Opracujmy ranking szubrawców

Obrazek użytkownika zetjot
Blog
Od 300 lat historia Polski jest pasmem rozmaitych nieszczęść. Przyczyny tego toku wydarzeń są rozmaite i nie na wszystkie mamy wpływ jako obywatele. Jednak jest jedna rzecz na którą wpływ mamy, ale o to nie dbamy. Nieszczęscia te biorą się m.in. ze zbrodni, których dopuścili się sami Polacy, a które zostały puszczone płazem i nierozliczone, pogłębiając w ten sposób demoralizację. Tym razem świadomość tego stanu rzeczy jest większa, teoria gier daje podstawy do naukowej oceny tego zjawiska, i tego błędu nie można powtórzyć i pozwolić sprawcom z postpeerelu wymigać się od oceny i ujść  sprawiedliwości.
 
Jednak najpierw należałoby stworzyć ranking hańby, ranking skurwysynów "III RP",  i bezustannie go publikować, zawieszając na stałe na SG rozmaitych portali. Sprawą drugorzędną choć nie do pominięcia, jest, z tego punktu widzenia  rodzaj kary, jaka powinna być takim osobom wymierzona. Na liście proponowałbym umieszczać polityków, ludzi mediów i celebrytów, jako że ci najczęściej pojawiają się w sferze publicznej, która nas tu najbardziej interesuje i ponoszą największą odpowiedzialność za jej psucie. Nie umieszczałbym na niej biznesmenów, chyba że bardzo zaangazowanych, bo biznes to kwestia prywatna a nie publiczna. Mam też wątpliwości co do celowości umieszczania na tej liście komuchów, takich jak Kwaśniewski, Miller czy Czarzasty, bo o nich z góry było wiadomo, jacy są. Możnaby ich umieścić na osobnej podliście.
 
Wydaje mi się, że 1 miejsce w takim rankingu bezpelacyjnie przypada Tuskowi, 2-gie Michnikowi, 3 - Olejnik, 4 - Lisowi, 5 - Żakowskiemu, 6 - Palikotowi. Pozostałe nazwiska proponowałbym najpierw umieszczać w porządku afabetycznym, a dopiero potem przydzielać im miejsca numerowane.
 
Oprócz tego możnaby pomyśleć o liście głupców lub frajerów "III RP", na której umieszczalibyśmy takie nazwiska jak Tomasz Wołek, Cezary Michalski, Kazimierz Marcinkiewicz, Lech Wałęsa. Jest tu problem, np z Wałęsą czy bardziej zasługuje na listę łachudrów czy na listę frajerów. Raczej optuję za listą frajerów, bo przecież on sam strzelił sobie w stopę, idąc w zaparte, choć nie musiał..
5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (12 głosów)

Komentarze

Mozna tez zrobic ranking portalowych szubrawcow, nie ma ich duzo ale zlosliwe to i upierdliwe. Jak nie jakies @dzieci to nastepny Exponat czyli szwagier szwagra z krunikowa.

Vote up!
10
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1476267

Widziałam dopisane nazwiska na salonie 24. Ja bym dodała Wojewódzkiego, Kubę. Przede wszystkim za wtykanie polskiej flagi w psią kupę. Nastepnie za to, że przez wiele lat musiał w każdym programie wydrwić Kaczyńskich (od dawna nie oglądam, więc nie wiem, czy jest tak nadal). Za naśmiewanie sie z katolikow. I za podawanie  swoich łajdackich przekonań w lekkim sosie rozrywki, wciągającym młodzież.

Kilku szubrawców odeszło juz z tego świata. Nie mialoby sensu umieszczanie ich na tej liście. Ale pewnie każdy ma wlasne typy.

 

Vote up!
8
Vote down!
0
#1476276

Popieram inicjatywę.

Pozdrawiam.

 

PS. Niedawno bodaj w dziale Grafika, w komentarzu, proponowałam właśnie listę rozgrzanych sędziów i prokuratorów III RP by wisiała w widocznym miejscu SG non stop i aktualizowana ale nie podejmuję się tego zadania bo nie siedząc w Polsce nie bardzo "siedzę" w temacie.

