Wałęsa game over

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Stało się to co stać się musiało...Fachowcy z Instytutu Ekspertyz Sądowych im. prof. Jana Sehna w swym raporcie nie pozostawili żadnych wątpliwości-Wałęsa to TW Bolek. Nikogo nie mogło to zaskoczyć-prawda jest jedna.

Dziś obrońcy Wałęsy piszą o jakimś linczu na Wałęsie, o triumfie oskarżycieli...

To nie żaden lincz, to nie żaden triumf-to potwierdzenie prawdy. Tylko prawda nas wyzwoli, Wałęsę zresztą też. Mogę zrozumieć jego obrońców, oni bronią jego zakłamaną postawę z racji swojej linii polityczno-światopoglądowej. Dal nich bohaterem byli Jaruzelski, Kiszczak, Baumann oni bronią i bronili każdą świnię przed przed rozliczeniem i przed stanięciem w prawdzie. Czy to sbek czy to ubek ważne by pluł na prawicę.

Tragedia jest to to że Wałęsa dał się omamić temu środowisku. Mógł już dawno przyznać się że donosił, zerwać swą zależność, stanąć po jasnej stronie prawdy. Po stronie bohaterów..Niestety wybrał stronę różnych Nowaków, Mazgułów, Stefanów Michników, stronę różnych krętaczy  i cwaniaczków z prlowskich układów.

To środowisko niszczy mit Wałęsy. To oni ściągają go z pomnika w śmietnik historii. Prawda zawsze wypływa i zawsze wyzwala. Może to trwać jak np. w sprawie Żołnierzy Wyklętych 70 lat, ale zawsze prawda wygra z kłamstwem.

Dziś dla każdego młodego człowieka-Wałęsa jest Bolkiem-małym donosicielem oraz śmieszna postacią z memów. Z każdym rokiem takich ludzi będzie przybywać. Piewcy kłamstwa spychają go na margines. 

Oni to robią dla osiągnięcia swych małych, brudnych interesików politycznych. Po to by chronić innych krętaczy w cieniu Wałęsy. 

A mógł stanąć w prawdzie podczas swej prezydentury. Przyznać się w jej pierwszym roku i działaniem pokazać że się urwał. Poprzeć lustrację, dekomunizację. Dziś byłby bohaterem  dla ludzi młodych..

A tak dziś definitywnie się skończył. Zostanie Bolkiem. Nie dlatego że przez kilka lat donosił. Dlatego że przez prawie 50 lat kłamie w tej sprawie. To pogrąża go bardziej...

PS. Na koniec coś z innej beczki. Konkurs Telekamer w którym na 11 kategorii, w ośmiu wygrywa TVP. Kolejny cios w medialnych histeryków. Wygranych wybierają czytelnicy i widzowie. Istny pogrom. 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:12)

Komentarze

Głosowałem za jego kandydaturą 2 razy
Mógł w 1976 r. się przyznać i przeprosić. Wybrał bycie niewolnikiem tajemnicy, co wpłynęło na jego decyzje polityczne w przyszłości.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1
#1531709

myślę dokładnie to samo co Ty. Dlatego nie redaguję osobnego wpisu. Historia pozwoliła mu odegrać rolę o światowym znaczeniu, a on to popsuł. Choć jednak trzeba zdawać sobie sprawę z realiów tamtych czasów; patologie produkowały patologie "potomne". Wielu ludzi o mniejszym znaczeniu zginęło, zamordowanych przez "nieznanych (do dziś) sprawców". Z drugiej strony jestem pewny, że gdyby w odpowiednim momencie opowiedział publicznie swoją prawdziwą historię, wszyscy nie tylko by mu wybaczyli, to jeszcze gotowi byliby - jak kiedyś - dać się drobno posiekać i posolić "za Wałęsę". Teraz może być po prostu na to za późno. 

Ale jedno chcę powiedzieć: Lech Wałęsa jest ofiarą komuny, choć w specyficzny, nie przewidziany wcześniej sposób. Gdyby nie system, i nie "Solidarność", nie byłby znany, po prostu żyłby sobie spokojnie. I nie musiałby dokonywać życiowych wyborów w których - wierzę niestety - wielu z nas też mogłoby "nie zdać egzaminu".

