Irlandia na równi z Sodomą i Gomorą

Obrazek użytkownika Felix
Świat

Z dniem 1 stycznia w Irlandii w ramach Civil Partnership Bill związki osób tej samej płci zostały formalnie uznane i objęte tymi samymi prawami i zobowiązaniami co małżeństwa heteroseksualne.

Urzędnik, który odmówi rejestracji homoseksualnej parze, może być z tego powodu ścigany przez prawo za dyskryminację.

Ustawa rozciąga prawa przysługujące małżeństwom heteroseksualnym na tzw. cywilne związki partnerskie rejestrowane przez gejów i lesbijki w urzędach stanu cywilnego. Obie kategorie związków mają te same prawa w zakresie spraw majątkowych, dostępu do świadczeń socjalnych, dziedziczenia, alimentów, emerytur i podatków. Odrębności dotyczą praw rodzicielskich.

Zawarcie cywilnego związku partnerskiego wymaga powiadomienia urzędu cywilnego z trzymiesięcznym wyprzedzeniem. W szczególnych przypadkach możliwe jest skrócenie tego terminu, jeśli zgodę wyda sąd.

Przewidziana jest także procedura rozwodowa między partnerami homoseksualnymi, jak również procedura legalizacji na terenie Irlandii cywilnych związków zawartych w tych z 27 państw unijnych, które takie związki wprowadziły wcześniej.

Lobby irlandzkich gejów, lesbijek, biseksualistów i transseksualistów - LGBT Noise uznało, że ustawa nie idzie wystarczająco daleko, ponieważ homoseksualiści są ograniczeni w prawach rodzicielskich, a z możliwości zawarcia cywilnego związku partnerskiego nie mogą korzystać pary heteroseksualne.
Ustawa przyznała również prawa partnerom żyjącym w nieformalnym związku (konkubinacie) w razie separacji partnerów lub śmierci jednego z nich.

Rejestracja pierwszego cywilnego związku partnerskiego w Republice Irlandii na mocy nowego prawa przewidywana jest w kwietniu.

Irlandia podobnie, jak Hiszpania uchodziła za katolicki "bastion" w Europie. Ów "bastion" właśnie padł. Czy teraz pora na Polskę?

Brak głosów

Komentarze

 

Obibok na własny koszt ====================================================== Nunquam sapiens irascitur.

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#120694

Obrzydlistwo! Tfu!

Ci rzekomo szczęsliwi "geje" (co to za peryfraza!)są ludźmi głęboko (dosłownie) nieszczęsliwymi. Bez świadomości stanu swojej nieszczęśliwej doli. Odrzucisz Boga to diabeł szybko dotrze ze swoimi "pomysłami na życie" w "wolności". I w koszmarnej niewoli grzechu, nałogu etc...

Vote up!
0
Vote down!
-1
#120713

Jeszcze jedno państwo na dobre zgłupiało.

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#120727

A fuj,co za ohyda.

Vote up!
0
Vote down!
0

Janowa

#120735

Jakie życzenia składać dwóm "ciepłym chłopaczkom" po ceremonii ślubnej? Wszystkiego najlepszego i ch... wam w d...??? Rzygać się chce...

Vote up!
0
Vote down!
0
#120703

dodać "z przyjemnością", bo według tego czego życzy sobie rodzima odnośna organizacja za "mowę nienawiści" (czyli "bez przyjemności") można byłoby dostać 3 lata.
Może by wyśledzić skąd się toto wzięło?

Vote up!
0
Vote down!
0
#120716

Poprostu takie inicjatywy, należy likwidować w zarodku??? Nie wolno pozwolić na rozprzestrzenianie się tego obrzydliwego wulgarnego zboczenia psychicznego. Pedalstwo, bo tak, to się zawsze nazywało, będzie legalnie dobierać się do naszych dzieci??? Pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#120723

To autentyczna reklama.
Mamusia z tatusiem i dzieci :((((((

Zauważcie, że już Hajka uważa, że nazywanie kobiety kobietą jest nienormalne.

Proszę, by wrażliwcy nie uruchamiali tego filmu.
Jest obrzydliwy!!!

____________________________
"Tylko orły szybują nad graniami i nie lękają się przepaści, wichrów i burz. Musicie mieć w sobie coś z orłów!-serce orle i wzrok orli ku przyszłości."-Prymas Tysiąclecia St.Wyszyński

Vote up!
0
Vote down!
0
#120732

Proszę, by nie powielać, nie reklamować, nie dystrybuować tego plugastwa w sieci, nawet jeśli, miałoby to być, w dobrej wierze. W ten sposób, prowokujesz dyskusję nad sprawami, które nie podlegają dyskusji!!! Powinni podlegać zakładom zamkniętym i tyle!!! Pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#120737

http://www.youtube.com/watch?v=Ya9HtG2UGkk
Polecam cierpliwym do wysłuchania.
I niech mi nikt nie mówi o teoriach spiskowych. Niech pomyśli logicznie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#120773

Taki nwykład powinien być wyemitowany, we wszystkich telewizjach w najlepszym czasie antenowym. Kraj, który walczy o niepodległość i każdy kraj, któremu wydaje się, że ją(niepodległość) ma, powinien starannie edukować swoich obywateli na ewentualność dywersji na narodzie, ataku psychologicznym??? Taka edukacja, to połowa zwycięstwa w każdym konflikcie??? Ale czy władza w Polsce szanuje nasze państwo, społeczeństwo, naszą ojczyznę??? Kto wysłuchałby takiego wykładu, wiedziałby więcej o swoich wyborach??? Ten wykład pochodzi z lat 80-tych, kiedy te techniki wojny rozpoznano i zaczęto wprowadzać w życie. Jakże dzsiaj, to jest prawdziwe w Polsce, niech każdy, kto z nudów zechce wysłuchać, oceni sam??? Pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#120807