Kaczyński i jego przeciwnicy-piekielnicy

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Kaczyński, w swoim wystąpieniu na konferencji w Toruniu dokonał bardzo kompetentnej analizy roli państwa w cywilizacji Zachodu i wskazał na konieczność uwzględnienia tej roli państwa w reformach w Polsce.

 

Analiza ta jest zbieżna z koncepcjami ekonomistów z Harvardu, Acemoglu i Robinsona, którzy przedstawili koncepcję rozwoju gospodarczego zależnego od rodzaju instytucji, jakie generuje państwo – instytucji włączających, w przeciwieństwie do instytucji wyzyskujących, blokujących rozwój.

 

A jak wygląda w świetle tych koncepcji tzw. III RP ? Tu należy odwołać się do wypowiedzi niezłego analityka, ministra MSW w rządzie Tuska – Bartłomieja Sienkiewicza, w której określił III RP mianem “państwa teoretycznego”. Ta diagnoza znalazła potwierdzenie w innym słynnym zwrocie o “kamieni kupie”.

 

Jezeli zestawimy te wszystkie informacje, to okaże się, że krytyka III RP wyrażana przez Kaczyńskiego jest jak najbardziej stosowna. Fatalne efekty III RP generują cały długi ciąg negatywnych konsekwencji rodzących nieodpowiedzialność od góry do dołu, od promotorów globalizacji do internautów podnoszących wrzask na portalach.

 

W sumie Kaczyński powiedział rzecz prostą i oczywistą dla przeciętnie inteligentnego czlowieka i zrobił to naprawdę klarownie. I co się stało po wystąpieniu Kaczyńskiego ?

 

Odezwało się mentalne zadupie, u części komentatorów pojawił się syndrom wyparcia, a u części piana na ustach. Bo nic nie gorszy idiotów bardziej niż gdy przeciwnik ma rację. Albo oni nic nie zrozumieli z procesów historycznych i z tego co powiedział Kaczyński, albo też potraktowali to jako okazję dio zademonstrowania swego zidiocenia. A może to coś w rodzaju zazdrości o penisa, choć tto przypadłość pań feministek? A to byłby kolejny argument świadczący o zbabieniu facetów w Polsce. Wąskopolitycznie patrząc, nic prawicy nie służy bardziej niż takie zbabienie i zdurnienie przeciwników, ale czy to się nam w sumie opłaca ? Ci ludzie gotowi są na złość mamie uszy odmrozić i żeby tylko uszy. Ekstremalny infantylizm, fakty się nie liczą bo nie w moim guście? Oni wolą iść w zaparte i robić z siebie durniów, tak jak zwolennicy Wałęsy negujący, że był TW.  

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:9)

Komentarze

Nie pamiętam dokładnie, ale chyba w XIX Kościół katolicki opracował zasadę pomocniczości...Eurodebile ją przejęli, zdeformowali i do tej pory wycierają w nią te swoje ugnojone szczewiki po 10 tys euro za parę... A wystarczyłoby powrócić do źródła. Problem w tym, że oni doskonale znają źródło, ale wtedy ich aksjologia by się zerzygała.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

marekwu

#1532146