Vote up!
8
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1476282

O, w tym punkcie moje niedopatrzenie, ta kategoria musi być uwzględniona.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1476291

Tusk rzeczywiście "zasłużył" na to miejsce, ale już potem nie można zwykłych funkcjonariuszy propagandy windowac tak wysoko. Drugi Michnik/ Szechter przejśc może bo on ma tyle jeszcze niewyjaśnionych rzeczy za uszami,że pokoleń nie starczy. A dalej to - Kiszczak, "TW "Bolek", Jaruzelski, Mazowiecki, Buzek, Komorowski, Sikorski, Vincent, Lewandowski, Bielecki...starczy...?

Vote up!
4
Vote down!
0

Yagon 12

#1476288

Nie wrzucałbym komunistów do tej samej listy.Wydaje mi się rozsądnym rozgraniczyć te kategorie wagowe. Komuniści to jest problem historyczno-strukturalny, wywodzący się z peerelu. Tymczasem ci drudzy działali w odmiennych warunkach "III RP" i nie mogą zasłaniać się peerelem - tu mamy doczynienia z kwestią charakteru i psychologii.. Nie możgą być na tej samej liście Buzek i Jaruzelski.

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1476292

Nie rozumiem Panskiej wypowiedzi! Przeciez Polska rzadzi polsko-ruska mafia! U wladzy byla ubecja i byle gru usadowieni w spolkach ,radach nadzorczych sterujac tymi rzadzacymi zkundlonymi zdrajcami! A gdzie Pawlak z Millerem! Zaklepali gaz z cenami z ksiezyca! Pawlak zaszyl sie i uwaza ,ze nic sie nie stalo! To czerwone bydlo zapoczatkowalo grabierz Polski! A teraz mamy mafie!

Vote up!
4
Vote down!
0

ronin

#1476310

Czego Pan nie rozumie, przecież to proste - trzeba zachować jakąś logikę, która rozróżnia różne kategorie.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1476324

Nie wrzucałbym komunistów do tej samej listy.Wydaje mi się rozsądnym rozgraniczyć te kategorie wagowe. Komuniści to jest problem historyczno-strukturalny, wywodzący się z peerelu. Tymczasem ci drudzy działali w odmiennych warunkach "III RP" i nie mogą zasłaniać się peerelem - tu mamy doczynienia z kwestią charakteru i psychologii.. Nie możgą być na tej samej liście Buzek i Jaruzelski.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1476293

Aby porządnie wysprzątać trzeba zacząć od swoich śmieci. Nieszczęściem Polski jest to, że tylko raz niektórzy zdrajcy zostali powieszeni, a było to "w noc listopadową" 1830 roku, i to też nie wszyscy. Dodanie do "aleji wstydu i zdrady" agentów wpływu byłoby wskazane. Ci bowiem strojąc się w patriotyczne piórka wprowadzają zamieszanie i podejrzliwość wśród Polaków.

Vote up!
6
Vote down!
-2

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1476306

Do tej listy proponuję dodać rycerzy okrągłego stołu.

WSZYSTKICH. Niestety.

Vote up!
5
Vote down!
0

markiza

#1476312

Trochę rozsądku by nie zaszkodziło. Okrągły stół był właściwym posunięciem politycznym -  nie oceniajmy okrągłego stołu w oparciu o dzisiejszą wiedzę, bo to błąd logiczny. Błędem było utrwalanie okrągłego stołu zamiast prowadzenia realnej polityki.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1476326

Myślę też, że powinniśmy zacząć od naszego środowiska.

Na początek proponuję stworzyć listę zdrajców i kolaborantów produkujących się na tym portalu. Przede wszystkim powinni znaleźć się na niej ci, którzy występują publicznie przeciwko polskiej racji stanu, sieją tu defetyzm i wychwalają faszystowską Rosję. Także ci, którzy próbują skłócić Polaków i Ukraińców (naszych braci Słowian) - walczących obecnie z naszym odwiecznym wrogiem.

Pierwsze miejsca wg mnie powinna "zaszczycić" rosyjska agentura wpływu. Jak pamiętamy Bibrus i Trybeus nie tylko do działania za pieniądze z Kremla na szkodę Polski się przyznali ale nawet tym się chwalili.

Zaraz za nimi powinni znaleźć się ci, którzy wprawdzie publicznie do tej haniebnej działalności się nie przyznali, ale działają podobnie do nich i podzielają ich poglądy.

