Koalicjant PO woli pracować z rządem PiS

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Połowa kadencji prezydenta Krakowa to okazja do pierwszych podsumowań. Jednym z nich jest ocena współpracy z ministrami PO oraz PiS. Przypomnę tylko iż prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i jego klub radnych są w koalicji z PO.

Jak Pan ocenia współpracę z obecnym rządem?

Współpracuję w zasadzie z kilkoma ministrami, m.in. minister edukacji Anną Zalewską, z ministrem Andrzejem Adamczykiem, z Beatą Kempą spotkałem się przy okazji Światowych Dni Młodzieży. Muszę powiedzieć że z nimi współpracuje mi się dobrze. Jedna rzecz mnie cieszy:słuchają, konsultują się i jak się przedstawia propozycje zmian, to jest duża szansa na to, że zostaną zaakceptowane.

PO tego nie robiła?

Nie. Platforma uważała, że wszystko wie najlepiej.

Chwalił Pa zwłaszcza ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka.

Tak, i to zdarzyło się pierwszy raz, by minister infrastruktury pamiętał o swoich obietnicach. Poprzedni ministrowie nie wiedzieli naszych potrzeb, inwestowali głównie w Śląsk i Wybrzeże.

Kraków ma już teraz większe korzyści z rządów PiS niż rządów PO?

Minister Adamczyk zaczął realizować wreszcie budowę drogi S7 i północnej obwodnicy. Jeździłem w tej sprawie do ministrów z rządu PO, m.in. Cezarego Grabarczyka, ale nie było żadnej reakcji.[...]

W PO trwał ostatnio spór o to, kto ma być przewodniczącym Rady Miasta. Komu Pan bardziej kibicował: Dominikowi Jaśkowcowi czy Bogusławowi Kośmiderowi?

Wchodząc w koalicję z PO, przyjęliśmy zasadę, że to stanowisko ma należeć do Platformy, kogo ta partia wskaże, za tym będziemy głosować.

http://www.dziennikpolski24.pl/region/a/jacek-majchrowski-z-ministrami-r...

Jak widać nawet bycie w koalicji z PO nie pozwala przesłonić całkowitej nieudolności jej ministrów.... 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)