowski opowiadał nam jak powstawało...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika foros
Kraj

 Relację tę uzyskałem od bezpośredniego uczestnika wydarzeń.Mój rozmówca był członkiem AK-owskiej konspiracji. Niestety został spalony, organizacja skierowała go w rejon białostocki, gdzie stał się członkiem oddziału narodowców (NSZ?), dowodzonego przez p. Cichosza. Podczas akcji Burza po mobilizacji oddział stał się częścią większej jednostki, która z rejonu Białegostoku wyruszyła na pomoc...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika bozennak
Kraj

W dniu urodzin generała, gdy jego towarzysze przypominają o "zasługach" ziemia białostocka przypomniała skutki tych "zasług". Z radzieckimi towarzyszami broni generał Jaruzelski wprowadzał i utrwalał władzę sowiecką w Polsce.
W 1945 r. w letni czas wakacji nastąpiła bez problemu prosta zmiana okupacji. Niemcy wyszli, ruscy przyszli. Ci z nas, którzy nie zaakceptowali tej władzy, niezłomni...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika mickeyyy
Kraj

Refleksje po spotkaniu z Ewą Stankiewicz.

Dwa lata temu, 10 kwietnia 2011, pojechałem w pierwszą rocznicę tragedii Smoleńskiej do Warszawy. Zamierzałem osobiście zobaczyć, jak dużo ludzi przybędzie na Krakowskie Przedmieście.
Byłem ciekaw, jak Polacy przeżywają pierwszy rok medialnego i rządowego fałszu? Jak odbierają kłamstwa i „wazelinę polityczną” lejącą się z „niebieskiego ekranu”?
Jak mocno...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Fundacja LEX NOSTRA
Kraj

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, iż rozprawa apelacyjna pokrzywdzonej p. Danuty Jahołkowskiej odbyła się w dniu 11.02.2013 r.

Sąd Okręgowy w Białymstoku dopuści Fundację LEX NOSTRA do postępowania i uchylił wyrok uniewinniający domniemanego sprawcę pobicia p. Danuty, oraz nakazał ponownie przeprowadzić proces.

Będziemy nadal śledzić przebieg postępowania.

Z poważaniem

Maciej Lisowski
...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Fundacja LEX NOSTRA
Kraj

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, iż rozprawa apelacyjna pokrzywdzonej p. Danuty Jahołkowskiej odbyła się w dniu 11.02.2013 r.

Sąd Okręgowy w Białymstoku dopuści Fundację LEX NOSTRA do postępowania i uchylił wyrok uniewinniający domniemanego sprawcę pobicia p. Danuty, oraz nakazał ponownie przeprowadzić proces.

Będziemy nadal śledzić przebieg postępowania.

Z poważaniem

Maciej Lisowski
...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika reign_77
Kraj

W dniach 4 - 6 stycznia wspólnota Saruel z Białegostoku zorganizowała swoje kolejne rekolekcje - tym razem w Krypnie. Czym jest ten czas? I czym w ogóle jest wspólnota Saruel?

SARUEL - czyli Salezjański Ruch Ewangelizacyjny - jest bardzo ciekawą wspólnotą. W zeszłym roku obchodził swoją 'osiemnastkę', gdyż za początek jego istnienia uznać można lipiec '94. Obecnie ma charakter Odnowy w Duchu...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Enik Nochal
Kraj

Dzisiaj tj. 6 października w białostockim kinie Ton, odbyło się spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z mieszkańcami miasta. Uczestniczyłem w nim i muszę powiedzieć, że byłem bardzo mile zaskoczony. Premier prezentował formę jak za swoich najlepszych lat. On po prostu złapał niesamowity wiatr w żagle. Spotkanie poprowadził jak showman. Poruszane problemy kilkakrotnie okrasił żarcikami. Jeśli...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika obiboknawlasnykoszt@tlen.pl
Historia

Budynek kina „TON”, dawny szpital, przytułek, drukarnia, teatr kino świat i sądowa sala pokazowych zbrodni komunistycznych w Białymstoku.

Ten niepozorny budynek stojący obok białostockiej Katedry i barokowej plebanii zbudowana w 1761 roku w sąsiedztwie bazyliki katedralnej arcybiskupa białostockiego, wcześniej nieduży kościół, którego „przybudówka” wielokrotnie przerosła sam kościół.

To tam w...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Fundacja LEX NOSTRA
Kraj

Szanowni Państwo,

Wypowiedź sędziego Tomasza Kałużego ( Prezesa Sądu Rejonowego w Białymstoku ) dla dziennika Rzeczpospolita moim zdaniem pokazuje sposób myślenia i mentalność środowiska sędziowskiego.

Cytat:

„…sąd to jednak pewne misterium i teatr, który musi być odegrany.”

pozostawiam Wam do skomentowania, choć aż ciśnie mi się na usta jak wiele żyć ludzkich taki „teatr” dotyczył.

Mój były...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika krisp
Blog

Drodzy Niepoprawni,

zapraszam do obejrzenia obszernej, ponad godzinnej relacji video z wizyty Pana Profesora Wiesława Biniendy w Białymstoku w dniu 25 maja 2012 roku. Pan Profesor przyjechał na zaproszenie Ruchu im. Lecha Kaczyńskiego.

Miejscem spotkania było kino "Ton" przy białostockiej Prokatedrze, gdzie odbywa się większość patriotycznych imprez w Białymstoku. Kino od niedawna jest powtórnie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika krisp
Blog

Drodzy Niepoprawni,

Dopiero teraz dotarł do mnie film dokumentujący kradzież przez białostocką władzę kwiatów i zniczy (casus Bufetowej w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu???), złożonych w białostockich miejscach pamięci przez uczestników niezależnej, patriotycznej demonstracji wieczorem 10 listopada 2011 roku, w przeddzień naszego Święta Narodowego.

