Jeśli nie PiS to kto?...Koalicyjny kwartet?..

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Odkąd PIS przejął władzę i piastuje ja samodzielnie środowiska opozycyjne oskarżają go o zagrażanie demokracji, totalitaryzm, dyktatura, łamanie praworządności... Te slogany stały się jedynym pomysłem opozycji na istnienie. Jej jedynym spoiwem. Jak slogany te są poważnie traktowane przez opozycję możemy przekonać się obecnie. Wszak, to ta krzycząca o zagrożeniu demokracji, totalitaryzmie, dyktaturze, łamaniu praworządności, domaga się wprowadzenia przez PiS stanu wyjątkowego by wybory odbyły się później... Czyli chce by głoszone przez nią zagrożenie demokracji, totalitaryzm, dyktatura, łamanie praworządności trwała dłużej.. Jedyny plan partii opozycyjnych na obecny czas to przekazanie PiSowi całkowitej, dyktatorskiej  władzy. Czyli doprowadzenie do tego by slogany przez nią wykrzykiwane stały się ciałem.                Oczywiście to że opozycja właśnie sama ośmieszyła własne slogany, swoje jedyne spoiwo jest czymś oczywistym. Ale dość o oczywistościach..                                                                                                                                                                    Wiadomo że opozycja chce przesunięcia wyborów ponieważ spodziewa się że epidemia spowoduje gospodarczy kryzys, co odbierze PiSowi część poparcia... Pomyślmy jednak co to oznacza..                                         

Po pierwsze, oznaczałoby to że zadanie wyprowadzenia Polski z kryzysu spada na koalicję czterech partii PO, PSL, Lewicy i Konfederacji. Ktoś zapyta, dlaczego piszesz że czterech...A dlatego że nawet jak PiS straci poparcie to jego wyborcy nie przejdą do PO Czy PSL lub Lewicy które kilka lat wrzeszczą, donoszą na cały świat slogany o zagrożonej demokracji, dyktaturze by postem wrzeszczeć ze PiS ma wprowadzić stan wyjątkowy by dyktatorską władzą ratować Polskę w czasie pandemii.. 

Po drugie wyborcy PiS nie przejdą do PO czy PSL z jeszcze innego powodu. Obaj liderzy tych partii Borys Budka i Kosiniak-Kamysz publicznie dali się złapać na wspólnym kłamstwie w sprawie tarczy antykryzysowej którą głośno krytykują, po cichu chwalą. Przecież to jest komedia... 

Po trzecie światopogląd opozycyjnych partii. Ślepe i bezwarunkowe popieranie tęczowych postulatów, obrona komunistów, opluwanie Żołnierzy Wyklętych. To łączy PO, PSL i Lewicę..                                               

Jeśli więc ktoś by miał zyskiwać na ewentualnym spadku poparcia przez PiS to tylko Konfederacja. Choć oczywiście Braun swoimi wyskokami nie pomaga...Jednak poseł Nitras liczy na taką koalicję...

Teraz dochodzimy do sedna. Koalicja tych czterech partii mogłaby, owszem wygrać wybory. Ale na tym koniec. Polegliby na pierwszym Świecie niepodległości gdy Lewica i Trzaskowski blokowaliby Marsz Niepodległości swego koalicjanta. Już o takich "drobiazgach" jak aborcja, lgbt nie wspominając. Zresztą trudno sobie wyobrazić nawet wspólny budżet tego kwartetu..  

Pomyślmy też jak wyglądałaby obsada państwowych spółek, wszystko dzielić na kwartet..Stawiam na minimum podwójny przyrost stanowisk w państwówce. 

Ale nawet i to pomijając.. Widział ktoś sprawnie działający rząd złożony z więcej niż dwóch partii? Ja takiego nie znam. Każdy komu marzy się obecnie upadek rządu jednopartyjnego na korzyść egzotycznego kwartetu musi bardzo źle życzyć Polsce.                                                        

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:12)

Komentarze

Tylko odciągnięcie poparcia z PiS do Konfederacji stworzy możliwość powrotu do władzy "opcji okrągłostołowej". Nikt z wyborców PO, SLD, czy "komucholudowców" nie przeniesie swych preferencji wyborczych na Konfederację, która żeruje wyłącznie na wyborcach PiS. Obecna święta wojna z PiS jest elementem walki o utrzymanie ustaleń okrągłego stołu, które zostały zakwestionowane przez PiS. I nie jest to sprawa nasza lokalna, tylko międzynarodowa - wszyscy twórcy "ładu pojałtańskiego" dążą do tego, aby "było tak jak było". Stąd ataki na PiS ze strony Niemiec, Rosji, Izraela (środowisk żydowskich). Prezydent Trump jest naszym sojusznikiem, ale podlega tym samym atakom i jego pozycja jest niezbyt mocna. Może przegrać walkę o reelekcję, a wówczas nasze szanse gwałtownie się zmniejszą.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

Leopold

#1626144

Trump będzie mieć za rywala Bidena, reelekcję ma w kieszeni..

