Komitet Olania Demokracji

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Gdy tylko zmieniła sie w Polsce władza wróciła stara śpiewka-zagrożenie demokracji, zamach stanu, oszołomy itp. itd. Nic nowego same odgrzewane kotlety. Dziwne że ciągle są na nie chętni. Obecnie na czoło owych zmartwionych wyszedł tzw. KOD. Oficjalnym powodem rozpoczęcia przez KOD działalności jest zamach na Konstytucję i Trybunał Konstytucyjny. 

Jednak powód ten jest jest inny. Nie chodzi o żadna konstytucję czy trybunał. Gdyby było inaczej KOD protestowałby już w czerwcu. Powód jest więc inny. 

Jaki? 

Łatwo go odnaleźć. Wystarczy posłuchać co mówi i kto mówi podczas marszy KOD. Ale najpierw proponuję poczytać pewien apel...

Panuje przekonanie, że Wyborcza i Agora to potęga finansowa. Tymczasem sprzedaż papierowej Wyborczej spadła w XXI wieku ponad dwukrotnie (!), reklam jest (pip) razy mniej, a duże czytelnictwo w sieci nie przynosi dochodu, bo ludzie uważają, że ‚jak w sieci to za darmo”. Redakcja jest znacznie zredukowana, zarobki ograniczone, pracują jak wściekli. Nie mam w tym apelu osobistego interesu, nie jestem już zatrudniony w GW – napisał Pacewicz na Facebooku.

Dopiero to pozwoli zrozumieć obecną histerię. Apel Pacewicza wyjaśnia zapał z jakim gw promuje KOD i jego akcje. Tu nie chodzi o żadne trybunały tu chodzi o pieniądze z budżetu. Wiadomo że PiS je wyborczej odciął. Jak widać już po miesiącu ta gazeta leży.

Ale przejdźmy teraz do uczestników KOD. Oprę się na dwójce, moim zdaniem reprezentatywnej dla uczestników marszy KOD.

Tomasz Lis- Mogą nam odbierać programy i mikrofony, ale nigdy nie zamkną nam ust!

Agnieszka Holland-„Kochani walczymy o to, żeby było tak, jak było”.

Te wypowiedzi są znamienne. Tomasz Lis który łamie wszelkie standardy dziennikarskie na marszu KOD załatwia swoje prywatne sprawy. Każdy wie że wyleci z TVP. Jego zwolnienie ogłosił prezes TVP mianowany...przed wyborami. Przyjąć go do pracy obiecał redaktor wyborczej...

Agnieszka Holland? Ona PiS atakują odkąd pamiętam. Nie słyszałem by wcześniej mówiła coś o trybunale. Jej również nie chodzi o żaden trybunał. Chodzi jej o to by utrzymać swoją pozycję, by trzymać łapę na państwowej kasie na polski film. To dzięki m.in niej nie mamy do dziś żadnej poważnej produkcji o naszych bohaterach. Mamy za to dotowanie filmów plujących na nasz kraj. 

Podajemy skład stałych komisji eksperckich PISF w Programie Operacyjnym Produkcja filmowa w roku 2015.

Produkcja: film fabularny

Komisja 1

Agnieszka Holland

Mariusz Grzegorzek

Elżbieta Tarnowska

Była też w komisji konkursowej która wybierała dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Prócz Holland byli tam Borys Lankosz, Juliusz Machulski, Andrzej Wajda i Krzysztof Zanussi, dokumentalista Andrzej Fidyk, aktor i prezes ZASP Olgierd Łukaszewicz, Roman Gutek - twórca Warszawskiego Festiwalu Filmowego i festiwalu Nowe Horyzonty oraz szef firmy dystrybucyjnej Gutek Film, szefowa TVP Kultura Katarzyna Janowska, dyrektor kanałów filmowych nc+ Jakub Szurmiej oraz Robert Kijak, prezes firmy dystrybucyjnej Next Film (należy do Agory, wydawcy "Wyborczej").