Skandal, za który namaszczeni przez PO...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika krisp
Blog

Nasz Wielki Wyjazd na Węgry

Środa 14 marca 2012 r.

Wyruszamy z Białegostoku pociągiem o 9:25 rano. Wydaje mi się, że nie ma w pociągu nikogo innego oprócz nas, kto wybierałby się na Węgry. Nie zauważyliśmy nikogo wyglądającego „podejrzanie”, a pociąg wyjeżdża prawie pusty. Według planu mamy dojechać na Warszawę Centralną około 12:00, będziemy więc mieli wystarczającą ilość czasu, by zjeść coś...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika krisp
Blog

Drodzy Niepoprawnie Białostoczanie, Podlasianie i Ty Niepoprawna Braci z innych części Polski,

Wczoraj w Białymstoku odbył się Marsz w obronie TV TRWAM i wolnych mediów.

Najpierw o godz. 14:00 była Msza Święta w Kościele pw. Św. Rocha w Białymstoku i doskonałe kazanie księdza celebrującego mszę o polskich sprzedajnych mediach i ważnej roli TV TRWAM w Polsce. Było naprawdę dużo ludzi, najlepiej...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika krisp
Blog

Podlasie to z jednej strony wspaniali ludzie od lat głosujący na prawicę, w tym PiS, ale i niechlubne, głównie wschodnie enklawy białoruskojęzyczne, od zawsze ciążące ku komunistom i chyba bardziej utożsamiające się „z inną”, bynajmniej nie polską macierzą, co widać w kolejnych głosowaniach w czasie każdych wyborów.

Nie jest jednak tak źle z naszą podlaską aktywnością, czego dowodzi chociażby...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika krisp
Blog

Witam Niepoprawnych Białostoczan, Podlasian i wszystkich innych Niepoprawnych, gdziekolwiek są. Oto plan imprez, które organizują białostockie środowiska patriotyczne z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych.

28 lutego (wtorek):

17.00 – spotkanie ze Zbigniewem Narskim, bohaterem książki Agnieszki

              Kamińskiej "Chłopak, którego nie było"

Miejsce: Sala św. Kazimierza przy...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika krisp
Blog

Z góry przepraszam, że dziś będzie długi wpis, ale sprawa jest arcyważna – nasze zdrowie.

Od kilku dni trwa burza na temat lekarskich pieczątek na receptach, odsyłających pacjentów do NFZ po refundacje zaordynowanych leków. Tymczasem, całkiem po cichu, 31 stycznia 2011 roku wiele gabinetów lekarskich, w tym gabinetów oferujących pomoc specjalistyczną, zostało zamkniętych z powodu braku...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Fundacja LEX NOSTRA
Kraj

Białostocka urzędnik - pani Danuta Jahołkowska została dotkliwie pobita przez dwóch wyrostków, którzy – jak twierdzi – są synami sąsiadów. Co prawda od lat toczy się sąsiedzki spór, ale tym razem doszło do rękoczynów, które skutkowały pobytem w szpitalu powyżej 7 dni. Za zgodą p. Jahołkowskiej zamieszczamy poniżej zdjęcia przykładowych obrażeń.
Pech chce, iż rodzina rzekomych sprawców jest...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika krisp
Blog

Witam Niepoprawnych,

Krótka notka o naszym białostockim Marszu Niepodległości 10 listopada wieczorem.

Było nas ponad tysiąc osób. Był przemarsz przez Białystok od pomnika Józefa Piłsudskiego przy białostockiej Katedrze, poprzez Pomnik Katyński aż na Cmentarz Wojskowy. Były polskie flagi, transparenty, wieńce, kwiaty, znicze i lampiony. Do haseł skandowanych przez uczestników uroczystości nikt nie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika krisp
Ogłoszenie

Witam Niepoprawnych Białostoczan i wszystkich polskich Niepoprawnych,

Jeśli ktoś przez przypadek (poza Białostoczanami oczywiście) będzie w Białymstoku wieczorem 10 listopada, serdecznie zapraszam na Marsz Niepodległości, który odbędzie się w Białymstoku tego właśnie dnia.

O godzinie 17.00 spotkamy się pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego przy białostockiej Prokatedrze i stamtąd pójdziemy przez...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika jwp
Blog

Oto treść listu jaki otrzymałem od S.K.J.B. "Dzieci Białegostoku".

Witamy,

Dziękujemy za zwrócenie uwagi na ostatnio gorący temat, jakim jest problem kibiców z decyzjami rządu i policji. Rzeczywiście nadeszły ciężkie czasy dla ruchu kibicowskiego, w których zamiast skupiać się na ubarwianiu spotkań piłki nożnej głośnym dopingiem i wspaniałymi oprawami, musimy walczyć z absurdalnymi...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika krisp
Blog

Dnia 8 kwietnia 2011 (piątek) o godz. 18:00 w Kościele pw. Św. Kazimierza w Białymstoku została odprawiona Msza Święta za spokój duszy św. pamięci Wicemarszałka Sejmu Krzysztofa Putry, który poległ w katastrofie w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r.

Mszę Św. celebrował JE. Ks. Abp Stanisław Szymecki a
homilię wygłosił Ks. Kanonik Roman Balunowski. Na Mszę św. przybyła Rodzina Pana Krzysztofa Putry,...

0
Brak głosów

Strony