Grecja wychodzi, gdzie jest Tusk???!!

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj
Bardzo prawdopodobne jest że w niedzielę będziemy żegnać Grecję. Grecy mają dość zaciskania pasa i zapewne wykrzyczą to w referendum. Co to oznacza w praktyce? W praktyce będzie to koniec waluty euro, będzie to też koniec projektu Unia Europejska jako liczącego się gracza na świecie. Wyjście Grecji, zdejmie z Wielkiej Brytanii i Camerona presję. W referendum jakie Cameron ogłosi,  zapewne również wygrają zwolennicy rozwodu z unią...Oznacza to koniec UE pod przywództwem Niemiec i to jest dla nas dobra wiadomość. Niemcy by ocalić unijny projekt będą musiały zwrócić się do państw Ameryki Płn. i tam szukać chętnych do współpracy. Minusem odejścia Grecji jest wzmocnienie Rosji. Rosja może liczyć na wsparcie jej polityki przez lewackie ruchy w Hiszpanii i Front Narodowy we Francji.  W najbliższym czasie może ona zyskać wpływy w Grecji, Hiszpanii, a ma już na Słowacji i w Czechach gdzie bazy NATO są niepożądane...
 
Dlatego dla naszego kraju priorytetem jest jak najszybsze zacieśnienie współpracy z USA. Trzeba mieć alternatywę dla bardzo prawdopodobnego końca UE. Zresztą nas ten koniec  nie powinien przerażać, do następnego budżetu mieliśmy przecież już dopłacać....
 
Przy tym kryzysie strefy euro cisną się na usta następujące pytania? 
 
Gdzie jest prezydent Tusk??? Dlaczego nikt go nie pyta o zaistniałą sytuację? Dlaczego nikt go nie pyta czy nada che wciskać Polskę do strefy euro? Przecież jego pomysł narażałby teraz nasz kraj i naszych obywateli na pogorszenie sytuacji...
 
Wiceminister finansów Artur Radziwiłł mówił dziś: Polska nie ma bezpośrednich związków finansowych, gospodarczych, kredytowych z Grecją. – Przełożenie tego co się dzieje w Grecji na Polskę jest bardzo niewielkie, praktycznie zerowe – powiedział. – Mamy bardzo silną gospodarkę – wskazał.
 
Mamy tutaj do czynienia z sytuacją kuriozalną. Członek rządu chwali się tym że kraj jest bezpieczny ponieważ jego rządowi nie udało się wprowadzić swego planu w życie...Gdybyśmy byli w strefie euro, bylibyśmy powiązaniu z Grecja dużo bardziej i bezpośrednio.Znów musimy dziękować Bogu za racjonalną i przewidującą opozycję która chroniła nas przed wejściem do strefy euro. Liczę że Komorowski, Kopacz odpowiedzą za usilne wciskanie nas do strefy w której znalezienie się naraża nasz system finansowy na poważny kryzys. Należy też zapytać Tuska, Kopacz, Komorowskiego czy nadal chcą nas wciskać do tej strefy. Należy też ich zapytać- czy będąc w tej strefie, z takim zadłużeniem do jakiego doprowadziły ich rządy, nie groziłby nam los dzisiejszej Grecji?
Zniknął Tusk, zniknął Komorowski-kolej na Ewę...
 
Tusk pewnie,jak zwykle,na urlopie....Chyba będzie prezydentem-grabarzem UE. 
Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:19)

Komentarze

nie bedzie tez koncem UE. Grecja, gdy przyjmowano ja do strefu Eiro nie spelniala warunkow przyjecia - byla to decyzja polityczna a nie ekonomiczna.

Teraz to sie msci - w sprawach ekonomicznych musi rzadzic rachunek a nie polityka - i w tym kierunku trzeba skierowac Unie - taki kierunek od lat proponuje Wlk Brytania - jednak Francja i Niemcy chca uzaleznic politycznie slabsze kraje Unii - trzeba sie temu przeciwstawic.

Unia Europejska powinna wrocic do idei Europejskiej Wspolnoty Gospodarczej -a nie wspolnoty politycznej jaka miala byc UE.

Tusk nie ma ani odpowiedniego wyksztalcenia, ani wiedzy, ani umiejetnosci - zostal wybrany na stanowiska ze wzgledow politycznych a nie merytorycznych - zachowuje sie na tym stanowisku identycznie jak w Polsce czyli nie robi nic czekajac na rozwoj wypadkow. W Polsce mial jeszcze rozrywke w postaci rozgrywek wewnatrzpartyjnych i wojny z PiS-em... w Brukseli pewnie sie nudzi... choc podejrzewam, ze ze dwie godziny dziennie poswieca na instruowanie Kopacz... 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

mikolaj

#1486364

Ale jedno wyjście zapoczatkuje resztę wyjść..

