Ideowy jak opozycja

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

PiS jako partia polityczna był przez 10 lat, do przejęcia władzy w ostatnich wyborach, atakowany, wyszydzany, sekowany. Cały medialny i polityczny mainstream był przeciw niemu.Ba, premier Tusk był tak zaślepiony nienawiścią, że nawet w porozumieniu z Putinem ,rozdzielił wizyty w Katyniu, by dopiec prezydentowi Kaczyńskiemu. Wszytko to jednak partia ta przetrwała, tracąc niewielką część polityków...Ale zyskując wyborców, twardo trzymając się swego programu oraz konserwatyzmu światopoglądowego.

Dzisiejsze partie opozycyjne, są w opozycji "aż" dwa lata...Mimo poparcia mainstreamu, poparcia instytucji z ościennych państw, mimo swej histerii...Nie są w stanie zachować jedności nawet w sprawie bez żadnego znaczenia politycznego-takim było głosowanie nad skierowaniem lewackiego projektu ws. aborcji do dalszych prac. Był to akt czysto polityczny, wszak szans na wejście tego projektu w życie nie ma dziś żadnych. Dzięki Bogu. Posłowie opozycji pochowali swe karty do głosowania, nie przyszli na salę sejmową..Gdzie podziali się Ci dziarscy napinacze z puchu, gdzie uczestnicy blokowań mównicy?

Dziś są tak malutcy, jak ich poparcie społeczne... Dziś wstydzili się głosować za projektem środowiska z którym jeszcze wczoraj stali w jednym szeregu... 

Cóż więc się zmieniło? cóż sprawiło że PO i N tracą posłów, ludzi w terenie?

Do tych ludzi dotarło jedno, opozycja władzy nie zdobędzie takim zachowaniem, takimi projektami.... Wyszło ilu tam jest ideowców, ludzi wierzących w to co mówią...A ilu jest tam zwykłych karierowiczów, ludzi chcących tylko dorwać się do koryta. Ta proporcja okazuje się dla opozycji straszna. Ogromna większość z jej posłów to ludzie marzący bezideowi, marzący o dorwaniu się do koryta, nic więcej ich nie interesuje. Oni nie chcieli się naznaczać głosowaniem za lewackim projektem.

Porównując to z postawą PiS w opozycji widać ogromną różnicę. W PiS ta proporcja była odwrotna, pomimo presji, pomimo nagonki. Opozycja, gdyby nie medialne i zagraniczne wsparcie nie wytrzymałaby nawet roku....Z takim poparciem ledwo wytrwała dwa lata....  

Strach pomyśleć co tacy bezideowcy zrobiliby dla koryta....Myślę że Tusk przy nich to pikuś...

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)