Noblem ukarani

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Świetnie ujął kwestię prof. Nalaskowski pisząc o oczekiwaniach kulturalnych i patriotycznych Polaków, że doceniony zostanie Zbigniew Herbert i przyznana mu zostanie nagroda Nobla. Sprzeczne to by było jednak z duchem czasu, który zadecydował odmiennie, o ukaraniu Polski Noblem dla Tokarczuk.

Jeśli ktoś ma jeszcze wątlwości, to wykład pani Tokarczuk w Stocholmie powinien je rozwiać  

Pani Tokarczuk wzięła się za Kolumba. Nie jest w tym oryginalna, bo Kolumb od pewnego czasu źle się kojarzy środowiskom lew-lib, więc i pani Tokarczuk pożeglowała z duchem politpoprawności.

Myślę, że pani Tokarczuk ma kolejny temat do pisarskich peregrynacji: Kolumb wywołał małą epokę lodową. Tokarczuk może pisać ksiązki typu fantasy, ma zadatki by osiągnąć mistrzostwo w tym gatunku literackim.. 

]]>https://www.tvp.info/45667628/olga-tokarczuk-cos-jest-ze-swiatem-nie-tak ]]>

Kolumb i jego odkrycie Ameryki to koniec w. XV, podczas gdy mała epoka lodowcowa rozpoczęła się w w. XIII, a jej namacalne skutki to zagłada osiedli grenlandzkich wikingów, które straciły z powodu klimatu kontakt z Islandią i Norwegią i mozliwości niezbędnej do przetrwania wymiany handlowej. Kolumb nic wspólnego z epoką lodową nie miał. Zadecydowały o niej erupcje wulkaniczne w tropikach, które ograniczyły dopływ energii słonecznej na półkuli północnej, doprowadziły do zwiększenia powierzchni lodowców na Grenlandii, a następnie do pokrycia płn. Atlantyku warstwą lekkiej zimnej słodkiej wody z ich topnienia w zetknięciu z oceanem, która stworzyła zimny pancerz na powierzchni, a to spowodowało znaczne oziębienie klimatu w Europie i Grenlandii. 

Takie banialuki to ewenement. Opozycja podobno narzeka, że TVP nie transmitowała tego wydarzenia. Całe szczęście, że zaoszczędziła nam wysłuchiwania tych bzdur.  

]]>https://www.salon24.pl/newsroom/1004748,opozycja-oburzona-ze-tvp-nie-tra...]]>

I proszę porównać postawę pani Tokarczuk z postawą niezłomnej kobiety, dr. Katarzyny Jachimowicz, która rzuciła wyzwanie systemowi w Norwegii i ... wygrała. 

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (12 głosów)

Komentarze

... więc wyzbądźmy się - my Polacy - wyobrażenia, że kiedykolwiek dostaniemy Nobla. Zarówno pani Wisia, pan urodzony w Litwie, jak i pan praktyk-elektryk, wszyscy oni szkodzili lub pluli na swą Ojczyznę. Czemu się Szanowny Zetjocie dziwisz? To normalka, tak ma być, a "nobel" rozdawany przez normalnych inaczej tylko się wpisuje w ową normalność, właśnie inaczej.

Pozdrawiam serdecznie Ciebie i podobnie myślących.

Vote up!
6
Vote down!
0

Apoloniusz

#1611134

"Noblem ukarani" - znakomite i bardzo trafne okreslenie tego zjawiska.

Vote up!
4
Vote down!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1611177

Kiedyś Nobel to było COŚ!

a dziś Nobel to tylko poruta.

Jak nie Bolek noblista, to

Wisia, albo Olga, czy inna

smuta. 

Więc pytanie nasuwa się mi:

- kim są ci co TE noble przyznają? 

TAM kryterium jest # ONE!

pluj na Polskę - nobla masz!

jak dostali ci co Polskę 

opluwają..............

Vote up!
4
Vote down!
0
#1611182