Gdzie odleciał Donald?

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Wczorajszy dzień przyniósł nam dwie wiadomości o sytuacji w naszym kraju. Pierwsza-co dziesiąte dziecko jest niedożywione. Druga-bezrobocie wzrasta.

Z najnowszych badań "Głód i niedożywienie dzieci w Polsce" - przeprowadzonych przez Dom Badawczy MAISON dla Polskiej Fundacji Pomocy Dzieciom "Maciuś" - wynika, że skala problemu niedożywienia jest bardzo poważna i dotyczy co dziesiątego ucznia z klas 1-3. Oznacza to, że około 800 000 dzieci w naszym kraju nie je obiadu i innych posiłków jak ich rówieśnicy.
"Przeprowadzone badania objęły nauczycieli i pracowników OPS - wyjaśnia Daria Affeltowicz, kierownik Zespołu Badawczego w Domu Badawczym MAISON. - Obie grupy respondentów są zgodne: największy odsetek niedożywionych dzieci występuje w województwach pomorskim i dolnośląskim. Ponad 30% badanych uznaje niedożywienie za najważniejszy problem dotyczący dzieci w naszym kraju.pap W opinii nauczycieli, pracowników szkół i pracowników ośrodków pomocy społecznej prawie co dziesiąte dziecko w Polsce jest niedożywione. Gorzej niż w Polsce jest tylko w Bułgarii i Rumunii.

Główny Urząd Statystyczny poinformował o znacznym wzroście stopy bezrobocia w Polsce. W grudniu ubiegłego roku wynosiła ona 13,4 procent. W styczniu tego roku wyniosła już 14,2 procent.

Jaka jest dziś odpowiedź rządu i polityków PO? Debata o wprowadzeniu euro oraz rozmowy czy konserwatyści z PO poprą związki partnerskie. Zajmowanie sie tymi sprawami jest w obecnej sytuacji absurdem. Po pierwsze- bez zgody PiSu jakiekolwiek pomysły wprowadzania w Polsce euro są groteskowe. "Awanturę" o związki partnerskie nawet szkoda komentować.

Rodzi się pytanie czy Donald żyje jeszcze w Polsce, czy też odleciał całkowicie i mieszka na zielonej wyspie? Donald zachowuje się tak jakby wszyscy w naszym kraju zarabiali tyle co jego ministrowie i urzędnicy. Jedynym ich problemem wydają się zarobki w euro oraz zmiany partnerów....Czy zamiast zajmować się "problemami" które nas dotyczą jak ciśnienie na księżycu, Donald i jego chłopcy od haratania w gałę mogą zająć się problemami które wynikają z ich nieudolności? Miast bredzić o euro może zajęli by się głodnymi dziećmi, bo za chwile nas Rumunia z Bułgarią wyprzedzi. Jak dalej bezrobocie będzie rosło w tym tempie to niedożywienie zacznie grozić nie tylko dzieciom, ale ich rodzicom. Wiem że Donald nie ma czasu na czytanie raportów, więc mam prośbę do jego wyborców i obrońców. Zróbcie coś pożytecznego i prześlijcie mu dane GUS o bezrobociu i wyniki badań MAISONa o niedożywieniu dzieci. Zamiast zajmować się pierdołami niech zacznie patrzeć jak żyją jego rodacy-Bułgaria coraz bliżej.......

Brak głosów

Komentarze

  "Jak dalej bezrobocie będzie rosło w tym tempie to niedożywienie zacznie grozić nie tylko dzieciom, ale ich rodzicom."

Niedozywienie rodzicow juz jest faktem, takze w tych rodzinach, gdzie dzieci nie sa jeszcze uwzane za niedozywione, bo zazawyczaj jest tak, ze rodzice staraja sie zapewnic jak najlepsze wyzywienie swoim dzieciom, a dopiero potem dbaja o siebie.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#338353

dziecko urzędnika? A niedożywionego i źle (nie mam na myśli gustu) ubranego homoseksualistę? Nie? Ciekawe dlaczego?

HdeS

Vote up!
0
Vote down!
0

HdeS

#338362

No, nie brońmy patologii.

"Jak dalej bezrobocie będzie rosło w tym tempie to niedożywienie zacznie grozić nie tylko dzieciom, ale ich rodzicom"

Chyba normalny rodzic głoduje pierwszy, PRZED swoim dzieckiem, czyż nie? A Kolega chciałby tym, co na fajki i piwo oszczędzają głodząc własne dzieci, fundować obiadki? Zaczną palić lepsze fajki i pić lepsze piwo.

