Zrobić konstytucyjny porządek z mediami

Obrazek użytkownika zetjot
Blog
Niektórzy mało roztropni ludzie kwestię mediów lekceważą twierdząc, że telewizji nie oglądają. Tymczasem media stanowią system nerwowy społeczeństwa i należy wyciągnąć z tego praktyczne i teoretyczne wnioski.
 
Kwestia mediów wzbudza wiele kontrowersji, jedni wskazują na wolność wypowiedzi jako na podstawę do ewentualnych rozwiązań, inni na faktyczną rolę mediów w praktyce społecznej. Moim zdaniem sprawa jest względnie prosta - rozwiązanie problemu ma bazować nie na jakiejś abstrakcyjnej, oderwanej od szerszego kontekstu idei, lecz na postanowienu konstytucji będącej wyrazem naszych oczekiwań, a co za tym idzie każdy problem i jego rozwiązanie musi być wpisany do konstytucji, po właściwej analizie roli mediów w strukturze społecznej, a struktura społeczna  nie jest oparta jedynie na postulacie wolności wypowiedzi. Ponadto należy pamiętać, że wolność jest postulatem przynależącym głównie do sfery politycznej, państwowej, bo to przecież poprzez państwo i konstytucję zapewniamy sobie wolność..
 
Jest kilka powodów dla których problem mediów wymaga konstytucyjnej regulacji.
Problem mediów powinien być uregulowany konstytucyjnie, gdyż roszczą one sobie prawo do bycia czwartą władzą, a faktycznie uzurpują sobie rolę władzy pierwszej. To pierwszy powód by podjąć działania konstytucyjne, bo przecież władze są wybieralne i media muszą podlegać decyzjom podejmowanym przez ciała wybieralne. Jedyny sposób pozbawienia mediów wpływu na władzę i przekształcenia ich w instytucję naprawdę kontrolną byłoby ich odkomercjalizowanie. Jedne media, komercyjne pozbawione byłyby serwisów informacyjnych, media mające ambicje informacyjno-publicystyczne musiałyby mieć charakter niekomercyjny. Ale jak zapewnić im fundusze na działalność ? Musimy wybierać - albo chcemy mieć informacje dobrej jakości i musimy je finansować, albo będziemy mieć gówno za darmo. Tak ten świat niestety działa. Nie ma darmowych lunchów.
 
Drugi powód jest natury istotnościowej. Otóż polityka ma swój rytm czasowy, procesy polityczne toczą się w swoistym trybie, którego nie należy ani przyśpieszać ani zwalniać. Natomiast słowo i obraz, którymi operują media może działać z prędkością światła, co obrazuje poważną rozbieżność między światem mediów a światem polityki. Jak widać z tej różnicy media zakłócają procesy polityczne i wprowadzają opinię publiczną w błąd co do swej natury. I z tego też względu kwestię mediów należy uregulować konstytucyjnie. Mediów nie wpuszcza się na salę operacyjną, ale sfera publiczna wymaga ich wglądu, więc można transmitować obrady sejmu. Należy pomyśleć jednak o sposobie ograniczenia bicia piany i zamieniania informacji w infotainment w kwestiach politycznych, np. wyznaczając moderatora czy rzecznika monitorującego rzetelność dziennikarską w skali kraju. Jeżeli polityk występuje z konretnym projektem i zdobywa urząd, to jego merytorycznej oceny dokonujemy pod koniec kadencji a nie wcześniej.
 
Ponadto świat polityki to świat sfery publicznej, więc i natura mediów powinna być symetryczna - publiczna a nie prywatna. Ponadto własność prywatna ma uzasadnienie w działalności gospodarczej, która jest domeną wolnych jednostek. Działalność mediów nie ma nic wspólnego z działalnośćią gospodarczą, z produkcją towarów niezbędnych dla życia. Informacja to nie jest produkt taki jak inne, a kryterium oceny informacji jest prawdziwość a nie użyteczność. PRAWDA jest kryterium decydującym, absolutnym kryterium numer jeden w społeczeństwie. Należałoby więc powołać coś w rodzaju wewnętrznego, społecznego Trybunału Dziennikarskiego, który by okresowo publicznie rozpatrywał przypadki kontrowersyjnych zachowań dziennikarzy i zarządców mediów.
 
Jak widać problem z mediami jest poważny, ale tu należy przede wszystkim przestrzegać z żelazną konsekwencją konstytucyjnego rozdziału na sferę publiczną i sferę prywatną i zapobiegać popkulturowym próbom mieszania obu tych różnych porządków.
 
Kwestia medialna stanowi jedynie część całego pakietu zmian ustrojowych, jakie nowa konstytucja powinna przewidywać. Ale o tym w innej notce.
 
 
Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:14)

Komentarze

W czasach, gdy TV można postawić na zagranicznych serwerach marzy się wam cenzura?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6
#1482516

Kto i co decyduje o wewnętrznym porządku w republice ? Odpowiedzialny wyborca i konstytucja wyrażająca jego przekonania. Gdzie tu miejsce na cenzurę ? A może Pan jest zwolennikiem metody "róbta co chceta" ? Jeśli Ma Pan wąpliwości, proszę wskazać na wady projektu, zamiast posługiwać się stereotypami.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1482517

W mediach niech będzie róbta co chceta.

