Klęska PO i "obrońców demokracji w TK. Triumf PiS

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Dzisiejszy wyrok TK nie pozostawia żadnych wątpliwości co do słuszności postępowania PiS i prezydenta Dudy. Gdyby nie ich determinacja w TK zasiadałoby 5 sędziów powołanych przez ustawę sprzeczną z konstytucją, a którą to ustawę kreowało trzech sędziów ...TK.

Wystarczy przeanalizować kolejność zdarzeń. Przyspieszenie prac nad nową ustawą o TK po porażce Komorowskiego. Wtedy to "rozumni" zaczynają brać pod uwagę porażkę wyborczą PO. Sami doskonale wiedzą że ustawa jest sprzeczna z konstytucją-co zresztą przyznawali w trakcie trwającego teraz sporu. Dlaczego więc wtedy nie lamentowano i nie bito na alarm??

"Rozumni" nie spodziewali się tak wielkiej determinacji PiSu i nie spodziewali się jego samodzielnych rządów.  Uznano że będzie jak zwykle w IIIRP. PiS trochę po krzyczy, po protestuje-ale pod naciskiem mediów nie zrobi nic więcej. Ergo-pogodzi się ze złamaniem konstytucji przez sędziów TK i posłów PO, PSL i SLD i da sobie narzucić ich kaganiec. Czyli trwałą przewagę w TK. 

Gdyby PiS poprzestał, jak chcieli "rozumni" tylko na skardze do TK-DZIŚ MIELIBYŚMY PEŁNY SKŁAD TK, 15 SĘDZIÓW W TYM DWÓCH WYBRANYCH SPRZECZNIE Z KONSTYTUCJĄ.Gdyby prezydent Duda odebrał od nich ślubowanie tak by to wyglądało. Zachowanie prezydenta Dudy obroniło konstytucję i powagę TK. Ustawa którą wadliwie przygotowali politycy PO. PSL i SLD wraz z sędziami TK nie zaczęła działać w pełni dzięki niemu.

Cała akcja "rozumnych" prowadziła do tego by dzisiejszy wyrok TK był bezprzedmiotowy. Co by nam z niego było gdyby owa piątka złożyła ślubowanie????!!!  Oszustwo by się udało. Przewaga układu IIIRP byłaby w TK zachowana. Stąd cały ambaras.

Dzisiejszy wyrok TK jest ogromnym sukcesem PiS i prezydenta Dudy. Udaremnili oni przekręt IIIRP mający z pominięciem demokracji krępować demokratycznie wybrane władze. 

Dzisiejszy wyrok to ośmieszenie i skompromitowanie "rozumnych" i "obrońców demokracji". Wszyscy oni protestowali w obronie konstytucji. A to oni ją złamali. Widać wyraźnie że nie znają jej zapisów. Może zamiast nią machać byście ją przeczytali???

Groteskowo dziś wygląda wczorajszy sejmowy popis Krzywonos. Powtarzając frazesy, machała konstytucją. Gdzie jest dziś? Gdy to jej formacja doprowadziła do jej złamania? Przekaże swój egzemplarz Kopacz której rząd ją złamał?? 

Równie mocno ośmieszyli się manifestujący dziś w "obronie demokracji". "Chcemy konstytucji, nie rewolucji" - skandowali. 
Chcecie konstytucji, wołacie??? Dziś, broniliście ustaw niezgodnych z konstytucją. Jak można się tak ośmieszać?? Chcecie konstytucji?? To zaapelujcie do obecnego szefa TK by więcej nie brał udziału w jej łamaniu. Razem z ministrem Ziobrą winniście się domagać jego ustąpienia, to on najbardziej zaszkodził TK.

Gratuluję PiS i prezydentowi Dudzie. Przygotujcie się na podobny przejaw zakłamania, groteski, histerii podczas odnowy mediów. Skowyt będzie podobny, równy późniejszej kompromitacji-tak jak dziś. Tu też nie można im ustępować....

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)

Komentarze

do tych zasiedziałych od czasów poprzedniej kadencji "niezawisłych' sedziuf z Trybunalu o natychmiastowe złożenie  dymisji.

Vote up!
9
Vote down!
0
#1500653

Powinni to zrobić Ci biorący udział w pracach nad ustwą z czerwca.. 

Vote up!
5
Vote down!
0

zuberegg

#1500654

tyle, że gnojstwo za grosz honoru nie ma, bo gdyby go miało, to cała hołota peowska na metr w głąb by się zapadła - na czele z pierwszą koparą - lekarą.

Vote up!
9
Vote down!
0
#1500655

Powinni to zrobić wszyscy, ponieważ pozostali "przyklepali" ustawę niezgodną z konstytucją RP. Jakoś nie było wtedy protestów. Nie słyszałem także o odcięciu się przynajmniej części sędziów TK przy głosowaniu nad ustawą czerwcową. A to jest przecież całkowita kompromitacja tego gremium.

Vote up!
3
Vote down!
0

Grzest

#1500660

Obrońcy TK dobrze wiedzieli, że PO-sitwa złamała prawo w czerwcu...ale nie przewidzieli,że PIS zdobędzie samodzielna większość, przeciez mieli swoją - PKW. a tu bęc...więc pisali plan na kolanie i wyszło jak było widać...tak trzymac koledzy z PiS a za rok nikt już nie wspomni PO....

Vote up!
3
Vote down!
0

Yagon 12

#1500661

Witam! TK ,to twor postkomunistyczny majacy na celu chronic patologie i interesy czerwonej mafii! Nie przewidzieli wyboru Polskiego prezydenta i rzadu,ktorzy beda sluzyc i  rzadzic zgodnie z wola spoleczenstwa Polskiego! Odebrano im wazny instrument dalszej manipulacji,wiec z tad wczoraj wrzask tej dzikiej choloty! Tak choloty,ktora to swolocz rzadzila 8-lat Polska! Wczoraj caly narod naocznie zobaczyl ich bandycka twarz! Moim zdaniem,TK do likwidacji! Przy okazji panstwo zaoszczedzi niemale pieniadze podatnikow! Pozdrawiam!

Vote up!
4
Vote down!
0

ronin

#1500666

szczególnej zawisłości lub doniosłości musi orzekać w pełnym składzie.

Vote up!
3
Vote down!
0

Jesteś Polakiem? Zastrzeliłbym się, gdyby w moich żyłach płynęła inna krew. W. Łysiak

#1500670

a kolejne zmiany dobrze przygotować. RPP i bank centralny sam sie rozwiąże, koniec kadnecji.RPO lewaka do korei płn., KNF, ambasadorów do domu sciągnąć.Kluczowe spółki mądrze obsadzić. wojewodów, komendnntów policji.Górnictwo.Fundusze. ZUS. NFZ.

Rodzina ( 500 zł +), szkolnictwo, uczelnie, emerytury, podatki ( banki, sklepy, giełda)

I media! Dobra ustawa, abonament zabezpieczahjący ich finansowanie.

W pierwsze kolejności te odczuwalne przez najbardziej potzrebujące, najuboższych, emeretów.

pzdr

Vote up!
5
Vote down!
0

antysalon

#1500680

Vote up!
1
Vote down!
0

zuberegg

#1500697