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1626146

Tak, Trump nie ma przeciwnika. Biden, dziadek, to jest cienias. Mniej niż zero. taka "męska" Hillary C. Kiedyś w oko wpadł mi jakiś artykuł na temat tego "bidnego" kandydata. Nie pamiętam szczegułów, ale jakieś kościołowe historie sprzed ołtarza. Czegoś mu tam odmówiono. Więc można się domyślac co on za ziółko jest. Ale parcie ma. Żeby się tylko nie ze........ł.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1626215

Paweł Wroński w odpowiedzi do @DWielowieyska

Reasumując Dominika.

1.Te wybory się odbędą w jakiejkolwiek formie.

2. SN to uzna mimo oczywistego łamania demokracji.

3. Opozycja jest w fatalnej sytuacjj, ale liczę, że " ten drugi" z opozycji ktokolwiek to będzie powalczy.

4 Za trzy lata PiS poniesie klęskę wyborczą.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1626279

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

A teraz jest tak dobrze?
PiS sam wystarczy za czterech.

Cysorz to mo klawe życie…
Glapiński zakłada złote krany w toaletach !
https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/w-kraju-epidemia-a-wladza-sie-urzadza/f10nyf0#slajd-1

MOC w Finansach Polski.

Anna Chałupa
została mianowana nowym wiceministrem finansów i wice szefową Krajowej Administracji Skarbowej.
W nocie biograficznej, tak oto pisała o sobie:
W Zawiszy od 1999 roku. Przez 7 lat Drużynowa drugiej drużyny bolesławieckiej Świętej Anny, była szefowa środowiska bolesławieckiego i ogniska Świętej Klary. Jeszcze niedawno asystentka komendantki cCorągwi Dolnośląskiej do spraw zielonej gałęzi i asystentka namiestniczki harcerek.
...Wielbicielka gitary, cynamonu, Kubusia Puchatka, nocnych rozmów i szeroko pojętej komunikacji międzyludzkiej. Z natury optymistka, marzyciel, śpioch, zbierasz rzeczy wszelkich, a zwłaszcza papierków od czekolady, ulotek filmowych i ulubionych książek.
=========================
Piotr Patkowski
od lat związany jest ze środowiskiem Mateusza Morawieckiego. Pracował m.in. w Gabinecie Politycznym Morawieckiego, gdy ten był jeszcze wicepremierem, ministrem rozwoju i finansów. Nie ma wykształcenia ekonomicznego, ale za to ma już 29 lat.

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=27772&Itemid=100
http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=27780&Itemid=100

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1626266

Cele agendy 2030 są jasne.
Żydowscy starcy postanowili ją wdrożyć.
Pytanie (i wybór) jest czy to oni wymordują świat czy też świat wymorduje ich…

