USA-Polska; Duda-Obama=sojusz

Obrazek użytkownika zuberegg
Świat

Wizyta prezydenta Dudy w USA urosła do rangi najważniejszego wydarzenia politycznego w tym półroczu. Stało się tak w dużej mierze dzięki opozycji. Opozycja uznała że owa wizyta będzie pokazaniem miejsca w którym nasze państwo znalazło się pod obecnymi rządami. Brak spotkania w cztery oczy z Obamą, miał być karą jaką ponosi prezydent Duda za politykę rządów PiS. W ocenie np. lidera PO nasza pozycja spadła. Taka też narrację podchwyciły ślepo antyrządowe media. Co więcej środowiska te liczyły nawet na odebranie nam szczytu NATO...

Jak było w rzeczywistości?

Podczas pobytu prezydenta Dudy w USA, z amerykańskich ust usłyszeliśmy że zostanie zwiększona obecność wojsk USA w Polsce i regionie. Jakby tego było mało, prezydent Duda spotyka się z chyba najważniejszym specem od naszego regionu u demokratów-prof. Brzezińskim Ale i tu nie koniec. Przy okazji oficjalnej kolacji w Białym Domu prezydent Duda odbył rozmowę z prezydentem Obamą. 

Wizyta w USA okazała się ogromnym sukcesem dyplomatycznym Polski. Tym cenniejszym że ośmiesza całą opozycję i popierające ja media. Jak teraz wytłumaczą spotkanie z Obamą:)? 

Jeśli brak takiego miał być karą, to jego odbycie jest nagrodą za prowadzoną politykę:)?  

Mam świadomość że dużą zasługę maja w tym Chiny i wizyta ich prezydenta w Czechach. Tam wizyta zmusiła USA do podbicia swoich akcji w naszym regionie. Ale politycy muszą umieć wykorzystać takie sytuacje. Politycy PiS jak widać umieją to robić w przeciwieństwie do polityków opozycji którzy ośmieszają się w polityce zagranicznej nawet po oddaniu władzy. Doszło do takiej kuriozalnej sytuacji że poseł PO Siemoniak wzmocnienie militarnej obecności USA w regionie nazywa sukcesem tego i poprzedniego prezydenta, tego i poprzedniego rządu. Tylko jak to wytłumaczycie lemingom:)?

W jednym zdaniu-amerykański kop w narrację KOD.

Prezydent Duda jest jedynym politykiem któremu prezydent USA po 89 roku poświecił tyle uwagi, i zrobił tyle by go docenić. Podczas poprzedniej wizyty prócz rozmowy posadził go obok siebie i Putina przy jednym stole. Dziś znów odbył z nim rozmowę i potwierdził wzmocnienie obecności USA w Polsce i regionie. Jak entuzjasta tego sojuszu przyznaję że mnie to cieszy. Liczę że podczas szczytu NATO ogłoszona będzie decyzja w sprawie budowy baz sojuszu w naszym kraju i regionie.  

Polecam

http://jareknelkowski.pl/pawel-slomiak-krakow-niezlomnych-1946/

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:14)

Komentarze

Tym niemniej trzeba docenic Prezydenta Dude - stara sie na arenie miedzynarodowej robic dobre wrazenie - choc do konkretnych efektow dosc daleko- chocby z prostej przyczyny: Prezydent Rzeczpospolitej ma bardzo male kompetencje.

Prawda jest tez taka, ze rozmawiac warto z kazdym, nawet z potencjalnymi wrogami, bo nic nie jest w stanie zastapic relacji miedzyludzkich - i tutaj juz mamy problemy: dlaczego Duda nawet nie probowal nawiazac osobistych kontaktow z Putinem - choc byla po temu okazja? Nie chodzi tu o jakies deklaracje czy holdy wiernopoddancze - ale o szczera rozmowe na temat problemow i roznic. Wyartykulowane przez glowe panstwa maja zupelnie inny oddzwiek - niz komunikowane mediom przez podsekretarza stanu...  

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

mikolaj

#1510338

Moim zdaniem rozmowa Dudy z Putinem bezsensowna , chyba , że na prośbe Putina.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1510339

Sa pewne sprawy (jak dzisiaj sprawa pomnikow Armii Czerwonej w Polsce), ktore "rozgrywaja" pomiedzy soba urzednicy i roznego rodzaju "podsekretarze" - tymczasem uwazam, ze wszelkie tego typu sprawy powinny byc omowione wczesniej przez co najmniej ministrow - nie byloby zaskoczenia po drugiej stronie i nie byloby niepotrzebnej wymiany pism (i obelg).

Dobrym przykladem sa zezwolenia na transport samochodowy: rozmowy trwaly dlugo - ale Rosjanie musieli sie ugiac, bo nie maja alternatywnej drogi, ale juz w przypadku gazociagu nie ugieli sie...  z prostej przyczyny:  "rozegrali" swietnie brak znaczenia Polski w UE...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1510418

w przypadku gazociagu nie ugieli sie...  z prostej przyczyny:  "rozegrali" swietnie brak znaczenia Polski w UE...

Nie musieli sie pzred nikim uginać. Dogadali się z Berlinem, a to sprawiło że rząd Tuska nawet nie pisnął, chciał przecież płynąć w głównym nurcie. To nie był brak znaczenia w UE. To był brak chęci do jakiegokolwiek protestu, próby zatrzymania działań Rosji. PO uznała że wszystko sie opłaca, byle być blisko Berlina.  

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1510469

dlaczego Duda nawet nie probowal nawiazac osobistych kontaktow z Putinem - choc byla po temu okazja?

Skad Pan wie że nie? Z Białorusią też po cichu rozmawialiśmy przed pierwszym oficjalnym spotkaniem.. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1510345

Prezydent Polski Andrzej Duda ..............ach, powstrzymam się przed recenzją. Oddałam na niego głos w drugiej turze.

Pójdę zrobić sobie budyń.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5
#1510341

Rób sobie budyń trzykroć każdego dnia, a do komentowania polityki wróć najprędzej za dwa lata.

Będzie zdrowiej dla Ciebie i pozostałych!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1510356

o nic pani nie pytałam, swoje rady proszę zachować dla siebie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4
#1510372

Sojusz z amerykanami jest jedno stronny , to rządzący włażąamerykańcom w d.... a oni nas traktuja z górki, nas pouczaja na temat demokracji a u nich  rasizm ludzie w rezerwatach itd..itd.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1510353

Sojusz z amerykanami jest jedno stronny

Jeśli uzyskamy to czego oczekujemy-bazy NATO-będzie to znaczyć że nie jest jednostronny;)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1510401