Donald informuje iż odchodzi

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Od początku krymskiego kryzysu Donald i popierające go media serwowały nam jedną narrację. Donald i Radosław, dwaj światowcy którzy powstrzymują Rosję i swoimi racjonalnymi działaniami ratują świat przed wojną. Sam Donald tłumacząc przyjście Kamińskiego do PO mówił- Ja bardzo chcę wygrać te wybory, bo stawka jest wielka. Polska rządzona przez radykałów z lewa czy prawa narażona byłaby na bardzo poważne ryzyka.

Coś jednak się ostatnio zmieniło ponieważ podczas wczorajszej rady krajowej PO mówił-"Te wybory być może są o tym, czy dzieci w Polsce 1 września w ogóle pójdą do szkoły". "Zobaczycie jutro, pojutrze że naprawdę to nie są żarty".Co nam mówią jego wczorajsze słowa? Po pierwsze- działania Donalda i Radosława w sprawie Ukrainy poniosły klęskę i Polska jest zagrożona.

Po drugie-Donald jest radykałem-wg. jego słów, sam twierdzi iż- Polska jest narażona na poważne ryzyko.

Po trzecie-Donald zawsze twierdził- my tu w Warszawie też nie chcemy wojny. Dzisiaj to Rosji daje pewne punkty przewagi, ale to jest na krótką metę. Dopóki ja jestem premierem to Polska nie będzie namawiała do wojny. Moim obowiązkiem jest dbać przede wszystkim o bezpieczeństwo Polski. Wojna niczego nie rozwiąże. Ale na wojnę proszę mnie nie namawiać i proszę nie oczekiwać, że Polska będzie kogokolwiek namawiała do wojny – dodał.” "Nie można pozwolić, aby Polska była znowu traktowana, jako państwo ekstrawaganckie, radykalne i stwarzające więcej problemów, niż sytuacja na to zasługuje"

Co z tego wynika dla nas? Jeśli słowa Donalda bierzemy poważnie to trzeba ogłosić bojkot PO w wyborach. Trudno by partia której każde działania okazują się porażkami miała mieć nadal wpływ na losy Polski. Jeśli  sugerowane przez Donalda zagrożenie wojną jest realne należy go natychmiast odwołać ze stanowiska.

Jedyny logiczny wniosek z wczorajszych słów Donalda musi być taki. Donald w najbliższym czasie powie- Moje działania dyplomatyczne, jak zawsze przyniosły się porażkę. Zawsze mówiłem że wojny z Rosją nie zrobię. Grozi nam wojna więc ustępuję. Ktoś tak nieudolny, bojaźliwy, zakompleksiony nie może nas prowadzić w czasie wojny- to dla każdego jest oczywiste.

Jeśli natomiast słowa Donalda są chwytem kampanijnym to znaczy iż jest on w stanie pogrywać bezpieczeństwem i reputacją Polski w swoich małych celach politycznych. To znaczy iż szkodzi Polsce i musimy się zacząć mocno zastanawiać nad odsunięciem go od władzy przed wyborami. Rosja lubi takie korzystać z takich prowokacji lubi łapać za słówka...A przecież wszyscy wiemy iż na Donalda wystarczy tupnąć by ustąpił, w sytuacji "napinki" z Rosją może to mieć dla nas fatalne skutki.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)

Komentarze

Pełna zgoda. Niezależnie czy premier mówi prawdę, czy gra o głosy w kamapnii wyborczej to jedno jest pewne: Nie może dłużej piastować urzędu premiera RP... i tyle. Vhyba wszyscy to wiemy... no może za wyjatkiem ślepych i głuchych "lemingów".

Pozdrawiam

Podoba mi się!
17
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#420992

Myśle zę nawet lemingi to widzą, jednak nie chcą sie przyznać...

Pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#421003

musi byc pociagniety do odpowiedzoalnosci za zdrade i nszczenie Polski.

Jedynym kto moz\e go zastapic w tej chwili to jest Macierewicz bo Kaczynski jest za miekki w obecnej sytacji, Jaroslaw moze byc prezyentem.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1
#421004

Macierewicz mógłby być na czele dopiero po odejściu z polityki Jarosława

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#421020

sztuczki i wyborczy pic na wodę ! Tylko i wyłącznie. Tusk, którego politykiem nie godzi się nazwać bo to szmaciarz i szambonurek, który  przypadkiem w odpowiednim momencie i nie tyle w odpowiednim miejscu co w obecności odpowiednich osób, wychynął z głębii by załapać łyk powietrza, przy okazji załapał się na odjeżdżający pociąg. Smród za nim się niesie wieloletni i np. wielu lemingów już w życiu nie przyzna się, że lecąc na fresch "soir de" PO, wącha  pisuar de PO.

Tusk do dymisji się nie poda, on nawet strącony kopami z premierskiego fotela będzie jak w malignie ryrał "to ja jestem polska łacja stanu". Z nim to albo jak z motylem do kolekcji - ciach szpilką i koniec, albo... nijak... Każda inna metoda to jak prztyk w "wańkę-wstańkę".

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#421005

Tusk sie nie poda, ale ktoś może go podać;)

Pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#421021

niedlugo zamienia na mlodszy model

.Sam Matol pojdzie w niepamiec zniknie ze sceny politycznej calkowiecie jak Pawlak bo to sa rownolegli agenci slupy podstawione zeby wykonaly swoje zadania

mysle ze niedlugo ich odwiedzi notoryczny samobojca.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#421091