Każdy Polak ma mieć swobodny dostęp do broni jaką lubi i na jaką go stać na podstawie czystego rejestru karnego. Każdy!
Co za debilizm aby jakaś kretynka w postaci przekupnego, milicyjnego “psychologa” decydowała, kto może a kto nie może posiadać broni. Tak dzisiaj jest! Idiotyzm i tyle.
Groźne jest jednak to, że w ten idiotyzm wierzy 99% Polaków którym żyd wmówił, że jakby posiadali broń to by się pozabijali nawzajem.
To jest dopiero problem.
Zakazy i ograniczenia prawa do posiadania i noszenia broni pojawiły się wraz z wprowadzeniem żydo-masońskiej formułki “Równość-Wolność-Braterstwo” zamiast “Bóg-Honor-Ojczyzna”.
Polska wtedy będzie normalnym państwem gdy ludzie przestaną się zwracać do policjanta “panie władzo”. Zapamiętajcie to! To taki znacznik.
A ja dodam, że wolność jest wtedy jak człowiek może żyć po swojemu.
W totalitarnym państwie, wszystko można zrobić z człowiekiem. Pierwszym wskaźnikiem czy państwo jest totalitarne, jest kwestia posiadania broni, jak napisał najwybitniejszy pisarz polityczny wszech-czasów, wielki Polak i człowiek, p. Józef Mackiewicz.
III RP – wg jego kryterium – jest bez wątpienia państwem totalitarnym. Bez broni jesteś dla wroga nikim, bo nie możesz się bronić i może z tobą zrobić wszystko – patrz los polskich żołnierzy niezłomnych po ’44 roku w łapach żydo-bolszewii.
Dlatego żyd zawsze rozbraja teren swoim bełkotem (obecnie op. polit-poprawnym) i swoimi talmudycznymi “prawami”. Pamiętajcie, że wszędzie gdzie wchodził bolszewicki (czy niemiecki) bandyta to pierwszym zarządzeniem było zarządzenie o zdaniu im wszelkiej broni – w tym zabytkowych przecudnych szabel jak na Litwie w 1940 – co pięknie opisał nasz geniusz, pan Józef Mackiewicz w „Drodze donikąd” i innych swoich wydawnictwach.
(P.S. Cała fenomenalna twórczość Józefa Mackiewicza jest godna polecenia – czytajcie proszę a będziecie mądrzejsi i bardziej odporni na manipulacje)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

panMarek

#1626299

Czytanie to wysiłek, na który albo z lenistwa albo z braku świadomości trudno się zdobyć.
Tymczasem człowiek, którego umysł jest pogrążony w ignorancji ma nie więcej wolności niż człowiek związany linami.
Dostęp do informacji jest celowo ograniczany.
Jest jeszcze jeden problem...ogromny. Ludzie nie chcą znać prawdy, o sobie, o świecie, o sensie życia... wolą żyć w słodkim kłamstwie i ułudzie...jak to mówią." W niewiedzy i głupocie ,żyje się w szczęściu i cnocie".
Tymczasem największe szczęście - to znajomość pełnej prawdy i życie w prawdzie, tylko prawda wyzwala.
Nie bójmy się stawiać siebie i innych w prawdzie.

„Pandemia strachu i bieda w Polsce – Kryzys stulecia”.
Bieda dopiero nas czeka …ponieważ media są kluczem do kontroli naszych emocji.

“Ludzie, którzy dla tymczasowego bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność.” – Benjamin Franklin

http://www.bibula.com/?p=113540

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1626307

Siedząc w komisji wyborczej w jednej z biedniejszych dzielnic 'stolycy' patrzyłam bezsilnie na zjawisko powszechnego otępienia. Nawet popełniłam wpis na NP

https://niepoprawni.pl/blog/markowa/dlaczegos-glupi-bos-biedny-dlaczegos-biedny-bos-glupi

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3
#1626320

...lub myśli krótko, od czasu do czasu.
Natomiast podczas czytania cały czas pracują wszystkie komórki mózgu, każde słowo, zdanie musisz przyswoić, każde zdanie kojarzysz dodatkowo z różnymi faktami, zastanawiasz się, wyobraźnia działa. Alzheimer ci nie groźny.
Stąd w krajach EU otępienna neurodegeneracja w wieku podeszłym jest dość powszechna.
Ten tzw. przedstarczy zanik komórek mózgowych bierze się stąd, że dane komórki czy organy nie pracują. Podobnie jak następuje zanik mięśni itp.
Najlepiej 1 dobra książka na miesiąc...a TV na śmietnik.
Zostawić tylko małe internetowe radio.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1626337

Ray Bradbury: "Przyjemnie było palić. Szczególną przyjemność sprawiało mu patrzenie, jak żar pochłania przedmioty, jak czerni je i przeobraża. Kiedy ściskał w rękach mosiężną dyszę, kiedy gigantyczny pyton pluł jadowitą naftą na świat, krew tętniła mu w skroniach, a jego dłonie stawały się dłońmi jakiegoś niewiarygodnego dyrygenta, który wygrywając wszystkie ogniste symfonie, obala zwęglone szczątki i zgliszcza historii."