Mamy tu więc klasyczne kółko wzajemnej adoracji. Wyborcza nakręca KOD. Lis który do niej pójdzie nakręca ludzi na KOD. Holland "bojąca się PiS" wspólnie z wydawcą agory wybiera szefa PiSF. 


Gdyby chodziło o trybunał krzyczeli by w czerwcu. Dziś krzyczą tylko by trzymać łapę na naszych pieniądzach. Przykład wyborczej pokazuje dobitnie co się z nimi stanie bez dostępu do państwowych pieniędzy. To jest prawdziwy powód histerii. Trzeba olać demokratyczny wybór społeczeństwa. Połówa kasy ministerstw na reklamę musi iść do wyborczej, Lis musi pracować w TVP, a Holland będzie dawać kasę na "Pokłosia". 

Tak ma być i koniec!!

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:13)

Komentarze

 Film Agnieszki Holland „W ciemności”, który został wybrany jako polski kandydat do nagrody Oscara za 2011 rok, niesie wyjątkowo perfidny przekaz: Polacy pomagali Żydom głównie za pieniądze, a po wojnie w sposób obrzydliwy próbowali czerpać z tego inne profity.

Szczególnie bulwersuje zakończenie filmu, w którym poznajemy główne przesłanie – ocaleni z getta wychodzą po zakończeniu okupacji z kanału, a Socha (Polak pracujący w lwowskim gecie) triumfalnie obwieszcza sąsiadom: „To moje Żydy!”.

„Gazeta Wyborcza” z satysfakcją podsumowała tę scenę jednoznacznie: „Jest w tej deklaracji coś wzruszającego i obrzydliwego zarazem. Tak jak w całej tej postaci”.

Czy ówczesny minister kultury i dziedzictwa narodowego, B.Z., powołując taką a nie inną komisję, która uhonorowała paszkwil decyzją   kandydowania do filmowej nagrody Oscara za 2011 rok jest bez skazy czy ubabarany PO pachy?

A pani A.H.?

Skoro serce "córeczki tatusia" nasiąkło ideałami lewicowej syjonistycznej organizacji skautowej Haszomer Hacair, ideałami ruchu komunistycznego w ramach  Rewolucyjnego Związku Młodzieży Szkolnej, który był przybudówką Komunistycznego Związku Młodzieży Polski  to nie należy się dziwić? Zawsze im było bliżej do ideii żydowskiego komunizmu, a tłamszenie w sobie "żydowskości" w czasach siermiężnego socjalizmu blokowało emocjonalnie (jak to sama A.H. określiła!).

Bywały w rodzinie "problemy emocjonalne"?.

Nie należy wykluczać, iż TO u pani A. H, ...dziedzicze jest?

ps

Tyle lat spożywali POLSKI CHLEB - teraz przestał im smakować?

W Izraelu "kibuce" wyprostowały,  swego czasu, wielu Izraelczyków skrzywionych w Europie... i nie tylko!

Może by tak jakiś kibuc zorganizować, zwłaszcza jak to mówi Aaron Szechter, dla "mądrych Żydów"?

Chyba wiecie... rozumiecie :-))  o co chodzi?

NIEEE? 

"Mądry Żyd" to Żyd zakonspirowany sic!!!

Achaaa... nie dajmy się zagadać! - bo Żydzi POsiadają dar łatwego wysławiania się, co pozwala im (właśnie) "zagadać niemal każdego Polaka. 

Z wyjątkiem pyskatej ccassiumm :-))

 

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

casium

#1502777

Witam Pana! Zeby bylo, tak jak bylo..? .Znamienne!!! Tu chodzi tylko o kase i grzedy na ktorych sie zasiedzieli!  Bez kasy,to mroczny schylek tych wykolejencow!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1502786

 Tu chodzi tylko o kase i grzedy na ktorych sie zasiedzieli! 