A wady?
Stosując blokadę informacyjną pokazujesz, że boisz się, że twoje poglądy nie wytrzymają konfrontacji z argumentami inaczej myślących,a to odbiera ci wiarygodność. I pewnie masz niewygodnego do ukrycia.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6
#1482519

To może Pańską metodą pracownicy firmy samochodowej będą też produkować samochody metodą "róbta jak chceta". Mam wątpliwości, czy wsiadłby Pan do takiego samochodu. Proszę pilnować kryteriów analitycznych. 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1
#1482537

Dell Motors wsiadłbym.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5
#1482631

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika ExPO nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Nie przedłużyłem umowy z kablówką i już. Jak chcę sobie coś obejrzeć to mam www. Proste jak kopanie ziemniaków.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5
#1482520

No to sam się pan wykluczył - samowykluczony. Może z cywilizacji zachodniej też się Pan wykluczy ? Tego typu lekceważenie kryterióe i subiektywizm wkurza mnie maksymalnie.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1482538

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika ExPO nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Pan poczyta co proponuję. Umiesz pan czytać ? Po pierwsze widząc trujące opary gazów przed sobą nie mam zamiaru ich wdychać. To dlatego zrezygnowałem z tv. Jasne ? Czy mam dotłumaczyć ? Po drugie uważam że zakazami, ukazami, siłowo, fizycznie, niczego się nie wskóra ( " for every action there is an equal and opposite reaction - I. Newton ). Dlatego uważam, że trzeba postępować demokratycznie ( sarkazm dostrzegamy ? ) Tj. zlikwidować monopol na środki masowego przekazu w postaci KRRiT. Zlikwidować opłaty za prawo nadawania. Kasować każdego nadawcę na takich samych zasadach jak właściciela sklepu spożywczego. Zgodnie ze skalą podatkową obowiązującą w danym roku podatkowym. Czy to jest jasne czy będziemy dalej rżnąć głupa ?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5
#1482547

Chyba jest Pan wyborcą Korwina - wszędzie by Pan likwidował monopole. Na takie dictum mam kontrdictum - zlikwidujmy monopol Kościoła Katolickiego też. Już ktoś wpadł na pomysł Kościoła Latającego Potwora Spagetti czy coś w tym rodzaju. Zeby było demokratycznie i konkurencyjnie. To się nazywa brak kryteriów analitycznych.

Jest sfera prywatna, gdzie jest swoboda kobkurencji, w której każdy jest dla siebie panem i jest sfera publiczna - jedna, wspólna sfera publiczna a nie wiele sfer publicznych. Wkażdej są inne kryteria. Proszę nie stosować mish-mashu.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1482571

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika ExPO został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Żłsny typk
Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6
#1482574

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika ExPO został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

" Ty jstś Ptr [czyl Skł], n tj Skl zbdję Kścół mój, brmy pkln g n przmgą " . Zcytwłm l pwn tg n znsz ( zś rzcm prły przd wprz ). dź człwk d dm. Przśpj sę b mjczysz czy tm brdzsz. Jk Brdzsłw PS C t jst kbkrncj ?
Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6
#1482586

"Po pierwsze widząc trujące opary gazów przed sobą nie mam zamiaru ich wdychać".

- A więc po pierwsze: strusie w niebezpieczeństwie chowają głowę w piasek. One już są spokojne, bo go nie widzą - tylko czy ono przestaje być?

- Po drugie ta Pan się może i uchroni od zatrucia, a bliscy, a znajomi, a społeczność. Sam Pan będzie dalej żył? A może dołączy do trucicieli? 

"Po drugie uważam że zakazami, ukazami, siłowo, fizycznie, niczego się nie wskóra" 

A czym, jak to bestie w ludzkiej skórze, przestępcy, mafie i spiskowcy, banda zdradziecka? Każdy normalny człowiek najpierw się broni, a później gada z pokonanym agresorem.

"zlikwidować monopol na środki masowego przekazu w postaci KRRiT" 

Jakieś ciało doracze wobec prawodawcy jest potrzebne, zwłaszcza w kwestii prawa jednakowego dla wszystkich, prostego i jednoznacznego, czy w sprawie licencji na nadawanie, ale monopolu to nie ma i mieć nie może. 

Media nadają swój przekaz na rynek publiczny, nie państwowy. Monopol to ma społeczeństwo obywatelskie, nie waadza - i pilnie musi go odzyskać.

"Zlikwidować opłaty za prawo nadawania". 

Właśnie opłaty za prawo nadawania są szczególnie konieczne. Przecież to sfera dóbr wspólnych narodu. Nikt nie może na tym robić prywatnego interesu.

 

Pozdrawiam

miarka

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1482626

zgadzam się z całym komentarzem oprócz "informacji" o zachowaniu strusi, strusie nigdy nie chowają głów w piasek. Potrafią wroga tak kopnąć, że ten po takim ciosie już nigdy się nie podnosi. Odpowiednio wytresowane przydałyby się nam na POlszewików, gdyby takie stado wpuścić na przykład na konwencję PO lub PSL, to byłaby radocha.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1482643

im więcej w POPISie tym szybciej ludzie zobaczą, że są siebie warci i wyczyści tą stajnię Augiasza.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5
#1482652

Witam!.Watpliwosci?i nie rozumiem slowa popisu?Jestem czlonkiem PISu Prawa i Sprawiedliwosci! Jestem uczciwym kochajacym Polske Polakiem! Dziwne??? Na zdrajcow karabin! Klaniam sie!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1482740

Znalezłem dobre wyjaśnienie:

"6. POPiS – hasło wyborcze mające wiele potocznych znaczeń tutaj definiowane jako twór polityczny pełniący rotacyjną funkcję złego (tymczasowo PO i PSL) oraz dobrego (obecnie PiS i SLD) policjanta strzeżącego antypolskie wartości w 3RP. W rzeczywistości POPiS’owipolitycy wzajemnej adoracji tacy jak: Wałęsa, Kwaśniewski, Miller,Balcerowicz, Belka, Tusk, Buzek, Boni, Kaczyńscy, Macierewicz, Kurski, Komorowski, Sikorski, Bieńkowska, Michnik, Żakowski, Olejnik, Lis, etc reprezentujący te same post-komunistyczneśrodowiska okrągłostołowe to zwykłe marionetki realizującezbieżną i antypolską polityke na zlecenie banksterów oraz obcych panstw realnie rzadzacych w III RP. Dla przypomnienia w 2005r rola złego policjanta przypadła wtedy: SLD i PSL, a dobrym był PiS i PO, zaś w 2007r źli byli PiS, a dobrzy PO i PSL. Niestety okrągło-stołowi politycy w tej antydemokratycznej PRLbis są ciagle ci sami, nietykalni zdrajcy Narodu Polskiego !"

https://wolnewybory.wordpress.com/2015/04/17/bojkot-obecnych-antydemokratycznych-wyborow-w-polsce-do-czasu-porzadnej-naprawy-calej-ordynacji/

a w tym:

PO-PSL odchodzi w niebyt - jeszcze więc próbuje pociągnąć i PO, by lżej było jakimś ich pogrobowcom zostać zaakceptowanymi przez zmanipulowane w ten sposób społeczeństwo.