(cytuję za Wikipedią) "W tym świecie zakazana została wszelka literatura, nie wolno czytać książek ani ich posiadać. Ich usuwaniem zajmują się specjalnie wyselekcjonowani i wyszkoleni strażacy, a znalezione przez nich książki zostają spalone. Ludzie w wielkim stopniu są zmanipulowani przez media, pokazujące w kolorowych barwach nawet największe katastrofy i klęski. Zachwiana została również wartość rodziny, bo żony nie martwią się o mężów, a dzieci są traktowane jak niepotrzebny ciężar. Uczniowie na zajęciach w szkołach uczą się tylko z filmów, co powoduje ich zezwierzęcenie. Odreagowują w specjalnych „wesołych miasteczkach”, gdzie gabinet luster zastąpiony został tłuczeniem szyb, a samochodziki i karuzele super szybkimi samochodami. Dorośli, swój wolny czas poświęcają interaktywnemu programowi telewizyjnemu „Rodzinka”, gdzie mogą odgrywać swoją własną „rolę”, nie ruszając się z domu."

451 stopni Fahrenheita w zamierzeniu było książką nie tyle skierowaną przeciwko totalitaryzmowi, co przeciwko telewizji jako narzędziu masowej indoktrynacji. Jak twierdził Bradbury, treść powieści była poświęcona przede wszystkim temu, jak telewizja niszczy zainteresowanie czytaniem literatury oraz „zamienia ludzi w debili” [turned into morons]. W opinii Bradbury'ego telewizja zasypuje ludzi bezużytecznymi informacjami, nie podając ich kontekstu

Ostatecznie ta misterna tyrania bierze w łeb, podobnie jak w "Syzyfowych pracach" Żeromskiego.

www.cda.pl/video/2338686b5

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2
#1626367

A teraz jest tak dobrze?

Lepiej niż przy kwartecie...

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1626342

Giertych stworzył "Plan dla opozycji". Najlepsze są dwa ostatnie punkty
5) W przypadku ogłoszenia zwycięstwa Andrzeja Dudy wspólne zaskarżenie wyników do SN.
6) W przypadku wygrania wyborów przez któregoś z kandydatów opozycji wspólne uznanie tych wyników za wiążące.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1626278

Giertych tym wpisem ośmiesza opozycyjną narrację. Pewnie robi miejsce dla Tuska...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1626385

dzialajacy rzad. Przeciez politycy PO, SLD ,  i PSL to nie nowicjusze - oni juz rzadzili - i pokazali, ze zaden i ich rzadow sprawnie nie dzialal.

Tym ludziom chodzi przede wszystkim o dostep "do koryta", do mozliwosci "zalatwiania" i ustawiania (swoich i przetargow), o obsadzanie intratnych stanowisk w spolkach Skarbu panstwa oraz o "prywatyzacje" ( a duzo jeszcze zostalo...).

Ich idealem - pod wzgledem zarzadzania jest niedoscigly Waldemar Pawlak. Stwierdzil on kiedyz, ze rzadzenie polega na... cierpliwosci. Na 100% spraw do zalatwienia 80% "zalatwi" sie sama (po uplywie pewnego czasu) a te pozostale 20% trzeba po prostu... przeczekac...

Strach pomyslec, ilu Polakow umarloby przy takim zalatwianiu sprawy wirusa.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1626348

przyjaciele........

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1626383

Koalicja III RP...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1626384

z sowiecką agenturą WSI i SB w PRL - której agenci zbrodniczego NKWD Jaruzelski i Kiszczak przekazali władzę w 1989 roku tworząc PRL-bis.

Można to nazwać bolszewickim cyrkiem Kiszczaka znanym jako "okrągły stół"....

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1626410

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1626483

Jeszcze tylko Konfederacja na drugie miejsce i będzie ok:)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1626531

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika olononame nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Jakbyś poczytał swego ulubieńca "Matka Kurka", dowiedziałbyś się, że za miesiąc-dwa, tendencja się odwróci i trend będzie katastroficzny.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1626532

Pierwsze słyszę by "Matka Kurka" był moim ulubieńcem. Jeśli reszta mądrości ma ten poziom to polecam zachować je dla siebie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1626567

Przecież to nie było do Ciebie tylko do @Husky

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1626890

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika olononame nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Po wyborach prezydenckich, które się odbędą w maju, Gowin zostanie desygnowany na Premiera, Morawiecki zostanie ministrem finansów a koalicja ZP będzie trwała nadal. Taka mam wizję najbliższej przyszłości. Pragnę tą drogą złożyć gratulacje obecnemu Prezydentowi przedłużenia kadencji na kolejne 5 lat. Polska utrzyma stabilną sytuację polityczną pomimo wysiłków wrogów Rzeczpospolitej. Jest to optymalne rozwiązanie, gdyż nie wyobrażam sobie chaosu, jaki targowica chciałaby wprowadzić.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1626524