Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w oparach absurdu.

Obrazek użytkownika Felix
Kraj

Dyskusja wokół abonamentu radiowo-telewizyjnego, która od dawna budziła spore kontrowersje, ma szanse wejść na wyżyny absurdu. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji szykuje się bowiem do wprowadzenia w życie nowych rozwiązań, które zakładają pobieranie abonamentu nawet, jeśli nie posiadamy telewizora, a mamy... komputer. Zapowiedział to w radiowej Trójce jej szef Jan Dworak.
Przewodniczący Rady powiedział, że nowe zasady płacenia abonamentu miałyby dotyczyć każdego, kto ma w mieszkaniu energię elektryczną, radio, telewizor lub komputer. Tylko w sytuacji, gdy ktoś nie posiadałby żadnego z tych urządzeń, mógłby wystąpić o zwolnienie z abonamentu.
Dworak przypomniał orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, według którego abonament powinien być ściągany. Zauważył też, że za osoby zwolnione z jego płacenia (np. emeryci) powinien płacić budżet (czyli nie-emeryci). Na pocieszenie przewodniczący dodał, że gdyby każdy płacił abonament, ten mógłby być niższy niż obecnie. Oprócz marchewki straszył też kijem - nowelizacja zakłada możliwość zgłaszania osób niepłacących do Krajowego Rejestru Długów.
Zasadność pobierania abonamentu poddawana jest w coraz większą wątpliwość. Komisja Europejska przykładowo twierdzi, że abonament powinien służyć wyłącznie do opłacania kosztów utrzymania misji mediów publicznych. Misyjność TVP realizowana jest jednak najchętniej o 3:20 nad ranem i wyciąganie na nią pieniędzy od ludzi, którzy TVP nie włączają już nawet podczas sylwestra na szopkę noworoczną, to bandytyzm. Opinię w tej sprawie otrzymało już Ministerstwo Kultury, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji - ta jednak widać nie tylko nie ma zamiaru odnaleźć się w nowych realiach, ale bez skrępowania szuka nowych sposobów sięgania do kieszeni.
Co innego, gdyby nasze państwowe media realizowały misję publiczną choćby w połowie tak, jak na podstawie Karty Królewskiej robi to brytyjska BBC. Tak jednak nie jest, a Grupa TVP w 2010 roku miała 33-procentowy udział w rynku reklamy telewizyjnej - praktycznie tyle samo, co Grupa TVN i więcej, niż POLSAT. Co więcej, coraz częstszym zjawiskiem jest telewizor bez tradycyjnej anteny, który służy tylko za interfejs kina domowego, komputera lub platformy cyfrowej. Obchodzenie tego problemu poprzez ściąganie abonamentu RTV na podstawie faktu posiadania komputera wydaje się wręcz bezczelnością - a Wy co uważacie?

Brak głosów

Komentarze

Zachciało się Tusku rewolucji, zanim się połapał, że może mieć całą publiczną. Teraz już ją ma, tylko że trza mu ją uratować od bankructwa. Po raz kolejny jak pijaczek -" od płota do płota".

Vote up!
0
Vote down!
0
#205665

Ja uważam, że za abonament radiowo-telewizyjny TVP-publicznej, opozycja powinna mieć, stosunkowo(procentowo), do ilości miejsc w parlamencie, realnie tzn. konkretne godziny czasu antenowego, oddane konkretnie do dyspozycji, konkretnie opozycji??? Tak, to jest to co ja myślę, bo to co jest teraz, i te żenujące reklamy, namawiające do płacenia abonamentu, jest wyśmiewaniem społeczeństwa w żywe oczy, pluciem na pluralim, tolerancje, demokracje, opluwaniem zdrowego rozsądku, opluwaniem zasad współżycia społecznego??? Dlaczego ja mam płacić swiom wrogom, by mnie mocniej kopali, czy ktoś jest jeszce normalny w Polsce??? Pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#205709

Najnowsze propozycje kolegi - nomen omen - Dworaka to Bareja a rebours! "Nie macie naszego płaszcza, ale i tak go oddacie! I co nam zrobicie?" Abonament powinni placić wszyscy widzący. A dla jednookich - 50 procent zniżki. No i zapłacimy.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#205745

gość z drogi

Co RAZ mniej dzięki takim właśnie ogłupiającym meRdiom

10

pozdr

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#205826

mam budzik z radiem, w komórce też jest możliwość słuchania radia - tak więc zapomnieli o kilku urządzeniach, których posiadanie "uprawnia" do zdzierania abonamentu

kiedyś Tusk nawoływał do niepłacenia abonamentu, a teraz nie tylko go nie likwidują, ale jeszcze bardziej przykręcają śrubę - przecież to oczywista oznaka niepoważnego państwa; każdy normalny człowiek w takiej sytuacji powinien zacząć olewać państwo, bo widać że nie można na nie liczyć

Vote up!
0
Vote down!
0
#205783

DEDAL

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji składa się  z idiotów , a zatem natychmiast wsadzić ich do szpitali dla niepełnosprawnych psychicznie .A  jeśli uważają że nie są porąbani, niech napiszą wnioski o przebadanie  lekarskie ... cóż potem mogą ...ale szczerze nie wierzę że im się uda ..

Druga wersja :

 wsadzić do więzień  za próbę wyłudzania pieniędzy , a jeśli nie mieli takich konotacji niechaj udowodnią ....w innym wypadku niechaj zbierają obonament od szczurzej rodziny w więzieniach ....

Debilizm jest tak bliski ludziom u władzy , że im większy idiota  tym politykiem pachnie ...och ..wybaczcie ...śmierdzi .

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

DEDAL

#205824

gość z drogi

ale i naciągacze próbujący ominąć prawo,ale nie dziwmy się

wystarczy tylko spojrzeć na nazwiska,"sami swoi"

pozdr z dychą

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#205825

zasypie ze zgromadzonych na tajnych kontach walorów, dziurę w budżecie TVP. To on skutecznie nawoływał i zachęcał do niepłacenia abonamentu. Żadnych wstecznych opłat zaległości!. Tylko abolicja i nowa ustawa, rozwiążą tę kwestię...A mordy na zdjęciu, jak z egzekutywy komitetu gminnego!.

Vote up!
0
Vote down!
0
#205834