Pozdrawiam

miarka

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1482750

 

Prawie media,  prawie już „zrobiły porządek” - z „obywatelskim - parlamentarnym”  POdejściem  do Konstytucji RP...

„POstęp” medialny stępił elityInteligencji 'zawodów zaufania publicznego"  …

TO znaczy- POmedialnie zawzięcie  tępił  autorytety elit (życiowo trudnych zawodów) - aby operacyjne media „POrządkowane POstępowo” ...

MOGŁY „robić porządek”  z  przyzwoitym  stosowaniem  postanowień  Konstytucji RP...

 POstępowo bagatelizując bigosowanie stró(j) żujących - przy  Konstytucji RP.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3
#1482521

One już sobie "porządziły" - teraz czas na Naród.

W ustrojach totalitarnych media są służebne władzy, w korporacjoniźmie korporacjom prywatnym, w faszyźmie związkowi korporacji prywatnych i państwa, a w demokracji społeczeństwu obywatelskiemu.

W tej chwili mamy faszyzm, a naszym zadaniem musi być przejście do demokracji. W tym celu najpierw organizacje autentycznie obywatelskie muszą przejąć pełną kontrolę nad mediami nadającymi na rynek publiczny - nie tylko "społecznymi", ale i prywatnymi.

Pozdrawiam

miarka

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3
#1482629

Miarka Przyjacielu Polski - oczywiście  powinno tak być  jak Piszesz i  nasze pobożne życzenia ... powinny  być  rozumiane  przez Nasze przyszłe Władze pro Polskie -  jako życzenia racjonalne – pobożne – sprawiedliwe - uzasadnione prawdziwymi  uzasadnieniami teorEtycznymi  sprawdzianami porównaniami, badaniami prawdziwie  naukowymi  a  nie  propagandowymi memami  pro „sondażowymi” - obrażającymi teorEtyczne procedury rządzenia…

Rądzenia -  propaństwowymi  pro obywatelskimi i  pro gospodarczymi  interesami odpowiedzialnymi-  odpowiadającymi dojrzale   na  życiowe  zainteresowania i żale Obywateli  POzbawianych (radykalnie od 2008roku) elementarnych  praw  obywatelskich i  ludzkich …

PRAW, które  by  pozwalały Ludziom w  Polsce skutecznie  zwracać Swoje  Oblicza do  obliczalnych służb ścigania – teorEtycznie powołanych przez Konstytucję RP - do pryncypialnego osądzania  dotychCzasowych  POstępków przestępczych  przeciwko  gospodarce Obywateli RP + przeciwko zdrowiu i życiu Obywateli RP…

STRAT Ludzi, Podatników potencjalnych w  liczbach  do  wiarygodnego poznania (w przyszłości) dzięki rzetelnym podliczeniom  statystycznym -  pro prokuratorskim :- przyzwoitym  audytom i  bilansom (nie  biLansom)- POlitycznie  lansującym  „medialnie” niewiarygodne „fakty medialne”…

 

"faktami medialnymi"  OBRAŻAJĄCYMI ( obowiązujące PRAWA : konstytucyjne, karne, cywilne, administracyjne, fizyki,statyki,dynamiki,chemii, biologii, itd. do końca...) bioLogiczną inteligencję, nie tylko najbardziej  zapracowanych Podatników RP,  ale  nawet „ intelektualną inteligencję elit Inteligencji rządzących”… nic  nie  robiących (dobrEgo)  tylko się zastanawiających -  jak  zastany stan „państwa teoretycznego”… jeszcze  bardziej nie okrasić – tylko OKRAŚĆ wbrew Polakom, aby jeszcze bardziej zdradzić powinności państwa…

 – nie  zdradzając prawdy Wyborcom władz Polski,… a  może  właśnie  zdradzając prawdę i siebie – działając skutecznie przeciwko Polsce  i  milionom ofiarnych Obywateli wiernie  oddanych Polsce i Jej  praworządnym ryncypiom LUDzKim…

Pozdrawiam Wszystkich i przepraszam za umyślny styl ortografii- mam nadzieję - prowokujący do POstępowego  cofania myśLenia -  o PREZENTowanych tekstach i o politycznych preTekstach i POdTekstach o „rządzeniu” POlską w  celu rozpoczęcia odpowiedzialnego rządzenia Polską... z SATysFakcjonującą przyszłością ... (tysięcy nie wyjaśnionych faktów - ukrywanych POlitycznie)... najważniejszych dla Polski, której LOS gospodarek- prawidłowo funkcjonujących (przy Inteligencji pro społecznej) ... jest  przecież  w głowach wielu milionów Obywateli -  przyzwoitych i odpowiedzialnych -  za Innych, bardziej POciemieżonych - POlitycznie i „służbowo” funkcjonariuszy "państwa prawa"…

Do wieczora.

J.K.  

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3
#1482660

"nasze pobożne życzenia ... powinny  być  rozumiane  przez Nasze przyszłe Władze pro Polskie -  jako życzenia racjonalne – pobożne – sprawiedliwe - uzasadnione ..."

Zupełnie nie o to mi chodzi. Nie chodzi mi o postulowanie, by przyszłe władze były pro-polskie, bo to za mało. Chodzi o żądanie, o doprowadzenie do ustanowienia zasady, żeby były służebne nam, Polakom, społeczeństwu obywatelskiemu, Suwerenowi tej władzy stanowionej kadencyjnie. Władzy na każdym kroku poddanej obywatelskiej kontroli i poddanej groźbie odwołania przez Naród nie tylko po zakończeniu kadencji, ale w każdej chwili po ujawnieniu się jej przeniewierstwa, czy oczywistej niekompetencji.

