Widzieliście taki numer? Kto tu upadł na łeb?

Obrazek użytkownika zetjot
Blog
Ale numer - proszę poczytać o procesie wytoczonym Gazecie Polskiej Codziennie przez wymienionych poniżej panów:
 
"To chyba najbardziej kuriozalny wyrok w historii Strefy Wolnego Słowa. Sędzia Magdalena Kubczak z Sądu Okręgowego w Warszawie skazała wydawcę „Gazety Polskiej” za to, że zgodnie z faktami i nie naruszając żadnych umów, zamieścił na okładce filmu „Córka” nazwiska dwóch autorów Polskiej Kroniki Filmowej: Jana Strękowskiego i Pawła Banasiaka. Sąd nakazał przeproszenie ich na łamach „Rzeczpospolitej” i wypłacenie im po 30 tys. zł - czytamy w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie"."
 
Kuriozalnych wyroków tego typu znamy mnóstwo z historii postpeerelu i nie robią one już większego wrażenia. Ale przednie, dla mnie bomba, jest wyjaśnienie przyczyny, dla której wymenieni panowie wystąpili z powództwem przeciwko GPC:
 
"To, zdaniem Strękowskiego i Banasiaka, naruszyło ich dobra osobiste. Ich tłumaczenia dużo mówią o 25-leciu polskiej wolności. „Czuję się niekomfortowo, że zostałem przypisany do pewnej opcji politycznej. Tracę możliwości zarobku, ponieważ jestem pomijany przy realizacji niektórych projektów” – przekonywał sąd Jan Strękowski. Obaj wskazywali przy tym, że fakt, iż znajdowali się na okładce filmu, przeszkodził im w możliwości zarobkowania. Jak twierdzą, Polski Instytut Sztuki Filmowej nie dofinansował jednemu z nich filmu o… Misiu Uszatku. Ich zdaniem wszystko przez to, że „GP” jest sprofilowana politycznie."
 
Nie wiem dlaczego ani ci panowie, ani wysoki sąd nie zwrócili uwagi na to, że złożyli donos na PISF za stosowanie bezprawnych kryteriów eliminowania ludzi o pewnych poglądach ze sfery publicznej i zawodowej. Bardzo ładnie się podłożyli a teraz GPC powinna złożyć doniesienie do prokuratury o bezprawnych praktykach mających znamiona łamania konstytucji. Jak Pan Bóg chce kogoś pokarać to mu rozum odbiera. Mamy to czarne na białym. Wysoki Sąd się poślizgnął na skórce od banana.
 
Link do artykułu - http://niezalezna.pl/68567-kara-dla-calego-srodowiska-gp-za-pamiec-o-ofiarach-katastrofy-smolenskiej
Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:12)

Komentarze

odpornością na fakty i logiczne myślenie.

W sumie GP powinna wnieść o przeniesienie wykonalności wyroku na PISF...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1486701

Witam! I tu sie klania brak dekomunizacji wymiaru sprawiedliwosci! Gruba kreska Mazowieckiego! Chcac zbudowac nowa Polske,musimy zbudowac calkowicie nowy wymiar sprawiedliwosci z nowa konstytucja! Pozdrawiam!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1486711

Wyroki "niezawisłyxh sądów" III RP podobne sa do wyroków inspirowanych przez komunistów, tylko w PRL-u nie było w nich tyl ebezczelności i przekonania o bezkarności panówi pań "sędziów"...no a Uszatek? Wiadomo był politycznie podejrzany odkąd kazał wszystkim dziecim na wizji pocałować się w ...wiadomo zresztą jak było...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1486720

Całować w ... kazał się nie Miś Uszatek, a Miś z Okienka.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1486734

Ze o tych niby sędziach spod znaku sierpa i młota nie zapomni nowy prezydent jak również premier,i nie bedzie zadnej mowy o grubych kreskach .

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

adolfnr2

#1486750