Jakby ktoś miał problem z identyfikacją takich szkodników, to takim dobrym sprawdzianem są "banderowcy" i "nocne wilki". Zobaczmy, kto ciągle wyciąga ten odgrzewany "banderowski kotlet", albo kto chciał wpuścić do Polski ruskich bandytów na motorach.

Vote up!
5
Vote down!
-1

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1476314

To co Pan proponuje, demontuje  cały pomysł. Wszystko we właściwej kolejności, a najpierw musi iść górna półka szubrawców.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1476327

Można przecież robić to równolegle. I na każdym poziomie / kategorii można prowadzić swoistą punktację. Dla przykładu przełożony tych dwóch, których wymieniłem powyżej - Spirito Libero vel Jarek Ruszkiewicz jest nieporównywalnie większym od nich szkodnikiem. A jeszcze większym jest Ryszard Opara, który założył Nowy Ekran / Neon24.ru z nadania WSI a następnie oddał go rosyjskiej agenturze wpływu. I to / grzeszki powinny być dokładnie udokumentowane i opisane. 

Albo jeśli chodzi o wymiar sprawiedliwości to poczesne miejsce powinni zająć prokuratorzy PRL, którzy skazywali polskich żołnierzy i patriotów na śmierć i długoletnie więzienie z Heleną Wolińską na czele. 

I aby pomysł nie spalił na panewce to proponuję zacząć już teraz go realizować, np. przy pomocy Wiki, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoich kandydatów i opisać ich zbrodnie.

---------------

Acha, i proszę mnie nie tytułować per "pan" bo ten zwrot jest obraźliwy w Internecie.

Vote up!
5
Vote down!
-1

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1476337

A wic po koleji.

  1. Skąd wiesz kto jest rosyjskim agentem czy ukraińskim agentem, a kto niemieckim czy żydowskim?
  2. Chyba zdajesz sobie sprawę, że za takie oskarżenie możesz mieć potężne nieprzyjemności, nawet prawne? Tak więc jeśli nie masz niezbitych dowodów na czyjąkolwiek wrogą działalność, daj sobie spokój, bo możesz ściągnąć na NP kłopoty.
  3. Mówisz o odwiecznym wrogu. Polska ma dwuch odwiecznych wrogów, Niemcy i Rosja.
  4. Bracia słowianie. Otóż braćmi słowianami, a nawet naszymi rodakami są napewno Rusini. Czy Kozacy niżowi (Ukraińcy) są "braćmi słowianami"? Napewno w takim samym stopniu jak "bracia słowianie" Rosjanie.
  5. "Banderowcy, upowcy, melnykowcy" jest to określenie pewnej ideologii, nawiasem mówiąc zbrodniczej, nazistowskiej ideologi, której znacząca masa Rusinów nigdy się nie poddała. Została zasiana wśród przede wszystkim najbiedniejszych warstw kozactwa niżowego i o dziwo polskich neofitów ukrainizmu. Najgorsze, że ta ideologia w dalszym ciągu istnieje, mało tego zaczyna przeżywać ponowny rozkwit. Tego należy się bać, bardzo bać.
  6. Pamiętaj o wzajemności uczuć, bo jednostronna miłość nie prowadzi do niczego. Najwyżej do wchodzenia komuś w d.... bez mydła.
  7. Być Polakiem, to przede wszystkim mieć swój honor i szacunek do swoich przodków. Ani honor, ani szacunek do przodków nie podlegają koniunkturalnym zmianom. Racja stanu, w zależności od układów geopolitycznych może się zmieniać, ale honor i szacunek do siebie i swojego narodu, nigdy!
Vote up!
4
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1476359

// Na początek proponuję stworzyć listę zdrajców i kolaborantów produkujących się na tym portalu.//

nie ma kolego ich zbyt wielu, ale są, zmieniaja nick-i , produkują sie za dwóch, a lada dzień pojawi sie pewnie banita.

Vote up!
1
Vote down!
-1
#1476504

...taki ranking to właściwie temat rzeka, tak czy siak jak mówią górale:))), ja bym tu jeszcze dorzuciła Paradowską, niechże się kobicina cieszy.

pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
0

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1476345

Ja na pierwszym miejscu uniescil bym Urbana, bo to szubrawiec wyjatkowy, ktory innych szubrawcow wychowal!

Vote up!
3
Vote down!
0
#1476391

Urban to szubrawiec ale z listy peerelowskiej, a mnie interesuje tu, tu, ranking III RP.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1476407