Pozdrawiam

miarka

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3
#1482700

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika ExPO nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

społeczeństwa. Dzisiejsze media to trucizna która system nerwowy społeczeństwa niszczy.
Poza tym już słyszę i widzę ten jazgot. Co bym zrobił ? Rozwiązał bym krajową radę. Zakończyć monopol, dać ludziom szansę tworzenia swoich mediów. Zlikwidować bajońskie opłaty za możliwość nadawania. Demokracja. Któż się odważy walczyć z demokracją ? Przecież to największa zdobycz naszej cywilizacji. KONKURENCJA a nie ukazy carskie. Herców mamy przecież bez liku. I megaherców też

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6
#1482527

Proszę analizować poprawnie - system nerwowy jest systemem przekazywania informacji do elementów ciała. Analogicznie media są systemem nerwowym społeczeństwa - przekazują informację Tak jak w ciele system noerwowy może nawalić , tak też i z mediami mogą być problemy.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2
#1482541

Po co Pan sie egzaltujesz! Przeciez mamona ! ryby nie ma !

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1482566

Po co Pan sie egzaltujesz! Przeciez mamona ! ryby nie ma ! Jestesmy i czuwamy! Przepraszam,ze dwa razy komentarz wyswietlony!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1482567

"Zlikwidować bajońskie opłaty za możliwość nadawania"

Gdyby były bajońskie, to nikt by nie nadawał. Oprócz wysokich opłat licencyjnych potrzebne są bardzo wysokie kaucje gwarantujące, że nadawca na rynek publiczny mie przekroczy warunków licencji, a więc nie wystąpi przeciw społeczności obywatelskiej, nie będzie demoralizował, nie będzie promował ideologii, nie stanie po stronie korporacji prywatnych i totalitarnej waadzy.

Pozdrawiam

miarka

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1482630

Witam! Powaznie ,to spolecznosc ktora karmi idiotyzmami,  ta, ty,mamy! Oni chca byc oklamywani,aby zylo sie przystojnie za obca kase ! PO prostu idioci! Nowoczesna najmlodsza nastanie ,jak mloda PO bedzie spogladac zza krat! Nowoczesna ,psy ,ktore mysla ,ze im sie uda! Psy ,ktorych zamkniemy! Nalecz ,Niesiolowski ,to tylko loteria ,kto da wiecej??? NIE! Takie plotki chodza czerwoni smaciarze! 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1482532

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika ExPO został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1482535

Zatruja sie olowianymi oparami,jak spoleczenstwo zacznie strzelac! To minimalna kreska ktora dzieli Polakow ,od Oprawcow! Polska wyciagnie bron na bandytow! Koniec kurest,,,wa Polski! Wy ssy<<y dalej myslicie ,ze gracie! Nie ma gry! Jest Duda z Polska! Przepraszam Panstwa,ale ktos to musial dosadnie sprecyzowac!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1482540

Coś na tym portalu się dzieje nie tak, coś nie styka. Też to widzę, za dużo nawiedzonych ?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4
#1482542

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika ExPO został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1482551

czy ten nicek ma oznaczac kogos, kto juz do PO nie nalezy ?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

chris

#1482553

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika ExPO został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1482556

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika ExPO został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1482558

Tak sie sklada, ze komunikujemy tutaj poprzez komputer, wiec nie mozna wyrznac w ryj

np. po takich chamskich odzywkach.

Pytalem grzecznie, bo tutaj jest portal prawicowy i tematy sa raczej jasne dla wiekszosci.

Jezeli wiec ktos bardzo odbiega od normy, to nastreczaja sie zwyczajne pytania.

Pomylki sa rzecza ludzka, wiec jezeli ktos glosowal na PO, ktore z w swoim czasie obiecywalo gruszki na wierzbie

i zdolalo wowczas zebrac wokol siebie mlody i nie doswiadczony elektorat, to nie jest zadna hanba.

Natomiast jezeli, ktos nadal preferuje metody polityczne, albo lepiej mowiac ich brak u PO,

to juz zakrawa co najmniej na chorobe psychiczna, lub wyjatkowa podlosc.

I dlatego zadalem to pytanie, by poprostu wiedziec kto zacz ?

zrozumiano ?

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

chris

#1482578

Witam!  I tak trzymac drogi Panie Te psy posprzatamy! Pozdrawiam!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

ronin

#1482744

No cos takiego ?

zwracam sie do goscia uprzejmie, a on probuje sikac mi po nogawce...,

a do tego ponizej  psioczy na portal..., ze to i tamto...

niesamowite...

pzdr.

Krzysztof

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

chris

#1482794

gadające po polsku.pracownicy tych mediów tez w zasadzie posługują sie językiem polskim ale tylko tyle i aż tyle,Telewizornia winna być obiektywnym przekaznikiem informacji,a nie służącym wybranej opcji politycznej a do tego posiadajacą wadzę i zlecającą reklamy.Można tez podwazyc wysokosc wynagrodzenia róznych dziennikarzy i nawet trzeba.Nie mozna mówic że jak jakiś lis czy inny gadacz dostanie mniej to odejdzie,bo na jego miejsce napewno przyjdzie nowy i napewno lepszy,a to tylko utrzymywanie darmozjada i  jego bunczucznych wypowiedzi skłaniających społeczenstwo do kłutni podziałów jak to oznajmił straznik żyrandola.On chce łączyć a media dzielą lecz wina spada na łączącego w tym  wypadku.Prawdą jest że nic nie robił,ale media robiły a on sie z tym zgadzał nie wnosząć sprzeciwu.Jak w mediach wypowiada sie szczawiowo-mirabelkowy pieniacz to redaktorek siedzi jak mysz pod miotłą a jak prubuje powiedziec coś przeciwnik np z PiSu to redaktorek przerywa wtrąca sie bez powodu czym nakręca spiralę nienawiści i jeszcze do tego dostaje pieniadze.Pomijając etyke ale zastanawiam się czy jak by napadli na nas np ufoludki czy tez by trzymał ich strone czy podjął by walke na argumenty.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1482533

Po to jest realna polityka by wadliwe elementy systemu usunąć lub naprawić, a pożądany kształt systemu opisujemy w konstytucji. Ale trzeba się politycznie wysilić a czasem nawet wychylić. Nie ma darmowych lunchów.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1482543

No w tym problem, ze sa.

