Raporty Kiszczaka czyli patrz kogo bronisz i komu ufasz

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Dyrektor Wojskowego Biura Historycznego dr hab. Sławomir Cenckiewicz poinformował, że w archiwach wojskowych odnaleziono nieznane historykom raporty Czesława Kiszczak z czasów, gdy pod koniec lat 40., jako oficer stalinowskiej Informacji Wojskowej w Londynie, infiltrował żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie.pap 2-XI-2016

Można by rzec kolejna aureola ikony IIIRP spadła. Człowiek mający być honorowym, okazał się donosicielem-małym czerwonym krętaczem z krwią Polaków na rękach. 

Ktoś kto uwierzył Adamowi M. że Kiszczak to człowiek honoru może powiedzieć-przecież dotrzymał on umów. Dotrzymał ponieważ zagwarantowano jemu i mu podobnych bezkarność. Ale i tak się zabezpieczył na wypadek prób rozliczenia i schował kwity u siebie w domu... 

O tym że nie był żadnym człowiekiem honoru najlepiej świadczy fakt iż papiery dziś ujawnione, leżały ukryte..Znaczy się że i Kiszczak i ukrywający je wiedzieli że to burzy jego obraz honorowego. 

Wolano jednak ukrywać prawdę przed maluczkimi, których chyba tylko dla żartu nazywano rozumnymi:). I Ci biedni "rozumni" bronili takiego Kiszczaka bo przecież to człowiek honoru..

Mam do was prośbę "rozumni" czy też, jakby dziś powiedzieć KODuniści. Jak następnym razem będziecie bronić różnych Jaruzelskich czy Bolków to zastanówcie się co robicie...Zapewne jeszcze nie jedna teczka wypłynie.. Unikniecie ośmieszenia choćby w tej sprawie...

Kiszczak taki honorowy jak ten który go tak nazwał i Ci którzy ukrywali jego raporty dziś ujawnione... 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:21)

Komentarze

Gdzie wykazy konfidentów i donosicieli ?  Kto donosił ? 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-9
#1524535

Pionier nie harcerz.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1524538

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Harcerz został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Zasypać informację o konfidentach i zwerbowanych przez kiszczaka ?  Jest tysiące potomków tychże to jak czerwone dynastie tylko - jaby inne nasze londyńskie i emigracyjne . Ładnie to tak ? jesteś jaki jesteś -to widac .

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-11
#1524539

Ja cie jeszcze znam, ze starych NP, i nie kozacz bo zawsze byłeś anty PIS.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1524545

Donosił sam Kiszczak. Proszę poczytać, chyba że umie Pan tylko pisać...

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-3

zuberegg

#1524548

 Witam! Zdegradować pośmiertnie Scierwo, a nie będzie wdowiej generalskiej renty.Gdzieś tam w aktach roi się jeszcze od pułkowników podobnego charakteru.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1524540

Zdegradować to jedno - 

Te akta niejednemu skompikują życie - 

To jest przekaz dnia ! 

Już widzę poruchawkę w tym kobatanckim towarzystwie - podpiętym pod Gen. Andersa  i krew przelaną pod Monte Cassino. 

Donosiciele i konfidenci zwerbowani przez Kiszczaka - macie sraczkę? 

NA PODSTAWIE TYCH AKT ŁATWIEJ BĘDZIE ZROZUMIEĆ KARIERY W "WOLNEJ POLSCE" .

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-9
#1524543

Donosiciele i konfidenci zwerbowani przez Kiszczaka - macie sraczkę? 

To pytanie radze zadać tym środowiskom które bronią zajadle konfidentów i donosicieli-KODunistom...

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1524549

Ale. Pozostaje nadal wiele niewyjasnionych spraw związanych ze środowiskiem emigracyjnym.

Wielu  działaczy"polonijnych" było na pasku służb PRL -  

i . W tych aktach jest wiele informacji wyjaśniających meandry historii. 

Jak nie można tego zauważyć ? 

Kiszczak był tylko posłusznym wykonawcą rozkazów komiternu  i to  jak się wydaje jest udowodnione - poszukajmy współpracowników działających w obozie patriotycznym. 

Ludzie idący na współpracę z komuchami (z różnych przyczyn- a to nie dostał awansu ato był w jakimś zwalczającym się obozie politycznym na emigracjii) powinni być ujawnieni - .

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4
#1524556

Kiszczak nie pisywał raportów o wyczynach komuchów.

Raporty kiszczaka są istotne dla poznania 'karier" wielu opozycjonistów. Wielu zostało zlikwidowanych przez terrror komunistyczny i o Tych -cześć i chwała .

Pozostają setki osób idących na współpracę i o nich też znajdziemy informację w raportach kiszczaka.

