PiS wygrywa z poparciem 42,5% i szaleństwo

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Wyobraźmy sobie następującą sytuację. Mamy 2007 rok, w sondażu CBOS, tydzień przedwyborami prowadzi PO-39%, PiS 34%. Nagle, po ogłoszonych z tygodniowym opóźnieniem wynikach okazuje się iż wybory wygrywa PiS-42,5%, natomiast PO ma 36%. Przy czym nieważne głosy to ok. 17, 93%. 

Co się wtedy dzieje? Szaleństwo, IV RP łamie, niszczy demokrację. Geremek robi kolejną konferencję w Strasburgu. Wałęsa kolejny wywiad do zagranicznej prasy z tytułem "Nie wiem czy uda się posprzątać po Kaczyńskich". Adam M. wraz z podobnymi do niego autorytetami napisałby kolejny list o zniszczonej przez IVRP demokracji.

Ale że taka sytuacja wynikła w 2014 pod rządami POPSLa, nic się nie stało....

Poniżej przypominam w kolejności-wynik podany przez PKW. Sondaż IPSOS, sondaż CBOS z 2007r. i wynik tamtych wyborów.

A-PiS - 26,85 proc. PO miała 26,36 proc., 23,68 proc. uzyskało PSL, a SLD-Lewica Razem - 8,78 proc. głosów. Głosy nieważne w wyborach do rad powiatu - 16,67 proc.; w wyborach do sejmików wojewódzkich - 17,93 proc.

 B-PiS zdobył 31,5. proc. głosów w wyborach do sejmików, PO - 27.3 proc., PSL - 17 proc., SLD - 8,8 proc., KNP - 4,2 proc, Ruch Narodowy - 1,7 proc. - wynika z badania IPSOS dla TVP, TVN i Polsatu.
 
C- sondażowy wynik z wyborów parlamentarnych w 2007 roku. Sondaż przeprowadził CBOS tydzień przed wyborami-PO 39%, PiS 34%.
D-uzyskane wyniki- PO 41,51%, PiS 32,11 
 
Co wiemy po wyborach samorządowych? Wiemy jedno z całą pewnością-tam gdzie największe zaskoczenie wyborcze-wynik PSL w sejmikach, tam też najwięcej głosów nieważnych. Wiemy też iż obniżyło to wynik PiS. Reszta pokrywa się z sondażem IPSOS.
Dzięki Komorowskiemu wiemy też iż wyniki nadzorowane były przez szaleńców. Przypominam jego wypowiedź z 19-XI-2014
 
Próba odwołania PKW w trakcie trwania wyborów, a wybory jeszcze trwają, bo mamy drugą turę, to po prostu szaleństwo- ocenił prezydent.
Przejawem braku odpowiedzialności za państwo są "wszelkie pomysły wymuszania czy zachęcania do hurtowego odwoływania członków PKW".
 
Jak widać członkowie PKW są dla Komorowskiego szaleńcami. Mnie natomiast, pewnie jak wielu ludzi mających dobro kraju na uwadze cieszy zachowanie tych z PKW którzy odeszli. Dobrze że posłuchali ludzi odpowiedzialnych.
 
Na koniec dodam iż mnie cieszy mnie dzisiejsza deklaracja Kaczyńskiego. Tej sprawy nie można zostawić, cieszy mnie pomysł z 13 grudnia. Sprawy tych wyborów niewolno odpuścić. Jeśli przejdziemy nad tym wynikiem wyborczym do dnia codziennego, to traci sens głosowanie w kolejnych wyborach. Co z tego że w pierwszym dniu wygra PiS, jeśli na drugi dzień jak zwykle wygra koalicja, a głosów nieważnych będzie np. 25%.  Polskę oplótł rak, i tego raka trzeba oderwać.
Trzeba im powiedzieć DOŚĆ i to nawet w takie sposób jak narodowcy w PKW. To jest sprawa najważniejsza po 89roku. Robotnicy też się buntowali w różny sposób i dziś nikt tego nie wypomina. Dziś tak jak wtedy mamy u władzy ludzi którym wydaje się że mogą wszystko, bo mają sąsiada za sobą-kiedyś to była Moskwa, dziś Berlin.
Jeśli im nie pasuje demokracja, to pozostanie nam tylko ulica. Ja nie zamierzam przez 50 lat oglądać odświeżonego sojuszu PZPO-ZSL. 
Więc zamiast się kompromitować jak Komorowski, politycy koalicji musza przyznać iż skala, pisząc delikatnie- uchybień-przekracza normy demokratyczne i trzeba to zmienić. Nie możemy dopuścić do kolejnego przekręconego głosowania. Opozycja nie może tego odpuszczać, nie może się cofać. Głosem Żakowskich, Lisów, Michników nie można się przejmować.
Dziś mamy wybór następujący-albo godzimy się na powrót do PRL i przewodnią rolę sojuszu lemingowochłposkiego, albo chcemy móc wybierać sami kto ma rządzić..
Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:20)

Komentarze

kużni kadr postPRL cieplym slowem, a straz miejska od Hanki cieplą strawą. Cieple slowa dostaliby tez bohaterowie walki o demokrację - a tak by ich opisywaly media -  od "cieplych braci"

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1452587

i potarfia glosowac bez niewaznych glosow reszt ta enteligencja to debile i dlatego tyle niewaznych glosow na PIS.

I teraz pytanie: dlaczego wy inteligentne glaby glosujecie wciaz na PIS wiedzac, ze i tak nie potraficie tak dobrzez oddac glosow by pis mialo jakis pozytek bo i tak ci co licza uznaja wasz glos za niewazny?

Glosujcie za przylaczeniem ciemnej strony ksiezyca do macierzy - napewno ta obecna komisja wam ten glos zaliczy gdyz nie jest

to glos przeciw PObolszewi i nie zagraza magdalenkowemu ukladowi.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1452616