A przy tym wpadaja nie tylko wypchane koperty do kieszenie, ale i konta bankowe "pecznieja"...

i tym  jest caly ambarans...

pzdr.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

chris

#1482548

Witam! Jesienia zmienimy! Ta palestra pojdzie w krzaki! Umowy?,zmienimy nazwy programow ,aby sie nie kojarzyly z g...nem! Pozdrawiamy! Mowie my ,ale zadnego zwiazku z TV! My jako Polska Jesienia pozegnamy to skorumpowane towarzystwo , z zaproszeniem do prokuratury! Jestem ciekawy ,gdzie te szczekajace antypolskie psy maja zamiar uciec! Do konca Swiata scigamy lisow na oleju!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1482545

Trzeba spisac postulat z najwaznieszymi zagadnieniami i przekazac go Prezesowi.

Gdy zacznie od jesieni dzialac, to bedziemy temat po temacie odhaczac...

A postulat bedzie dlugi..., nie znam dziedziny zycia, ktora nie nalezyloby natychmiast naprawic.

Pamietacie jak Kaminski z Ziobro wzieli sie do pracy ? no, az milo bylo patrzec...

Blady strach oblecial wszystkich kanciarzy i bandytow, od morza po gory, od Odry po wschodnia granice...

Niezaleznie jakie kto ma animozje do PiS-u ( ze mna wlacznie ) , to jednak trzeba nam konsolidacji.

trzeba, by PiS powrocil na stare smiecie i nawet nie dokonczyl, bo w rzeczy samej wowczas nawet 

dobrze nie rozpoczal, w kazdym razie, by uczynil na naszym terytorium normalne panstwo.

I dopiero pozniej bedziemy mogli szlifowac i cyzelowac taka Polske, na ktora mamy ochote.

Nie znam kraju w EU, ktory bylby w takim oplakanym stanie, w jakim jest Rzeczpospolita...

Biorac pod uwage nasza historie i poziom rozwoju cywilizacyjnego naszego Narodu  jest to wrecz ewenementem...

Socjolodzy, psycholodzy, ba nawet psychiatrzy,  beda mogli  lat dziesiatki doktoryzowac sie  w tym temacie...

i nie mysle, by sie mylil...

 

pzdr.

Krzysztof

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

chris

#1482552

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika ExPO został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Art. 1 „Podejmowanie i prowadzenie działalności gospodarczej jest wolne i dozwolone każdemu na równych prawach, z zachowaniem warunków określonych przepisami prawa.”

Art. 4 „Podmioty gospodarcze mogą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej dokonywać czynności i działań, które nie są przez prawo zabronione.”

i odwołać wszelkie jej nowelizacje. Wtedy Polska będzie wielka. Czego chyba wszyscy chcemy.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6
#1482554

Witam! Zablysnie Polska, a Racja Stanu Polska,wiec Mamy Polske dla Polakow! Klaniam sie!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1482559

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika ExPO został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1482572

wasc obrazasz sporo porzadnych ludzi,ktorzy korzystaja z potalu.ja sobie kuzwa nie zycze zebys mie wasc wyzywal.a skoro portal ma sluzyc wymianie pogladow wymienmy je ale bez epitetow,one sa ponizajace i swiadcza o mialkosci wasci.co do owocow ,to owoce jednej formacji poltycznej sa juz z grubsza znane, co do dalszych perspektyw tychze sie okaze.natomiast winnych powinno sie wykluczyc ze spoleczenstwa na co najmniej 5 pokolen.ato ze media wymagaja regulacji to pewne jak to ze swieci slonce.

pozdrowka

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

marekpolo

#1482611

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika ExPO został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1482679

Wsio rawno ? Róbta co chceta ? Zlikwidować wszystkie różnice ? Zakazać zabraniania ? Społeczeństwo to jedna wielka magma ?

Jedna teoria wszystkiego wygląda z tego komentarza. Urawniłowka.

Jest sfera prywatna i jest sfera odrębna publiczna. I charakteryzują się innymi zasadami.

Tak jak w moralności mamy do czynienia z Dekalogiem, tak w państwie prawa mamy do czynienia z Konstytucją. I Dekalog jest prosty dla mądrego i podobnie wystarcza Konstytucja bez potrzeby mnożenia ustaw.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1482706

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

lżę. A właściwie z tego co bazgrolą. Często bez ładu i składu jakby byli pod wpływem.Czy ktoś kto tu pisuje to Polak wielki i patriota ? Z automatu ? Waść raczysz żartować. Jaśnie wielmożny autor tego tekstu według mnie brednie wypisuje. W Wolnej Polsce cenzurę chce wprowadzać. Nazywajmy rzeczy po imieniu. No tak czy nie ? Moja na jego wypociny odpowiedź jest prosta : precz z cenzurą, zlikwidować reglamentację, dać wszystkim równą szansę, znieść opłaty za prawa do transmisji, znieść koncesje, zlikwidować państwowy monopol. Spowodować konkurencję. Wtedy słuchacz / widz sam oceni, co warte a co nic nie warte. Doprowadzić do sytuacji gdzie telewizja, radio funkcjonuje normalnie. A nie pod kontrolą jakiś dewiantów walczących z narodem, z kulturą i ze wszystkim co nie azjatyckie. Z tzw. demokracją, z wolnością daną nam przez Stwórcę. To jest chore, nieludzkie i godne potępienia. Co niniejszym czynię. Co do kontroli ? Jakoś to trzeba kontrolować. Sugerowałbym kierowanie się w tym względzie etyką chrześcijańską. Z Chrześcijaństwa wyrastamy. Po podstawa. Nie rób nikomu co tobie niemiłe. Dodałbym jeszcze ustawodawstwo rzymskie połączone z grecką filozofią i greckim poczuciem piękna.
PS
Zniesienie reglamentacji, koncesji nie dotyczy tylko środków masowego przekazu. Dotyczy wszystkich elementów współczesnego państwa Polskiego.

