Uchodźcy ? Jacy uchodźcy ?

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Włączam radio, a tam Robert Mazurek o uchodźcach gada.

Jacy uchodźcy ? Słownik redaktorowi Mazurkowi zubożał ? Może są tam i uchodźcy, ale przeważająca część to imigranci. A zdarza się że w mediach dodatkowo, oprócz o uchodźcach, to bębnią też o solidarności, europejskiej. Jaka solidarność ?

Uchodźcy ? Jacy uchodźcy ? Kto tu widzi uchodźców ?

W mediach wciąż słyszę kłamstwa o uchodźcach. To nie są żadni uchodźcy, to są imigranci. Jeżeli ktoś chce uniknąć przekłamań niech używa słowa “migranci”. Termin” uchodźca” jest precyzyjnie zdefinioway i odnosi się do osoby przebywającej w którymkolwiek pierwszym kraju po przekroczeniu jednej granicy. Tak więc mamy do czynienia albo z medialnym niechlujstwem, albo ze zideologizowaną propagandą.

Jednym słowem, w Europie mamy do czynienia z gigantycznym kłamstwem. Przyczyny są zapewne rozmaite, ale nie mają nic wspólnego z realną oceną sytuacji. Tu wchodzą w grę ideologia, interesy, handel niewolnikami i zwykły szmugiel uprawiany przez grupy przestępcze.

Uchodźcom trzeba pomagać, ale na miejscu. Imigrantom zaś trzeba postawić szlaban. I nie dawać robić sobie wody z mózgu. A niektórzy próbuję, choć im to marnie wychodzi, popatrzmy:

http://wpolityce.pl/polityka/341691-aberracja-gosc-w-tvn-na-powaznie-przyjmujemy-7-tys-uchodzcow-jeden-wysadza-sie-w-powietrze-i-ginie-10-polakow-ale-uratowalismy-zycie-6999-osob

Drugą manipulacją jest nadużywanie zwrotu “solidarność europejska”, która jakoby ma nas motywować do akceptacji relokacji rzekomych uchodźców. To jest fałsz wywodzący się z kłamstwa o imigrantach, a po drugie, solidarnosć wiąże się z równoprawnością w podejmowaniu dobrowolnych decyzji. Nie ma dobrowolności, znika solidarność. Ponadto solidarność dotyczy kwestii wewnątrzunijnych, a zapraszani imigranci są spoza UE, więc co tu do rzeczy ma solidarność ?

Nie dajmy sobie robić wody z mózgu.

A najbardziej kompetentny wykład problemu przedstawił senator Obremski:

http://wpolityce.pl/polityka/341393-wsieci-wyjatkowa-relacja-senatora-obremskiego-z-obozow-dla-uchodzcow-widac-nieskutecznosc-polityki-europejskiej

I rzecz najważniejsza w tym kontekście – jeżeli mówimy o solidarności, to mamy olbrzymie zaległości w obowiązkach wobec rodaków wywiezionych przez Sowietów na wschód, zeległości powstałe z winy poprzednich ekip rządowych. I to jest nasz priorytet, a nie jacyś mityczni “uchodźcy”. I jeżeli ktoś pieprzy o “uchodźcach” to należy go gasić pytaniem o repatriantów z Kazachstanu.  

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)

Komentarze

Ale zwróćmy uwagę że nawet posłowie PiS wypowiadający się w mediach używają określenia "uchodźcy" wówczas jak mówią o imigrantach. To  że dziennikarze mediów wrogich PiSowi używają terminu "uchodźcy" to nic dziwnego, ale jeśli tak jest, to przepytywany w TVN poseł PiS powinien prostować terminologię której używa dziennikarz. "Nie, panie redaktorze, nie uchodźcy, tylko imigranci". Niestety jestpodobnie w TVP. Jak słusznie pisze zetjot, Europa jest poddana szantażowi, a używana terminologia spełnia kluczową rolę "oszukiwacza". W Polsce niestety też. Z tym trzeba skończyć.

Należy także poprawiać hierarchów wówczas kiedy mówią o uchodźcach. "Korytarze humanitarne dla uchodźców". Słuchać tego już nie mogę.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Traczew

#1541510

to mogą ostatecznie być "nachodźcy" nie mniej, prawidłowo, powinno być najeźdźcy!

Pzdr,

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1541543

Ponad wszelką wątpliwość jest to faktem. Niegdyś, otwarcie granicy dla Czeczeńców zaowocowało falą uchodźców. Nie byli u nas długo, bo warunki im nie odpowiadały i uciekli do Niemiec Już w zeszłym roku władze tego kraju doszukały się w ich dokumentach informacji o kraju, który udzielił im azylu jako pierwszy i zgodnie z prawem odesłały nam z powrotem ponad siedmiuset Czeczeńców. Teraz przyszła kolej na kolejnych ośmiuset, a to dopiero pół roku. Niemcy szukają dalej. Polska musiała przyjąć tych ludzi. Są więc uchodźcy i do najbezpieczniejszych, niestety, nie należą. Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1541569