Otóż to

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1502865

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1502790

do zagadania

 

a jeśli się na coś

fraszka moja przyda

chętnie ją odstąpię

do zagadania Żyda

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1502791

o wrażej działalności lewackich Żydów wobec Polaków.  Jej rodzice - para stalinowców z zajadłością zwalczała Polaków, zwłaszcza patriotów i uczestniczyła w nagonkach na nonkonformistów np. profesora Tatarkiewicza. W takim duchu została wychowana ta "obrończyni demokracji". Jest z tych obrońców, co chętnie działają w obronie własnych biznesów i układów, a kiedy zagraża jej "oderwanie od koryta", to gotowa jest na każde świństwo i podłość. Podobnie zresztą jak LIss, czy Swetru i reszta ferajny KOD.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1502799

Dokładnie tak jak napisałaś.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1502803

tu na niepoprawnych napisalem że najwiekszym wrogiem polski jest żydostwo, prawie mnie ukamieniowano. Kto zna mentalność Żyda nigdy mu nie zaufa, taka hiena zdradzi goja w najmniej oczekiwanym momencie i to wtedy kiedy goj bedzie go najbardziej potrzebował. Parchate stworzenie, parchaty charakter i nikt im nie ubliża w tym momencie mówiąc to oni poprostu tacy są.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

przypadkiem

#1502809

ale jeszcze drobna uwaga: ci ludzie nie byli pierwsi. "KOD-y"  organizowali ludzie publicznie z zasadzie nieznani. Tak jakby realizowali instrukcje rozpisane na role. Czyje? Treść zaś "postulatów" jest niezmienna od wielu lat. Po raz pierwszy usłyszałem o tym że Antoni Macierewicz jest "be" chyba jeszcze w stanie wojennym. O całe "zło" rządu PiS oskarżany jest Jarosław Kaczyński. Czyli narracja nie zmieniła się w żaden istotny sposób od bardzo dawna.

Wiem natomiast jak nazwać profesjonalistów robiących jak najlepiej dobrze płacącym klientom, ale nie powiem, bo się wstydzę...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1502813

"KOD-y"  organizowali ludzie publicznie z zasadzie nieznani.

Przecież to stała metoda działania tego środowiska. Frontmeni sie zmieniają, z tyłu to samo zawsze...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1502866

Osmielam sie wyrazic moja wizje przyszlych wypadkow:

-KE w Styczniu wprowadza Komisarza do nadzoru nad zmianami w Polsce.

-Komisarz niedopuszcza do odsuniecia od "koryta" POprzednich dygnitarzy i wstrzymuje nowych Prawych i Sprawiedliwych kandydatow do zajecia ich miejsca.

- Wladza w impasie i opozycja tez.

- Obie strony dzisiejszej polityki nie widzac szans na przelamanie impasu wychodza "na ulice", kazda w obronie swojej racji.

- Komisarz KE prosi o "wsparcie" dla obrony demokracji ktora reprezentuje, bo wszyscy protestuja. A ma byc porzadek!.

Niedopuszczenie nazucenia Polsce jakiegokolwiek nadzoru ze strony KE jest rownoczesne z pozostawieniem konia Trojanskiego za brama. 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

sspan

#1502824

https://www.youtube.com/watch?v=pH5BBKHKlQ8

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

przypadkiem

#1502826

Różnica między Li(z)sem a Holland jest, on to uzyteczny idiota, za pieniądze tumaniący ludzi, jurgieltnik zatrudniony przez obcych do plucia na Polskę. Ona to drugie pokolenie betonowych komunistów o zydowskich korzeniach. Pokolenia Michnika, Lityńskiego, Geremka, Grossa, Wujcowej- uczniów Brusa i Baumana. Ona rzeczywiscie tęskni "by było jak było" czyli żłób państwowy dla elyty a pańszczyźniana robota dla reszty Polaków...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1502830

Różnica między Li(z)sem a Holland jest, on to uzyteczny idiota, za pieniądze tumaniący ludzi, jurgieltnik zatrudniony przez obcych do plucia na Polskę. Ona to drugie pokolenie betonowych komunistów o zydowskich korzeniach. Pokolenia Michnika, Lityńskiego, Geremka, Grossa, Wujcowej- uczniów Brusa i Baumana. Ona rzeczywiscie tęskni "by było jak było" czyli żłób państwowy dla elyty a pańszczyźniana robota dla reszty Polaków...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1502831

.....Żeby było tak jak było ! - słowa, Agnieszka Holland.  Muzyka, co ci w dusy gro.....