Źródło: http://niepoprawni.pl/comment/1483079#comment-1483079

©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). &lt;- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2
#1483443

13.3pt;background:mintcream">“Autor tego tekstu według mnie brednie wypisuje. W Wolnej Polsce cenzurę chce wprowadzać”

13.3pt;background:mintcream">Już pisałeś swoje brednie o cenzurze w tej sytuacji Polski jaką mamy.:

margin-left:0cm;line-height:13.3pt;background:#8596AA"> "Times New Roman";mso-bidi-font-family:"Times New Roman";color:black;
mso-ansi-language:PL;mso-fareast-language:ES">"Po drugie uważam że zakazami, ukazami, siłowo, fizycznie, niczego się nie wskóra" 

margin-left:0cm;line-height:13.3pt;background:#8596AA"> "Times New Roman";mso-bidi-font-family:"Times New Roman";color:black;
mso-ansi-language:PL;mso-fareast-language:ES;mso-bidi-font-weight:bold">Odpowiedziałem: "Times New Roman";mso-bidi-font-family:"Times New Roman";color:black;
mso-ansi-language:PL;mso-fareast-language:ES"> „A czym, jak to bestie w ludzkiej skórze, przestępcy, mafie i spiskowcy, banda zdradziecka? Każdy normalny człowiek najpierw się broni, a później gada z pokonanym agresorem”.

13.3pt;background:mintcream"> "Verdana","sans-serif";mso-fareast-font-family:"Times New Roman";mso-bidi-font-family:
"Times New Roman";color:black;background:#8596AA;mso-ansi-language:PL;
mso-fareast-language:ES">Czy to nie wystarczy?

13.3pt;background:mintcream"> "Verdana","sans-serif";mso-fareast-font-family:"Times New Roman";mso-bidi-font-family:
"Times New Roman";color:black;background:#8596AA;mso-ansi-language:PL;
mso-fareast-language:ES">Do czego ty wolności potrzebujesz?

13.3pt;background:mintcream"> "Verdana","sans-serif";mso-fareast-font-family:"Times New Roman";mso-bidi-font-family:
"Times New Roman";color:black;background:#8596AA;mso-ansi-language:PL;
mso-fareast-language:ES">Jakie bestie reprezentujesz?„

13.3pt;background:mintcream">Piszesz: “precz z cenzurą, zlikwidować reglamentację, dać wszystkim równą szansę, znieść opłaty za prawa do transmisji, znieść koncesje, zlikwidować państwowy monopol. Spowodować konkurencję”. 

13.3pt;background:mintcream">I kto będzie konkurował – nadawca obywatelski , czy korporacyjny prywatny bogacz zupełnie wyprany z moralności, kierujący się jedynie prawem dżungli, prawem silniejszego?

13.3pt;background:mintcream">Demokracja jest  tam, gdzie Naród reprezentowany przez społeczeństwo ma swoje monopole, dające mu nie tylko główne źródło przychodów, ale i będące zarazem trzonem gospodarczym, ekonomicznym, obronnym i strategicznym państwa pod jego szczególną, roztropną troską o dobra wspólne – gdzie to władze państwowe sprawują bezpośrednią pieczę (pod kontrolą społeczeństwa obywatelskiego z użyciem mediów nadających na rynek publiczny).

13.3pt;background:mintcream">Dla ustanowieniia demokracji trzeba przywracać monopoli Narodu, a nie je niszczyć pod pretekstem, że władze państwowe mogą źle sprawować swoją funkcję.

13.3pt;background:mintcream">Chcesz pozbawiać naród jego praw niezbywalnych, a to miejsce tworzyć rynek może i wolny, tylko w sytuacji nierówności podmiotów na nim działających, a więc w sytuacji ekonomicznego uprzywilejowania korporacji prywatnych. A więc wcale nie wolny. Nadto jaką masz gwarancję, że tu się od razu nie umocnią interesy kapitału Polsce wrogiego, kolonizatorskiego, najeźdźczego, demoralizatorskiego pod każdym względem, zdradzieckiego i lewackiego.

13.3pt;background:mintcream"> "Verdana","sans-serif";mso-fareast-font-family:"Times New Roman";mso-bidi-font-family:
"Times New Roman";color:black;background:#8596AA;mso-ansi-language:PL;
mso-fareast-language:ES">Dlaczego manipulujesz, że chodzi Ci o walkę z tym, co „azjatyckie”?

13.3pt;background:mintcream"> "Verdana","sans-serif";mso-fareast-font-family:"Times New Roman";mso-bidi-font-family:
"Times New Roman";color:black;background:#8596AA;mso-ansi-language:PL;
mso-fareast-language:ES">„Azjatyckość” to władza niemoralna. Korporacjonizm też. Każdy faszyzm też.  A Twoje propozycje stanowią cały czas kręcenie się w kręgu faszyzmu – tylko ma być w nim mniej wpływu państwa, a więcej korporacji prywatnych. Widzę, że jesteś tu wyjątkowo wrednym sabotażystą demokracji i Narodu.

13.3pt;background:mintcream"> "Verdana","sans-serif";mso-fareast-font-family:"Times New Roman";mso-bidi-font-family:
"Times New Roman";color:black;background:#8596AA;mso-ansi-language:PL;
mso-fareast-language:ES">Przestrzegam innych uczestników forum.

13.3pt;background:mintcream">Piszesz: “Co do kontroli ?... Z Chrześcijaństwa wyrastamy. Po podstawa. Nie rób nikomu co tobie niemiłe”. A to całe: “Nie rób nikomu co tobie niemiłe” to właśnie bardzo poważne wypaczenie chrześcijaństwa, za którym idzie ideologia bylejakości, zatrzyma nia wzrostu i rywalizacji w dobru, oraz “równania w dół”.

13.3pt;background:mintcream">Piszesz: “Spowodować konkurencję”. 

13.3pt;background:mintcream">To też świadczy o Twoim zaangażowaniu ideologicznym, o chęci rozwalania cennej inicjatywy zanim przybierze kształt ruchów obywatelskich. Nie konkurencja sama w sobie jest ludzkim celem, a rywalizacja w dobrym.

13.3pt;background:mintcream">Konkurencję trzeba dopuścić, ale najpierw muszą być jej postawione wymagania co do moralności, bo tylko to co moralne jest prożyciowe i służebne człowieczeństwu.

13.3pt;background:mintcream">I bardzo dobrze, gdy będą umocowane konstytucyjnie.

 

13.3pt;background:mintcream"> color:#444444;background:white">miarka
Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3
#1482707

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika ExPO został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1482594

nie jest wartością absolutną.

