Rzeplińskiemu najlepiej było 2,3 lata temu...

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj
Nie udaje się KODem, to na nadzwyczajnym zebraniu spotkali się sędziowie. Nadzwyczajny Kongres Sędziów Polskich był kolejną okazją by napluć na rząd. Wygadywano tam np. takie mądrości- Zoll: język Jarosława Kaczyńskiego jest typowy dla ustroju totalitarnego.
 
Jednak w głównej roli wystąpił prezes TK Rzepliński. Jak zwykle wyszedł on z roli sędziego TK, a zachowywał się jak nieomylny omnibus który wyznacza co można, a czego nie. 
 
"To coś musiało się nadziać, żeśmy się tu razem znaleźli. To jest wyraz kryzysu złej drogi, którą idzie nasze państwo, odklejane od Europy Zachodniej i Ameryki Północnej, od kultury prawnej państw, których członkiem zaczęliśmy już być pełną gębą dwa-trzy lata temu" - powiedział Andrzej Rzepliński. 
 
"To już przestawało być tak, że zmierzamy do Europy Zachodniej. Zaczynaliśmy być Europą Zachodnią, najbardziej na wschód wysuniętą częścią Europy Zachodniej. Jesteśmy po to, by przedyskutować złą drogę i złe zmiany, by przedyskutować jak - w ramach naszej jurysdykcji - radzić sobie z nimi" - uważa prezes TK. interia.pl/pap 3-IX-2016
 
Nie wiem jakie to sukcesy odnieśliśmy 2, 3 lata temu..Wiem że w tym okresie były wybory samorządowe z wyniknie w żaden sposób nieodwierciedlającym preferencji wyborczych polaków. Wiem też że wtedy powstała ustawa-we współpracy z TK-mająca zapewnić odrzuconej przez wyborców partii 100% miejsc w trybunale. 
 
Oba te zdarzenia są typowe dla państw w których demokracja występuje tylko z nazwy. Czymś niezwykłym jest by partia mając a 15% poparcia społecznego, dzięki współpracy z TK zapewniła sobie pełnię władzy w trybunale. 
 
Gdy w Austrii podczas wyborów prezydenckich wystąpiły zjawiska znane tylko PSL w samorządzie-chodzi o nadzwyczajny przyrost głosów nieważnych lub nadzwyczajną frekwencję w niektórych okręgach..Zarządzono tam powtórkę wyborów. W Polsce sędziowie zarządzili uznanie wyników. Co zdecydowanie pokazało ile nam brakuje do świata cywilizowanego. Choć ściślej mówiąc-nie nam, lecz środowisku sędziowskiemu.
 
Sędziowie miast zajmować się oceną prawa, zajmują się publicystyką polityczną, ciągle wykraczając z roli jaką wyznacza im państwo i konstytucja. Łamią tym samym trójpodział władzy. Nie potrafią przełknąć tego że środowisko przez nich popierane straciło władzę. Nawet nie starają się ukrywać swych poglądów. Moim zdaniem to pozostałość po latach komuny. Wtedy sędziowie też stali w jednym szeregu z partią, zawsze mieli zdanie zgodne z dyrektywami. Zawsze znaleźli paragraf na "bandy" podważające przewodnią rolę partii. Zawsze potrafili nie skazać towarzysza partyjnego. Dziś robią to samo-wtedy wrogiem byli Żołnierze podziemia, Solidarność. Dziś jest to PiS. Wtedy szli pod rękę dyrektyw z Moskwy, dziś chcą realizować dyrektywy z drugiej strony. 
 
Rzewne odwoływania do czasu sprzed 2,3 lat jasno temu dowodzą. Jeśli coś jest przeciw PiS, jest to zgodne z prawem. 
5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (14 głosów)

Komentarze

jedyne nie zdekomunizowane od 1989 w takiej skali ...

hamulcowi rozwoju Rzeczypospolitej...

Vote up!
10
Vote down!
0

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

#1519503

Tyle sędziów na raz to pewnie orzekną nielegalność rządu PiS ;-)

Vote up!
6
Vote down!
0
#1519514

niezgodny z ich konstytucją koniec kadencji cara Rzeplińskiego i mianują go dożywotnio prezesem lewackio-POwskiego TK...

Vote up!
6
Vote down!
0

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

#1519534

Otóż to

Vote up!
6
Vote down!
0

zuberegg

#1519518

etnicznego składu tego zgromadzenia...

Vote up!
11
Vote down!
0
#1519508

Ci J23:

90 % Aj ! Waj ! 

Intuicja mówi mi.
Mówią czyny, mówią słowa.
Zachowania mówią ich.
Nic z Polskością tu wspólnego !
Zniszczyć Polskę im się śni.
 
No i niszczą już od lat. 
Długie wieki niszczą zgodnie.
Ten kto niszczy - ten im brat.
Który kocha - ten faszysta !
Więc go opluć i zwyzywać.
Ma być Polin !
Gdzie dziś Wisła.
Polskie goje do roboty.
Polin, Polin, trochi przyszła.
Dobra nasza. Jest etniczność,
Będzie fajn.
Tu nasz Polin, tu nasz raj.
 
Aj ! Waj, Waj !  Aj ! Waj  Waj !
 
http://www.usopal.pl/z-kraju/3260-terror-ydowski-w-polsce-marsz-ywych-2014
Vote up!
6
Vote down!
0
#1519540

Zebrani wczoraj w Pałacu im. J. Stalina "sedziwie" zawsze byli w awangardzie działan parii PO-stepu bo byli rzeczywistymi beneficjentami układu tworzącego elyte III RP...dlatego teraz lamntuja - kogo to obchodzi?

Vote up!
5
Vote down!
0

Yagon 12

#1519530

- muszą nas obchodzić. Gdy zaczną dobywać się z czeluści piekieł - odpoczniemy.

Vote up!
3
Vote down!
0

Racjonał

#1519577

To Kongres bankrutów sędziowskich, którzy na swoim tzw kongresie powołali faktycznie kolejne ugrupowanie opozycyjne podobnie jakim są: PO, KOD, Nowoczesna i PSL, którego głównym i jedynym programem oraz celem jest obalenie legalnie wybranych przez NARÓD władz. Odbywa się to pod obłudnym hasłem "obrony demokracji i praworządności ", a faktycznie "obrony, układów, mafijnych powiązań , własnych przywilejów, dobrze wynagradzanego lenistwa i koryta" . Symptomatyczne były wypowiedzi rutyniarzy sędziowskich mianowanych przez polityczną poprawność jako "autorytety". Otóż to żadne autorytety, a jedynie bankruci, którzy doprowadzili w III RP do kompletnej ruiny wymiar sprawiedliwości stąd zaufanie do polskiego sądownictwa jest obecnie na żenująco niskim poziomie. Wypowiedź pani prezes Sądu Najwyższego to już wyjątkowa kompromitacja.

Vote up!
7
Vote down!
0
#1519550

- o jeden rząd dziesiętny. Nie 2,3 lata wstecz, lecz 23 lata ... bez zawieszenia.

Vote up!
5
Vote down!
0

Racjonał

#1519576

Faktycznie ten typek ma pełną gębe a nawet ryj.Komusze wykształcenie to i komusze wypowiedzi.

Vote up!
2
Vote down!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1519675