Vote up!
0
Vote down!
0
#338403

Zgodzimy się chyba iż bezrobotny rodzic nikogo nie nakarmi?

Vote up!
0
Vote down!
0

zuberegg

#338549

To prawda. Niszczenie miejsc pracy w Polsce to zbrodnia, zgadzam się. Nie tworzenie nowych, też.

Jednak pomoc socjalna (nie wiem, nie korzystałem) WYDAJE mi się, że jest na tyle duża, że dzieci nie głodują. Przy odrobinie zainteresowania ze strony swoich rodziców, rzecz jasna.

Natomiast im więcej będzie się odbierać tym rodzicom, którzy wypruwają sobie żyły, by nakarmić własne dzieci, tym bardziej będzie się poszerzało obszar nędzy, socjalizmu i urzędnictwa.

Vote up!
0
Vote down!
0
#338561

Donald Tusk, nie po to szedł do władzy z PO, utworzoną przez komunistycznych "agentów", by zajmować się sprawami obywateli Polski i Polską? Pozorowanie działań, a w rzeczywistości ma jedno zadanie, doprowadzenie do likwidacji Polski, jako samodzielnego podmiotu, dyskredytacja, ośmieszanie i marginalizacja. Jeżeli, ktoś tego nie widzi, jeszcze tego nie widzi, to jest ślepym lemingiem(snajperem)??? Przecież globalnie, to widać jak na dłoni, to że jest poklepywany po ramieniu, tego najpoważniejszym dowodem, biorąc pod uwagę, że poklepują go, zainteresowani? W internecie jest wiele publikacji, blogerskich i nie tylko, opisujących prawie wszystkie antypolskie, działania Tuska i jego precyzyjnie wyselekcjonowanych pomagierów, udających polski rząd? Setki afer, których głównym celem, jest kradzież setek miliardów złotych, co jednocześnie zadłuża nas na dziesiątki lat, robiąc z nas, na następne dziesiątki lat niewolnikami? Kto tego nie widzi, jeszcze nie zauważył, jest ślepym lemingiem(snajperem). Duskusja nad tym, czy Tusk, zrobi to czy tamto, że się pomylił, że błądzi, że jego rząd jest niekompetentny, uwiarygadnia go, w oczekiwaniu na zmianę w wyborach, a to wielki błąd, biorąc pod uwagę ruskie serwery i współpracę z ruską Komisją Wyborczą? Już nie ma czasu, poważnie ! Pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#338411

      Jakie tam niedożywienie?  Te dzieci są głodne! Co możemy zrobić? Ja daję co niedziela wychodząc z kościoła 10 zł na dopłaty do obiadów dla "biedniejszych dzieci" ale to za mało. Co możemy zrobić? Proszę o "burzę mózgów". Internet pomoże nam się porozumieć i zorganizować.

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#338418

Proszę się może z ciekawości czystej dowiedzieć, jaka jest pomoc w Pani najbliższym mopsie dla biednych rodzin. I w najbliższej szkole, ile się wydaje obiadów darmowych. Może się nie wydaje? Nie wiem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#338511

Można zrobić ogólnokrajową akcję zbierania kasy na dofinansowanie obiadów, coś jak szlachetna paczka, tylko zbiórka na obiady

Vote up!
0
Vote down!
0

zuberegg

#338551

 Wszystkie jego działania na to wskazują, już od wielu lat. W mediach przemilcza się lub marginalizuje problemy Polaków,  a wyolbrzymia nieistniejące problemy zboczeńców, lewaków i zwykłych przestępców. Nawet sprawa wypuszczenia podpalacza samochodów z Warszawy - wypuszczono go po to, żeby jeszcze paru Polakom spalił samochody, bo inaczej nie rozumiem faktu, że przez cały rok nie można skazać gościa w ewidentnej i prostej sprawie, kiedy sam się przyznał, a wypuszcza na wolność z nadzieją zaszkodzenia kolejnym Polakom. Dzisiaj znowu go zamknęli, ciekawe na jak długo. Oni raczej go chronią przed samosądem, niż nas przed nim. A za rok wypuszczą zgraję zboczonych morderców jak Leszek Pękalski, bo skończą się im wyroki, a Polacy będą ze strachu siedzieć w domach jak mysz pod miotłą. I o to chodzi, żebyśmy za własne podatki musieli się bać.

Vote up!
0
Vote down!
0
#338558