Nikt nie kwestionuje zakazu propagowania treści komunistycznych czy nazistowskich, bo są one obiektywnie złe.

Tak samo głoszenie tez czy postulatów sprzecznych z polską racją stanu czy wartościami powszechnie uważanymi za moralnie dobre powinno być ograniczone czy sankcjonowane.

Inną kwestią jest skuteczność oceny. W świecie skażonym grzechem często trudno o obiektywną prawdę. Dziennikarz (w założeniu uczciwy i rzetelny) też ma swoje emocje, skłonności. Przekazując informacje, choćby w najlepszej mierze, może ją zniekształcić intonacją głosu czy niewinnym zdawałoby się pytaniem retorycznym.

Dzisiejsze media, wydaje się, że są często ekspozyturami dla agentów wpływu czy lobbystów różnego autoramentu. Techniki informacyjno-manipulacyjne są tak wyrafinowane, że dla normalnego człowieka nie do wykrycia.

Naprawdę trudna materia.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Prawda jest cenniejsza od życia

#1482653

Może w końcu nasza Polonia w Stanach zrobiłaby coś pożytecznego dla Starego Kraju.
Mogliby na przykład zacząć molestować nowych, amerykańskich właścicieli TVN i WSI-24 o zrobienie porządku ze swoją własnością w Polsce.
Ładnie to tak mieszać się w politykę najwierniejszego sojusznika Ameryki, manipulować w kampanii wyborczej i nie tylko?
Czy żaden kandydat na senatora nie potrzebuje polskich głosów w najbliższych wyborach?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5

Peter Blackwater

#1482887

Komuniści starali się dyskredytować amerykańską Polonię przez długie dziesięciolecia i widzę, że zdołali przekonać Ciebie, że Polonia nie robi niczego dla "starej" Ojczyzny. Lista co zrobiła Polonia dla Polski jest długa i jeżeli Ty o tym nie wiesz, to świadczy to nie najlepiej o Tobie a może wiesz? Dziwię się też, dlaczego tacy patrioci jak Ty przybierają sobie angielskojęzyczne psełdonimy.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1482996

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika JSC (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

że dużo robicie dla Polski, ale wiesz jak to u nas to wygląda?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-7
#1483003

więc przepraszam, powinno być "pseudonimy".

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1483101

... najpierw wskaż w kilku punktach, co ty zrobiłeś dla Polski dobrego. Bo to, że już tutaj swoim wpisem uczyniłeś zło, to jest oczywiste. 

Odnośnie działalności prywatnych mediów w Polsce - bez względu kto jest ich właścicielem, prowadzą ją one w oparciu o polskie prawo ustanowione przez antypolskich parlamentarzystów, a antypolscy prezydenci swymi podpisami wdrażali je w życie. Zatem jak się ma tutaj przypisywanie nieróbstwa Polonii Amerykańskiej? Totalny absurd!

Jeśli przypisujesz Autorowi Zetjot-owi mieszanie się do polityki w Rzeczpospolitej Polskiej oraz manipulowanie w kampanii wyborczej i nie tylko, to zdaje się nie masz najmniejszego pojęcia, jaką misję ma do spełnienia portal Niepoprawni.pl. Zajmowanie się polityką jest nadrzędnym obowiązkiem każdego obywatela! Jeśli nie będzie się nią zajmował, to polityka zajmie się nim, co w skutkach może być tylko dramatem dla obywatela.

 

P.S.
Zgadzam się w zupełności z opinią Romana z USA. Od siebie dodam, że skoro uważasz siebie za patriotę lepszego do Zetjot-a i Polonii Amerykańskiej, to zmień swój nick tak, by miał polskie brzmienie. Jesteś na portalu NP niespełna 2 dni. Jakoś trudno mi uwierzyć w to, co napisałeś o sobie tutaj: 
http://niepoprawni.pl/ludzie/peter-blackwater.
W związku z tym mam dwa pytania:
1) kiedy platformersi zwerbowali ciebie do grupy 50 hejterów, byś tu "mieszał"?
2) jaką stawkę zaproponowała tobie platformerska swołocz za jeden wpis oczerniający i deprecjonujący PiS i Prezydenta-elekta dra Andrzeja Dudę oraz nas niepoprawnych politycznie tu piszących? 

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1483005

Po co te insynuacje?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6
#1483007

... owe dwa moje pytania z poprzedniego komentarza... skieruję do ciebie.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1483010

Jedyną osobą, która próbowała werbować mnie na TW jesteś ty... Na początek oferowałeś, że zablokujesz machinę minusującą.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-7
#1483067

Oto mamy tu jeden z przykładów "robienia smrodu" na NP przez użytkownika o nicku JSC. Dziel i rządź! - to dewiza JSC. Czyżbyśmy tu mieli ewidentny przykład hejtera, o którym mówiła Kopacz-ka??? 

Otóż przenigdy nie werbowałem kogogolwiek na TW, także JSC! Niepoprawni znają mnie od 25 czerwca 2012 roku i nikt nigdy nie napisał, że werbuję kogoś na TW, bo to byłoby potworne kłamstwo! Zresztą nie będę udowadniał, że nie jestem wielbłądem. Ponadto przenigdy nie oferowałem, że zablokuję... machinę minusującą. Nie włączyłem się nigdy w działanie Klubu Antypałkarskiego, o czym wielu tu piszących doświadczyło na własnej skórze (punktacji). 

JSC! - nie wchodzę z tobą absolutnie w żadną polemikę, więc nie próbuj odpowiadać. Jakoś trudno mi w tobie odnaleźć partera do jakiejkolwiek dyskusji.

 

 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1483072

na istnienie nieformalnej grupy minusującej. Treść PW jaki do mnie wysłał do mnie Satyr w dniu 31 maja 2015:

Witam Cię JCS!

