Komorowski jedzie Palikotem

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Obecne władze naszego kraju nie mają żadnej wizji politycznej, nie potrafiły wypracować żadnego pomysłu dla Polski i jej miejsca w Europie. Najpierw była ucieczka od polityki jagiellońskiej jako PiSowskiej. Następnie był etap przyjaźni z Rosją która miała na kochać. Z drugiej strony był postulat Radosława-więcej Niemiec w UE i płynięcie w głównym nurcie. Wszystkie te pomysły upadły z hukiem gdy Rosja uznała ze Ukraina to nie zagranica. Przyniosło to chwilowe otrzeźwienie, jednak po chwilowym szoku, znów wracamy do kolejnych oryginalnych koncepcji.

Narodziny owej koncepcji ogłosił jeden z wybitniejszych umysłów obecnej władzy imć Komorowski. Koncepcje tą usłyszał nie u byle kogo, wszak to sam Janusz P. jako pomysł na ratowanie naszej niepodległości zgłosił przyjęcie euro. Ale oddajmy głos architektowi owej koncepcji. 

Niemożliwe jest wzmocnienie pozycji politycznej Polski w UE, jeśli nie będziemy uczestniczyć w integracji "w obszarze wspólnej waluty - ocenił prezydent Bronisław Komorowski.
Polska stanie przed ważnym dylematem, czy można wzmacniać pozycję Polski w integrującej się Europie, pozycję polityczną i siłę naszego głosu, nie uczestnicząc w integracji w obszarze wspólnej waluty. Wydaje się to być zadaniem niewykonalnym - powiedział Komorowski podczas środowego spotkania w Belwederze z kończącymi kadencję posłami do Parlamentu Europejskiego.

W opinii prezydenta trzeba też poszukiwać porozumienia w sprawie "likwidacji blokady konstytucyjnej", która uniemożliwia przyjęcie euro. - Tu można się tylko wzajemnie przekonać. Tu żadne działanie w sferze politycznej niczego nie przyniesie - podkreślił Komorowski. pap

Wydawało mi się iż etap zajmowania się głupotami mamy już za sobą. Jednak myliłem się. W strefie euro z naszego regionu są takie kraje Estonia, Łotwa, Słowacja. Fakt ten w żaden sposób nie wpłynął na pozycję polityczną tych państw. Co więcej owe państwa, szczególnie Estonia i Łotwa w obliczu zachowań Rosji szukają pomocy w...Polsce i w USA. Posiadanie waluty w żaden sposób nie wpłynęło za zachowanie państw UE. Najbogatsze z państw UE-Niemcy jest przeciw jakimkolwiek sankcjom wobec Rosji. Szef MSZ Niemiec jest nawet przeciwny obecności NATO w naszym regionie.

Przysłowie mówi: "Mądry Polak po szkodzie". Jak widać obecnej władzy ono nie dotyczy. Sytuacja na Ukrainie  niczego nie nauczyła...Chowanie się pod skrzydłami Berlina nic nam nie zapewnia, więc i chowanie się strefie euro również. Silnej i słyszalnej pozycji nie zdobędziemy chowając się za państwami które otwarcie mówią nam że dla nich liczy się tylko ICH interes gospodarczy.

Pomysł Komorowskiego na zbudowanie naszej pozycji iw UE w ten sposób, jest dyskwalifikujący dla osoby na tym stanowisku.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)

Komentarze

Władze naszego kraju nie służą Polsce, nic dziwnego więc, że nie mają żadnych konstruktywnych planów dla Polski. Ich zadaniem jest likwidacja państwa polskiego a nie polska racja stanu. Są to pomioty komunistów,  siłą po wojnie zainstalowanych przez żydokomunę na kierowniczych stanowiskach  -  w miejsce wymordowanej przez tę żydokomunę polskiej inteligencji. Są rakiem toczącym Polskę, a nie władzami dbającymi o Jej dobro.

Polak jest mądry po szkodzie, a czy oni są Polakami? Bardzo wątpię.

Podoba mi się!
25
Nie podoba mi się!
-1

Lotna

 

#1423588

No właśnie. Czy oni są Polakami ? 

Pozdawiam

 

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1423609

Ci ludzie mają ogromne kompleksy, oni uważaja ze Polska musi mieć swego pana. Zimny pot ich zalewa na samą myśl że mogliby prowadzić niezależną politykę... 

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1423610

Oni po prostu smierdzą a co do podejmowania decyzji to nie mają zielonegp pojęcia bo są wychowani w roli kundla poddanczego ślepo wykonującego rozkazy swojego pana.Bez instrukcji zewnętrznej to nieurzyteczne twory,a ich ostatni spot o tym własnie mówi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1423703

Chyba raczej śmierdzi.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1423633