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1486368

Autor oczywiście żartuje pytając o Tuska. Kogo obchodzi zdanie mniemieckiego lokaja w Brukseli? Poza tym on sam z siebie jest tepy więc nic nie wymysli bez "sztabu". Przy tym on wymyślał geszefty, kradzieże , polityke wirtualną a nie realną. Jesli padnie eurostrefa to legnie w gruzach obłąkańczy lewacki pomysł na "zjednoczenie" kontynentu...i dobrze...

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1486365

Oczywiście, pytanie o Tuska jest ironiczne:)

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1486369

Jeśli kryzys grecki zaszkodzi euro to zaszkodzi i złotówce i polskiej giełdzie i to nawet nieco silniej. Kto patrzy realnie z zewnątrz ocenia nas jako niemieckiego poddostawcę (ciekawy,tak na marginesie, jest temat na ile takie wrażenie kształtują relacje ekonomiczne a na ile polityczne), a wiadomo że tacy zawsze w pierwszej kolejności tracą przy każdym tąpnieciu. Adekwatny sposób myślenia to nie ten ,który się odwołuje do polsko-greckich relacji ekonomicznych ale  niemiecko-greckich. A mamy jeszcze problem kredytów frankowych czyli jesteśmy wrażliwi na ruchy tej waluty bardziej niż każdy kraj ,który zredukował to ryzyko.  I jak każdy kraj zadłużający się , emitujący obligacje możemy stracić na wszelkich perturbacjach w finansach europejskich. Dobrze ,że choć walutę mamy własną . 

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1486370

Dobrze ,że choć walutę mamy własną .

Otóż to

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1486379

...za jego wspaniały wkład w rozwalenie Eurokołchozu...nie ma tego złego, żeby na dobre nie wyszło...:))

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

http://trybeus.blogspot.com/

#1486380

Przecież jego w tym udział jest znikomy:) 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1486381

Można śmiało powiedzieć, że zerowy, on tam nic nie ma do powiedzenia, ot taki figurant, który za rozwalenie Polski dostaje teraz spore pieniądze.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1486401

 Co mam myśleć o Grecji?

Nikomu nie wierzę, z wyjątkiem Króla Europy.
A On milczy!
Donaldzie powiedz, co mam myśleć!

To Niemcy są pośrednio odpowiedzialne za bankructwo Grecji ponieważ to Niemcy promują ideę dotacji unijnych, i to Niemcy za wszelką cenę chcą utrzymać przy życiu sztuczna walutę Euro, jak i całą UE.

Makrela już widzi, że IV Rzeszy nie zbuduje.

Na nic traktat lizboński, na nic wspólna waluta euro, na nic pomoc państwom kolonialnym, Grecja i Anglia są już na wylocie, a kolejce czeka Portugalia i Hiszpania. Adolfowi nie udała się budowa III Rzeszy stalą i przemocą, Anieli nie udaje się budowa IV Rzeszy na drodze finansowego uzależniania suwerennych państw niemiecka kasą.

Pudel nie przyniósł szczęścia Niemcom, nie zniszczył do końca ducha narodu polskiego. Na jednym mści się mord smoleński, a na drugiej bezpardonowe wykończenie kanclerza Kapusty.

Nie trzeba było cisnąc Grecji jak cytryny, robić z niej niewolnika, tylko traktować jak siebie, a nie byłoby teraz aj waj. Trzeba się liczyć z rządami i obywatelami innych krajów, a nie narzucać im głupiej polityki.

Kazdy kiedyś się zbuntuje.

Pozdrawiam:-)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1486411

Szczęśliwie, całej nie rozwalił:)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1486412

http://bit.ly/1dt5Ap1

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Poloniatube

#1486398

prezydent czy król ?

a może jest nagi ?

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

#1486410

Od dawna marzę, o polskim polityku, który wyrwie Polskę z Unii. Tylko wtedy, jest szansa, że gudłaje nie będą kontynuować projektu Judeopolonia!. Tylko wtedy, jest szansa na zdrowy i normalny osąd wszelkich zboczeń i wynaturzeń!. Na odrodzenie patriotyzmu i miłości do Polski!....Na skonsolidowaniu podzielonego celowo narodu!.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1486443