                                                                 

 
Na barykady swetru wznieśmy.
on naszym guru ! Do kasy miłość !
Z nim wiemy, że jesteśmy !
 
Na barykady ! Z Petru ! Za KOD !
Niech żyjom nasze money !
I żeby było ! Tak jak było !
Na barykady ! Z Petru !
W pieriod !
 
Za KOD ! Za KOD ! Za KOD !
Z olkiem i bolkiem wygramy ! 
 
Niech żyje Soros !
Na barykady ! 
W pieriod !
                   bis, bis, bis...bis
przyszło NOWE:
 
Wyklęty, powstań ludu ziemi,

Powstańcie, których dręczy głód,

Myśl nowa blaski promiennymi

Powiedzie nas na bój, na trud.

Przeszłości ślad dłoń nasza zmiata,

Przed ciosem niechaj tyran drży!

Ruszymy z posad bryłę świata,

Dziś niczym, jutro wszystkim my!........

 
Dziś niczym Petru jesteś, chociaż masz te ukradzione, banksterskie miliony cwaniaku, i nadymaję cię jak balona, ci co nafaszerowali cię tymi milionami i co prowadzą cię na krótkiej smyczy, jak wcześniej cię prowadził bankster, złoczyńca, antypolak Balcerowicz !  Dziś niczem jesteś, a jutro pewnie być chciałbyś czymś, jak ten, co cię faszeruje, Soros !  I rządzić pewnie chciałbyś całym światem. Jak Adolfkowi siem marzyła kiedyś tysiącletnia III rzesza.  Przypuszczam, że zawiedziesz się w swoich rachubach i niczem jak jesteś tak i pozostaniesz. POtuskim dętym balonem, śmieciem, którego nadymają możni świata tego, by Polskę zawłaszczyć dla siebie !  
a POLAKÓW wywłaszczyć ze wszystkiego.
WON ! nowoczesny śmieciu:
 
na śmietnik !  z tych "barykad". TAM !  twoje miejsce
obrońca k...a m...ć ! demokracji. Jakim gigantycznym kretynem i idiotą trzeba być, by w tej naszej polskiej, powojennej, pojaruzelskiej, poolkowej i pobolkowej, i POtuskiej, komoruskiej rzeczywistości, bredzić o obronie demokracji, gdy wreszcie zaczęło świtać po tej ponurej nocy badziewia, gdy zaczęła ONA, TA DEMOKRACJA, istnieć !  Po wyborze PAD na Prezydenta, i PiSu, zamiast tej platformy POszustów, złodziei, łajdaków i mafii łotrów, by TĘ DEMOKRACJĘ zaczął wreszcie z nadania Narodu wcielać w życie !  ŻEBY POLSKA BYŁA WRESZCIE POLSKĄ !  jakim s......synem trzeba być, by biegać po Polsce, po studiach telewizyjnych, i opluwać wszędzie, ujadać z wściekiem na Suwerena, NA Polaków, i ziać taką nienawiścią do wszystkiego co Polskie. Nasze. Odwieczne.
NARODOWE.
Brak mi słów bydlaku, by właściwie cię określić.
śmieć to dużo za mało !
 
ŻEBY BYŁO ! TAK JAK BYŁO !   i debil mówi o demokracji i opornik w klapie wiesza.....brak słów
 
 
 
Aj Waj !
 
Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1502837