No i kto tu okazał się idiotą i szaleńcem ?

Obrazek użytkownika zetjot
Blog
Czy tych buraków nie stać już na żadną finezję ?  Muszą iść w zaparte, wystarczy posłuchać Nałęcza w Trujce. W mediach reżimowych, np. w ostatnim programie Lisa, odbywa się rozpaczliwe zaklinanie rzeczywistości przy pomocy bezustannie powtarzanej frazy o "demokratycznym państwie". Algorytm rozumowania, który tej frazie towarzyszy, jest porażająco infantlny - "Mamy państwo demokratyczne, więc wyrok sądu w sprawie Kamińskiego jest wiarygodny."
 
Więc przypomnę, że jest dokładnie odwrotnie, bo basic logic wskazuje, iż po owocach ich poznacie. Jakie są wyroki sądu, takie jest państwo, a bezprawie sądowe przesądza o niedemokratyczności państwa, jako że sąd to jedna z instytucji władzy państwowej. Zgnilizna opanowywała w trakcie premierowstwa Tuska kolejne segmenty państwa ( chyba pamiętają Państwo represje i naciski wobec nezależnych historyków, które ten proces zainicjowały?) aż w końcu dotarła do podstawowego segmentu demokracji jakim jest system wyborczy, co jednoznacznie potwierdził raport NIKu.
 
Demokracja ma parę aspektów . Jednym z nich jest istnienie i działalność opozycji, a tu oto polityk opozycji i szef służby walczącej z korpupcją zostaje skazany przez skorumpowany bezmiar niesprawiedliwości. Drugim aspektem jest aspekt podstawowy dla demokracji czyli system wyborczy, który, w świetle raportu NIK, okazał się totalną kompromitacją. Wniosek jest prosty, choć mało odkrywczy, bo przecież o układzie postkomunistycznym prof. Staniszkis pisała już ze dwadzieścia lat temu. Trzeba było czytać. W Polsce nie ma demokracji, co już parę lat temu mógł zauważyć nawet taki dyletant jak ja.
 
No i kto tu okazał się idiotą albo nawet i szaleńcem ? Bezzwłocznie należy wysłać karetki pogotowia do najwyższych urzędów w państwie, zanim oni wysadzą Polskę w powietrze.
Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:14)

Komentarze

Po to tylko złodziejstwo, kłamstwo i zgnilizna. Korupcja to sposób na życie, nepotyzma na awans...pierwszy milion wszak trzeba ujraść...może już dość panoszenia sie tej sitwy...?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1472150

skoro dość tej sitwy,pora przejsć do akcji.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1472163

blad
tyle ze mozna skorygowac dublowanie przez wymazanie tego samego.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1472201

tez/doktryn algorytmowych.
Czyli panstwo jest demokratyczne,Polska jest niepodlagla,jest panstwem wolnorynkowym,rzad i samorzady zoastaly wybrane w sposob demokratyczny i nie podlgajacay zadnej kwesti, gdyz jedynie niezalezne sady o tym zadecydowaly i "WARA OD SADOW" jak nam to wplwocil w mendiach nijaki zwacy sie Komorowskim.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1472202