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1531725

Pełna zgoda

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1531727

... jak mi go szkoda. Ś.p. Annie Walentynowicz też by PAN powiedział że Bolka szkoda??

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

spider

#1531788

 21 zabitych z powodu teczki TW Bolek w wysadzonym bloku w Gdansku?

Na początku były ploty w Gdańsku, potem przecieki ze służb a teraz notatki służbowe z "operacji".

Myślę ze sprawa tej tragedii dojrzewa juz do postępowania w prokuraturce...

 

Czy Kiszczak przemowi za grobu?

 

http://www.dziennikbaltycki.pl/wiadomosci/gdansk/a/cenckiewicz-wybuch-gazu-w-gdansku-byl-operacja-uop-szokujacy-wpis-czlonka-kolegium-ipn,10497695/

 

Pozdrawiam :-)

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1531722

Tej sprawy nikt nie będzie już ruszać...

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1531729

Dzięki zuberegg za szczery wpis o Lechu Wałęsie. Zgadzam się definitywnie, że największą szkodę Wałęsa wyrządza sobie i nam wszystkim, poprzez buńczuczne zapieranie się prawdy i to już od tak wielu, wielu lat. Trwoni tym samym własne siły, ale i siły narodu, lecz najgorszy pozostaje fakt medialnego przekazu dla nowych, młodych pokoleń. Młodzi oto widźą takiego nadmuchanego Wałęsę, jak przeczy znanym dokumentom, jak podważa naukowe prace o swojej niecnej, agenturalnej, podłej działalności. Przecież ta niełatwa młodzież to widzi i chłonie! Powstaje konieczne pytanie, jakie będą owoce takich postaw publicznych, pseudoautorytetów w stylu Wałęsy?! To na pewno nie będzie nic dobrego. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1531745

Ja widze to inaczej. Wałęsa może i przyznał by się do współpracy z SB, gdyby tylko chodziło o lata 1970-76. Tylko że wg mnie wszystko wskazuje na jego dalszą współpracę w 1980r. Nie wierzę, że Kiszczak trzymal te papiery tylko w celach kolekcjonerskich. Raczej w chwili wybuchu w stoczni spontanicznego protestu - przecież nie pierwszego ale chwilowo nie kontrolowanego przez SB - natychmiast zaczęli oni szukac drogi aby skutki załagodzic, dac podwyżki, strajk zakonczyc, jak już bywalo w przeszłości. Potrzebny był więc ktoś taki jak Wałęsa, może nawet sam zgłosił się aby znowu zacząc wygrywac w Totolotka. Ktoś z taką przeszłością, zarabiający na donosach na kolegów, raczej nie kieruje się ideologią. Zresztą wiadomo że zaraz zdecydował się zakończyc strajk. Cała jego dalsza aktywnośc tez prowadzila do konfrontacji z wladzą, na czym tej włądzy zależało najbardziej - w rezultacie w grudniu 1981 społeczeństwo było tak zmęczone że bez większych oporów pogodziło sie ze stanem wojennym. Zaplanowanym i przygotowywanym przecież już od września 1980r. 

To dlatego przyznanie się do lat 70-tych uruchomiło by to, co teraz sie dzieje, analizę poczynań Wałęsy już w okresie Solidarności. A pośrednio - że SB kontorlowała od początku poprzez wielu TW całą dzialalnosc Solidarnosci.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1531749

 Nie wierzę, że Kiszczak trzymal te papiery tylko w celach kolekcjonerskich. 

Mógł ją trzymać na wszelki wypadek gdyby Wałęsa próbował sie urwać. Moim zdaniem LW nigdy takiej próby nie podjął. Wiedział że mają jego teczkę i nie podskakiwał..

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1531763

Jasne, ale mi chodziło o to, że już w 1980 r mając na niego haka pozwolili mu zdobyc pozycję najważniejszego w Solidarności (czy może sami go wykreowali), wybrali spośród kilku podobnych, a chętnych do współpracy. Branie pieniędzy za donosy jednoznacznie określiło Wałęsę, jego moralnośc. Wielu innych tłumaczyło się grożbami kierowanymi przez SB, do nich czy ich osób bliskich, ale im za to nikt nie płacił, nie musiał.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1531779