Jestem Satyr, piszący tu od czerwca 2012 roku i stowarzyszony z Redakcją tego portalu.
Ponieważ w jednym z Twoich ostatnich komentarzy przeczytałem, że studiowałeś w WSKSiM
w Toruniu, proszę Ciebie o przybliżenie informacji, które dadzą obraz na tyle skuteczny,
by Twoje komentarze nie były w ocenach minusowane.
Zatem, jeśli nie masz nic do ukrycia - podaj, jaki kierunek studiowałeś w na WSKSiM
i kto był Twoim promotorem pracy końcowej. Pytam, bo jestem w stanie pomóc Tobie
w zaistnieniu na tym portalu, wszakże pod warunkiem, że będę coś więcej o Tobie wiedział.
Zbieranie samych minusów nie należy do przyjemności, więc jeśli masz szczere zamiary -
daj mi tę informację.

Serdecznie pozdrawiam i życzę samych dobrych wpisów na Niepoprawnych,

Satyr

Koniec PW

Kluczowe fragmenty powyższego:
(...)Jestem Satyr, piszący tu od czerwca 2012 roku i stowarzyszony z Redakcją tego portalu.(...)

(...)Pytam, bo jestem w stanie pomóc Tobie
w zaistnieniu na tym portalu, wszakże pod warunkiem, że będę coś więcej o Tobie wiedział.
Zbieranie samych minusów nie należy do przyjemności, więc jeśli masz szczere zamiary -
daj mi tę informację.(...)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7
#1483079

A uczyli was tam zwykłej ludzkiej przyzwoitości że prywatnej korespondencji sie nie ujawnia, zwłaszcza że nie zawiera jakis gróżb etc.

JESTEŚ ZEREM - DNO DNA I METR MUŁU

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3
#1483108

mianem trolla to nie jest korespondencja prywatna tylko dowód na obronę mojego wizerunku.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-8
#1483109

czy Ty czytasz co piszesz, cytujesz fragment korespondencji prywatnej a teraz twierdzisz ze to nie jest korenspondencja prywatna, to kiedy piszesz prawde, odpisz konkretnie w temacie nie owijaj ........ w bawełne

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3
#1483110

oferta nieoficjalnej współpracy z Satyrem i osobnikami z nimi powiązanymi i jako taka, co podejrzewam jest łamiąca prawo NP, nie może być traktowana korespondencja prywatna.

Do póki nie zaczęła się ta chryja z trollem raczyłem to traktować jako wolny żart, ale skoro wyjeżdża z tym oficjalnie to poczułem się zmuszony do obrony.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-8
#1483112

Jezeli rzeczywiscie bylbys absolwentem torunskiej uczelni, to nigdy byc nie ujawnil prywatnej poczty...

i to niezaleznmie od sytuacji..., w tym momencie i miejscu straciles honor...

A jezeli byles przez przypadek na tej uczelni, to jest to takie samo nieszczescie,

jak Palikot Dla KUL-u...

Pewnych rzeczy czynic nie wolno...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

chris

#1483337

byłem tam przez pomyłkę.

Ale oferta nieformalnego wypromowania, czyli wywołania skutku publicznego, mnie na tej witrynie nie jest korespondencją prywatną. Przede wszystkim to jest dowód na istnienie na tej witrynie układu hejtersko-trollowego,który z taką lubością krytykujecie w PO. Skoro krytykujecie takie praktyki to sądzę, że uznajecie je za niegodne, zatem ukrywanie dowodów na istnienie ich tutaj byłoby współsprawstwem niegodnych praktyk, których ta witryna pada ofiarą.

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5
#1483345

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

W mmnc przstępstw czy prpzycj krpcj...tjmnc krspndncj n bwązj.T n m nc wspólng n z WSKSM n z czrnnm brną wzrnk. T pwnn być jwnn ntychmst. Nstępn fr Rywn...Lprd znw m rcję, ż NP t Plsk w pgłc.

Verita

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6
#1483363

To nie Polska to POmiot PO w natarciu, zgodnie z przyrzeczeniem Kopaczowej i Kidawy.

Z dużym zaciekawieniem będę obserwował poczynania Gawriona, czy jak PO POdmiecie sprawę pod dywan, czy poleci pierze.Tak długo im się udawało, że stracili proporcyje, Dobrodziko.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-7
#1483366

Gdy zaoferujesz niewidzącemu pomoc  przy przejściu na drugą stronę ulicy, czy to jest propozycja korupcji?

JSC powinien wiedzieć, że robiąc z siebie na forum sierotę po toruńskiej uczelni, napotka  osoby, które niezdarnej sierotce będą chciały pomóc! Czy życzliwym być to źle? A tak właściwie, piszesz na portalu, gdzie denerwują Ciebie tu piszący, powtarzasz, tę kwestię często!  Po co w takim razie tu przebywasz? Masochizm?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

viki

#1483423

Wpis od którego zaczęło się korumpowanie mnie zaczęło się od komentarza: http://niepoprawni.pl/comment/1481733#comment-1481733 o treści:
--------------------------
Śledztwo smoleńskie?

Kto wierzy, że będzie rzetelne?

To co niżej napiszę jest takiej rangi, że odpowiedzialność każe podać moje imię i nazwisko.
Jacek Strzemieczny PESEL: 86101404350

W dniu katastrofy byłem studentem WSKSiM oraz mieszkańcem ich akademika. I widziałem, że już po kilku pierwszych godzinach była pewność (już wtedy udowodniono!), że to był zamach.
A z drugiej strony, tak się domyślam, że jak rząd zorientował się, że pójdzie stanowcza teza zamachu to uznali, że lepiej nie przyznawać się do niczego.
----------------------

I dotyczyła ona atmosfery panującej w WSKSiM po pierwszych godzinach po katastrofie smoleńskiej. I nie ma tu żadnej mowy o prośbach o pomoc.

A pomoc? Na czym ona miała polegać?
- Na kogo zamierzał wpływać Satyr?
- Jakimi metodami zamierzał Satyr ukrócić minusowanie mnie?
- Jakimi metodami zamierzał Satyr mnie promować?

A na koniec, gdzie pisałem, że denerwują mnie osoby tu piszące?

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2
#1483457

masz blade pojecie o tym co Polonia robi dla Poslki ,albo jestes platnym pacholkiem zydokomunistycznej dyplomacji ktora wciaz od 45 roku za granica nie tylko wlaczy z patryjotycznymi Polonusami, ale dalej nieprzerwanie wyrabia zla opinie Polsce,tak ze morda w kubel.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1483444