Współpracownicy komunistów dziwnym trafem opanowali wiele środowisk polonijnych - przyszli z legendą zapominając o współpracy z aparatem terroru w PRL. 

to jest najważniejsze w tych archiwach.

gonienie krliczka (kiszczaka0 , jakie tu wielu reprezentuje jest typowym zjawiskiem myślenia grupowego.

Konfidentów współpracujących z komuchami należy ujawnić -  to jest cel nadrzędny . 

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4
#1524555

 

Konfidentów współpracujących z komuchami należy ujawnić -  to jest cel nadrzędny . 

Pełna zgoda

 

 
Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1524570

Nazywanie Kiszczaka człowiekiem honoru było od początku aberracją. Oberpolicmajster stanu wojennego, człek GRU - czy PRL mała swój własny wywiad?), komunista, - czy coś takigo może mić honor?

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Traczew

#1524560

''Tuż po wojnie byłem w Anglii, pomagałem zorganizować powrót polskich oficerów do kraju'' – powiedział gen. Czesław Kiszczak w wywiadzie-rzece ''Generał Kiszczak mówi... prawie wszystko...''. W tych słowach zawarta jest zarówno prawda, jak i fałsz. Owszem, pomagał wracać żołnierzom Polskich Sił Zbrojnych z wojennej tułaczki do ojczyzny, ale zdecydowanie nie z troski o nich. Zapomniał też dodać, że jako funkcjonariusz Głównego Zarządu Informacji (GZI) przygotowywał na temat wielu z nich skrupulatne raporty, które przekazywał swoim komunistycznym mocodawcom w kraju. Dla wielu z nich były one jak wyrok, który w Polsce łamał im życie, miażdżył torturami, skazywał na długoletnie więzienie, a nawet odbierał życie.

Jeszcze w ubiegłym roku, w pierwszej biografii gen. Kiszczaka dr Lech Kowalski pisał: ''Tego, o czym donosił Kiszczak, można się tylko domyślać. Takie informacje nie miały szans na przetrwanie w aktach archiwalnych GZI. Niemal w 100 procentach zostały zniszczone''. Szczęśliwie, historyk się pomylił. Kilka dni temu londyńskie raporty Kiszczaka odnalazły się w archiwum Wojskowego Biura Historycznego (WBH) dzięki kontroli zbiorów archiwalnych, którą zarządził nowy szef tej instytucji, dr hab. Sławomir Cenckiewicz.

Młody, ale czy ideowy?

Do Informacji Wojskowej – jak potocznie zwano GZI – trafił w grudniu 1945 r. Dlaczego właśnie tu?

- Kiszczak z ruchem komunistycznym związał się jeszcze podczas wojny. Do Informacji Wojskowej poszedł dlatego, że skierowała go tam partia. W tym czasie dowództwo tej formacji było sowieckie i należało przyuczyć wybranych Polaków do kontrwywiadowczego fachu. Kiszczak się sprawdził, więc został w GZI i awansował – mówi w rozmowie z WP prof. Antoni Dudek, politolog i historyk z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Czy Kiszczak zaangażował się w komunizm z ideowych pobudek? - Nie wiem, trzeba byłoby siedzieć w jego głowie – mówi prof. Dudek. - Niewątpliwie w latach 40. większość szła do służby komunistom z powodów czysto konunkturalnych, dla kariery. Co prawda, w latach 80. nie było w nim żadnej zajadłości, żadnego doktrynerstwa komunistycznego. Ale może też i nigdy go nie było – dodaje historyk.

Kiszczak dostał przydział do Oddziału II. Jego zadania określała ''Ustawa o Zarządzie Informacji Naczelnego Dowództwa Wojska Polskiego i jego organach''. Pierwotnie została napisana po rosyjsku, o czym dobitnie świadczą rozliczne rusycyzmy, jakimi nasycone jest jej polskie tłumaczenie. Mówiła ona o tym, że Oddział II zajmuje się ''walką z agenturą przeciwnika i poszukiwaniem jej. Przesłuchiwaniem jeńców wojennych przedstawiających interes dla organów informacji'' (pisownia oryginalna).

http://historia.wp.pl/title,Poczatki-kariery-gen-Czeslawa-Kiszczaka-Sluzba-w-Polskiej-Misji-Wojskowej-w-Londynie,wid,18571005,wiadomosc.html

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1524604

ciekawe kiedy i czy udostępnia te materiały w internecie?
papier i internet wszystko przyjmie

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-6
#1524620

zapytać wprost niejakiego Adama Michnika, czy nadal uważa Kiszczaka za człowieka honoru? A jeśli tak, to co rozumie przez pojecie "honor"?

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1524625